לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

איזון דלתות

לעיתים אנו נתקלים בבעיות שונות בדלת הכניסה שלנו או בדלת הפנים שלנו שאנו כלל לא מבינים מה קורה לאותה הדלת. פתאום משום מקום דלת הכניסה לבית שלנו התחילה להיגרר על הרצפה. תופעה מאד מוזרה כי עד לפני שבוע היא עבדה בצורה חלקה לגמרי ופתאום היום היא גורמת לשריטות עמורות על הרצפה שלנו.

עד כה נשמע תופעה מאד מוזרה של דלת שהתחילה לשרוט את הרצפה ללא סיבה. אז כן דווקא יש לכך סיבה. במאמר הבא נסביר לכם מה התופעה הזאת באה להגיד לכם על הדלת שלכם וכיצד ניתן לסדר את אותה בעיה. המאמר הבא יעסוק באיזון דלתות.

 

כיצד נבחין שהדלת שלנו צריכה איזון?

ישנם כמה סיבות שבהן נבין שאנו צריכים לאזן את הדלת שלנו והן: הדלת שלנו נגררת על הרצפה ועושה שריטות, הדלת שלנו נעה בצורה עקומה ולא ישרה כמו קודם, כאשר הדלת סגורה נשאר רווח בין בדלת למשקוף ועוד עיוותים שונים שקורים בצורה פתאומית לדלת שלנו.

כל אלו הם דוגמאות לסיטואציות בהן נבין שאנו צריכים לבצע איזון לדלת שלנו. לצורך איזון נכון של הדלת תוכלו להזמין מנעולן מקצועי שיוכל לבצע את העבודת האיזון בצורה איכותית וטובה.

 

מה זה איזון דלתות בכלל?

איזון דלתות הוא תהליך שהמנעולן עושה שבמסגרתו הוא מכוון את הדלת לנוע בצורה ישרה ולא עקומה. לרוב כאשר אנו צריכים לבצע איזון לדלת שלנו איזון זה יהיה בצירי הדלת או בצירים שמחוברים למשקוף. לרוב מה שקורה הוא שצירי הדלת לא מחוברים טוב, זזו ממקומם או שיש דבר בציר הדלת שגרם לכל הדלת לזוז ממקומה הטבעי ולנוע בצורה עקומה.

 

מתי נצטרך לעשות איזון לדלת שלנו?

ישנם מקרים מאד ברורים שבהם נבין שאנו צריכים לבצע איזון לאחת מדלתות הבית שלנו. להלן רשימה של מקרים ודוגמאות לסיטואציות שנבין שאנו צריכים להזמין מנעולן לאיזון אחת הדלתות שלנו:

 • כאשר נבחין שהדלת שלנו נפתחת בצורה עקומה.
 • כאשר נבחין שבעת נעילתה של הדלת עדיין נשאר רווחים ובדלת לא נסגרת עד הסוף.
 • כאשר אנו נבחין שבעת פתיחתה או סגירתה של הדלת שלנו היא נגררת על הרצפה או חורקת.

כאשר נבחין במצב זה ככל הנראה שהפתרון יהיה איזון הדלת שלנו אך יהיה סיטואציה שבה הפתרון יהיה קיצור של הדלת או תיקון של הדלת.

 

 איזון דלתות, לאיזה דלתות הוא יכול לעזור כדי לפתור את הבעיה?

איזון של הדלת יכול לעזור למגוון רחב מאד של דלתות, כמו:

 • יכול לעזור לדלת ממ"ד.
 • יכול לעזור לדלת אש.
 • יכול לעזור לדלת זכוכית.
 • יכול לעזור לדלת רב בריח.
 • יכול לעזור לדלת שריונית חסם.
 • יכול לעזור לדלת לעסק.
 • יכול לעזור לדלת אלומיניום.
 • יכול לעזור לדלת עץ.
 • יכול לעזור לדלת פנים.
 • יכול לעזור לדלת חוץ
 • ועוד.

תשמחו לדעת כי רוב המנעולנים יודעים לבצע איזון דלתות וכי זה משהו שרובם הגדול עבר בקורס ההכשרה שלהם בקורס המנעולנים.

 

עד כמה בעיית איזון הדלת היא דחופה ואיזה נזקים עלולים להתרחש בעקבות בעייה של איזון הדלת?

אנשים רבים ברגע שצצה בעיה הם קודם כל דוחים את התיקון שלה. זו היא טעות מספר אחד לא רק במה שנוגע לתיקון דלתות אלא בכלל. דחייה לא תורמת לשום דבר לחזור לעבוד כמו קודם. לעיתים נצליח להסתדר עם דלת לא מאוזנת לתקופה מסויימת. אך עם זאת חשוב לדעת ולקחת בחשבון טוב טוב שבכל רגע שהדלת שלנו לא מאוזנת עלולים להתרחש נזקים רבים אחרים כמו:

 • במידה ונזניח דלת לא מאוזנת עלולה להיות פגיעה חמורה ונזק ודלת שלנו.
 • במידה ונזניח דלת לא מאוזנת עלולה להיות פגיעה חמורה ברצפה שלנו.
 • במידה ונזניח דלת לא מאוזנת מצבה של הדלת עלול להחמיר עד שנגיע למצב שהדלת כלל לא נסגרת.
 • במידה ונזניח דלת לא מאוזנת עלולה להיות פגיעה ברמה גבוה בצירי הדלת עד למצב שנצטרך להחליף את כל הצירים.
 • במידה ונזניח דלת לא מאוזנת עלול להיווצר נזק רב למשקוף הדלת והוא עלול לצאת ממקומו בסיטואציות חמורות.
 • במידה ונזניח דלת לא מאוזנת עלולה להיות פגיעה אסתטית בעיצוב הדלת שלנו.
 • במידה ונזניח דלת לא מאוזנת עלולים להיווצר עוד מגוון רחב של תקלות שלא רק שלא יועילו לנו אלא גם יגררו אותנו לתיקונים ותשלומים נוספים.

 

האם ניתן לבצע איזון דלתות בבית שלנו בצורה עצמאית וללא עזרת מנעולן?

התשובה לכך היא כן, ניתן לבצע איזון דלתות בבית שלכם לבד אבל זה תלוי בכמה גורמים משמעותיים כמו: ניסיון העבודה שלכם עם דלתות בעבר, הידע שלכם התחום תיקון ואיזון דלתות פנים וחוץ, הניסיון שלכם עם עבודת ידיים ועבודות תחזוקה בבית ועוד. במידה ואתם בעלי ניסיון וביטחון לאזן לבד את דלתות הבית שלכם אתם יותר ממזומנים לבצע את עבודת האיזון לבד.

אך המידה אותם לא עונים על האופציות הללו עדיף שתזמינו מנעולן מקצועי ומורשה שיעשה את עבודת איזון הדלתות שלכם בבית בצורה איכותית, מקצועית ובטוחה. לאיזון דלתות יש השפעה מאד חשובה על חיי הדלת שלכם וחשוב מאד לבצע את העבודה הזאת בצורה איכותית וטובה.

עבודה לא איכותית של איזון אחת מדלתות הבית שלכם יכול להוביל אותכם לבעיות רבות באותה דלת, ברצפה או במשקופים. הזנחה או עבודה לא איכותית יכולים לפגוע רק בכם ובדלתות הבית שלכם.

 

כמה עולה איזון דלתות לבית שלי?

לצד עבודה מקצועית שתקבלו מהמנעולן המורשה שתזכרו את עבודתו חשוב גם לקבל מחיר הוגן עבור אותה עבודה. חשוב שמחיר עבודת איזון הדלתות שלכם יהיה הגיוני ויצדיק את אותה עבודה שעשה המנעולן כדי שתוכלו לישון ברוגע בלילה שאתם יודעים שהדלת שלכם סגורה בצורה איכותית, שהיא לא שורטת את הרצפה ושהמשקוף שלכם לא בסכנה מסויימת.

חשוב לציין שכל מנעולן דורש מחיר מעט שונה משום שהוא מחשב את הצעת המחיר על פי פרמטרים כמו: שעות עבודה, מקום העבודה, השכלה, שנות ניסיון, סוג הבעיה, סוג הדלת, סוג המנעולן ועוד.

להלן פירוט מחירי איזון דלתות בשוק:

 • איזון דלתות יעלה בערך בין 120 ש"ח ל-150 ש"ח.
 • כיוון דלתות יעלה בערך בין 120 ש"ח ל-150 ש"ח.
 • קיצור דלתות יעלה בערך בין 150 ל-170 ש"ח.

 

לסיכום:

לאיזון דלתות הבית שלנו יש תפקיד חשוב מאד בכל מה שנוגע לאופן הפתיחה והסגירה של הדלת שלנו. במידה ואתם חושבים שהדלת שלכם צריכה איזון צרו קשר עוד היום עם מנעולן מורשה ומוסמך.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

כיוון דלתות

ישנם רגעים בהם אנו שמים לב שאחת מדלתות הבית שלנו לא מתפקדת באותה צורה שהיא תפקדה שבוע לפני כן, ואנו כלל לא מבינים מה גרם

קיצור דלתות

פעמים רבות אחרי שאנחנו משפצים את הבית שלנו אנו נבחין שדלתות הבית שלנו לא נסגרות באותה קלות כמו בעבר. נכון, זה עלול להעלות המון שאלות

תיקון דלת עץ

דלתות עץ ניתן לראות כמעט בכל בית כיום. לרוב נראה אותן כדלתות פנים שישמשו לנו בחדרי השינה, חדר המטבח, חדר משחקים, חדרי עבודה ועוד. כמובן

תיקון דלת רב בריח

עיקר תפקידה של דלת הכניסה שלנו כיום הוא שמירה ואבטחה על חלל הבית ועל תושבי הבית. דלתות רב בריח הן הדלתות המוכרות והנפוצות ביותר בשוק

תיקון דלת שריונית חסם

דלתות שריונית חסם הן דלתות איכותיות מאד שתפקידם כמובן הוא לשמור על תכולת הבית, ואבטחתו. דלת שריונית חסם היא דלת חזקה מאד שמאתגרת פורצים רבים,

תיקון דלת אלומיניום

ניתן לראות דלתות אלומיניום במגוון רחב מאד של מקומות בתוך הבית שלנו. הן תופסות שימושים רבים כמו דלתות כניסה, פנים, דלת למחסן ועוד. דלתות אלומיניום

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: