לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

איך יודעים מתי צריך להחליף מנעול

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, המשרד שלנו והחסן שלנו מוגן ובטוח מפני גנבים ופריצות. עצם הידיעה שהבית שלנו מוגן נותנת לנו רוגע נפשי. אך יכול להיות שלא הכל הוא רק תחושה? אולי אנחנו בכלל צריכים להחליף מנעול לדלת הבית שלנו ואנחנו בכלל לא יודעים את זה?

מה הכללים בכלל להחלפת מנעול לדלת הבית שלנו? במאמר הבא נרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על החלפת מנעולים ומתי מגיע הרגע שבו אנו צריכים להזמין מנעולן.

 

מה הם הזמנים שבהם נצטרך להחליף מנעול:

הסיטואציות הבאות נכתבו לצורך מתן מושג כללי לגבי החלפת מנעול לבית או למשרד שלכם.

 

במידה והנכס נפרץ:

נכון זה נשמע מאד הגיוני, אבל לא לכולם. ראשית קודם כל מצטערים לשמוע שמישהו העז להיכנס לממלכה שלכם ללא רשותכם. שכן, יכול להיות שהגנב נכנס דרך הדלת או דרך אחד מהחלונות. אך ישנה סיטואציה נוספת שהגנב לקח איתו עותק של אחד המפתחות המיועדים לבית שלכם. במיוחד בשביל זה החלפת מנעול תעזור לכם, כדי למנוע את הפריצה הבאה שלכם.

 

במידה ונכנסת לנכס חדש:

נכנסת לדירה חדשה? השכרת משרד חדש? קנית בית חדש? ראשית המון מזל טוב! אך דבר חשוב לעשות הוא להחליף מנעול. פורצים יכולים לנצל את המעבר שלכם לבית חדש בכך שלרוב ישנה נטייה בעת מעבר להשאיר חפצים מחוץ לבית או להשאיר את הבית ללא שמירה, דבר זה עלול להזמין אליכם הביתה גנבים אופציונליים.

בנוסף, אני לא יודעים הרבה על ההיסטוריה של אותו הנכס שנכנסנו אליו בדיוק, כמו היסטוריית פריצות, בעלים אחרונים ועוד. כל השאלות והתהיות הללו יכולים להיפטר על ידי החלפת מנעול.

 

במידה ונשבר המפתח:

במידה והמפתח שלכם נשבר בתוך מנעול הדלת עליכם להחליף את המנעול. נשמע מאד הגיוני, אך גם אם הצלחתם לשלוף החוצה את המפתח השבור כיד למנוע מהמקרה הזה לחזור עליו שוב חשוב להחליף מנעול. לעיתים תקלה שקוראת פעם אחת תחזור על עצמה גם בעתיד. ואתם כלל לא יודעים באיזה רגע היא תגיע. זה עלול להיות בכל רגע הכי פחות מתאים שמפתח יכול להישבר בתוך המנעול. לכן, הקדימו תרופה למכה.

 

במידה והמנעול שלכם גורם לתקלות:

במידה והמנעול שלכם עושה לכם הרבה בעיות בעת פתיחתה או סגירתה של הדלת חשוב לשקול להחליף מנעול. במקרה הזה לא תמיד זקוקה החלפתו של המנעול לעיתים שימונו של המנעול יכול להיות מספיק כדי לפתור את הבעיה.

במידה וגם אחרי ששימנתם את המנועל הוא ממשיך לעשות לכם בעיות ככל הנראה שכדאי שתחליפו אותו. לעיתים החלפתו של המנעול תהיה לכם זולה יותר מתיקונו של המנעול. ובכל מקרה אם יש לכם אופציה לשדרג את אמצעי האבטחה שלכם לבית אל תפספסו את ההזדמנות הזאת.

 

במידה ואתם מעוניינים לשדרג את אמצעי האבטחה שלכם:

במידה ועברו מספר שנים מרגע החלפת המנעול האחרונה שלכם, רצוי לשקול להחליף מנעול. בכל שנה יוצאים דגמים חדשים ומשוכללים יותר של מנועלים ישמרו על דלת הבית שלכם בצורה טובה יותר. אך זאת לא הסיבה העיקרית להחלפת המנעול כל כמה שנים.

סיבה נוספת היא שכלולם של הפורצים, הפורצים כיום מיומנים מאד ומתשכללים בכל רגע באופן הפריצה שלהם. לכן, אותם מנעולים בעלי מנגנון ישן ולא משוכלל הם פריצים בצורה קלה יותר מה שהופך את הבית שלכם לקל יותר עבור אותם פורצים.

מנעולים ישנים קלים מאד לפריצה עבור הפורץ הממוצע, מנעולים ישנים אלו קיבלו את כינוי שנקרא "פריצה שקטה" משום שאופן הפריצה הוא כל כך פשוט שאפילו לא שומעים אותו. לכן, אם ב-5 או 6 שנים האחרונות לא החלפתם מנעול רצוי שהשנים הבאות יעברו לכם בשקט ושלווה עם מנעול חדיש ושלא יעשו לכם "פריצה שקטה" בבית שלכם.

 

במידה ויש חששש לגניבת מפתח:

סיבה נוספת וברורה מאליה, היא במידה ואתם חוששים כי מישהו גנב לכם את המפתח לנכס שלכם. נכון, להרבה אנשים קורה שהצרור פשוט נאבד להם ולא נגנב, אבל אתם תדעו אם זהו סימן לזהירות יתרה או שאפשר להישאר רגועים.

במידה ואתם חושבים שמדובר על גניבת הצרור שלכם, חשוב לוודא זאת על ידי בדיקת המצלמות אבטחה במידה ויש כאלה בבניין או בקרבתו. אם אתם חשים מפוחדים וחוששים החלפת מנעול ככל הנראה תרגיע אותכם ותעלה את רמת האבטחה בבית שלכם ותמנע מהפורץ לעשות כל שימוש שהוא במפתחות הבית שלכם.

 

במידה והתגרשתם או נפרדתם מבן/ת הזוג:

במידה והיחסים האחרונים שלכם הסתיימו בצורה פחות טובה משציפיתם ואתם חושבבים שבן או בת הזוג שלכם יכול לעשות שימוש לרעה עם המפתחות שבבעלותו, החלפת מנעול הבית יכול להרגיע אותכם ולהרחיק אותו מהאופציה של כניסה ללא אישור לבית שלכם. סיטואציה כזאת לא חייבת להיות רק בן או בת זוג רומנטיים אלא גם יחסית עסקיים שנגמרו בצורה לא טובה, גם כאן יש ממה לחשוש.

 

לסיכום

ישנם הרבה סיבות טובות להחליף מנעול, במיוחד כדי ליצור אצלכם רוגע נפשי שלא מלווה בחששות של פריצה. במידה ואתם לא יודעים אם להחליף מנעול או לא תמיד ישנה האופציה להתייעץ עם בעל מקצוע. החלפת מנעול היא לא עסק יקר כל כך אז במידה ואם חושבים שיש את הצורך בהחלפתו אל תחשבו מהכיס אלא מהראש.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

5 דברים שכדאי לדעת על כספות

ישנם דברים בחיים שהם לא כל כך חשובים ואפשר להסתפק משהו פשוט לצורך סיפוק רצונינו. אבל שהדבר מגיע לבחירת כספת המצב כבר נהיה שונה וישנם

5 טעויות נפוצות שקורות לגנב

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, על המשפחה ועל הרכוש שלנו בצורה המושלמת ולא לתת פרצה לגנב. אך את האמת שרובנו לא מודעים לדברים רבים

8 טיפים לבחירת מנעולן

אף אחד לא יודע מה יהיה הרגע שבו הוא יצטרך להזמין אליו הביתה מנעולן. מנעולן הוא מקצוע מפוקפק שאנו יכולים ליפול בפח אם לא נדע

איך בוחרים מנעולן

מנעולן הוא בין אנשי המקצוע החשובים ביותר שאנו יכולים להזדקק לשירותיו. לא פעם אנחנו עומדים בסיטואציה שאנחנו צריכים את שירותיו של מנעולן מקצועי. בסיטואציות רבות

איך בוחרים פורץ

בחיינו יהיו רגעים שנאלץ להזמין פורץ אלינו הביתה. הפורץ לרוב יתן לנו את שירותיו בכך שהוא יפתח לנו דלת שאין באפשרותנו לפתוח אותה בצורה המקובלת

איך לבחור דלתות

מדי כמה שנים חשוב להחליף דלת. אם מטעמי סטיילינג או אם מטעמי בטיחות. לבחירת דלת ישנם כמה פרמטרים חשובים. ראשית חשוב שהדלת שנבחר תהיה אכיתותית

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: