לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

איך לבחור דלתות

מדי כמה שנים חשוב להחליף דלת. אם מטעמי סטיילינג או אם מטעמי בטיחות. לבחירת דלת ישנם כמה פרמטרים חשובים. ראשית חשוב שהדלת שנבחר תהיה אכיתותית ולא תגרום לפורצים לנסות להיכנס אלינו הביתה. גם את שלב בעיצוב של שכחנו וחשוב לשים לב גם אליו.

עם כל המבחר שקיים היום איך אפשר להחליט איזה דלת היא הטובה מכולם ומה מתאים לי לבית? המאמר הבא נרכז עבורכם את הדברים שחשוב לדע לפני שקונים דלת חדשה הביתה.

 

עד היום הכל היה זהה

לפני כמה שנים רוב דלתות הכניסה לבתים היו נראות אותו דבר. בנוסף, החומרים שמהם היו עושים את דלתות הבית שלנו היו חומרים מאד זולים ולא היו בעלי עמידות ארוכת שנים. בטח שאנחנו מדברים על בטיחות מפריצה לא היה כלל סיכוי לדלת העץ שכולנו מכירים מול הפורץ המיומן.

אך היום המודעות לעיצוב ובטיחות עלתה בכמה וכמה שלבים וטוב שכך. כיום איכותן של דלתות הכניסה עלה מה שהוביל לבטיחות ברמה גבוהה ועיצוב מרשים מאד של מגוון סגנונות העיצוב הקיימים בשוק כיום.

 

כאשר אתם מגיעים לבחור את דלת הכניסה שלכם

כאשר אתם מגיעים לבחור דלת כניסה לבית שלכם ישנן כמה דברים שחשוב שתשימו לב אליהם. ראשית איכותה של הדלת הוא פרמטר מאד חשוב שיש לשים עליו דגש.

  1. אטימות לרעשים הוא פרמטר חשוב במיוחד אם אתם גרים בעיר או בבניין שדרך דלת הכניסה יכולים להיכנס רעשים רבים, דלת אטומה תמנע מהבית שלכם להישמע כמו הרחוב.
  2. דבר נוסף הוא סגנון הדלת, סגנונה של דלת הכניסה אומר הרבה על אופיו של העיצוב בבית שלכם, בחירה עיצובית נכונה של דלת הכניסה ייצור את הרושם שאליו אתם רוצים להגיע.
  3. הדבר האחרון והחשוב ביותר הוא בטיחות הדלת, כיום ישנם דלתות איכותיות ביותר שמספקות את הרוכשים בבטיחות ברמה גבוהה מאד דלתות אלו אינן ניתנות לפריצה בקלות ושומרות על בעלי הבית מוגנים ובטוחים מפני פורצים.

 

מספר פרמטרים שחשוב לדעת בזמן בחירת הדלת

כדי לבחור בדלת כניסה איכותית שתשרת אתכם מספר שנים ותשמור על יושבי הבית בצורה בטוחה. חשוב לשים לב למספר דברים טרם הקנייה. ריכזנו עבורכם כמה פרמטרים שחשוב שתהיו מודעים אליהם.

הפרמטרים הן:

  1. יש לוודא שהדלת באובזרת על ידי סף איכותי המיוצר מסיליקון ושהוא בעל סף שחיקה נמוך, כדי שלא ישרוט לכם את הרצפה ושהדלת לא תגרור איתה לכלוך בזמן הפתיחה או הסגירה.
  2. יש לוודא שמגן הצילינדר של הדלת עשוי מנרוסטה בשביל שמירה על עמידותה ותקינותה של הדלת לאורך שנים רבות.
  3. כדי לשמור על הבטיחות שלכם דלת בטיחותית צריכה להיות בעלת גוף פלדה ובעלת חיזוקים תואמים.
  4. כדי לשמור אטימות מרעשים, יש לבדוק שבין שכבות הפלדה קיימות שכבות של צמר סלעים. צמר הסלעים הוא חומר חיוני מאד לשמירה על האקוסטיקה בחלל הבית שלכם ועוזר לשמור את הרעש מחוץ לבית.

 

מה צריך לבדוק בדלת איכותית ובטיחותית

ראשית, כדאי תמיד לקנות דלת מחברות מוכרות בשוק, ישנן מגוון רחב מאד של חברות שמתעסקות בדלתות איכותיות, אוטמות רעשים, בטיחותיות ויפות. הדבר החשוב ביותר שיש לדלת כניסה לעשות הוא לשמור על בטיחות שלנו.

כיד לשמור על בטיחות יושבי הבית מכון התקנים ייצר תקנים שחשוב לבדוק טרם קניית דלת הכניסה. ראשית חשוב מאד לבדוק שדלת הכניסה שלנו היא בעלת 7 בריחים בדיוק על פי התקן. לעיתים בזמן התקנת הדלת ישנם מתקינים שמעט מסתבכים עם שלב זה ובוחרים לבטל חלק מהבריחים לכן מאד חשוב להיות בתשומת לב.

דבר נוסף שחשוב מאד הוא לבדוק שהצילינד אכן חדש ולא משומש. הבדיקו העיקריות שנעשות על דלתות כניסה לבית לצורך בדיקת רמות הבטיחות שלהן הן: בדיקות בידוד אקוסטי, בדיקות פריצה, בדיקת מחזורי סגירה-פתיחה של הדלת, בדיקות צירי הדלת ובדיקה של לחץ על הבריחים.

 

שלב התאמת העיצוב של הדלת לעיצוב הבית

עכשיו לאחר שהבנו מה הם הפרטים שחשוב לוודא על מנת לשמור את יושבי הבית בסביבה בטוחה ושקטה הגיע הזמן לגשת לשלב העיצוב. הסגנון שאותו נבחר לעצב את דלת הכניסה שלנו צריך להיות תואם לסגנון אותו נבחר לעצב את חלל הבית שלנו. שכן, דלת הכניסה היא מעין כרטיס ביקור או פרסומת לסגנון העיצוב שיש לנו בבית.

דלתות הפנים צריכות להשתלב עם הריהוט והעיצוב בכללי שלנו. במידה ויש  לנו חללים עמוסים בריהוט כדאי שנבחר דלת כניסה שתהיה רגועה ולא תגרום לעומס נוסף בעיניים שלנו. לבתים המעוצבים בסגנון קלאסי ושמשדרים מראה יוקרתי נתאים דלתות עץ מרשימות שישמרו על האופי הקלאסי של הבית.

 

לסיכומה של קניית דלת הכניסה שלנו

אחרי שהבנו מה הם הדברים החשובים ביותר שיש לשים לב אליהם לפני שאנו בוחרים לקנות דלת כניסה חדשה ואיכותית, עכשיו הגיע השלב של מציאתה בשוק הגדול שקיים כיום בארץ ובעולם. השקיעו על בחירה זאת זמן ותשומת לב לכל הפרטים הקטנים משום שדלת זאת תשמור על הבית שלכם בצורה בטוחה וטובה.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

5 דברים שכדאי לדעת על כספות

ישנם דברים בחיים שהם לא כל כך חשובים ואפשר להסתפק משהו פשוט לצורך סיפוק רצונינו. אבל שהדבר מגיע לבחירת כספת המצב כבר נהיה שונה וישנם

5 טעויות נפוצות שקורות לגנב

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, על המשפחה ועל הרכוש שלנו בצורה המושלמת ולא לתת פרצה לגנב. אך את האמת שרובנו לא מודעים לדברים רבים

8 טיפים לבחירת מנעולן

אף אחד לא יודע מה יהיה הרגע שבו הוא יצטרך להזמין אליו הביתה מנעולן. מנעולן הוא מקצוע מפוקפק שאנו יכולים ליפול בפח אם לא נדע

איך בוחרים מנעולן

מנעולן הוא בין אנשי המקצוע החשובים ביותר שאנו יכולים להזדקק לשירותיו. לא פעם אנחנו עומדים בסיטואציה שאנחנו צריכים את שירותיו של מנעולן מקצועי. בסיטואציות רבות

איך בוחרים פורץ

בחיינו יהיו רגעים שנאלץ להזמין פורץ אלינו הביתה. הפורץ לרוב יתן לנו את שירותיו בכך שהוא יפתח לנו דלת שאין באפשרותנו לפתוח אותה בצורה המקובלת

איך יודעים מתי צריך להחליף מנעול

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, המשרד שלנו והחסן שלנו מוגן ובטוח מפני גנבים ופריצות. עצם הידיעה שהבית שלנו מוגן נותנת לנו רוגע נפשי. אך

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: