לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

איך להחליף צילינדר

לעיתים מגיע השלב בו אנו צריכים להחליף את הצילנידר של דלת הכניסה שלנו לבית או לאחד מהחדרים בבית. לרוב הצילינדר של דלת הכניסה הוא החשוב ביותר בבית מכיוון שהוא שומר על בטיחותם של יושבי הבית מפני פריצות של גנבים לא רצויים.

החלפת חלקים בדלת נשמע משהו בהחלט שדורש מאיתנו להתקשר למנעולן ולהזמין את שירותיו המקצועיים לצורך פעולה זאת. אך לא כזה הוא הדבר במאמר הבא נסביר לכם לאט וברצינות כיצד גם מישהו שלא מבין כלל בצילינדרים יכול להחליף לבדו את הצילינדר בבית שלו.

 

מה זה צילנידר בכלל?

ישנן אנשים שיקראו את המאמר הזה ואפילו לא יבינו עדיין מה זה צילינדר. אז לפני הכל נסביר מה זה החלק הזה בדלת שלנו. הצילנידר הוא חלק שנמצא בפנים הדלת שלנו, אליו אנו מכניסים את המפתח, הוא אחראי על נעילתו ופתיחתו של המנעול והידית של הדלת נאחזת בתוכו. החלפתו אינה צורכת מיומנות רבה ובנסוף לא דורשת שימוש בכלים מיוחדים או חשמליים אלא דווקא בכלים הכי פשוטים שלרובינו יש אותם בבית.

 

לשם מה מחליפים צילינדר?

לעיתים מגיע הרגע שבו אנו צריכים להחליף את הצילנידר בבית שלנו. אולי נתקע לנו מפתח בתוך החור, או שהמנעול הפסיק לעבוד או אולי אירעה פריצה בבית שלנו ואנו חוששים מפני הגנב. כל האופציות הללו יביאו אותנו למצב שבו אנו צריכים להחליף את הצילינדר של דלת הכניסה שלנו.

אם אתם מיואשים מהרגע הראשון קיימת האופציה להתקשר למנעולן לצורך פעולה זאת, אך אם אתם אנשים שיודעים לעבוד אפילו מעט עם הידיים החלפת צילינדר לא אמורה להיות לכם מסובכת כלל ואם אתם אנשים שאפתניים ללא ידע בעבודות ידיים גם לכם הפעולה הזאת לא אמורה להיות מסובכת כלל.

 

להלן סדר הפעולות:

ראשית יש להכין את הכלים שדורשים לצורך החלפת צילינדר:

 1. מברגים מתאימים.
 2. צילינדר חדש.
 3. מפתח אלן ובוקסת וארצ'ר.
 4. אמונה רבה בעצמכם.
 5. זמן וסבלנות לתהליך.

 

שלב א':

ראשית לפני הכל יש לקנות צילינדר חדש לצורך השלמת המשימה. חשוב לבדוק שאנו קונים צילינדר חדש ולא משומש או פגום. שנית, וודאו שהצילינדר החדש שלכם תואם לצילינדר הישן שנמצא בדלת שלכם. על ידי צילום תמונה תוכלו להראות לבעל החנות ובכך הוא יוכל לעזור לכם להתאים.

 

שלב ב':

בשלב זה אנו מתחילים לעבוד על החלפת הצילינדר שלנו. ראשית, נכין קופסה שבה נאגור את כל החלקים שאנו מפרקים מהדלת שלנו. אנו לא מעוניינים כלל שיאבד לנו אף לא בורג אחד בהחלפת הצילינדר. שלב ראשון יהיה פירוקם של הברגים שתפקידם לקבע את הלוח המגן על המנעול.

נשחרר החוצה את כל הברגים, לעיתים נצטרך עזרה ידנית לצורך הוצאתם. אחרי ששיחררנו את הברגים הללו נשחרר את הידית של הדלת, למען שחרורה של הידית נשחרר את הבורג שנמצא בדופן הדלת על ידי שימוש במפתח אלן (מפתח קטן בצורת ר').

 

שלב ג':

לאחר שהורדנו את כיסוי המגן ואת הידית נמשיך במשימה. בשלב זה נעביר את עצמנו לצידה של הדלת. איפה שממוקם הבריח. בדופן הפנימי נמצאים חמישה ברגים, בעזרת בורג עלינו לשחרר רק בורג אחד שתפדיקו הוא להחזיק ולייצב את הצילינדר. הבורג המדובר הוא הבורג השלישי (האמצעי).

אחרי ששחירנו את הבורג הנל, נביט על הצילינדר ונראה שיש לוחית מתכת שנמצאת סביבו. הלוחית הזאת מוחזקת על ידי שני אומים קטנים שנמצאים בשני צידיו של הצילינדר. בעזרת בוקסת וראצ'ר נשחרר את שני האומים הללו. לאחר הוצאת האומים נשחרר בזהירות את לוחית המתכת. כמובן שגם בשלב זה נאסוף את כל החלקים שהוצאנו ונשים אותם במסודר בתוך הקופסה.

 

שלב ד':

השלב המרגש ביותר של החלפת הצילינדר הוא השלב שהוא אנו מוציאים את הצילינדר הישן ובמקומו שמים את החדש. בשלב זה כבר יהיה קל מאד לראות שהצילינדר הישן רופף ושאנו יכולים להוציא אותו, לפעמים הצילינדר תקוע בתוך הדלת בעזרת מברג נוכל לשחררו.

אחרי שהצלחנו להוציא החוצה את הצילינדר הישן נכניס בזהירות את הצילינדר החדש למקומו, בזמן שאנו מכינים את הצילינדר למקומו נרצה לוודא שהצילינדר מתאים לגלגל השיניים שנמצא במנעול. אחרי שמיקמנו את הצילינדר בתוך הדלת נקבע אותו מחדש על ידי הבורג השלישי (האמצעי) שהוצאנו מקודם.

 

שלב ה':

שלב זה הוא חשוב מאד. נכון, החלפנו את הצילינדר אבל עכשיו עלינו לקבע אותו בצורה טובה חזרה לדלת כדי שישמש אותנו בצורה טובה ורצוייה. בשלב זה נחזיר את כל החלקים חזרה לדלת, כמובן שעכשיו נחזיר אותם בסדר ההפוך שלהם באופן הוצאתם.

הסדר הוא כזה:

 1. נחזיר את לוחית המתכת שנמצאת סביב הצילינדר.
 2. נחזיר את האומים ששייכים ללוחית המתכת.
 3. נניח את הלוח על המנעול.
 4. נקבע את הלוח של המנעול על ידי הברגים.
 5. נרכיב חזרה את הידית.
 6. נבריג את הדלת בעזרת מפתח אלן.

 

לסיכום

בידקו שהכל עובד בצורה טובה וחלקה, שחקו עם הידית ושימו לב שאינה נתקעת לכם באמצע. וטיפחו לכם על השכם על כך שהצלחתם לבד להחליף צילינדר בדלת. כל הכבוד!

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

5 דברים שכדאי לדעת על כספות

ישנם דברים בחיים שהם לא כל כך חשובים ואפשר להסתפק משהו פשוט לצורך סיפוק רצונינו. אבל שהדבר מגיע לבחירת כספת המצב כבר נהיה שונה וישנם

5 טעויות נפוצות שקורות לגנב

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, על המשפחה ועל הרכוש שלנו בצורה המושלמת ולא לתת פרצה לגנב. אך את האמת שרובנו לא מודעים לדברים רבים

8 טיפים לבחירת מנעולן

אף אחד לא יודע מה יהיה הרגע שבו הוא יצטרך להזמין אליו הביתה מנעולן. מנעולן הוא מקצוע מפוקפק שאנו יכולים ליפול בפח אם לא נדע

איך בוחרים מנעולן

מנעולן הוא בין אנשי המקצוע החשובים ביותר שאנו יכולים להזדקק לשירותיו. לא פעם אנחנו עומדים בסיטואציה שאנחנו צריכים את שירותיו של מנעולן מקצועי. בסיטואציות רבות

איך בוחרים פורץ

בחיינו יהיו רגעים שנאלץ להזמין פורץ אלינו הביתה. הפורץ לרוב יתן לנו את שירותיו בכך שהוא יפתח לנו דלת שאין באפשרותנו לפתוח אותה בצורה המקובלת

איך יודעים מתי צריך להחליף מנעול

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, המשרד שלנו והחסן שלנו מוגן ובטוח מפני גנבים ופריצות. עצם הידיעה שהבית שלנו מוגן נותנת לנו רוגע נפשי. אך

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: