לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

איך למנוע פריצה לדירה בזמן חופשה

הקיץ הגיע אלינו ואיתו הגיע גם עונת החופשות בארץ ובחו"ל. ישראלים רבים יוצאים לחופשות בזמן חופשת הקיץ. על פי סקר שנערך במשטרה בתקופת הקיץ מספר הפריצות לבתים עולה בצורה משמעותית ומגיע ל-40% יותר מבשאר השנה.

רובינו מכירים את הטריק של להשאיר רדיו דולק או אורות ברחבי הבית כדי לבלבל את הפורצים שלא יחשבו שאין איש בבית. אך קיימים עוד טריקים שחשוב שתדעו. במאמר הבא נלמד אותכם מספר אופציות חדשות שיטשטשו את העקבות שלכם לפני יציאתכם לחופשת הקיץ שלכם ועל ידי זה להימנע מכאב לב בסוף החופשה.

 

הפורצים הם לא מה שחשבנו

 

הפורצים מאז ומתמיד לא פורצים לאף בית סתם ככה. לרוב הפורצים מבצעים תצפיות ממושכות על הבית לפני הפריצה כדי לברר עליו כמה שיותר פרטים כמו זמנים ריקים של הבית, מי הם תושבי הבית, דרכי אבטחה ועוד.

לכן, הטריק של השארת אורות בבית יכול במקרה הזה דווקא להסגיר אותכם משום שהפורץ יבחין בכך שבכל שעות היום ולהלילה אותם אורות נשארים דולקים מה שמרמז על כך שאף אחד לא נמצא בבית. אך אל דאגה במאמר הזה נסביר לכם על דרכים שבאמת יכולות לשמור לכם על הבית בזמן החופשה שלכם.

 

שיטה ראשונה:

כמו שציינו טרם הפריצה לבית הפורצים מבצעים מעקבים על אותו הנכס. לכן, בזמן שאתם נמצאים בחופשת הקיץ שלכם שלוקחת זמן ממושך חשוב לבקש מחבר או בן משפחה שלא נמצא איתכם בחופשה להגיע לבית מידי פעם ולהראות נוכחות.

כאשר הפורצים רואים שמישהו ממשיך להגיע לבית הם יותר יחששו מהפתעה של גורם שהם לא חשבו עליו. דבר נוסף, בקשו מהחבר או מבן המשפחה לקחת עבורכם את הדואר, משום שגנב שמבחין בתיבת דואר מלאה יודע שאיש כנראה לא נמצא בבית כדי לאסוף את המכתבים.

 

שיטה שנייה:

חשוב לפני היציאה לחופשת הקיץ שלכם לבצע סיור סביב הבית שלכם ולגלות נקודות תורפה שדרכן הפורץ יכול להיכנס לבית או לחצר. נקודות תורפה כאלה יכולות להיות בכל סביבת הבית וחשוב לנסות לנטרל כמה שיותר. תדאגו לנעול בצורה טובה מאד את כל הבית לפני היציאה לחופשה ואפילו להחליף את המנעול שלכם למנעול אשר מוגן מפריצות.

 

שיטה שלישית:

אל תוציאו עיניים ותגרמו לשמועות לרוץ. שמועות מטבען הם דבר שרץ ואנו אף פעם לא יודעים למי הם יגיעו. לכן, אל תפרסמו על כך שאתם יוצאים לחופשה לא לחברים, לא למכרים ואפילו לא לכל בני המשפחה. ספרו אך ורק לאנשים שחשוב שידעו כמו לבוס בעבודה סבא וסבתא או בן משפחה קרוב.

חשוב להימנע בהודעות אוטומטיות בטלפון הביתי או במייל על כך שיצאתם לחופשה פרט כזה יכול להסגיר אותכם ולגלות לפורץ שאינכם נוכחים בבית בזמן זה.

 

שיטה רביעית:

שיטה זאת חשובה לכל מהלך השנה ולא רק לחופשות ארוכות טווח. חשוב מאד לא להשאיר דברים חשובים ויקרים בטווח ראייה כמו חלונות או דלתות זכוכית. חפצים יקרים כמו: תכשיטים יקרים, כסף, מפתחות לרכב או למשרד וכל דבר אחר שיכול למשוך את עיני הפורצים.

 

שיטה חמישית:

במידה ובבעלותכם מערכות אזעקה חשוב לוודא שהן אכן פועלות. ובעת היציאה מהבית הודיעו לחברת השמירה שדואגת לכם על כך שיצאתם מהבית שלכם לתקופה מסויימת שידעו במקרה של פעילות חשודה. דיווח כזה הוא חשוב משום שבעת הפעלת האזעקה בבית שלכם האזעקה תזעיק איש צוות לשטח.

 

שיטה שישית:

התקנת מנעול עליון לדלת שלכם היא חשובה. מנעול עליון מטרתו היא לעכב את הפורצים בזמן הפריצה. כיום ישנם מנעולים פשוטים מאד לפריצה עבור פורץ מיומן. פריצת מנעול כזה קיבלה את הכינוי "פריצה שקטה" משום שהיא נעשית בשקט רב ממש כמו לפתוח את הדלת עם מפתח. לכן, מנעול עליון במצב כזה יעכב את הפורץ מלהיכנס לבית שלכם ובזמן זה הוא עלול להיתפס או עלול לוותר על הבית משום שישנו מנעול נוסף.

 

החלפת מנעול ישן למנוע חדיש ומשוכלל

לצערנו הרב אנו חיים בעולם של אנשים שלא כולם צדיקים גדולים וקשה לסמוך על אנשים רבים בכל הקשור לרכוש שלך. בסיטואציות כאלה זה מעט מאכזב שחלק מההכנות לחופשת הקיץ הם אבטחת הבית ולא רק חיפוש מלון, טיסות ואטרקציות. אך חשוב שנדע שזה הוא העולם שאנו נמצאים בו ושזה חלק מהדברים שעלינו לארגן.

לפני שאנו טסים לחו"ל או יוצאים לחופשה ארוכה בארץ חשוב שנדע שהבית שלנו מאובטח. ישנו סיכוי שנאלץ טרם יציאה לחופשה להחליף מנעול לבית כדי שבזמן החופשה הבית שלנו יהיה מוגן יותר. כיום ישנם מנעולים מתוחכמים מאד, קשים מאד לפריצה ובעלי כרטיס הגנת שכפול. הגנבים של היום מאד חכמים ומכירים את כל המערכות הישנות לכן חשוב להתחדש מפעם לפעם בטכנולוגיות הנעילה החדישות שישמורו על הבית שלכם מוגן ובטוח.

 

לסיכום

יציאה לחופשה לא אמורה להיות אירוע מלחיץ בגלל אחוזי הפריצה שקיימים בישראל. ישנם שיטות רבות שאפשר בעזרתם להגביר את רמת האבטחה בבית שלנו ובכך לישון בראש שקט לכל אורך החופשה.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

5 טעויות נפוצות שקורות לגנב

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, על המשפחה ועל הרכוש שלנו בצורה המושלמת ולא לתת פרצה לגנב. אך את האמת שרובנו לא מודעים לדברים רבים

8 טיפים לבחירת מנעולן

אף אחד לא יודע מה יהיה הרגע שבו הוא יצטרך להזמין אליו הביתה מנעולן. מנעולן הוא מקצוע מפוקפק שאנו יכולים ליפול בפח אם לא נדע

איך בוחרים מנעולן

מנעולן הוא בין אנשי המקצוע החשובים ביותר שאנו יכולים להזדקק לשירותיו. לא פעם אנחנו עומדים בסיטואציה שאנחנו צריכים את שירותיו של מנעולן מקצועי. בסיטואציות רבות

איך בוחרים פורץ

בחיינו יהיו רגעים שנאלץ להזמין פורץ אלינו הביתה. הפורץ לרוב יתן לנו את שירותיו בכך שהוא יפתח לנו דלת שאין באפשרותנו לפתוח אותה בצורה המקובלת

איך יודעים מתי צריך להחליף מנעול

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, המשרד שלנו והחסן שלנו מוגן ובטוח מפני גנבים ופריצות. עצם הידיעה שהבית שלנו מוגן נותנת לנו רוגע נפשי. אך

איך לבחור דלתות

מדי כמה שנים חשוב להחליף דלת. אם מטעמי סטיילינג או אם מטעמי בטיחות. לבחירת דלת ישנם כמה פרמטרים חשובים. ראשית חשוב שהדלת שנבחר תהיה אכיתותית

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: