לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

איך לתקן דלת כניסה

דלתות הכניסה לבית שלנו במהלך היום לא מהוות עבורינו יותר מידי תשומת לב ומחשבה, אבל שמשהו קורה להן זה פתאום הדבר הכי חשוב שיש בבית. דלת הכניסה מהווה מעין חוצץ בינינו לבית החוץ ולעיתים חוצץ זה מאד חשוב, חוץ משמירה על הפרטיות היא גם אחראית על שמירה מפני גניבות ופריצות.

דלת הכניסה לבית שלנו יכולה להיתקל או להיהרס בכמה סיבות. במאמר הבא נרכז עבורכם את הדרכים בהם אתם יכולים לתקן את דלתות הכניסה לבית שלכם בצורה טובה ואיכותית.

 

מה הדברים שיכולים לקרות לדלת הבית שלנו שאנו יכולים לטפל בהם לבד?

כן לדלתות הבית שלנו יש נטייה לקבל מכות להתלכלך ועוד הרבה דברים. הכנו לכם רשימה של בעיות אשר ניתן לטפלם לבד ללא הצורך בהזמנת איש מקצוע. כמובן, לא כולנו יכולים לסדר הכל לבד וככל הנראה חלק מאיתנו יאלצו להתקשר לאיש מקצוע כדי לסדר את הבעיות הללו.

כאשר מדובר על דלתות באיכות גבוהה ככל הנראה לא נחשוב עליהם יותר מידי משום שהם לא יתנו לנו את הסיבה והדאגה. כאשר מדבור על דלתות קצת יותר ישנות ככל הנראה מידי פעם לפעם הם ידרשו תיקון כללי, תיחזוק שימון ועוד ולא תמיד נצטרך להזמין לכך בעל מקצוע.

 

לכלוך על הדלת:

כן, לדלתות יש נטייה להתלכלך אם זה מאוכל, צבע מפסח האחרון, כפות ידיים ורגליים של ילדים או כלבים, בוץ מרוח על הדלת ועוד הרבה סיבות שיכולות לגרום לדלת הכניסה לנו לאבד את ניקיונה. דבר חשוב לעשות הוא לבחור מבעוד מועד דלת שניתנת לניקוי בצורה מהירה. דלתות אלו לרוב יהיו דלתות עם חיפוי פורמייקה שניתנות לניקיון במהירות ובקלות יותר. לעומת דלת העשוייה מעץ שעלולה להוות בעייה כאשר אנו באים לנקות אותה.

תוכלו להשתמש במגבונים לצורך ניקיון הדלת שלכם, אך אל דאגה במידה והם לא עוזרים ישנם בשוק היום מגוון רחב מאד של חומרי ניקוי שיוכלים להוריד כל כתם עיקש. כאשר מדובר על דלת פלדה שלרוב מחופה בעץ חשוב לדעת שרצוי להשתמש במים בלבד ולא להשתמש בחומרי ניקוי שלא מיועדים לדלת.

 

צבע מתקלף:

כאשר מדובר על צבע מתקלף המצב כבר שונה יותר. דלתות עץ יהיו בסיטואציה כזאת קלות יותר לתיקון. כדי לתקן בעיות צבע בדלתות עץ ראשית יש להוציא את דלת העץ מהצירים שלה ולהניח על משטח עבודה, לאחר מכן יש לשייף בצורה טובה עם נייר שיוף את כל הדלת. לאחר שסיימנו לשייף את כל הדלת חשוב מאד לנקות אותה מכל אבק או שאריות עץ בעזרת סמרטוט יבש או לחץ אוויר.

רק שסיימנו לנקות את הדלת מאבק או שאריות עץ נוכל להתחיל לצבוע את הדלת בצבע. במידה ומדובר בדלת כניסה שלא עשוייה מעץ כמו דלת כניסה העשוייה ממתכת נמליץ לכם להשתמש בשירותיו של בעל מקצוע לצורכי צביעה. במידה ואתם מעוניינים לעשות את הצביעה לבד תוכלו לעשות זאת בצורה זהירה מאד ללא הוצאת הדלת ועל ידי צביעה מדוייקת מאד.

 

דלת חורקת:

לרובנו הגדול כבר יצא פעם או פעמיים לשמן את דלתות הבית כדי למנוע את הרעש הנורא הזה. ככל הנראה ששימון הדלת יהיה מעין פלסטר על הבעיה ולא יפתור אותה אחת ולתמיד. במידה ואתם רוצים לעשות עבודה יסודית יותר כאשר דלת הכניסה שלכם חורקת עליכם להוציא אותה מהצירים ולבצע ניקיון יסודי של הצירים.

 

דלת הזזה:

כאשר דלת ההזזה שלכם יצאה מהמקום, דבר ראשון שנעשה יהיה להוציא את כל דלת הזכוכית מהמסילה שלה. כדי שנוכל להבין היכן ממקומת הבעיה. האם הבעיה נמצאת בדלת או שהיא בכלל במסילה. חשוב להסתכל היטב היכן מקור הבעיה ולתקן אותה.

אם מדובר על בעיה במסילה חשוב לסדר אותה וליישר אותה בעזרת כלים מתאימים, היזערו לא לעקם יותר את המסילה. במידה ומדובר על בעייה בגלגלים ניתן לנתק את הגלגל הבעייתי ולקנות גלגל חדש.

 

נהרס הצילינדר:

לצילינדר הדלת שלנו יש כמה סוגי תקלות, לצורך אבחונם יש כבר להיעזר בבעל מקצוע מוסמך. חשוב לזכור שלפני ששוברים את הצילינדר הישן יש את האופציה הזולה יותר היא פריצה ללא קידוח. יש לשאול את המנעולן שמגיע אליכם על אופציה זאת לפני שהוא שובר את הצילינדר ומכניס אתכם לעלויות גבוהות יותר של תיקונים.

 

לא נסגרת הדלת:

כאשר הדלת שלנו נסגרת אבל לא נסגרת עד הסוף זהו ככל הנראה לא תהיה בעייה של הדלת אלא בעייה של המשקוף. ראשית יש למצוא את מקור הבעיה שנמצא במשקוף שלכם. לאחר שמצאנו את הנקודה הבעייתית ניקח בורג ונדפוק אותו עם פטיש בכיוונו של הקיר, בעזרת פעולה זאת המשקוף יתאים את הזווית שלו לדלת וכך היא תיסגר בצורה שלמה וטובה.

 

נפילת הידית:

לידית יש בורג קטן עם תפקיד גדול. תפקידו הוא להחזיר את הידית כאשר אנו מושכים אותה בעת פעולת פתיחת הדלת. את הבורג יש לחזק כדי לחזק את הידית. במידה ונאבד הבורג ניתן לקנות חדש בחנות חומרי בניין.

 

לסיכום

ישנם מספר בעיות שיכולות לקרות לדלת שלנו. ורובם ניתנות לפתרון על ידינו בלבד וללא הצורך להתקשר לבעל מקצוע. אם אתם אנשים הרפתקניים תוכלו להסתדר עם בעיות אלו ללא כל בעיה.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

5 דברים שכדאי לדעת על כספות

ישנם דברים בחיים שהם לא כל כך חשובים ואפשר להסתפק משהו פשוט לצורך סיפוק רצונינו. אבל שהדבר מגיע לבחירת כספת המצב כבר נהיה שונה וישנם

5 טעויות נפוצות שקורות לגנב

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, על המשפחה ועל הרכוש שלנו בצורה המושלמת ולא לתת פרצה לגנב. אך את האמת שרובנו לא מודעים לדברים רבים

8 טיפים לבחירת מנעולן

אף אחד לא יודע מה יהיה הרגע שבו הוא יצטרך להזמין אליו הביתה מנעולן. מנעולן הוא מקצוע מפוקפק שאנו יכולים ליפול בפח אם לא נדע

איך בוחרים מנעולן

מנעולן הוא בין אנשי המקצוע החשובים ביותר שאנו יכולים להזדקק לשירותיו. לא פעם אנחנו עומדים בסיטואציה שאנחנו צריכים את שירותיו של מנעולן מקצועי. בסיטואציות רבות

איך בוחרים פורץ

בחיינו יהיו רגעים שנאלץ להזמין פורץ אלינו הביתה. הפורץ לרוב יתן לנו את שירותיו בכך שהוא יפתח לנו דלת שאין באפשרותנו לפתוח אותה בצורה המקובלת

איך יודעים מתי צריך להחליף מנעול

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, המשרד שלנו והחסן שלנו מוגן ובטוח מפני גנבים ופריצות. עצם הידיעה שהבית שלנו מוגן נותנת לנו רוגע נפשי. אך

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: