לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

איך לתקן דלת פלדה

דלת פלדה היא דלת קשה יותר לתיקון מהרבה סיבות שונות אחת מהן היא החומר החזק שהיא עשוייה ממנו. מצד אחד דלת פלדה תהווה עבורנו את הפתרון היעיל והאיכותי ביותר מצד שני עצם הטיפול בה יהיה קשה ומסובך יותר. במאמר הבא נסביר לכם כל מה שאתם צריכים לדעת על תיקון דלת פלדה, מה הוא מצריך מאיתנו או מבעל המקצוע ואיזה סוגי דלתות פלדה קיימים בשוק כיום.

 

נתחיל מהסבר קטן על מה היא פלדה

פלדה הינה סגסוגת המורכבת ממתכת הברזל המוכרת לנו והיא מכילה ריכוז נמוך מאד של פחמן. לעיתים מוסיפים לפלדה יסודות אחרים כמו מגנזיום, מנגן, כרום, ניקל או צורן. כל שימוש ביסוד אחר ינתן לנו פלדה עם אופי שונה כמו רמת גמישות, קשיות, עמידות בפני חום ועוד.

לפלדה יש אופי שעיקרו מתאפיין בגמישות וחוזק רבים. בעזרת תכונות אלו הפלדה כיום היא אחד מהחומרים שמשתמשים הכי הרבה לייצור מוצרים כמו רכבים, גשרים, קפיצים, מסמרים, להבי סכינים, דלתות, כלי עבודה ועוד.

 

דלתות פלדה:

דלתות פלדה נחשבות כיום לדלתות האיכותיות והבטוחות ביותר הקיימות. דלת פלדה תמיד הייתה מצורפת כאשר היה מדובר על דלתות בטיחות. בזכות החומר החזק והעמיד הזה הבינו בכל התעשייה שהוא אכן החומר האיכותי והנמכר ביותר, והוא מה שמהווה את רמת הבטיחות הגבוהה ביותר בתחום הדלתות כיום.

בעבר המראה של דלת הפלדה היה מסיבי מאד ולא יפה במיוחד מה שהקשה על כניסת לתחום דלתות הכניסה. כיום דלתות פלדה כבר הרבה יותר מעוצבות ויפות ויכולות לשמש כדלתות פנים וחוץ. דלתות פלדה הינם גורם מרתיע מאד עבור פורצים. שכן, התמודדות עם דלת פלדה הוא קשה הרבה יותר מהתמודדות עם שאר סוגי הדלתות. ככל שלוקח זמן רב יותר לפרוץ אותה כך הסיכון של הפורץ עולה.

 

מטרתן של דלתות הפלדה

לדלתות פלדה ישנם יכולות רבות המאפשרות להם להתאים גם לסוגים רבים של שימושים בשוק כיום. דלתות פלדה כיום משמשות כדלתות פנים, דלתות חוץ, דלתות למחסנים ועוד. לדלתות הפלדה ישנם מאפיינים שונים כמו מספר בריחים וצירים שונה, עיצוב הדלת, איכות הבידוד, סוג הבידוד, בטיחות, עמידות ושרידות.

 

המבנה של הדלת

המבנה של דלתות פלדה מתאפיינים במספר גורמים, כל דלת פלדה חייבת לעמוד בגורמים אלו כדי להיות דלת בטיחותית ואיכותית. אם מדובר על דלתות המיועדות לפנים, לחוץ, דלתות למחסנים ועוד.

לדלתות הפלדה ישנם תקנים ישראליים ובינלאומיים שהיא חייבת לעמוד בהן, ועל כל דלת לשאר את הסמלים שמאשרים זאת. דלתות פלדה כאלו חייבות לשאת סמל תו תקן אירופאי לפריצה ותו תקן של נעילה דרגה 4. בנוסף, תו תקן של בקרת איכות. במידה וכל האישורים הללו מופיעים דלת זאת נחשבת לדלת איכותית ובעלת דירוג גבוה.

בדלתות אלו קיים מנגנון חכם שתפקידו בזמן פריצה אלימה לנעול את הדלת בכל שלא יהיה אפשר להזיז אותה כלל. בנוסף, כאשר על דלתו אלו מופיע סימן שהדלת בעלת בידוד אקוסטי ותרמי נסיק כי הדלת בעלת חומר בידוד מסוג פוליאוריטן מוקצף שתפקידו לייצר בידוד אקוסטי ותרמי. דלתות אלו מצליחות להוריד את רמת הרעש לרמה נמוכה בהרבה ומצליחות לבודד קור וחום עד 25 מעלות.

 

דלת פלדה:

דלתות פלדה הן עמידות במיוחד והן קיימות בצורות משוכללות מאד. אופן בניית דלתות הפלדה נעשה כך שכל שכבה נכנסת בשכבה שלפניה כך שנוצרת דלת שלא ניתן להפרידה כלל. שיטות הרכבה אלו מבטיחות עבורנו דלת חזקה ורבת עוצמה, עמידה בתנאי רעש וטמפרטורה ועמידה לאורך זמן רב. במידה ונעמיד פורץ מול אחת מהדלתות פלדה שיש בשוק כיום הוא אכן יהיה בבעייה.

כאשר אנו מתעסקים בדלתות פלדה בטיחות הדלת היא אחת מהפרמטרים החשובים שקיימים היום. יש בשוק כיום דלתות בעלות מנגנון נעילת בכולל בריחים גדולים מאד. המנגנון הראשי מכיל בתוכו 4 בריחים בקוטר של 14 מ"מ ואורכם הוא 25 מ"מ.

נוסף על כך קיימים גם 3 בריחים סטטיים. מנגנון נעילה ראשי מכיל בתוכו 4 שקעים נפרדים בכל אחד מהמשקופים. כאשר מנגנון זה מופעל מאד קשה לפרוץ את הדלת וקיימים מעט מאד פורצים שיכולו לפרוץ את הדלת שלכם.

 

תיקון של דלתות הפלדה

כאשר אנו מגלים בעייה בדלת הפלדה שלנו יכולות להיות לכך מספר אופציות. אם מדובר בלכלוך שתקוע במסילה נוכל להתמודד עם בעיה זאת לבד. אך במידה ומדובר על בעייה בצילינדר של הדלת נצטרך להיעזר בשירותיו של בעל מקצוע.

בגלל שדלתות פלדה אלו הן דלתות איכותיות מאד ברגע שנרגיש שישנה בעייה נעדיף להתקשר לבעל מקצוע שיטפל בבעייה בצורה טובה, איכותית ורצינית. תיקון הבעיה לבד עלול לגרור אותנו לחיובים נוספים וליצירת בעיות נוספות בדלת.

 

לסיכום

דלתות פלדה מגיעות במספר רב של אופציות שמתאימות לבית, למשרד ולמחסן שלנו. דלתות אלו יוצרו על ידי טכנולוגיה איכותית וחדשנית ובעלות אופציות הגנה ואבטחה מתוחכמות מאד. תיקון דלת פלדה ככל הנראה לא נוכל לעשות בכוחות עצמינו וככל הנראה שנאלץ להזמין בעל מקצוע.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

איך בוחרים מנעולן

מנעולן הוא בין אנשי המקצוע החשובים ביותר שאנו יכולים להזדקק לשירותיו. לא פעם אנחנו עומדים בסיטואציה שאנחנו צריכים את שירותיו של מנעולן מקצועי. בסיטואציות רבות

איך בוחרים פורץ

בחיינו יהיו רגעים שנאלץ להזמין פורץ אלינו הביתה. הפורץ לרוב יתן לנו את שירותיו בכך שהוא יפתח לנו דלת שאין באפשרותנו לפתוח אותה בצורה המקובלת

איך יודעים מתי צריך להחליף מנעול

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, המשרד שלנו והחסן שלנו מוגן ובטוח מפני גנבים ופריצות. עצם הידיעה שהבית שלנו מוגן נותנת לנו רוגע נפשי. אך

איך לבחור דלתות

מדי כמה שנים חשוב להחליף דלת. אם מטעמי סטיילינג או אם מטעמי בטיחות. לבחירת דלת ישנם כמה פרמטרים חשובים. ראשית חשוב שהדלת שנבחר תהיה אכיתותית

איך להחליף צילינדר

לעיתים מגיע השלב בו אנו צריכים להחליף את הצילנידר של דלת הכניסה שלנו לבית או לאחד מהחדרים בבית. לרוב הצילינדר של דלת הכניסה הוא החשוב

איך למנוע פריצה לדירה בזמן חופשה

הקיץ הגיע אלינו ואיתו הגיע גם עונת החופשות בארץ ובחו"ל. ישראלים רבים יוצאים לחופשות בזמן חופשת הקיץ. על פי סקר שנערך במשטרה בתקופת הקיץ מספר

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: