לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

איך מחליפים צילינדר לדלת – מדריך

קיימות סיבות רבות שבגללן נאלץ להחליף צילינדר בבית שלנו. זה יכול לקרות בגלל שאבד לנו מפתח או בגלל תקלה במנגנון. בכל מקרה הגענו לשלב שאנו צריכים להחליף את הצילינדר שלנו. בכל אופן החלפת צילינדר הוא אחד הדרכים שניתן דרכם לשמור על הבית שלנו מוגן.

ישנן שתי דרכים שאפשר להחליף צילינדר הראשונה היא לקרוא לבעל מקצוע שיחליף עבורכם את הצילינדר והדרך השנייה היא להתעלות מעל הפחד ולעשות את זה לבד. חשוב להבין שהחלפת צילינדר אינו דבר מסובך וכל אחד יכול לבצע זאת על ידי מעקב אחר הוראות פשוטות. במאמר הבא ריכזנו עבורכם את השלבים הברורים להחלפת צילינדר.

 

מה הן הפעולות שבעזרתם אנו יכולים להחליף לבד את הצילינדר שלנו ללא עזרתו של בעל מקצוע:

נתחיל בכך שאם אתם אנשים שיודעים לעבוד בצורה בסיסית עם הידיים שלכם ככל הנראה ביצוע החלפת הצילינדר יהיה לכם פשוט מאד. אך חשוב לציין שגם למי שאין עבר מפואר עם עבודות ידיים גם הוא יכול להחליף את הצילינדר שלו לבד ולהתגבר על הפחד והחששות.

החלפת צילינדר דורש מכם מספר דברים פשוטים כמו מברג מתאים, צילינדר חדש ואמונה עצמית. נתחיל בהסבר קצר על הצילינדר. צילינדר הוא המנגנון שיש בדלת שאליו נכנס המפתח והוא בעצם אחראי על נעילת ופתיחת הדלת.

 

השלב הראשון:

השלב הראשון יהיה קניית צילינדר. חשוב לפני שאנו מפרקים את הצילינדר לקנות צילינדר חדש ואיכותי. מטרת הצילינדר הינה לשמור על הדלת מפריצה לכן חשוב שהוא יהיה איכותי וחלילה לא משומש.

לכן, וודאו שאתם רוכשים את הצילינדר שלכם מאיש מקצוע אמין ושימו לב שהוא אכן חדש ולא משומש. בנוסף, בדקו שיש את מספר המפתחות שכתובים על גב האריזה. לצורך התאמת צילינדר חדש ולישן רצוי לצלם את הצילינדר הישן כדי שסוג הצילינדר והמידה שלו יהיו זהים. בנוסף, המוכר יכול לתת לכם את הטיפים הספציפיים לצילינדר שבחרתם.

חשוב לבדוק שיש ברשותכם את המברגים שמתאימים לצורך החלפת הצילינדר שלא תתקעו בעת העבודה שהם מפתח אלן מברג מתאים ובוקסת וראצ'ר.

 

שלב שני:

הכנתם של הכלים המתאימים. לצורך החלפת צילינדרים כלל לא דרוש כלים משוכללים או חשמליים. רק מברג ומפתח אלן פשוט. לצורך הוצאתו של הצילינדר הישן עלינו לשחרר מספר ברגים שתפקידם להחזיק אותו על הדלת.

  1. שחרור ראשוני של הצילינדר – נשחרר את הברגים שמחזיקים אותו בעזרת המברג שלנו. שימרו היטב על כל הברגים שאתם מוצאים החוצה בתוך כופסה או מונחים במקום מסודר שלא יאבדו.
  2. שחרורה של הידית – נוצא את ידית הדלת ממקומה בעזרת שחרורו של הבורג המחזיק אותה בדופן הפנימי. כדי להוציא את הידית נשתמש במפתח האלן מפתח אלן הוא מעין מברג קטן בצורת ר' שבקצהו ישנה צורת משושה.
  3. לאחר ששחררנו את כל הברגים הגיע השלב בו נוכל לשלוף את כל מה שצריך החוצה. בשלב זה נוכל להוציא את הידית ואת הלוח המגן. שימרו את הידית ואת הלוח במקום שלא יאבדו יחד עם הברגים.

 

שלב שלישי:

מעולה! הגעתם לשלב השלישי תהיו גאים בעצמכם. עד עכשיו הורדנו את כל הכיסויים החיצוניים שתפקידם להגן על הצילינדר. ועכשיו נמשיך לשלב הבא. בשלב זה ניגש לצידה של הדלת היכן שנמצא הבריח. נשים לב שישנם בדופן הפנימית של הדלת 5 ברגים.

אין צורך לשתחרר את חמשת הברגים משום שרק אחד מהם אחראי על קיבוע הצילינדר בדלת שלנו. לכן, ניתן להוציא רק את הבורג האמצעי (השלישי) ובעזרתו לשלוף את הצילינדר החוצה. לאחר שחרורו של הבורג השלישי נשים לב שסביב הצילינדר יש לוח קטן ממתכת. הלוח הזה תפוס בעזרת שני אומים שנמצאים בשני צידי הצילינדר.

כדי להוציא את הצילינדר החוצה אנו צריכים להוציא את שני האומים הללו החוצה.  בעזרת בוקסט וארצ'ר נוציא את האומים החוצה. לאחר שחרורם של שני האומים נוכל להוציא את הלוח מהמקום שלו. חשוב מאד גם פה לשמור את כל החלקים הקטנים בקופסא או במקום מסודר משום שאיננו מעוניינים להתחיל לחפש אחריהם.

 

שלב רביעי:

כעת הגענו לשלב החלפת הצילינדר הישן בחדש. בשלב זה כבר נוכל לראות שהצילינדר שלנו כבר רופף ואינו מוחזק עם אף בורג. בשלב זה נוציא אותו החוצה. לעיתים הצילינדר מעט תקוע או חלוק אז נשתמש במברג לצורך השליפה שלו החוצה. נוציא את הצילינדר ובמקומו נכניס את הצילינדר החדש.

יש לשים לב כי אנחנו מכניסים את הצילינדר החדש לדלת בצורה זהירה, משום שאנחנו לא רוצים לפגוע בו או בדלת שלנו. כדי לעשות זאת בצורה נכונה שימו לב שאתם מתאימים את הצילינדר לגלגל השיניים שקיים במנעול. אם מקמתם אותו במקום טוב כעת תוכלו להחזיר את הבורג האמצעי שהוצאנו מדופן הדלת ולקבוע את הצילינדר החדש.

 

שלב חמישי:

בשלב זה תפקידנו הוא להחזיר את כל החלקים למקומם הראשוני. לאחר שעברנו את ארבעת השלבים בשלום הגיע הזמן שנוודא שאנחנו מחזירים הכל למקומו. כמובן שהפעם יש להחזיר את כל הברגים והחלקים בסדר הפוך מהפירוק.

ראשית נחזיר את לוח המתכת, אחריו את האומים שמתאימים ללוח, לאחר מכן נחזיר בזהירות את לוח המגן של המנעול, אחרי זה נקבע את לוח המנעול עם הברגים, לאחר מכן נרכיב את ידית הדלת במקומה ואז נבריג את הדלת בעזרת מפתח האלן. בדקו שהכל עובד כמו שצריך ואם כן ביצעתם את כל השלבים כמו שצריך. כל הכבוד!

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

איך בוחרים מנעולן

מנעולן הוא בין אנשי המקצוע החשובים ביותר שאנו יכולים להזדקק לשירותיו. לא פעם אנחנו עומדים בסיטואציה שאנחנו צריכים את שירותיו של מנעולן מקצועי. בסיטואציות רבות

איך בוחרים פורץ

בחיינו יהיו רגעים שנאלץ להזמין פורץ אלינו הביתה. הפורץ לרוב יתן לנו את שירותיו בכך שהוא יפתח לנו דלת שאין באפשרותנו לפתוח אותה בצורה המקובלת

איך יודעים מתי צריך להחליף מנעול

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, המשרד שלנו והחסן שלנו מוגן ובטוח מפני גנבים ופריצות. עצם הידיעה שהבית שלנו מוגן נותנת לנו רוגע נפשי. אך

איך לבחור דלתות

מדי כמה שנים חשוב להחליף דלת. אם מטעמי סטיילינג או אם מטעמי בטיחות. לבחירת דלת ישנם כמה פרמטרים חשובים. ראשית חשוב שהדלת שנבחר תהיה אכיתותית

איך להחליף צילינדר

לעיתים מגיע השלב בו אנו צריכים להחליף את הצילנידר של דלת הכניסה שלנו לבית או לאחד מהחדרים בבית. לרוב הצילינדר של דלת הכניסה הוא החשוב

איך למנוע פריצה לדירה בזמן חופשה

הקיץ הגיע אלינו ואיתו הגיע גם עונת החופשות בארץ ובחו"ל. ישראלים רבים יוצאים לחופשות בזמן חופשת הקיץ. על פי סקר שנערך במשטרה בתקופת הקיץ מספר

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: