לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

איך נמגן בית פרטי?

בית פרטי הוא אחד הדברים שכולנו חולמים עליו, נוכל להנות מהשקט, גינה יפה, מרחב ובמיוחד נהנה מהאזור האינטימי שהוא יוצר לנו ולמשפחתינו. יחד עם זאת לבית הפרטי שלנו יש גם חסרון ברור, בתים פרטיים מהווים סכנת פריצה והם לעיתים הופכים למטרה לפריצה עבור גנבים.

לכן חשוב מאד לוודא שכל מה שקשור לאבטחה נכונה קיים אצלינו בבית ושאנו לא מזלזלים בנושא האבטחה כלל. במאמר הבא נרכז עבורכם מה הם אמצעי ההגנה עבור בית פרטי כדי למנוע מהפורצים לבקר אותנו.

 

מה הן הדרכים הטובות ביותר שנוכל למגן בעזרתם את ביתנו הפרטי:

חלק מהעקרונות שנלמד אתכם היום מיועדים גם לבתים בבניין דירות וגם לבתים פרטיים.

 

עקרון א':

לפני שנרוץ למגן את כל הבית שלנו חשוב שנהיה במודעות רבה לגבי תנועות חשודות או אנשים חשודים מסתובבים אצלינו בשכונה. משטרת ישראל לא יכולה לדעת מי חשוב בשכונה או מי גר באותו מקום ותפקיד זה מוטל על תושבי השכונה בלבד. ובעזרת ערנות ומודעות נוכל למנוע פריצות רבות שעלולות להתרחש מתחת לאף שלנו. גם לפני קניית בית חדש ישנם כמה דברים שעלינו לעשות כמו:

  1. במידה ואתם מעוניינים לקנות בית חדש בידקו את היסטוריית הפריצות באזור.
  2. במידה ואתם בעלי בית פרטי הישארו בקשר על השכנים שלכם ועדכנו אחד את השני במידה ונעשית פריצה באחד הבית. לרוב פריצה אינה בודדת אלא היא נעש כחלק מ"גל פריצות"
  3. חשוב להיות ערנים, אם אתם מבחינים בפרצופים לא מוכרים שסורקים את השטח אל תהיו שאננים ובמידת הצורך ערבו את המשטרה בעניין.
  4. חשוב לדעת באיזה נקודות בבית שלכם ישנן נקודות תורפה שהפורץ יכול להיכנס מהם.

 

עקרון ב':

השלב הראשון יהיה נעילת כל דלתות הבית שלכם. נכון, זהו נשמע פרט שמובן מאליו אך הרבה אנשים לא נועלים את הבית שלהם במהלך היום. לא רק את דלת הבית אלא גם את דלת החצר ודלת המחסן. אם תקפידו על נעילת כל הדלתות במהלך כל היום אתם חוסכים לעצמכם סיכון בפריצה.

בקיבוצים ומושבים רבים האנשים נוהגים להשאיר את דלת הבית שלהם פתוחה. לכן, פורצים רבים נוהגים להגיע לאזורים כאלה לצורכי גניבות. וככל הנראה הם ימצאו איזה בית שהשאיר את דלת הכניסה שלו פתוחה.

 

עקרון ג':

חשוב מאד לשמור על תחזוקת דלתות הבית שלנו. במידה ואתם גרים בבית פרטי ככל הנראה שיש לכם יותר מדלת כניסה אחת לפנים הבית. בשלב כזה חשוב מאד לבדוק את תקינותם של כל הדלתות בבית שלכם ולוודא שכולם עובדות בצורה טובה. במידה וישנה דלת שלא נסגרת טוב או שהנעילה שלה לוקה חשוב מאד להחליף אותה או את המנעול שלה ולא לדחות את זה לרגע האחרון כי אתם לא יודעים מתי הפורץ יחליט לבוא לבקר אתכם.

 

עקרון ד':

שמירה על חלונות הבית. לא כל הפורצים נכנסים רק מדלתות הבית שלכם אלא לרוב הם היכנסו דווקא מאחד החלונות. לכן, חשוב מאד לבדוק שכל החלונות שלנו נסגרים בצורה טובה ושלמה. חשוב מאד בזמן שאנו לא נמצאים בבית או לחילופין הולכים לישון לסגור בצורה הרמטית את כל החלונות שלנו כדי לא לפתוח פתח לגנב.

במידה ואתם חשים שאתם זקוקים למנגנון נעילה חכם ניתן להתקין מנגנון זה על דלתות הזזה בבית או על חלונות או שיטה נוספת היא התקנת סורגים. מיגון איכותי על חלונות הבית יהפוך את העבודת של הפורצים למסובכת יותר.

 

עקרון ה':

מערכות אזעקה לבתים פרטיים הן חשובות מאד. בזערת מערכות אזעקה תוכלו לזהות כל פעילות חשודה כזאת או אחרת שקוראת אצלכם בבית. מערכות אזעקה מתריעות גם לחברת האבטחה שלכם. לעיתים רק תליית שלט שאומר שבבית זה קיימות מערכות אזעקה יכול להוריד משמעותית את אחוזי הפריצה לבית שלכם.

במידה ואתם מעוניינים בהתקנה של מערכת כזאת חשוב שההתקנה תיעשה על ידי טכנאי מקצועי. חשוב מאד שלוח המקרה יהיה מוסווה כדי שהפורצים לא יוכלו לנטרל אותו בקלות. ישנן שתי סוגי מערכות אחת אלחוטית והשנייה מערכת קווית.

 

עקרון ו':

מצלמות אבטחה היא דרך טובה מאד לצורכי הגברת המיגון בבבית שלנו. גם כאן התקנת מצלמות אבטחה בבית ומחוצה לו יכולה להרתיע את הפורצים. מצלמות אבטחה יכולות לשמש עבורנו כעין מרחוק במידה ואנו לא נמצאים בבית באותו הזמן. מצלמות אלו נותנות לנו את האופציה לעקוב אחר המתרחש בבית בזמן שאנו לא נמצאים.

טיפ לגבי מצלמות האבטחה, ניתן לחבר את מצלמות האבטחה למוקד. כמובן שגם במקרה זה חשוב להתקין את מצלמות האבטחה על ידי איש מקצוע אחראי. לעיתים רק התקנת מצלמות ללא הפעלתם מהווה חשש עבור הפורצים.

 

עקרון ז':

תאורת רגישה סביב לבית שלכם באזור הגן והחצר יכול להיות טריק טוב. תאורה זאת מופעלת בזמן שיש גנב ומתריעה עבור תושבי הבית שמישהו נמצא בחצר כרגע. בנוסף, הפעלת תאורה פתאומית באמצע הלילה יכולה להפחיד מאד את הגנב.

 

לסיכום

ישנן אמצעי הגנה רבים שציינו פה וגם כאלה שלא שאנו יכולים להתקין מפני פורצים. הפורצים אומנם אנשים חכמים ומנוסים אך גם אנחנו יכולים להיות כאלה על ידי התקנת מערכות חכמות שמתריעות מפני גניבות.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

איך יודעים מתי צריך להחליף מנעול

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, המשרד שלנו והחסן שלנו מוגן ובטוח מפני גנבים ופריצות. עצם הידיעה שהבית שלנו מוגן נותנת לנו רוגע נפשי. אך

איך לבחור דלתות

מדי כמה שנים חשוב להחליף דלת. אם מטעמי סטיילינג או אם מטעמי בטיחות. לבחירת דלת ישנם כמה פרמטרים חשובים. ראשית חשוב שהדלת שנבחר תהיה אכיתותית

איך להחליף צילינדר

לעיתים מגיע השלב בו אנו צריכים להחליף את הצילנידר של דלת הכניסה שלנו לבית או לאחד מהחדרים בבית. לרוב הצילינדר של דלת הכניסה הוא החשוב

איך למנוע פריצה לדירה בזמן חופשה

הקיץ הגיע אלינו ואיתו הגיע גם עונת החופשות בארץ ובחו"ל. ישראלים רבים יוצאים לחופשות בזמן חופשת הקיץ. על פי סקר שנערך במשטרה בתקופת הקיץ מספר

איך לתקן דלת חורקת

דלת חורקת היא אף פעם לא צליל נעים לאוזן שלנו. לא נעים להגיע אחרי יום עבודה ארוך עם ידיים מלאות בקניות מהסופר ולגלות שדלת הכניסה

איך לתקן דלת כניסה

דלתות הכניסה לבית שלנו במהלך היום לא מהוות עבורינו יותר מידי תשומת לב ומחשבה, אבל שמשהו קורה להן זה פתאום הדבר הכי חשוב שיש בבית.

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: