לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

איך פורצים מנעול

פריצת מנעולים היא אכן דבר מושך וסקסי ביותר. לכל אחד מאיתנו יש את החלום הזה להצליח להכניס סיכת ראש לתוך מנעול ובעזרתה לפתוח את הדלת. נכון, בסרטים זה נראה ממש קל ופשוט אך דורשים לזה מיומנות מסוימת. מי אמר שרק מנעולן יכול לפרוץ את המנעול בקלות רבה.

כן, גם אתה יכול לפרוץ מנעול בכמה שלבים פשוטים ביותר. בשוק כיום קיימים מגוון רחב מאד של מנעולים שכל אחד מהם דורש שיטה שונה לצורך הפריצה שלו. אך כל המנעולים מורכבים מאותם הרכיבים. במאמר הבא נסביר לכם כיצד בנוי מנעול ואיך אפשר לפרוץ דלתות, מנעולים ועוד.

 

כיצד בנוי מנעול בכלל?

ניקח את כל המנעולים ונפרק אותם נגלה שבכל ההיסטוריה כל המנעולים בנויים באותה צורה. מנעול פינים הוא מנעול שנמצא בשימוש עוד מימי האימפריה המצרית, וגם הוא מורכב מאותם 5 רכיבים בסיסיים.

  1. בית המנעול – זוהי מעטפת המנעול, המבנה אשר אוגד לתוכו את כל חלקיו של המנעול ומתחבר לדלת הבית שלנו.
  2. הצילינדר – החלק אליו אנו מכניסים את המפתח שלנו, הצילינדר הוא החלק שמזהה אם המפתח שהוכנס אליו הוא אכן מתאים לו או שהוא שייך לצילינדר אחר בכלל.
  3. הקפיצים – תפקידם של הקפיצים הוא לדחוף את הפינים שפותחים את הצילינדר כלפי מעלה.
  4. פינים סוגרים – תפקידם של פינים אלו הוא לשמור על המנעול נעול כאשר אין אף מפתח שפותח את המנעול והם מהווים חוצץ בין הצילינדר לבית המנעול.
  5. פינים פותחים – בזמן שהמפתח מוכנס לתוך הצילינדר הפינים הפותחים נוגעים בחלקו העליון של המפתח. כל פין פותח ישנו צורה שונה שמתאימה בדיוק רב לצורתו של המפתח (זהו החלק המחודד שאנו מכירים במפתח) במידה ואנו מכינים את המפתח הנכון לתוך הצילינדר הפינים הפותחים מסתדרים לפי המפתח ורק אחרי שלב זה ניתן לסובב את המפתח ולפתוח את הדלת.

 

כיצד פורצים דלת?

פריצת מנעול דלת היא אכן דבר שדורש מיומנות וכלים מתאימים. אך ישנם מנעולים אשר אפשר לפרוץ אותם לגמרי לבד. במקרים בהם מדובר על מנעול מוגן שברצונך להשאיר אותו בצורתו השלמה יש להתקשר לבעל מקצוע ולא לנסות להכניס אליו עצמים שונים שיכולים להזיק לו.

מנעולים כאלה יהיו עבור הרכב שלך, הבית שלך או כל רכוש אחר שבבעלותך. בשוק כיום ישנן מגוון רחב מאד של מנועלים וכל אחד מהם נפתח בצורה שונה לגמרי. ישנן מנעולים שנפתחים על ידי קוד, ישנן שנפתחים על ידי מפתח ויש מנעולים משוכללים כיום שנפתחים על ידי כרטיס מגנטי. מנעולן מקצועי ידע להבחין ביניהם ויד מה השיטה המתאימה לפתיחת כל אחד מהמנעולים הללו.

 

מה חשוב לדעת לגבי פריצת מנעול?

ראשית חשוב לדעת שבמידה ואתה פורץ מנעול שאינו בבעלותך זה נחשב לעבירה פלילית חמורה. הסיכון של פריצת מנעול אשר לא בבעלותך יכולה להסתיים בהגשת תביעה פלילית, במקרים מסוימים גם באלימות במידה ובעל המנעול נמצא באירוע.

במידה וכן מדובר במנעול שלך במצב שונה. ראשית מומלץ לא לסכן את חיי המנעול וכדאי להזמין מנעולן מקצועי שיודע כיצד לפרוץ את המנעול. במידה ובחרתם לבצע את העבודה הזאת בעצמכם חשוב שתדעו כיצד לפרוץ את סוג המנעול שיש בבעלותכם. פריצה חובבנית יכולה לגרום להרס ופגיעה במנעול מה שיגרור את הצורך בהחלפתו.

 

כיצד אני יכול להבין איזה סוגי מנעולים יש?

לפני שאנו ניגשים לפרוץ את המנעול חשוב שנדע באיזה סוג מנעול מדובר. לכל מנעול ישנו מנגנוני נעילה אחרים, פרט זה משפיע מאד עם אופן פריצת המנעול והיכולת שיש בבעלותנו לפרוץ מנעול כזה. מנעולים אשר מנגנונם פועלים על ידי שיטת הפינים שהסברנו מקודם קלים יותר לפריצה מאשר פריצת מנעולי רב בריח.

ניתן להסתכל על המפתח ולראות אם יש לו שקעים ובליטות. על ידי משחק נכון עם הפינים הפותחים של המנעול נוכל לפרוץ אותו. כדי להתאמן על פריצת מנעולים אפשר לקנות מספר מנעולים עם מספר שונה של פינים ולהתחיל להתאמן.

לצורכי פריצה והזזת הפינים הפותחים יש להצטייד בכלי עזר, ניתן להשתמש במסרגה קטנה או בשיטה הקלאסית של סיכת ראש. בנוסף כל כלי אשר נכנס לחריץ המפתח יכול להתאים לפריצת המנעול. כמו שציינו מקודם פריצת מנעול על ידי גורם לא מוסמך יכולה לפגוע במנעול ובך לגרור חיובים והוצאות נוספות בשל הצורך בהחלפתו.

 

איך אני פורץ מנעול מסוג רב בריח?

מנעול כזה הוא מנעול מורכב ומסובך יותר מקודמו. סיבה זאת הפכה את מנעול רב בריח למנעול פופולרי מאד עבור דלתות במיועדות לבתים פרטיים. פורצים רבים אשר מבחינים שדלת הבית היא דלת של מנעול רב בריח מוותרים מראש על הפריצה משום שדלת זאת הינה מאתגרת מאד ולוקחת זמן רב של פריצה.

פריצה של מנעול מסוג זה דורשת מיומנות רבה ומקצועיות ברמה גבוהה מאד. לרוב מנעולן מורשה שהוא בעל מקצוע מקצועי יוכל לפרוץ מנעול כזה. מנעולן המתמחה בשיטות פריצה כאלה יידרש ממנו כלים מיוחדים וטכניקות ספציפיות המיועדות לפריצת מנעול כזה.

 

לסיכום

פריצת דלת היא דבר מעניין מאד שעבור רובנו מהווה אתגר ורצון ללמוד. אך פריצת מנעול הוא לא משחק ואם הוא נעשה על ידי אדם שלא מוסמך לכך המנעול עלול להיהרס.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

איך בוחרים פורץ

בחיינו יהיו רגעים שנאלץ להזמין פורץ אלינו הביתה. הפורץ לרוב יתן לנו את שירותיו בכך שהוא יפתח לנו דלת שאין באפשרותנו לפתוח אותה בצורה המקובלת

איך יודעים מתי צריך להחליף מנעול

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, המשרד שלנו והחסן שלנו מוגן ובטוח מפני גנבים ופריצות. עצם הידיעה שהבית שלנו מוגן נותנת לנו רוגע נפשי. אך

איך לבחור דלתות

מדי כמה שנים חשוב להחליף דלת. אם מטעמי סטיילינג או אם מטעמי בטיחות. לבחירת דלת ישנם כמה פרמטרים חשובים. ראשית חשוב שהדלת שנבחר תהיה אכיתותית

איך להחליף צילינדר

לעיתים מגיע השלב בו אנו צריכים להחליף את הצילנידר של דלת הכניסה שלנו לבית או לאחד מהחדרים בבית. לרוב הצילינדר של דלת הכניסה הוא החשוב

איך למנוע פריצה לדירה בזמן חופשה

הקיץ הגיע אלינו ואיתו הגיע גם עונת החופשות בארץ ובחו"ל. ישראלים רבים יוצאים לחופשות בזמן חופשת הקיץ. על פי סקר שנערך במשטרה בתקופת הקיץ מספר

איך לתקן דלת חורקת

דלת חורקת היא אף פעם לא צליל נעים לאוזן שלנו. לא נעים להגיע אחרי יום עבודה ארוך עם ידיים מלאות בקניות מהסופר ולגלות שדלת הכניסה

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: