לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

החלפת ידיות

לעיתים אנו מגיעים למצב שאנו צריכים להחליף את הידית בדלת שלנו. חושבים שאתם זקוקים להחלפת ידית? הידית יצא לכם מהמקום שלה בעת סגירת הדלת שלכם? מפחדים שהידית שלכם תגרום לכם להיתקע בתוך אחד החדרים בבית? לא יודעים איזה ידית מתאימה לדלת שלכם? ישנם מגוון רחב מאד של סיבות שיגרמו לנו להחליף את הידית שלנו. חשוב מאד שנבצע את החלפת הידית בצורה איכותית וטובה כדי שנוכל להבטיח לנו ידית חזרה שפועלת בצורה טובה איכותית כדי שכל מנגנוני הדלת שלנו גם כן יפעלו בצורה כזאת. המאמר הבא יעסוק בכל מה שחשוב לגעת על החלפת ידיות בדלתות שלנו בבית.

 

איך מחליפים ידית?

במידה והחלטתם כי אתם צריכים להחליף ידית עומדות בפניכם 3 אופציות עיקריות. לפני שאנו רצים לקנות את הידית, לדבר על מחירים ולהתעצבן על כך שהיא לא עובדת ישנם 3 אופציות ובן:

 • עשה זאת בעצמך: במידה ויש לכם ידיים טובות ובאתם מתחום המנעולנות, נגרות, ניסור, ועוד ככל הנראה שבעזרת סרטונים מהאינטרנט תוכלו לבצע את העבודה הזאת בצורה מקצועית, עצמאית ולא כל כך מסובכת.
 • לקרוא לשכן הנדימן שלנו: ישנם אנשים רבים שהם בעלי ידיים טובות והם יכולים לבצע מגוון רחב מאד של עבודות הבית ללא שימוש בבעלי מקצוע כמו: שרברבים, שיפוצניקים וגם מנעולנים. במקום רק לקנא אפשר להיעזר בהם ולחסוך בכסף.
 • בעל מקצוע מוסמך ומקצועי: במידה ואנו מעוניינים שרק מקצוען יבצע את העבודות שלנו בבית ואנו לא סומכים על אף אחד שלא לבד את התחום אנו יכולים לפנות למנעול מקצועי שיבוא להחליף לנו את הידית ללא כל בעיה.

 

חושבים שהגיע הזמן להחליף את הידית שלכם בבית?

הגיע הזמן ככל הנראה להחליף את הידית שלנו בבית, חשוב מאד לבחור את הידית הכי מתאימה לנו מכולם. במידה ואתם לא רוצים רק לתקן את הידית חשוב מאד להשקיע זמן ומחשבה של בחירת הידית הכי נכונה ומתאימה לדלת הספציפית שלנו לפי השיקולים הבאים:

 

התאמת הידית:

לכל ידית יש את המטרה שלה ולכל ידית יש את הדלת הספציפית שלה. לכן, כל מטרה היא חשובה, במידה ויש לכם ידית מיועדת לדלת חוץ או לדלת פנים זה חשוב מאד לדעת לפני קניית הידית. בנוסף, ידית לדלת ממ"ד היא שונה לגמרי מידיות אחרות, מאד חשוב לא לרוץ לחנות ולקנות סתם ככה ידית רנדומלית. ראשית, חשוב לבחור ידית שמתאימה לסוג הדלת הספציפי שיש לכם בבית, לאחר מכן וודאו את מטרת הדלת (פנים, חוץ או ממ"ד) בחירה לא נכונה של ידית לא רק שהיא תיראה לא קשורה לדלת אלא היא גם יכולה להישבר מהר ובקלות.

 

ידית איכותית:

חשוב מאד לוודא שאנו לא בוחרים ידית רק בגלל הנראות שלה הוא כמה שהיא זולה. ידית ברמה נמוכה יכולה להוות לנו לפתרון זמני בלבד. ישנם ידיות ברמה נמוכה, בינונית וגבוה. וודאו שהידית שאתם קונים ברמה בינונית ומעלה כדי שהיא תוכל להבטיח לכם שימוש איכותי ולטווח זמן ארוך. חשוב לא לקנות סתם ידית לא מתאימה.

 

התקציב שלכם:

שיקולים כלכליים הם תמיד שיקולים שבאים עם כל דבר בזמן הקנייה שלנו. כאשר מדובר על ידית הסכום לא משתנה בצורה גבוהה במיוחד. ההבדל יכול להיות בכמה עשרות שקלים ולא יותר מזה. אלא אם כם אתם מעוניינים בידית מעוצבת ומיוחד ואז זה כבר יכול לעלות לכם הרבה יותר ממחיר של ידית בינונית פלוס.

 

עזרה בבעל מקצוע:

היתרון הגדול ביותר שאנו מקבלים כאשר אנו שוכרים את שירותיו של בעל מקצוע הוא שבעל מקצוע יכול לעזור לנו להבין מה סוג הידית שאנו צריכים לדלת הספציפית שלנו ומה האיכות המתאימה ביותר עבורנו. בנוסף לכך שהוא יוכל לבצע לנו  התקנה איכותית של הידית.

 

לכל דלת ידית משלה כמו שלכל סיר יש את המכסה שלו

המנעולן מקצועי ידע לתת לכם שירות לכל סוגי הידיות ובכך גם תוכלו לדעת שאתם מקבלים את הידית המתאימה לכם ולא תחליף של ידית משומשת או ידית לא מתאימה. מנעולן מקצועי יוכל לתת לכם שירות בידיות מסוג:

 • החלפת ידית לדלת עץ
 • החלפת ידית לדלת רב בריח
 • החלפת ידית לדלת ממ"ד
 • החלפת ידית לדלת אש
 • החלפת ידית לדלת פנים
 • החלפת ידית לדלת למחסן
 • החלפת ידית לדלת לעמדת שמירה
 • החלפת ידית לדלת זכוכית
 • החלפת ידית לדלת שריונית חסם
 • החלפת ידית לדלת אלומיניום
 • החלפת ידית לדלת לעסק
 • ועוד.

 

החלפת הידית לא באה בחינם, לכל ידית יהיה מחיר שונה

הכנו לכם רשימה של סוגי הידיות, תיאור ומחיר ממוצע של כל ידית:

החלפת ידית לדלת רב בריח: דלת רב בריח היא דלת מוכרת מאד היא חזקה, חסינה ואיכותית. חשוב מאד לוודא שההחלפה נעשית בצורה מקצועית ושהידית שמותקנת לכם על הדלת היא הידית המתאימה. מחיר ממוצע נע בין 300-800 ש"ח.

החלפת ידית לדלת זכוכית: לדלתות זכוכית יש ידיות ספציפיות ושונות מאד מידיות לדלתות אחרות משום שהחומר שממנה עשויה הדלת הוא חומר שונה. ידיות לדלתות זכוכית הן מעוצבות יותר ויפות יותר. מחיר ממוצע נע בין 300-800 ש"ח.

החלפת ידיות לדלת שריונית חסם: דלת שריונית חסם היא דלת איכותית מאד. במידה ואתם רוצים לשמור על איכות הדלת שלכם אל תתפשרו על ידית לא איכותית משום שהיא יכולה להוריד את כל איכות וחסינות הדלת שלכם. מחיר ממוצע נע בין 300-800 ש"ח.

החלפת ידית לדלת אלומיניום: דלתות אלומיניום הן דלתות שעיקר שימושן הן כדלתות חוץ ודלתות פנים. חשוב טרם החלפת הידית לוודא שיש לנו את הידית הנכונה. במדיה אנו נעזרים במנעולן צריך ליידע אותו. מחיר ממוצע נע בין 300-800 ש"ח.

החלפת ידית לדלת עץ: לדלתות עץ יש מגוון רחב מאד של סוגים וכך זה גם משפיע על סוגי הידיות. בעת ההחלפה של הידית חשוב לבדוק שהמנעולן לא פוגע לכם בדלת עצמה. מחיר ממוצע נע בין 300-800 ש"ח.

החלפת ידית לדלת לעסק: תלוי איזה סוג דלת יש לכם בעסק שלכם, חשוב מאד לוודא ראשית את סוג הדלת שיש לכם כדי להבטיח שסוג הידית שלכם תתאים לדלת. בעסק שלכם חשוב מאד שיהיה ידית איכותית כדי לא להוות בעיות ללקוחות או לעובדים שנכנסים על בסיס יומי. מחיר ממוצע נע בין 300-800 ש"ח.

החלפת ידית לדלת פנים: אתם חשים כי ידית דלת הפנים שלכם מתחילה להתקלף בחדר השינה, בשירותים או במקלחת. במיוחד בשביל זה צריך להחליף את הידית שלכם. מחיר ממוצע נע בין 300-800 ש"ח.

החלפת ידית לדלת אש: דלת אש היא דלת חירום, החלפת ידית לדלת אש חייבת להיות בעזרת מנעולן כדי להבטיח שדלת האש שלנו תתפקד בצורה איכותית מאד. בנוסף, חשוב לבחור ידית איכותית לדלת שלנו כדי לא לגרום לדלת לבעיות שונות. ידית לדלת אש היא ידית שנקראת "ידית בהלה". מחיר ממוצע נע בין 500-1000 ש"ח.

החלפת ידית לדלת ממ"ד: ידית של דלות ממ"ד היא ידית מיוחדת שמתאימה רק לדלת של ממ"ד. דלתות ממ"ד הן דלתות כבדות ולכם אנו צריכים להתאים להן ידית מתאימה חשוב לא להחליף את הידית של דלת הממ"ד שלנו בידית רגילה משום שדלת ממ"ד היא גם דלת בעלת תפקיד חשוב של הגנה על אנשים במקרה חירום, בנוסף היא עמידה בפני גז רעיל לכן הידית חייבת להיות ידית שמתאימה לדלת של ממ"ד. מחיר ממוצע נע בין 300-800 ש"ח.

 

טעויות נפוצות בהחלפת ידיות

יש כמה טעויות שיכולות לקרות הרבה פעמים בעת החלפת הידית, לכן צריך להכיר אותן לקחת אותן בחשבון:

 

מחיר זול ולא מוצר איכותי –

פעמים רבות אנשים מסתכלים על ידית הדלת כמו על בסך הכל ידית. אך חשוב מאד לזכור שלידית הדלת יש תפקיד חשוב. ידית לדלת לא איכותית היא ידית שיכולה לעשות לנו בעיות רבות מאד. לדוגמא: ידית זולה יכולה לצאת ממקומה וגרום לדלת שלנו להינעל. דלת נעולה דורשת פורץ דלתות שיעלה לכם כפול כמה ממחיר של ידית איכותית. לכן, וודאו שהידית שאתם קונים היא ידית איכותית שלא חסכתם עליה. ידית זולה סופה להישבר ולהתפרק בקלות.

 

בעל מקצוע חובבן ולא מקצועי –

בחירת בעל המקצוע שיבוא להחליף לנו את היא חשובה מאד. לבעל המקצוע יש תפקיד רחב מאד והוא מתחיל עם בחירת ידית אשר מתאימה לסוג הדלת שלכם ונגמרת עם התקנה איכותית של הידית על הדלת עצמה. לכן, חשוב למצוא מנעולן בעל המלצות, אדם מנוסה שיספק לכם עבודה מקצועית, איכותית, בטוחה ואמינה.

 

בדיקה כוללת של כלל ידיות הבית

במידה ובחרתם להזמין מנעולן אליכם הביתה נצלו את ההזדמנות ובקשו ממנו שיבצע בדיקה מקיפה של כל דלתות הבית שלכם. יכלול להיות שהוא ימצא ידית שצריך לחזק, ציר שדורש שימון, בורג שצריך לחזק ועוד. בדיקות אלו של בעיות קטנות יכולות למנוע מכם בעיות רבות בעתיד שלכם.

 

לסיכום:

החלפת ידית זה דבר שחשוב לבצע בצורה איכותית עם תשומת לב רבה.

אודות המחבר

עו"ד פלילי סיוון כהן
עו"ד פלילי סיוון כהן

נעים מאוד, עורכת דין פלילי סיוון כהן. את הדרך שלי בתחום המשפט הפלילי התחלתי עוד כשהייתי סטודנטית. צברתי ניסיון משמעותי במשרד עורכי דין מוכר, וזאת עד לפתיחת משרד עריכת דין פלילי עצמאי. כיום, אני מנהלת משרד עצמאי בתחום משנת 2011 ומעניקה שירות משפטי מקצועי ואישי בתחום הדין הפלילי. המשרד נותן לכל לקוח שלנו ליווי אישי וצמוד, החל משלב החקירה ועד לסיום ההליכים. ליווי ללא רבב הכולל: ניהול תיקי הוכחות, עררים וערעורים, ייצוג בהליכי מעצר ועוד. השירות שאנו נותנים הוא שירות מסור ומקצועי ללא רבב. נוסף על כל אלה, אני בעלת תואר ראשון ושני במשפטים באוניברסיטת בר אילן.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף בנושא

החלפת ידית לדלת אלומיניום

דלתות אלומיניום לרוב ישמשו אותנו כדלת כניסה, דלת פנים, דלת למשרד, דלת למחסן ועוד. דלתות אלומיניום הן דלתות יפות, מרהיבות, חזקות ומעוצבות. במידה וידית הדלת

החלפת ידית בהלה

אתם צריכים להתקין ידית בהלה או להחליף ידית בהלה שנשברה או שכבר לא עובדת בצורה טובה? בשנים האחרונות התקנות של ידית בהלה הפכו לדבר מבוקש

החלפת ידית לדלת לעסק

לעסק שלכם מגיע הרבה תשומת לב והשקעה. לא תרצו ולא בחלומות הכי גרועים שלכם להגיע בבוקר לעסק שלכם ולגלות שמשהו קרה לדלת שלא הייתם שם.

החלפת ידית לדלת עץ

דלתות זה דבר שלרוב לא ניתן לו יותר מידי חשיבות כאשר היא עובדת כמו שצריך. לא נשים לב אם יש לה תקלה מסוימת ולא נשים

החלפת ידית לדלת זכוכית

דלתות זכוכית זכו ולא סתם לסוג הדלתות המפואר והיפה ביותר. בעזרת דלתות זכוכית אנו יכולים להנות מכל הנוף והאור שיש בחוץ גם בלי לפתוח את

החלפת ידית לדלת אש

נכון, ברוב שעות היום רובנו הגדול לא חשוף לדלתות אש בצורה כל כך גבוהה. אך דלת אש כמו שהיא נשמעת תפקידה הוא לשמור עלינו מפני

החלפת ידית לדלת רב בריח

גם לכם קרתה הסיטואציה שבאתם לפתוח את דלת הרב בריח שלכם והידית נשארה לכם ביד? זהו לא קורה רק לכם וזהו היא בעייה שכיחה בכל

החלפת ידית לדלת ממ"ד

תפקידו של ממ"ד הוא לשמור על חיינו כאשר קורה אירוע מלחמה כזה או אחר. במהלך שגרת חיינו ללא מלחמות הממ"ד מקבל תפקיד קצת שונה כמו:

החלפת ידית לדלת שריונית חסם

אחד החלקים החשובים ביותר בכל דלת ובמיוחד בדלת שריונית חסם היא הידית. יש לה שני חלקים חשובים מאד, הראשון הוא כמובן החיוניות של הידית לצורך