לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

החלפת ידית לדלת אש

נכון, ברוב שעות היום רובנו הגדול לא חשוף לדלתות אש בצורה כל כך גבוהה. אך דלת אש כמו שהיא נשמעת תפקידה הוא לשמור עלינו מפני אש או שריפת. בשגרה שלנו לרוב אנו נתקלים בה רק כאשר אנו עוברים בחדרי מדרגות כאלו ואחרים.

אבל חשוב לזכור מה הוא תפקידה, ותפקידה הוא לשמור על חיינו מכל מה שקשור לשריפות ואש בבניין. שעות חירום אלו הזמנים שבעיקר נשתמש בדלת זאת ולכן חשוב לשמור עליה תקינה כדי שבזמנים כאלו היא תשמש אותנו כמו שצריך. החלפת ידית לדלת אש נעשית אך ורק על ידי איש מקצוע מוסמך לטיפול בבעיות אלו.

 

מה הם הטיפים המומלצים ביותר לשמירה ותחזוקה נכונים של ידית דלת האש

שמירה נכונה על דלת האש ועל הידית יבטיחו לנו מספר דברים. הראשון הוא ששמירה נכונה תחסוך לנו את הצורך בהזמנת מנעולן ותיקון הידית בגלל הזנחה. בנוסף, שמירה על דלת האש ועל הידית יבטיחו לנו שבמקרה הצורך של שריפה דלת האש שלנו תעבוד בצורה חלקה וללא כל בעיה.

 

להלן מספר טיפים לשמירה על חיי דלת האש והידית:

טיפ מספר 1: ניקיון שוטף

כאשר אנו ננקה את הידית ואת הדלת בצורה שוטפת ועקבית נוכל לחסוך לעצמנו צרות רבות בעתיד. חשוב להקפיד על ניקיון הידית והדלת שנמצאים בבניין שלכם. במידה וקיימים שירותי ניקיון תוכלו לבקש מהם לבצע ניקיון גל על דלת האש בכל הכיוונים כולל הידית. שמירה על דלת נקייה תשמור מלכלוך להידבק, תשמור על נראות הדלת ועוד.

 

טיפ מספר 2: התייחסות הולמת לידית

חשוב מאד להתייחס לידית דלת האש שלנו בצורה הולמת. כמו שלא נזרוק את שפופרת הטלפון שלנו על הרצפה כך גם לא נעשה עם ידית דלת האש שלנו. ידיות הן דבר עדין, והוא יכול להשפיע הרבה על מערכת הנעילה של הדלת תקינה.

 

טיפ מספר 3: ללא ילדים קטנים

במידה ואתם הורים לילדיים חשוב לדעת שלילדים יש נטייה לשחק, להתרוצץ והלתחבא. המשחקים האלו לרוב יהיו מלווים עם משחקי דלתות וידיות. חשוב מאד להסביר לילדים שישנם דלתות שאי אפשר לשחק איתם משום שהן מיועדות למקרי חירום והן צריכות להישמר תקינות. בנוסף, משחק עם דלתות יכול לפגוע גם בדלתות וגם בילדים שלכם.

 

טיפ מספר 4: רק בעל מקצוע מוסמך

חשוב מאד במקרים של דלתות שמטרתן לשמור על חיינו להיעזר רק בבעלי מקצוע שמורשים לתקן דלתות מסוג זה. כמו שלא ניתן לא בעל מקצוע לתקן לנו את דלת הממ"ד בבית כך נעשה גם עם דלת האש שלנו. לכן, לפני שאתם מזמינים מנעולן כדי לתקן את דלת האש חשוב לוודא איתו שהוא אכן מורשה לתקן סוג כזה של דלתות.

 

חשוב לא להזניח את הידית אלא להחליף אותה במקרה הצורך

דלתות אש תפקידן לשמור על חיינו כאשר מדובר בשריפה בבניין. זהו הקו המנחה הידית שצריך לעבור לכם בראש כאשר אנו מדברים על דלת אש או על טיפול בידית של דלת אש. חשוב לדעת שידית לא תקינה של דלת אש יכולה להוביל איתה בעיות נוספות רבות. לכן, חשוב לטפל בכל בעיה בזמן ולא לדחות שום דבר למחר. להלן מספר בעיות שעלולות לקרות מידית לא תקינה:

  • ידית לא תקינה תוביל לדלת לא תקינה. במידה ואנחנו משתמשים בצורה לא נכונה בידית הדלת משמע אנחנו משתמשים בצורה לא נכונה גם בדלת. שימוש לא נכון בדלת מוביל לשחיקה והרס של אותה דלת. לדוגמא: הפעלת כוח בעת פתיחה או סגירה של הדלת יוביל את הדלת להיהרס במהירות רבה יותר. כאשר אנו מזניחים את הטיפול בידית הדלת אנו בסופו של דבר נצטרך לתקן את הדלת כולה.
  • ידית שנתקעת בצורה עקבית יכולה להוביל לדלת שנתקעת. במידה ואתם חשים שהידית של הדלת מתחילה לעשות לכם מעט בעיות ככל הנראה שהמעט בעיות הללו יהפכו עם הזמן להרבה בעיות. הרבה פעמים אנשים מודעים לבעיות אבל בוחרים להתעלם מהם עד שהם כבר לא ניתנות להתעלמות. ברגע זה כבר נצטרך את עזרתו של מנעולן מקצועי וככל הנראה זה יהיה יקר יותר ממה שזה היה יכול להיות בהתחלה.
  • חשוב לזכור את תפקידה של דלת האש. דלת אש נועדה לשמור על חיינו כאשר מדובר במקרה חירום של שריפה. רובינו הגדול לא מתקשרים ואנחנו לא יודעים מתי תפרוץ השריפה הבאה. לכן, משום שבכל יום אנו עלולים להיתקל בשריפה חשוב שבכל יום דלת האש שלנו תהיה תקינה כדי שתוכל להציל חיים במקרה חירום.

 

מה עושים כאשר דלת האש נעולה ולא נפתחת לנו?

במקרים רבים במידה ומדובר על דלת אש שלא נפתחת לא תמיד הבעיה תהיה בידית אלא במערכת אחרת של הדלת. במידה ודלת האש שלא כלל לא נפתחת ככל הנראה שנצטרך להיעזר בעזרתו של מנעולן כדי לפרוץ אותה. ישנן פתרונות נוספים כדי לטפל בבעיות של דלתות אש והן:

  • תיקונה של דלת האש, במקרה ומדובר בכל סוג שהוא של בעיה.
  • איזונה של דלת האש, במקרה ומדובר בדלת שלא מחוברת בצורה ישרה ומאוזנת עם המשקוף.
  • קיצורה של דלת האש, במקרה שמדובר על שינוי בגובה הרצפה או תזוזת הבניין.
  • החלפה של דלת האש, במקרה ומדובר על דלת אש ישנה ולא תקינה שצריכה החלפה.

 

מדוע דרושה החלפת ידית לדלת אש ?

במידה ואתם דיירים בבניין או במידה ותפקידכם הוא ראש ועד הבית. טיפול בתקלות שיש בבניין הוא לא הדבר המרגש והכיפי ביותר שיש לעשות במהלך היומיום. אך מי אמר שרק מה שכיף ומרגש הוא מה שצריך לעשות? נכון, ישנם דברים רבים שהם חשובים לצורך חיים בטוחים ואחת מהם הוא דאגה ושמירה על דלת האש ועל הידית. אז מה הם הגורמים שבעקבותיהם נצטרך להחליף ידית:

  • יכול להיות והיה שימוש בצורה אגרסיבית בידית או בדלת שגרר לבעיה נוספת.
  • יכול להיות שאחד הדיירים או העובדים במשרד בזמן מעבר הדירה פגע עם עצם קשה בידית.
  • יכול להיות שדלת האש שלכם כבר עייפה ומתחילה להישחק מטעמי גיל.

בכל אחד מהמקרים הללו חשוב לפנות למנעולן אשר מתמחה בדלתות אש.

 

מה הוא מחיר של החלפת ידית לדלת אש?

במידה והדלת לא נפתחת, הידית החליקה החוצה, קשה לסובב את המפתח, קשה לשחק עם הידית ועוד. לכל בעיות אלו יש פתרון אחד והוא עזרה בבעל מקצוע אשר מתמחה בדלתות אש ותיקונם. מחירו של החלפת ידית לדלת אש מתחיל ב-120 ש"ח ומעלה. כמובן שתלוי בסוג התיקון הנוסף שבעל המקצוע צריך לעשות, שעות העבודה, ניסיון ועוד.

 

לסיכום

התעסקות עם דלת אש הוא דבר שאסור בשום פנים ואופן להזניח. תפקידה של דלת האש הוא לשמור על חיינו ולא נרצה שבמקרה חירום היא לא תפעל כמו שצריך.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

החלפת ידית לדלת זכוכית

דלתות זכוכית זכו ולא סתם לסוג הדלתות המפואר והיפה ביותר. בעזרת דלתות זכוכית אנו יכולים להנות מכל הנוף והאור שיש בחוץ גם בלי לפתוח את

החלפת ידית לדלת אלומיניום

דלתות אלומיניום לרוב ישמשו אותנו כדלת כניסה, דלת פנים, דלת למשרד, דלת למחסן ועוד. דלתות אלומיניום הן דלתות יפות, מרהיבות, חזקות ומעוצבות. במידה וידית הדלת

החלפת ידית בהלה

אתם צריכים להתקין ידית בהלה או להחליף ידית בהלה שנשברה או שכבר לא עובדת בצורה טובה? בשנים האחרונות התקנות של ידית בהלה הפכו לדבר מבוקש

החלפת ידית לדלת לעסק

לעסק שלכם מגיע הרבה תשומת לב והשקעה. לא תרצו ולא בחלומות הכי גרועים שלכם להגיע בבוקר לעסק שלכם ולגלות שמשהו קרה לדלת שלא הייתם שם.

החלפת ידית לדלת עץ

דלתות זה דבר שלרוב לא ניתן לו יותר מידי חשיבות כאשר היא עובדת כמו שצריך. לא נשים לב אם יש לה תקלה מסוימת ולא נשים

החלפת ידית לדלת רב בריח

גם לכם קרתה הסיטואציה שבאתם לפתוח את דלת הרב בריח שלכם והידית נשארה לכם ביד? זהו לא קורה רק לכם וזהו היא בעייה שכיחה בכל

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: