לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

החלפת ידית לדלת זכוכית

דלתות זכוכית זכו ולא סתם לסוג הדלתות המפואר והיפה ביותר. בעזרת דלתות זכוכית אנו יכולים להנות מכל הנוף והאור שיש בחוץ גם בלי לפתוח את הדלת ולשמוע את הרעש שיש בחוץ. כאמור דלתות זכוכית נותנות לבית שלנו איכות גבוהה שלא יזכה בו בלעדיהן. לדלת זכוכית ישנם איכויות יוצאות דופן וזה במיוחד מתפרש לנו כאשר כמות האור שיש בחוץ נכנסת דרך הדלת.

דלתות זכוכית לרוב יהיו בצידו האחורי של הבית כדלת הזזה ויפתחו את נקודת המבט שלנו אל המרפסת הירוקה שלנו. לדלת זכוכית יש מנגנון חלק ושקט. במאמר הבא נרכז עבורכם כל מה שצריך לדעת על החלפת ידית לדלת זכוכית ועל דלת זכוכית בכללי.

 

למה השימוש המרכזי שלנו בדלתות זכוכית

לרוב דלתות זכוכית יהיו כדלת אחורית למרפסת שלנו והן יהיו כדלת הזזה. דלתות זכוכית נותנות נופך מרשים ויוקרתי מאד לבית שלנו. בעזרתם הזכוכית השקופה אנו נהנים מכל האור והצבעים שיש בחוץ גם בתוך הבית. דלת הזכוכית משמשת לנו במעין תמונה צבעונית ומכניסה הרבה אור הביתה. אנשים רבים מעוניינים להכניס לבית שלהם דלת זכוכית כדי ליצור תאורה טבעית בתוך הבית.

 

מה היתרונות בהתקנת דלת זכוכית?

לדלתות זכוכית בבית יש מספר יתרונות ברורים מאד והם:

 • עיצוב מרשים – דלתות זכוכית מייצרות אווירה אחרת בבית או במשרד שלנו. אם חלמת על משרד הייטק שיהיה מגניב, רגוע ויוצר אווירה נעימה אז דלת זכוכית בהחלט תהיה הפתרון. טוב לפני הכל אתם צריכים להקים חברה, למצוא שותפים ועובדים, למצוא בניין, ציוד משרדי ועוד. אבל הצלחתם להבין את הרעיון. דלת זכוכית פשוט תשדרג לכם את הבית או המשרד ותיצור אווירה נעימה מאד.
  במידה ודלת הזכוכית מיועדת לבית חשוב מאד דלתות זכוכית יכולות להתאים מאד למקלחת שלכם ולשדרג אותה בכמה וכמה רמות. במידה ואתם גרים בבית ישן יכול להיות שדלת זכוכית לא כל כך תתאים למראה במיושן. הכל יהיה תלוי באופי העיצוב של הבית שלכם.
 • הגדלת מרחב הבית – דלתות זכוכית נותנות לנו בנוסף לאווירה המקסימה שהם משרות גם תעתוע לעין. בעזרת דלת זכוכית הבית שלנו מקבל תחושה גדולה יותר של מרחב. במידה ויש לכם בבית דלת מסיבית מאד ואתם מעוניינים להפוך את המרחב לקצת יותר קליל ונוח דלת זכוכית תהיה פתרון מושלם.
 • אטימות – לא כמו עץ חומר הזכוכית מקנה לנו פלוס נוסף וזה אטימות מרעש. הזכוכית מייצרת בידוד אקוסטי והיא מונעת מאיתנו את רעשי החוץ כמעט בצורה מוחלטת. כך שאם אתם מעוניינים במשרד שקט אתם בהחלט יכולים לעצב אותו עם קירות זכוכית. בנוסף, במידה ואתם רוצים להפוך חלל קיים למשרד תוכלו בהחלט להשתמש בזכוכית כדי ליצור משרד מרשים, שקט ולא בולט בצורה ניכרת בעין.

 

האם יש בעיות בדלתות זכוכית?

כן דלתות זכוכית זוכות חוץ ממראה מיוחד גם לעיתים לנזקים מיוחדים. דלתות זכוכית אינם מושלמות ולעיתים דווקא יכולות לגרור בעיות רבות. כמובן שישנם כמה סוגים של דלתות זכוכית כל אחד מהן יהווה בעיות שונות. הכנו לכך רשימה של תקנות שעלולות לקרות בדלת הזזה מזכוכית:

 • שבר בזכוכית – כן זכוכית היא חומר שביר, נכון יש יותר ויש פחות אבל כחומר היא שבירה יותר מקיר רגיל. שבר בזכוכית יכול לקנות מכמה וכמה סיבות: אם זה הילדים ששיחקו עם כדור בבית ולא הקשיבו להורים ובגלל בעיטה לא מכוונת דלת הזכוכית נשברה, אם זה ניסיון פריצה שגרם לשבר בזכוכית או אם זה טריקת הדלת בצורה חזקה שהובילה לשבר בזכוכית.
 • סדקים ושריטות – נכון, זה דומה לשבר אבל חשוב להגיד סדקים ושריטות יכולות להוביל גם הן לשבר בזכוכית ביום אחד. לכן במידה ואתם רואים שקיים לכם סדק או שריטה בדלת הזכוכית שלכם שווה יהיה לתקן אותו לפני שהוא יוביל לשבר רציני שיגרור להחלפת כל הזכוכית.
 • זכוכית שזזה ממקומה – בדלתות זכוכית ובדלתות הזזה שעשויות מזכוכית קורה דבר שכיח מאד. פעמים רבות הזכוכית זזה ממקומה ולא יושבת בצורה נכונה על המסגרת שלה. לכן, במידה ואתם חשים שהמזגן בבית שלכם מתחיל להיחלש וודאו שאין לכם זכוכית שזזה ומוציאה אוויר קר מהבית.
 • גלגלים – דלתות הזהה מזכוכית נעות בעזרת גלגלים קטנים שמחוברים בקצה הדלת. גלגלים אלו נעים בתוך המסילה הלוך ושוב. פעמים רבות כאשר יש לנו תקלה בהזזת הדלת הגלגלגים יהיו הגורם המרכזי. פעמים רבות גלגל שנשבר מוביל לתנוע לא תקינה. במידה והגלגלים עשויים מחומר שעלול להחליד חשוב לדעת שבעיה זאת עלולה לצוץ כאשר אנו מרטיבים את המסילה עם מים. בנוסף, גלגלים יכולים להישבר פעמים רבות. לצורך תיקונם הדבר היחידי שנצטרך לעשות יהיה קניית גלגל רזרבי הורדת הדלת מהציר והחלפה זהירה של הגלגל.
 • מסילות – מערכת נוספת שאחרית על דלתות הזזה מזכוכית היא מערכת המסילות. כאמור בתוך המסילות עוברים הגלגלים שמזיזים את הדלת שלנו ממקום למקום. ישנם תקלות רבות שבהן המסילה מתעקמת פנימה או החוצה. מסילה שמתעקמת יכולה לגרור לדלת הזכוכית שלכם לצאת ממקומה וחלילה ליפול ולהישבר. יישור המסילה הוא לא עבודה מסובכת והוא יכול להיעשות על ידי מנעולן או גם על ידכם, שימוש בפלאייר או פטיש עץ יעשה את העבודה.
 • ידית – כן גם לדלתות זכוכית ישנן ידיות, וכמו כל ידית גם במקרה של ידית לדלת זכוכית לעיתים קורות תקלות שיגרמו לנו להתקשר למנעולן לצורך פתרון הבעיה. בעיה בידית יכולה לקרות מכמה וכמה סיבות כמו: עייפות החומר, שימוש לא נכון במנעול או בידית, שימוש אגרסיבי בידית ועוד. בגלל שדלתות זכוכית הן עדינות מאד חשוב להיעזר המנעולן שמתמקצע בסוג זה של דלתות.

 

כיצד מתרחשת החלפת ידית לדלת זכוכית?

מהלך העבודה של מנעולן לצורכי החלפת ידית לדלת זכוכית הוא שונה מעט מתהליך החלפת ידית של דלתות רגילות. הידיות של דלתות זכוכית נקראות ידיות אחיזה. הסיבה לכך היא שידית זאת מיועדת לאחיזה בלבד ולא למיועדת להורדה או סיבוב כמו ידיות רגילות. ידיות זכוכית רגישות יותר ויש להשתמש בהן בצורה רגישה.

 

האם החלפת ידית לדלת זכוכית חשובה גם כן כל כמה שנים?

החלפת ידית לדלת זכוכית לא נעשית באותה צורה כמו החלפת ידית רגילה. לרוב ידיות של דלתות זכוכית לא יהיו מחוברות גם למנגנון הנעילה של הדלת משום שדלתות זכוכית הן רגישות יותר ודקות יותר.

 

לסיכום

דלתות זכוכית הם דלתות איכותיות ומרשימות מאד הן יוצרות אווירה שלא כל הדלתות בשוק יכולות לייצר בבית או במשרד. אך חשוב מאד לגעת מה הם התקלות הנגרמות לדלתות זכוכית וכיצד ניתן לטפל בהם.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

החלפת ידית לדלת אלומיניום

דלתות אלומיניום לרוב ישמשו אותנו כדלת כניסה, דלת פנים, דלת למשרד, דלת למחסן ועוד. דלתות אלומיניום הן דלתות יפות, מרהיבות, חזקות ומעוצבות. במידה וידית הדלת

החלפת ידית בהלה

אתם צריכים להתקין ידית בהלה או להחליף ידית בהלה שנשברה או שכבר לא עובדת בצורה טובה? בשנים האחרונות התקנות של ידית בהלה הפכו לדבר מבוקש

החלפת ידית לדלת לעסק

לעסק שלכם מגיע הרבה תשומת לב והשקעה. לא תרצו ולא בחלומות הכי גרועים שלכם להגיע בבוקר לעסק שלכם ולגלות שמשהו קרה לדלת שלא הייתם שם.

החלפת ידית לדלת עץ

דלתות זה דבר שלרוב לא ניתן לו יותר מידי חשיבות כאשר היא עובדת כמו שצריך. לא נשים לב אם יש לה תקלה מסוימת ולא נשים

החלפת ידית לדלת אש

נכון, ברוב שעות היום רובנו הגדול לא חשוף לדלתות אש בצורה כל כך גבוהה. אך דלת אש כמו שהיא נשמעת תפקידה הוא לשמור עלינו מפני

החלפת ידית לדלת רב בריח

גם לכם קרתה הסיטואציה שבאתם לפתוח את דלת הרב בריח שלכם והידית נשארה לכם ביד? זהו לא קורה רק לכם וזהו היא בעייה שכיחה בכל

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: