לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

החלפת ידית לדלת לעסק

לעסק שלכם מגיע הרבה תשומת לב והשקעה. לא תרצו ולא בחלומות הכי גרועים שלכם להגיע בבוקר לעסק שלכם ולגלות שמשהו קרה לדלת שלא הייתם שם. אם זה ניסיון פריצה, המנעול שהפסיק לעבוד בצורה תקינה, ידית הדלת שנפלה או לא נמצאת. דברים רבים יכולים לקרות לדלתות העסק שלנו ואנו נרצה למנוע מהם לקרות.

ככל שנקפיד לשמור על תקינות הדלת, ניקיונה, שמירה ממכות ועוד. נוכל להבטיח לדלת העסק שלנו חיים טובים ממושכים וללא בעיות לטווח הארוך והקצר. אך חשוב להבין שלעיתים גם עייפות החומר מתחילה להשפיע ועם זה כבר אין לנו הרבה מה לעשות חוץ מלהתחדש.

 

למה דלת שמורה ואיכותית תעזור לנו לעסק?

לרוב בעסק שלנו נמצאים דברים מאד יקרים כמו בבית שלנו. בבתי עסק רבים נמצאים מכונות יקרות, שכורות בשווי גבוה, כסף מזומן או קופות ועוד כל מיני דברים שנרצה שישארו בעסק ולא יעלמו ממנו. לכן, שמירה על דלת העסק שלנו בצורה תקינה ואיכותית יכולה למנוע נזקים רבים או אפילו למנוע פריצה לעסק. כיום דלתות לעסק שלנו יהיו דלתות איכותיות שלא ניתנות לפריצה בצורה קלה כל כך. אבל לצורך זה חשובה מאד השמירה על איכות הדלת שלנו.

 

מה הן הבעיות הנפוצו ביותר שקורות בדלתות העסק שלנו?

דלתות מאז ומתמיד נועדו לדבר אחד וזה החוצץ בין הפנים לחוץ. בין אם מדובר על דלתות פנים לבית, דלתות חוץ וכמובן דלתות העסק שלנו. המטרה שלה היא החוצץ, שמירה לא נכונה של דלת העסק שלנו יכולה לפגוע במטרה שלה, ולהוות מטרה טובה עבור פורצים או עבור בעיות בדלת או באחד מהמנגנונים שלה.

 

להלן מספר תקלות שכיחות שקורות בדלתות שלנו:

 1. ידית מלוכלכת – ידית מלוכלכת יכולה במהירות רבה לגרום לידית שלא עובדת בצורה טובה. כאשר אנו לא מנקים את ידית הדלת שלנו בצורה איכותית מתיישבים על הידית לכלוכים רבים ואבק שגורמים לה לעבוד בצורה לא חלקה ולהיתקע פעמים רבות. ניקיון לעיתים קרובות יכול למנוע מאיתנו הרבה סוגים של בעיות בידית ובמנגנוני הדלת שלנו.
 2. עייפות החומר – כן, זהו דבר שאין ביכולתינו לשנות כל כך ולרוב אנו נצטרך פשוט להחליף את אותו הידית או הדלת. עם הזמן החומרים והחלקים מאבדים את צורת העבודה החלקה שלהם. זה קורה לנו כמעט בכל דבר אפילו בגוף שלנו. לרוב הפתרון היעיל ביותר יהיה התחדשות בדלת או בידית חדשות שלא יעשו לנו צרות נוספות.
 3. אגרסיביות – שימוש בכוח רב על הדלת או הידית יכולים להותיר נזקים רבים בדלת או בידית. במידה ומגיע השלב שאנו מרגישים שאנו נלחמים עם הדלת בכל פעם שאנו פותחים אותה או משתמשים במנעול או בידית, זהו סימן שהגיע הזמן לסדר את אותה הבעיה. במידה ואנו מזניחים את אותה בעיה וממשיכים להתעמת עם הדלת ומנגנוניה בצורה סדירה אנו יכולים ליצור בעיות רבות בדלת, בידית, ברצפה, בצילינדר ובכל מנגנון הנעילה של הדלת.
 4. ידית רופפת – ידיות רופפות הן שלב אחד לפני ידית שנשארת אצלינו ביד. כאשר אנו מרגישים שהידית של דלת העסק שלנו מתחילה להיות רופפת זהו סימן מובהק לכך שאנו צריכים לסדר את אותה בעיה. בעיה זו היא בעיה פשוטה לטיפול והיא דורשת רק חיזוק של כמה ברגים שניתן לעשות לגמרי לבד ללא עזרת איש מקצוע.
 5. ידית נופלת – במידה והגעתם לסיטואציה כזאת עליכם לדאוג לטיפול בבעיה בצורה מהירה. ידית שנופלת יכולה לגרור אחריה דלת תקוע שלא יכולה להיפתח ובמקרה הגרוע יותר מישהו שנתקע מאחורי הדלת הזאת. ידית שנשארת אצלינו ביד במקום על הדלת זהו סימן ברור לתיקון הידית או להחלפתה במידה שאין אופציה להחזירה למקום.
 6. ידית שבורה – במידה ואנו נתקלים בידית שבורה הפתרון היעיל ביותר הוא להחליף את אותה הידית. תיקון הידית לרוב לא יהיה פתרון איכותי וטוב משום שבעיה זו עלולה לשוב חזרה תוך זמן קצר. בנוסף, לעיתים עלות התיקון יהיה דומה לעלות החלפת הידית, אז עדיף כבר להתחדש בידית חדשה.

 

איזה סוגי דלתות ישנם לעסקים?

לרוב דלת העסק שלנו תהיה דלת איכותית וחזקה. הסיבה לכך ברורה. בעסק שלנו עלולות להיות פריצות רבות ולא נרצה שבין לילה מישהו יפגע במפעל חיינו. בנוסף, דלתות לעסק נפתחות ונסגרות לעיתים קרובות יותר ועלולות לקבל הרבה יותר מכות.

ישנם כמות אנשים גדולה יותר שמתעסקת עם אותה הדלת מה שיכול לגרור לבעיות ונזקים בטווח זמן קרוב יותר במיוחד אם אותה דלת היא דלת ישנה או אם יש לה בעיה מסויימת באחד מהמנגנונים שלה. לכן, כאשר אנו בחורים דלת לעסק נחשוב על כל הגורמים שיכולים להזיק לה ונבחר דלת עמידה, חזקה ושלא ניתן לפריצה בצורה קלה כל כך.

 

מתי נתקן את ידית הדלת ומתי נחליף אותה?

יהיו פעמים שתיקון הידית תהיה הפתרון היעיל ביותר עבורנו, לעומת זאת יהיו פעמים שתיקון הידית לא יספיק לנו כלל ונצטרך להחליף את אותה הידית. כעת נציג לכם את אותן הסיטואציות שנמליץ לכם להחליף או שנסתפק בתיקון פשוט:

 

מתי רצוי רק לבצע תיקון בידית?

 1. במידה וניתן לבצע את אותה הפעולה בצורה עצמאית ובכך לחסוך כסף. לדוגמא: במידה וידית הדלת שלנו רופפת ניתן לחזק את הברגים שלה ללא עזרת איש מקצוע.
 2. במידה ומדובר על שריטות או קילוף של צבע נוכל לבצע את אותם התיקונים בצורה עצמאית ולחסוך זה וכסף רב שיושקע על איש מקצוע.
 3. במידה ומדובר על ידית מאד יקרה, שהחלפתה תהיה יקרה מאד עבורנו.

 

מתי רצוי לבצע החלפה של הידית?

 1. כאשר אין הבדל גדול בטווח המחירים בין תיקון להחלפה של הידית.
 2. כאשר הידית שבורה עדיף לקנות ידית חדשה ולא לנסות לתקן אותה כי המחיר של תיקון הידית שומה למחיר של ידית חדשה.
 3. כאשר מדובר בידית לא תקינה עדיף מאד להחליף את אותה הידית.
 4. כאשר אנו מעוניינים לשנות את סוג הידית, הצבע או את עיצוב הידית.

 

מתי חשובה החלפת ידית לדלת לעסק שלי?

חשובה החלפת ידית לדלת לעסק כאשר הדלת חוותה ניסיון פריצה ועקב ניסיון פריצה זה הידית או הצילינדר של דלת העסק נפגעה. כאשר מנגנון כל שהוא בדלת נפגע עמידותה של אותה דלת יורדת בצורה משמעותית.

 

מה עלות החלפת ידית לדלת העסק?

עלות החלפת ידית לדלת העסק משתנה על פי סוג הדלת שלכם. במידה ומדובר על דלת איכותית כמו שריונית חסם או פלדלת המחיר יהיה גבוה יותר אך אם מדובר על דלת עץ או דלת אלומיניום המחיר יהיה נמוך יותר.

 

לסיכום

דלתות העסק שלנו הן דבר חשוב מאד ויש לשים לב אליהם בצורה יומיומית. במידה ומשהו קרה לדלת העסק שלכם בצעו תיקון או החלפה של אותו החלק בצורה זריזה כדי למנוע פריצות או בעיות מתמשכות.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

החלפת ידית לדלת זכוכית

דלתות זכוכית זכו ולא סתם לסוג הדלתות המפואר והיפה ביותר. בעזרת דלתות זכוכית אנו יכולים להנות מכל הנוף והאור שיש בחוץ גם בלי לפתוח את

החלפת ידית לדלת אלומיניום

דלתות אלומיניום לרוב ישמשו אותנו כדלת כניסה, דלת פנים, דלת למשרד, דלת למחסן ועוד. דלתות אלומיניום הן דלתות יפות, מרהיבות, חזקות ומעוצבות. במידה וידית הדלת

החלפת ידית בהלה

אתם צריכים להתקין ידית בהלה או להחליף ידית בהלה שנשברה או שכבר לא עובדת בצורה טובה? בשנים האחרונות התקנות של ידית בהלה הפכו לדבר מבוקש

החלפת ידית לדלת עץ

דלתות זה דבר שלרוב לא ניתן לו יותר מידי חשיבות כאשר היא עובדת כמו שצריך. לא נשים לב אם יש לה תקלה מסוימת ולא נשים

החלפת ידית לדלת אש

נכון, ברוב שעות היום רובנו הגדול לא חשוף לדלתות אש בצורה כל כך גבוהה. אך דלת אש כמו שהיא נשמעת תפקידה הוא לשמור עלינו מפני

החלפת ידית לדלת רב בריח

גם לכם קרתה הסיטואציה שבאתם לפתוח את דלת הרב בריח שלכם והידית נשארה לכם ביד? זהו לא קורה רק לכם וזהו היא בעייה שכיחה בכל

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: