לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

החלפת ידית לדלת ממ"ד

תפקידו של ממ"ד הוא לשמור על חיינו כאשר קורה אירוע מלחמה כזה או אחר. במהלך שגרת חיינו ללא מלחמות הממ"ד מקבל תפקיד קצת שונה כמו: חדרי ילדים, מחסנים שונים, חדרי משחקים, חדרי עבודה ומשרדים ועוד הרבה תפקידים מגוונים.

ממ"ד שלא נעשה בו שימוש יומיומי או ממ"ד שקוודא כן נעשה בו שימוש יומיומי יכול להיות מלווה במספר בעיות במנגנון הנעילה, צילינדר או בידית. בעיות שיכולות לקרות לדלת הממ"ד הם אותן בעיות שיכולות לקרות לכל דלת בבית שלנו. אבל לדלת הממ"ד תפקיד חשוב מאד ויש לשמור על הממ"ד מוגן ושמור למקרה הצורך שנקווה שלא יגיע.

 

בעיה בידית דלת הממ"ד

נכון, בעיות במנגנוני הדלת השונים הם אף פעם מתאימים לאותו הרגע שזה קורה. תמין נגיד "אוף אבל למה דווקא עכשיו?". בעיות הם אף פעם לא מגיעות בזמן המתאים, תמיד עדיף מאוחר יותר. תקלות רבות יכולות לקרות לדלת הממ"ד שלנו ואנו צריכים לשמור על דלת זאת תקינה כמו  על דלת הכניסה שלנו. להלן מספר תקלות שכיחות שקורות לדלתות ממ"ד:

 • תקלות רבות בידית דלת הממ"ד יכולות לקרות כאשר הלשונית של הדלת תקועה ולא יכולה להיכנס פנימה.
 • תקלות רבות בידית דלת הממ"ד יכולות לקרות בגלל שימוש לא נכון בידית, מה הוא שימוש לא נכון בידית? לדוגמא: פתיחת וסגירה אגרסיבית של דלת הממ"ד.
 • תקלות רבות בידית דלת הממ"ד יכולות לקרות בגלל מכה פיזית שמקבלת הידית. לדוגמא: בעת שיפוץ או הובלות.
 • תקלות רבות בידית דלת הממ"ד יכולות לקרות בגלל עייפות החומר, דבר מאד שכיח בהרבה חפצים.

אך אין כלל מה לדאוג  ולכל הבעיות מהסוג הזה יש פתרונות הולמים שבעלי מקצוע מוסמכים יכולים לפתור בצורה מהירה, איכותית ובטוחה.

 

ממה עשויה דלת ממ"ד?

דלתות ממ"ד הן דלתות שעשויות מחומר אחד בלבד והחומר הזה הוא ברזל. הדלת מורכב מחתיכה אחת של ברזל כך שהיא חזקה יותר מאשר חיבור של 2 חתיכות ברזל. דלת הממ"ד נפתחת רק לכיוון החוץ של החדר ולא לפנים. בנוסף, סביב הדלת ישנו גומי חזק שמונע מגזים רעילים לחדור פנימה.

חשוב לציין שקיים הבדלת בין דלתות ממ"ד ישנות לדלתות ממ"ד חדשות. לכן ישנו הפרש בין המחירים אמנם הוא הפרש לא גדול במיוחד אבל חשוב לציין זאת. ההפרש נע בין 50 ש"ח ל-100 ש"ח.

 

מה עושים כאשר דלת הממ"ד תקועה?

לעיתים כאשר דלת הממ"ד שלנו תקועה ומסרבת להיפתח, יכול להיות שכלל לא מדובר בבעייה במקורה בידית הדלת. אלא יכול להיות שמדובר בבעיה שמקורה בחלק אחר של הדלת. במידה ובעיה כזאת פוקדת את דלת הממ"ד שלכם יש להתקשר למנעולן מקצועי שיפתור את הבעיה בדרכים הבאות:

 • ככל הנראה שהלשונית תקועה ושיש לשחרר אותה כדי לפתוח את הדלת.
 • במידה ויש אופציה אחרת המנעולן יאלץ לפרוץ את הדלת.
 • במידה ומדובר על עייפות החומר ככל הנראה שהמנעולן יאלץ להחליף את מנעול הדלת.
 • במידה וישנו שינוי ברצפה כמו שקיעת הרצפות או הפוך, לעיתים נצטרך לקצר את גובה הדלת כדי לפתוח אותה בצורה חלקה.

 

 מדוע חשוב לא להזניח את דלת הממ"ד מדוע חשוב לטפל בה בזמן?

ככל שמתעכבים עם החלפת ידית הדלת או בכללי עם בעיה אחרת בדלת עם הזמן יווצרו עוד תקלות שמקורן יהיה מהבעיה הראשונה. לכן כדאי לתקן את הבעיה בצורה מהירה כדי לא להוביל לתקלות הבאות:

 • החמרת הבעיה: במידה וידית דלת הממ"ד שלנו תקועה ולא מגיבה, ניסיונות רבים עלולים רק להגביר את הבעיה ולגרום לנזקים נוספים כמו נזק בכל מנגנון הנעילה. לכן, במידה ודלת הממ"ד שלכם נתקעת הימנעו מלנסות לפתוח אותה בכוח עד שמגיע מנעולן מקצועי שידע כיצד לתקן את מקור הבעיה ללא נזקים נוספים.
 • ניעלת הדלת: במידה וידית הדלת רופפת מעט בשלב זה, בהמשך הידית יכולה לצאת מהמקום ואז הדלת יכולה להיתקע ולהינעל ללא האופציה של פתיחתה משום שאין ידית. לכן, במידה ואנו חשים כי ישנה ידית רופפת בדלת הממ"ד שלנו לא נמתין עם זה זמן רב ונחזק את הידית כראוי.
 • מצב חירום: במידה ופתאום יש מצב חירום מדיני תפקידו של הממ"ד הוא לשמור על כל תושבי הבית בשלום. מקרי חירום קורים ללא ידיעה ובמצב שלנו הם יכולים לקרות בכל יום. מקרי חירום כמו: התקפות אוויריות, גזים רעילים ועוד. לכן, חשוב לשמור על הממ"ד תקין בכל זמן כדי שבמידה ואנו נקלעים למצב חירום מידי נוכל להיות מוגנים ומוכנים.

 

דברים שחשוב לדעת בכל הנוגע לידית של דלת הממ"ד שלכם

כמו בכל נושא ישנם דברים שחשוב לדעת לעשות וישנם דברים שחשוב לדעת לא לעשות. לעיתים רק הידיעה על משהו שאנו עושים או לא עושים שיכול להזיק או להטיב עם ידית הדלת יכול ליצור שינוי משמעותי מאד.

עשה – חשוב מאד לשמור על ניקיונה של דלת הממ"ד ועל ניקיון הידית.

לעיתים אבק ולכלוך מגיעים למקומות ומתיישבים עליהם בצורה כזאת שעם הזמן הם גורמים לנזקים רבים. במידה ותשמרו על ידית הדלת ועל הדלת נקיות ותעבירו עליהם ניגוב כל שבועיים בערך זה יכול לשמור על אורך חיי הדלת תקינים וחלקים לזמן רב יותר.

אל תעשה –  חשוב לא לפתוח את דלת הממ"ד בצורה אגרסיבית אלא בצורה עדינה.

סגירה ופתיחה של הממ"ד בצורה אגרסיבית יכולה להזיק הרבה למנגנון הנעילה. בכך שזה יכול ליצור סימנים על הרצפה והידית יכולה לקבל מכות רבות מהקיר או מהמסגרת הקרובה.

עשה – חשוב מאד להתייעץ עם בעל מקצוע שמוסמך בנושא.

לא כל בעלי המקצוע מתמקצעים בתחום דלתות הממ"ד. לכן, טרם הזמנתו של המנעולן וודאו איתו שהוא אכן יודע להתעסק עם דלתות ממ"ד. עבודה לא אחריאת של דלת ממ"ד יכולה לפגוע בתפקידה והוא לשמור עליכם במקרה חירום.

אל תעשה – לא לאפשר לילדים שלכם לשחק עם דלת הממ"ד.

טבעם של ילדים הוא לשחק, להתרוצץ, להתחבא ולעשות שטויות. כל הדבר הזה הוא מבורך אך חשוב לדעת שזה יכול להיות מסוכן. במיוחד כאשר אנו מדברים על דלתות ממ"ד,הדלת עלולה לקבל מכה ולהינזק וגם כן הילד. לכן, כאשר הילדים רוצים להתרוצץ ולשחק בבית וודאו איתם שמשחק עם דלת הממ"ד הוא מחוץ לתחום.

 

כמה עולה החלפת ידית לדלת ממ"ד?

ראשית חשוב להבין שידית לדלת ממ"ד היא לא כמו ידית לדלתות פנים וחוץ אחרות.החלפת ידית לדלת ממ"ד תעלה לא יותר מ-300 שקל. חשוב מאד שעבודה זאת תעשה על ידי מנעולן מקצועי שמבין בתחום זה. התקנה לא נכונה של ידית לדלת ממ"ד יכולה לשבש את כל תפקידו של הממ"ד והוא לשמור על חיינו.

 

לסיכום

דלת ממ"ד היא לא צחוק ויש להתייחס אליה בהתאם, יש לה תפקיד חשוב מאד והוא לשמור על חיינו. לכן, כאשר אתם מזמינים מנעולן חשוב לוודא איתו שהוא אכן התמקצע בסוג דלתות זה.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

החלפת ידית לדלת זכוכית

דלתות זכוכית זכו ולא סתם לסוג הדלתות המפואר והיפה ביותר. בעזרת דלתות זכוכית אנו יכולים להנות מכל הנוף והאור שיש בחוץ גם בלי לפתוח את

החלפת ידית לדלת אלומיניום

דלתות אלומיניום לרוב ישמשו אותנו כדלת כניסה, דלת פנים, דלת למשרד, דלת למחסן ועוד. דלתות אלומיניום הן דלתות יפות, מרהיבות, חזקות ומעוצבות. במידה וידית הדלת

החלפת ידית בהלה

אתם צריכים להתקין ידית בהלה או להחליף ידית בהלה שנשברה או שכבר לא עובדת בצורה טובה? בשנים האחרונות התקנות של ידית בהלה הפכו לדבר מבוקש

החלפת ידית לדלת לעסק

לעסק שלכם מגיע הרבה תשומת לב והשקעה. לא תרצו ולא בחלומות הכי גרועים שלכם להגיע בבוקר לעסק שלכם ולגלות שמשהו קרה לדלת שלא הייתם שם.

החלפת ידית לדלת עץ

דלתות זה דבר שלרוב לא ניתן לו יותר מידי חשיבות כאשר היא עובדת כמו שצריך. לא נשים לב אם יש לה תקלה מסוימת ולא נשים

החלפת ידית לדלת אש

נכון, ברוב שעות היום רובנו הגדול לא חשוף לדלתות אש בצורה כל כך גבוהה. אך דלת אש כמו שהיא נשמעת תפקידה הוא לשמור עלינו מפני

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: