לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

החלפת ידית לדלת עץ

דלתות זה דבר שלרוב לא ניתן לו יותר מידי חשיבות כאשר היא עובדת כמו שצריך. לא נשים לב אם יש לה תקלה מסוימת ולא נשים לב אם היא חורקת. אך ברגע שדלת העץ שלנו תתחיל להשמיע קולות או להקשות עלינו לפתוח אותה או לסובב את המפתח בחור המנעול הדבר כבר יהבהב לנו כנורה אדומה מול הפנים.

רבות הצרות שדלת יכולה לעשות לנו, במידה ואנו נבחר להזניח אותה המצב כלל לא יהיה טוב יותר אלא יחמיר עם הזמן ויגרור אחריו עוד ועוד תקלות מה שיוביל אותנו בסופו של דבר לשלם סכום כסף גבוה לאותו בעל מקצוע שיבוא לתקן את אותן הבעיות. בנוסף, הזנחה של בעיות גוררת לתקלות שעלולות לצוץ בזמנים ממש לא טובים כמו באמצע הלילה או כאשר אנו ממהרים לפגישה חשובה בעבודה.

 

דלתות עץ

דלתות עץ הן הדלתות האסתטיות ביותר שקיימות בשוק היום. לא עוד דלתות העץ שבבית של סבא וסבתא, כיום ישנן סוגים שונים ל דלתות עץ, בעיצובים שונים, בגדלים שונים וברמות אבטחה שונות. הנוכחות של העץ יוצר בעין שלנו אווירה רגועה, קלאסית ונקייה.

שימוש בדלת עץ כדלת כניסה לבית שלכם הוא פתרון יפה מאד שיתן לבית שלכם אווירה קלאסית וגבוהה. אך מי אמר שדלתות עץ הן רק יפות? דלתות עץ גם יוצרות בעיות מסוגים שונים שבמידה ואנו מזניחים אותן הן עלולות להיות נחמדות יותר.

 

מתי נצטרך להחליף את הידית בדלת הבית שלנו?

בשני מצבים שונים נזדקק להחלפת ידית דלת הבית שלנו:

 

 סיטואציה מספר 1: הידית יצאה ממקומה –

סיטואציה כזאת קרתה לכולנו, שאנו באים לפתוח את אחת הדלתות שלנו והידית פשוט נשארת אצלינו ביד במקום במקומה הקבוע. במידה ואנו נמצאים בתוך הבית (במידה ומדובר על דלת כניסה) או במידה ואנו נמצאים בתוך חדר (במידה ומדובר על דלת פנים), ישנם פתרונות שונים לבעיות שונות.

במידה והבורג השתחרר – במידה והדבר היחיד שקרה הוא שהבורג שמחזיק את הידית השתחרר נוכל לטפל בבעיה הזאת בעצמינו וללא הצורך להזמין לשם כך בעל מקצוע.

במידה והידית נשברה – כאשר אנו נמצאים בסיטואציה שהידית נשברה לא נמתין זמן רב כי המצב יכול להוביל לדלת נעולה בלי האופציה לפתוח אותה. ביסטואציה כזאת נזמין מנעולן מורשה שיסדר לנו את הידית במהירות ובאחריות.

 

סיטואציה מספר 2: ידית נפולה –

כאשר אנו חשים שהידית שלנו נפולה ולא מגיבה לתזוזה שלנו ככל הנראה שקרה שבר במוט או שמנגנון הנעילה של הדלת שלנו נהרס. ישנן מספר אופציות שגוררות לסיטואציה כזאת והן: במידה ומדובר על שימוש ממשוך באותה דלת (עייפות החומר), במידה ומדובר על חבלה שהייתה לאחר פריצה או בעקבות טריקה של הדלת. במקרה כזה נמליץ לכם לקרוא למנעולן מקצועי שיעזור לכם לטפל בבעיה ולסדר אותה כדי שלא תקרה שוב.

מנעולן מקצועי יוכל להחליף לכם את ידית הדלת לידית חדשה ובמקרה ומדובר על סיטואציה שכל מנגנון הנעילה שלכם נהרס גם פה מנעולן מקצועי יוכל לסדר לכם את הבעיה במהירות.

 

החלפתה של ידית לדלת הכניסה שלנו

מטרתן העיקרי של דלתות כניסה לבית שלנו הוא לשמור על אבטחה הבית ועל יושבי הבית שלנו מוגנים לגמרי. לכן, דלתות כניסה לרוב יהיו מאופיינות ברמת דירוג גבוהה של כוכבי בטיחות ודלות אלו יהיו בעלי מנגנוני נעילה חזקים במיוחד שלא יאפשרו לכל פורץ להיכנס לבית.

החלפת הידית של דלת הכניסה שלנו מחייב את המנעולן להגיע לתוך מנגנון הנעילה של הדלת. פעולה זאת נעשית רק לאחר שהמנעולן פירק את הידית לחלוטין, פעולה זאת יכולה לקרות רק אחרי שהמנעולן הסיר את האחיזה של הידית הפנימית מהמוט המשותף שלה ושל הידית החיצונית.

הפעולה שהמנעולן עושה היא שיחרור הידית הפנימית לאחר שפתח את הבורג שתפקידו להחזיק את הידית על הדלת יציבה. בורג זה מוסתר מהעין ובמידה ואנו לא יודעים את המיקומו אולי לא נבחין בו כלל. לאחר שליפה הידית הישנה המנעולן מבצע את החלפת בידית המותאמת לאותה סוג של הדלת.

חשוב לציין שהחלפתם של ידיות לדלתות רב בריח, שריונית חסם ועוד הן בעלות אותו אופן החלפת הידית. הדבר היחיד ששונה בית דלתות אלו הוא יהיה סוג הידית. לכן, חשוב מאד שנדע מה הוא סוג הדלת שיש לנו כדי שנוכל להתאים לה ידית מתאימה.

 

החלפתה של הידית לדלתות פנים

דלתות פנים הן דלתות בעלות מגוון רחב יותר של מנגנוני נעילה לעומת דלתות כניסה. ישנן מספר סוגים של מנגנוני נעילה שמיועדים לדלתות פנים כמו:

  • דלתות פנים אשר מנגנון הנעילה שלהם מתבצע על ידי טריקת הדלת בלבד.
  • דלתות פנים אשר משלבות מספר מנגנוני נעילה במקביל, חלקן זהים למנגנוני הנעילה של דלתות חוץ שמתאפיינות ב ידית פנימית ומוט שמחבר את הידית החיצונית. לעומת מנגנוני נעילה אחרים שמשלבים את כל המנגנונים הללו כחלק אחד מחובר.

כאשר מדובר במנגנון דומה למגנוני דלתות הכניסה חשוב לשחרר את הבורג הדואג לשמור על אחיזה, מצד הידית הפנימית יש לשלוף את מוט הידית ולאחר ההחלפה יש לבצע את אותה הפעולה בסדר הפוך. במידה אנו צריכים להחליף את הידית במנגנון של דלת פנימית, מנגנון שכל החלקים מחוברים כמקשה אחת לא נוכל להחליף אך ורק את הידית אל נצטרך להחליף את כל המנגנון.

 

האם ניתן לבצע בחלפת ידית לדלת עץ לבד?

כן, ניתן לבצע החלפת ידית לדלת עץ לבד, במידה והידית נפלה או נשברה נוכל לבצע את הפעולה הזאת לבד וללא עזרה של בעל מקצוע. נוכל להיעזר בסרטוני הדרכה בנושא. אך במידה והדלת ננעלה עקב בעיה מסוימת ככל הנראה נצטרך את עזרתו של מנעולן מורשה לצורך פריצתה של הדלת. נעדיף לא לבצע את פריצת הדלת לבד משום שפריצה לא נכונה יכולה לפגוע בדלת העץ שלנו.

 

האם החלפת ידית לדלת עץ חייבת להיעשות כל כמה שנים?

החלפת ידית לדלת עץ תלוייה במצב הידית. יכול להיות שיש לנו בבית דלת עץ עם אותה ידית כבר 10 שנים ברציפות והידית פועלת בצורה טובה וחלקה. ויכול להיות שיש לנו בבית ידית לדלת עץ שכבר לאחר 3 שנים התחילה להתקלקל בכלל שימוש לא נכון בידית אם זה בצורה אלימה או אם זה בעקבות מכות שקיבלה הידית.

 

לסיכום

דלתות עץ מגיעות אלינו במגוון רחב מאד של אופציות, התאמות וסוגים. יש לנו דלתות כניסה ודלתות פנים. לכל אחת מהן מנגנון שונה מעט ותפקיד שונה. חשוב שנשמור על הדלתות שלנו ברמה גבוה ובמידה ואנו זקוקים למנעולן לא להסס ולא להמתין עם הבעיה.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

החלפת ידית לדלת זכוכית

דלתות זכוכית זכו ולא סתם לסוג הדלתות המפואר והיפה ביותר. בעזרת דלתות זכוכית אנו יכולים להנות מכל הנוף והאור שיש בחוץ גם בלי לפתוח את

החלפת ידית לדלת אלומיניום

דלתות אלומיניום לרוב ישמשו אותנו כדלת כניסה, דלת פנים, דלת למשרד, דלת למחסן ועוד. דלתות אלומיניום הן דלתות יפות, מרהיבות, חזקות ומעוצבות. במידה וידית הדלת

החלפת ידית בהלה

אתם צריכים להתקין ידית בהלה או להחליף ידית בהלה שנשברה או שכבר לא עובדת בצורה טובה? בשנים האחרונות התקנות של ידית בהלה הפכו לדבר מבוקש

החלפת ידית לדלת לעסק

לעסק שלכם מגיע הרבה תשומת לב והשקעה. לא תרצו ולא בחלומות הכי גרועים שלכם להגיע בבוקר לעסק שלכם ולגלות שמשהו קרה לדלת שלא הייתם שם.

החלפת ידית לדלת אש

נכון, ברוב שעות היום רובנו הגדול לא חשוף לדלתות אש בצורה כל כך גבוהה. אך דלת אש כמו שהיא נשמעת תפקידה הוא לשמור עלינו מפני

החלפת ידית לדלת רב בריח

גם לכם קרתה הסיטואציה שבאתם לפתוח את דלת הרב בריח שלכם והידית נשארה לכם ביד? זהו לא קורה רק לכם וזהו היא בעייה שכיחה בכל

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: