לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

החלפת ידית לדלת רב בריח

גם לכם קרתה הסיטואציה שבאתם לפתוח את דלת הרב בריח שלכם והידית נשארה לכם ביד? זהו לא קורה רק לכם וזהו היא בעייה שכיחה בכל הדלתות. החלפה של ידית לדלת רב בריח שלכם היא לא עבודה מסובכת כל כך.

אתם לא צריכים להגיע למצב שידית הדלת שלכם נשארת לכם ביד כאשר אתם באים לצאת מהדלת, אתם יכולים להחליף אותה קצת לפני כאשר אתם מרגישים שהיא כבר ישנה ודורשת החלפה. כן, גם הידיות מתיישנות עם הזמן ודורשות החלפה לידית חדשה יותר. המאמר הבא נרכז עבורכם כל מה שצריך לדעת על החלפת ידית לדלת רב בריח.

 

תיקונה של ידית דלת הרב בריח ללא כל צורך בהחלפה

במידה וידית הדלת שלכם התנתקה מהמקום שלה הדבר הראשון שיש לעשות הוא לאוו דווקא להתקשר למנעולן שיבוא לסדר את הבעיה. לעיתים תוכלו לבד לתקן את הבעיה הזאת משום שהיא אינה מסובכת כלל וגם יכולה לחסוך לכם כסף רב בהזמנת מנעולן.

ידית של דלת רב בריח יושבת על מוט ברזל דק שעובר מקצה אחד לשני של הדלת שלכם. פעמים רבות הבורג מאבד את החוזקה שלו ומתחיל להיות רופף. כאשר קורה מצב זה לא רחוק הזמן שידית הדלת שלכם תצא מהדלת שלכם ותישאר אצלכם ביד.

כדי לפתור את הבעיה הזאת הדבר היחיד שצריך הוא מפתח אלן מידה 3 שאפשר לקנות ממש בזול בכל חנות של כלי בניין. הפעולה שצריך לעשות היא להכניס חזרה את אותו הבורג שתפקידו הוא לשמור על הידית במקומה ולחזק אותו.

כאשר אתם מחזקים את הבורג וודאו שאתם מסובבים את מפתח האלן עם כיוון השעון ולא נגדו כי אחרת אתם תשחררו עוד את הבורג. לאחר שתבצעו את החיזוק הזה גם חסכתם כסף, גם חסכתם הזמנה של מנעולן וגם אתם רשאים לטפוח לכם על השכם.

במידה והבורג שלכם הלך לאיבוד תוכלו לקנות בורג כזה גם בכל חנות לכלי בניין. במידה והבורג כבר ישן ולא עושה את העבודה שלו כמו שצריך רצוי מאד שתחליפו את הבורג כדי שתמנעו מהבעיה הזאת לקרות שוב בעתיד.

במידה והידית שלכם לא יצאה מהמקום אלא נפלה ככל הנראה שמקור הבעיה לא נמצא בידית אלא הוא נמצא במנגנון אחר. במקרה כזה רצוי להזמין מנעולן שיוכל לאבחן את מקור הבעיה ולפתור אותה אחת ולמתמיד כדי שלא תצטרכו יותר להתעסק עם הידית הנופלת. מנעולן מקצועי יוכל לנתח את הבעיה במהירות ולפתור אותה בצורה טובה ואיכותית.

 

אפשר להחליף ידית רב בריח לבד?

במידה ואתם מעוניינים להחליף את ידית דלת הרב ברי שלכם משום שהעיצוב כבר ישן, או הידית שממשיכה לעשות בעיות של ניתוק מהדלת ועוד. ישנם כמה דברים חשובים שאתם חייבים לדעת לפני שאתם ניגשים לכל תהליך החלפת הידיות. לשם כך הכנו עבורכם מספר טיפים שיעזרו לכם בביצוע התהליך:

 

טיפ מספר 1: בעל מקצוע

בעל המקצוע הכי מועדף לביצוע החלפת ידית בדלת הרב בריח שלכם הוא כמובן מנעולן מקצועי ומורשה. תשמחו מאד לשמוע שגם במידה ולא מצאתם מנעולן מקצועי בסביבה או אם אתם מעוניינים לחסוך כסף, גם אתם או כל שכן הנדימן יוכל לבצע את העבודה הזאת בקלות רבה וללא כל בעיה. במידה ואתם מזמינים חבר או מתקין דלתות לא מנעולן וודאו איתו שיש לו אכן ידיות שמתאימות לדלת שלכם ולסטייל שלכם.

 

טיפ מספר 2: ידיות או פרזול

כאשר אנו מגיעים לסיטואציה שאנו צריכים להחליף את ידית הרב בריח שלנו ניתן לבחור בשתי אופציות: הראשונה תהיה החלפת הידית בלבד והשנייה תהיה הלפת הידית יחד עם הפרזול כולו שהוא הכיסוי מתכת ותושבת המנעול. במידה ואתם אנשים שמונעים יותר משיקולים אסתטיים האופציה הראשונה היא שלכם, במידה ואתם אנשים שיותר מונעים בטעמים כלכליים האופציה השניה היא שלכם.

 

טיפ מספר 3: חלקים מתאימים

בחירתם של החלקים המתאימים היא החשובה ביותר. מנעולנים לרוב הסתובבו עם מאגר גדול מאד של ידיות ופרזולים במגוון רחב מאד של צבעים וצורות במידה ואתם נעזרים בעזרתו של מנעולן תוכלו לחסוך את הקנייה של ידיות אלו.

במידה ואתם מזמינים מנעולן אתם יכולים לבקש ממנו שישלח לכם תמונות של הידיות והפרזולים שיש ברשותו שתוכלו לבחור ידית ספציפית שמתאימה לכם. במידה וכבר הלכתם לחנות וקניתם ידית ופרזול חשוב מאד לבדוק שאכן מדובר על מנעולים של רב בריח, משום שאחרת הם לא יתאימו לכם לדלת ואז ממש חבל על הכסף וההשקעה.

 

טיפ מספר 4:לא רק צד אחד

חשוב מאד להבין שבמידה ויש בעייה עם הידית תמיד נחליף אותם בזוגות ולא רק בצד אחד. אף פעם לא נחליף רק צד אחד של ידיות.

 

מה הם המחירים המשוערים בשוק של החלפת ידיות לדלת רב בריח?

בשוק ישנם מחירים יחסית זהים לכל מה שקשור להחלפת ידית לדלת רב בריח, מנעולנים שונים, גווים ומחירים שונים. חשוב לוודא שהמנעולן אשר נותן לכם הצעת מחיר תהיה הגיונית ושהוא לא מגזים מידי בגובה ההצעה ושהיא לא נמוכה מידי.

גם הצעת מחיר נמוכה מהממוצע צריכה להדליק אצלכם נורה אדומה שמה מדובר במנעולן לא מקצועי וללא תעודות או שהוא משתמש בחלקים משומשים. מחירים משתנים בין כל מנעולן ומנעולן בכמה סיבות: שנות ניסיון, שעות עבודה, סוג תקלה, מקום העבודה ועוד.

כדי שנהיה חכמים יותר לפני שאנו מזמינים מנעולן חשוב שתדעו מה המחירים בשוק. הכנו לכם רשימה של סוג העבודה ומחיר ממוצע בשוק.

  1. מחירו של החלפת ידית לדלת רב בריח או מחירו של החלפת פרזול ללא עלות החלקים עצמם, זאת אומרת רק מחיר העבודה יהיה בין 200 ש"ח ל-250 ש"ח.
  2. מחירו של החלפת ידית רב בריח כולל הידיות יהיה בין 250 ש"ח ל-350 ש"ח, כמובן שהמחיר משתנה בסוג או רמת הנראות של הידית שבחרתם.
  3. מחירו של החלפת ידית לדלת רב בריח כולל הפרזול והידית יהיה בין 400 ש"ח ל-500 ש"ח, גם כאן המחיר תלוי ברמת הנראות של הידית שבחרתם.

 

מי יכול לעזור לי בהחלפת ידית לדלת רב בריח?

תוכלו למצוא מספר אנשים שיעזרו לכם בהחלפת ידית לדלת רב בריח. במידה ואתם אנשים שיודעים לעבוד עם הידיים שלכם תוכלו לעשות זאת לבד. במידה ואתם רוצים לחסוך כסף תוכלו להיעזר בחבר או בהנדימן לצורך החלפת הידית. במידה ואתם רוצים את העבודה האיכותית ביותר אתם יכולים להתקשר לכל אחד המנעולנים המורשים שיוכלו לעשות את העבודה ללא בעיה.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

החלפת ידית לדלת לעסק

לעסק שלכם מגיע הרבה תשומת לב והשקעה. לא תרצו ולא בחלומות הכי גרועים שלכם להגיע בבוקר לעסק שלכם ולגלות שמשהו קרה לדלת שלא הייתם שם.

החלפת ידית לדלת עץ

דלתות זה דבר שלרוב לא ניתן לו יותר מידי חשיבות כאשר היא עובדת כמו שצריך. לא נשים לב אם יש לה תקלה מסוימת ולא נשים

החלפת ידית לדלת זכוכית

דלתות זכוכית זכו ולא סתם לסוג הדלתות המפואר והיפה ביותר. בעזרת דלתות זכוכית אנו יכולים להנות מכל הנוף והאור שיש בחוץ גם בלי לפתוח את

החלפת ידית לדלת אלומיניום

דלתות אלומיניום לרוב ישמשו אותנו כדלת כניסה, דלת פנים, דלת למשרד, דלת למחסן ועוד. דלתות אלומיניום הן דלתות יפות, מרהיבות, חזקות ומעוצבות. במידה וידית הדלת

החלפת ידית בהלה

אתם צריכים להתקין ידית בהלה או להחליף ידית בהלה שנשברה או שכבר לא עובדת בצורה טובה? בשנים האחרונות התקנות של ידית בהלה הפכו לדבר מבוקש

החלפת ידית לדלת אש

נכון, ברוב שעות היום רובנו הגדול לא חשוף לדלתות אש בצורה כל כך גבוהה. אך דלת אש כמו שהיא נשמעת תפקידה הוא לשמור עלינו מפני

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: