לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

החלפת מנעולים

מרגישים כי המנעול בדלת שלכם מתחיל לעשות לכם הרבה נזק בחיים? אתם חשים כי המנעול של דלת הכניסה כבר לא מתפקד כמו בעבר? יש לכם תחושה חזקה כי ממש בקרוב הדלת שלכם עומדת להינעל ולא תוכלו לפתוח אותה ללא עזרתו של מנעולן? ישנם מקרים רבים שנרגיש כי המנעול באחת מדלתות הבית שלנו כבר לא מתפקד בצורה חלקה כמו בעבר. חשוב מאד להיות עם היד על הדופק בכל מה שנוגע למנעול לא תקין משום שהוא יכול להוות בעיות רבות אם לא מטפלים בו כמו שצריך. המאמר הבא יעסוק בכל מה שחשוב לדעת על מנעולים ועל החלפת מנעולים. 

 

מנעולים בחיי היומיום

בחיינו למנעולים יש תפקיד משמעותי מאד, אפילו אם אנו לא ממש שמים לב אליהם. אין דלת ללא מנעול, וגם אם יש דלת כזאת אז היא לא ממש תורמת להגנת הבית שלנו. המנעול הוא החלק המשמעותי ביותר בדלת שלנו, הוא בעצם אחראי על כל החלק של האבטחה. לכן, דלת בעלת מנגנון נעילה פגום היא דלת שקל הרבה יותר לפרוץ. מנגנון הנעילה של הדלת שלנו הוא חלק משמעותי מאד בתפקוד של הדלת שלנו. ללא מנגנון נעילה תקין הדלת שלנו היא סתם עוד חומר שמפריד בין חוץ הבית לפנים.

כל המנעולים עובדים באותה צורה, בתוך כל מנעול יש את אותם המנגנונים. אם תקחו מנעול ותחתכו אותו לשניים תוכלו לראות בפנים מערכת שמורכבת מקפיצים ומפינים. הפינים יושבים על הקפיצים ובכך הם יכולים לזוז. לאחר שהפינים זזים למקומם המנעול שלנו יכול להיפתח. על ידי הכנסת המפתח המתאים הפינים שלנו יכולים לזוז. איך המפתח מזיז את הפינים למקום הנכון? אז ככה, לכל מפתח יש צורה ייחודית שמתאימה בדיוק לצורת המנעול שלו. על ידי הצורות הייחודיות שעל המפתח הפינים יכולים לזוז באותה צורה ובכך הם יאפשרו את פתיחת המנעול.

 

סוגי המנעולים בשוק

בשוק כיום ניתן למצוא מגוון רחב מאד של סוגי מנעולים, לכל סוג יש את הייעוד שלו ובנוסף גם תפקידים נוספים. כמו: מנעול לדלת פלדלת, מנעול לדלת רב בריח, מנעול לדלת שריונית חסם, מנעול לדלת זכוכית ועוד. במידה ואנו מתייחסים למנעולים של דלתות הבית או המשרד שלנו אז לכל סוג של דלת יהיה את המנעול המיועד לה לדוגמא: מנגנון נעילה שמיועד לדלת של שריונית חסם לא יוכל להתאים לדלת זכוכית. לכן, חשוב מאד לוודא שבעת החלפת מנעולים אנו דואגים לכך שהמנעול שאנו מחליפים יהיה מאותו הסוג ומיועד בדיוק לסוג הדלת שיש לנו.

בנוסף, בשוק כיום ניתן למצוא גם מנעולים נוספים שתפקידם הוא להוות תוספת לאבטחת הבית, המשרד או הכספת שלכם. מנעולים אלו ניתן להתקין גם שנתיים אחרי התקנת הדלת. סוג מנעולים אלו הם מנעולים אשר לא ניתן לראות אותם והם מחזקים את מערכת האבטחה של הבית שלכם בצורה רבה. המנעולים הללו הם:

 

מנעול כספת עליון:

מנעול כספת עליון נוצר במיוחד בשביל כספות, בעבר הכספות היו סובלות מפריצות רבות ולכן היה צורך להתקין עליהם מנגנון נעילה נוסף. מנעול כספת עליון הוא מנעול שמותקן על הדלת לאחר ההתקנה שלה והוא לא סוג של מנעול שחייב להיות. תהליך ההתקנה של מנעול כספת עליון כולל בתוכו קדיחה של הדלת ושל המשקוף. בעזרת הקדיחה המנעולן יכול להתקין את המנעול. על הדלת הוא מתקין את המנעול ועוד לקדחים שנמצאים בתוך הקיר הבריח נכנס. מנעול כספת עליון כולל בתוכו 3 בריחים נוספים לבריחים שיש לנו על הדלת.

מנעול זה הוא סמוי לעין ומבחוץ לא ניתן כלל להבחין בו. כאשר גנבים שמים לב כי הם מתעסקים עם מנעול כספת עליון למקרים רבים הם עוזבים את מקום האירוע משוםש פריצה של מנעול כספת עליון היא פריצה מסובכת מאד שלוקחת זמן רב מאד והיא מסכנת את הגנב בכך שיתפס.

 

מנעול חבוי:

מנעול חבוי הוא מנעול אשר מותקן בצידה הפנימי של הדלת שלנו (בתוך הבית). מנעול זה בעיקר מיועד לדלתות אשר אין להם מערכת נעילה חזקה או משוכללת כמו חלונות או דלתות הזזה למינהן. מנעול חבוי מותקן גם כן על הדלת ועל המקוף והוא נותן לנו עוד אבטחה מפני הפורצים. מנעול זה גם לא ניתן לראות מחוץ לחלון או לדלת שלנו מה שמפתיע את הגנבים בעת הפריצה. קשה מאד לפרוץ סוג כזה של מנעול משום שהוא נועל את הבית במפנים בעוד אדם אשר נמצא מחוץ לבית לא יכול להבחין בו או להגיע אליו. מנעול כזה גם מהווה הרתעה עבור גנבים משום שקשה מאד לפרוץ אותו.

 

מנעול חכם:

כיום, עם הקדמה הרצינית שלנו בעולם גם תחום המנעולים התקדם פלאים. היום כבר אפשר לראות סוגי מנעולים חכמים במקומות רבים כמו בבתים, משרדים, כניסה לבניין, גנים, בתי ספר ועוד. מנעולים אלו מותקנים כדי להוות לנו חיים קלים יותר. בעזרת מנעול חכם אנו יכולים להזדהות בשיטות קלות יותר כמו, טביעת אצבע, סריקת כף יד, סריקת גלגל העין, קוד סודי ועוד. כל האופציות הללו מאפשרות לנו לזרוק את מפתחות הדלתות ולמנוע מקרים של גניבה או שכחה.

מנעולים חכמים תפקידם הוא להקל עלינו אך בנוסף הם מאפשרים לנו גם מגוון פעולות כמו: שליטה מרחוק על מי שמגיע לבית או למשרד, עדכון רשימת הרשאות ברגע האמת, קביעת זמני מבקרים או זמי כניסה ויציאה, מעקב אחר אורחים שהגיעו לבית או למשרד ועוד. בעזרת מערכות חכמות אלו אנו יכולים לבצע מגוון רחב מאד של פעולות אשר מאפשרות לנו גישה או מעקב טוב יותר אחר האורחים ואחר הבית.

לדוגמא: כאשר אנו לא נמצאים בבית אך צריך להגיע בעל מקצוע כמו מקנה או גנן אנו יכולים לפתוח לו את הבית מרחוק או לסירוגין לאשר לו אישור כניסה חד פעמי לשעה הספציפית שהוא מגיע. בנוסף, במקרה וההורים לא נמצאים בבית ואמור להגיע אורח כל שהוא הם יכולים להיות בשליטה על מי מגיע ומתי.

 

החלפת מנעולים

החלפת מנעולים זה דבר חשוב מאד לבצע בזמן הנכון, לפני שהמנעול הקודם נהרס וחשוב עוד יותר לבצע את אופן ההתקנה נכון. במידה ואנו מתקינים את המנעול בצורה לא נכונה הוא יכול להישבר בצורה מהירה יותר ואף להוביל לשאר מנגנוני הדלת שלנו להיתקלקל. לכן, חשוב מאד להיעזר בשירותיו של מנעולן מקצועי ומוסמך כדי שנוכל להבטיח שהחלפת המנעול תיעשה בצורה מקצועית. בנוסף, מנעולים רבים מגיעים עם תעודת אחריות, תעודת אחריות זאת תקפה לעיתים רק כאשר היא מותקנת על ידי מנעולן מוסמך.

החלפת מנעולים זה דבר חשוב מאד שיש לבצע בזמן הנכון כדי שלא נגרר לבעיות רבות אחרות. לכן, במידה ואנו צריכים החלפת מנעול לדלת רב בריח, החלפת מנעול לדלת שריונית חסם, החלפת מנעול לדלת זכוכית, החלפת מנעול לדלת אלומיניום ועוד. כל החלפה כזאת נמליץ לכם לעשות על ידי מנעולן מקצועי.

 

מנעולן מקצועי

כיום, כל אדם יכול להיות מנעולן משום שסוג מקצוע זה לא דורש תעודת הכשרה מסוימ כדי לעבוד כמנעולן. שוק המנעולנים מלא בסוגים רבים של מנעולנים. כיצד נוכל למצוא את המנעולן הטוב ביותר עבורנו? לשם כך הכנו לכם רשימה קצרה של דברים שחשוב לבדוק:

  • חוות דעת: חוות דעת זה דבר שחשוב מאד לבדוק לפני הזמנת המנעולן, חוות דעת עוזרות לנו להבין את טיב עבודתו של המנעולן לטווח הארוך ואופי השירות שלו.
  • מסמכים ותעודות: כדי להבטיח שאתם לא שוכרים מנעולן חובבן ללא תעודות אתם יכולים לבקש מהמנעולן שיציג לכם את תעודת ההכשרה שלו שמראה מה למד, מי ובאיזה מוסד לימודי. בנוסף, ניתן לבקש מהמנעולן גם שיציג לנו תעודת יושר שתראה שאין לו עבר פלילי. ניתן לבקש גם הצגת רישיון מנעולן ויש לוודא שהתמונה זהה לאותו האדם.
    חשוב לציין, מנעולנים רבים טוענים שיש להם אישור עבודה משטרתי. חשוב לציין שהמשטרה לא מספקת כלל אישורי עבודה לעובדים (חוץ מלשוטרים כמובן). לכן, במידה ואתם שומעים תשובה כזאת צריכה להידלק לכם נורה אדומה.
  • שאילת שאלות: בסופו של דבר אתם מכניסים אדם זר לבית שלכם. לכן, שאילת שאלות וכל לעזור לכם להבין את טיב האדם. במידה והוא עונה לכם תשובות מלאות ועם סבלנות רבה ככל הנראה שמדובר במנעולן מקצועי, במידה והוא עונה לכם תשובות קצרות וחסרות סבלנות יכול להיות שמדובר על מנעולן חובבן שמנסה להסתיר משהו.

 

לסיכום:

החלפת מנעולים זה דבר חשוב, יש לבצע את ההחלפה רק בעזרת מנעולן מקצועי וחשוב מאד לא להזניח מנעול פגום.

אודות המחבר

עו"ד פלילי סיוון כהן
עו"ד פלילי סיוון כהן

נעים מאוד, עורכת דין פלילי סיוון כהן. את הדרך שלי בתחום המשפט הפלילי התחלתי עוד כשהייתי סטודנטית. צברתי ניסיון משמעותי במשרד עורכי דין מוכר, וזאת עד לפתיחת משרד עריכת דין פלילי עצמאי. כיום, אני מנהלת משרד עצמאי בתחום משנת 2011 ומעניקה שירות משפטי מקצועי ואישי בתחום הדין הפלילי. המשרד נותן לכל לקוח שלנו ליווי אישי וצמוד, החל משלב החקירה ועד לסיום ההליכים. ליווי ללא רבב הכולל: ניהול תיקי הוכחות, עררים וערעורים, ייצוג בהליכי מעצר ועוד. השירות שאנו נותנים הוא שירות מסור ומקצועי ללא רבב. נוסף על כל אלה, אני בעלת תואר ראשון ושני במשפטים באוניברסיטת בר אילן.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף בנושא

החלפת מנעול לדלת זכוכית

גם אתן חשים כי דלת הזכוכית שלכם מתחילה לעבוד בצורה שונה מהרגיל? גם אתם מפחדים מהיום שבו דלת הזכוכית שלכם תיתקע ולא תוכלו לפתוח אותה?

החלפת מנעול לדלת שריונית חסם

גם אתם חשים כי דלת שריונית חסם שלכם מתחילה להוות לכם יותר בעיות מהרגיל? גם אתם פוחדים שיגיע הבוקר הזה שבו תסגרו את הדלת שלכם,

החלפת מנעול לדלת אלומיניום

גם לכם דלת האלומיניום שלכם מתחילה לעשות לכם בעיות רבות במהלך היומיום? גם אתם חוששים מהרגע שבו המפתח שלכם ישבר בתוך חור המנעול? גם הדלת

החלפת מנעול לדלת פנים

גם לכם הגיע הרגע בו אתם חשים כי אחת מדלתות הפנים שלכם בבית עוד רגע ננעלת ללא אפשרות פתיחה? גם לכם יש חשש כזה שמה

החלפת מנעול בעסק

גם לכם יש את החחש שמה יום אחד דלת העסק שלכם לא תיפתח? גם אתם חוששים כי פעם הבאה בעת סיבוב המפתח הוא ישבר בתוך

החלפת מנעול לדלת חוץ

גם אתם מרגישים שדלת החוץ שלכם מתחילה לעשות לכם יותר ויותר בעיות בזמן הפתיחה והסגירה שלה? גם לכם יש את החשש היומיומי הזה שמה בוקר

החלפת מנעול לפלדלת

גם אתם מתחילים להרגיש שדלת הפלדלת שלכם מתחילה לעשות לכם קצת בעיות בזמן האחרון? גם אתם מפחדים שבוקר אחד בדרך לעבודה המפתח שלכם ישבר בתוך

החלפת מנעול צילינדר

גם אתם מרגישים כי אחד המנעולים שלכם בדלתות הבית מתחיל להיות בעייתי עם הזמן? גם לכם יש את החשש אולי יום אחד אתם תתקעו מחוץ

החלפת מנעול כספת עליון

הבית שלכם צריך להיות מקום בטוח עבורכם, עבור היקרים לכם ועבור הציוד היקר שלכם. התפקיד של המנעול העליון בכפסת שלכם הוא בדיוק כדי להוות שמירה

החלפת מנעול לדלת רב בריח

גם אתם מרגישים כי הדלת שלכם מתחילה לעשות לכם יותר ויותר בעיות בזמן האחרון? גם לכם יש סיוט קטן שיום אחד תבואו לנעול את הדלת