לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

החלפת מנעול בעסק

גם לכם יש את החחש שמה יום אחד דלת העסק שלכם לא תיפתח? גם אתם חוששים כי פעם הבאה בעת סיבוב המפתח הוא ישבר בתוך חור המנעול? כי לכם דלת העסק התחילה לעשות חיים קשים? יש מגוון רחב מאד של מקרים בהם נרגיש כי דלת העסק שלנו קצת משחקת אותה "קשה להשגה".

חשוב לזכור דלת שלא מתפקדת בצורה איכותית היא דלת שעלולה בזמן הקרוב להוות בעיות נוספות. לדלתות העסק שלכם יש תפקיד חשוב מאד ויש לשמור עליהם תקינות ב-100% בכל רגע נתון. המאמר הבא יעסוק בכל מה שצריך לדעת על תקלות ועל החלפת מנעול לדלת בעסק.

 

דלת העסק

לדלת העסק שלנו יש תפקיד חשוב מאד. העסק שלכם הוא כמו הילד שלכם, אתם מפתחים אותו ישירות מהלב שלכם, הוא חשוב לכם מאד, אתם לא תרצו לראות אותו נופל, אתם משקיעים בו את מירב המאמצים והמשאבים שלכם והוא יקר מאד ללבכם. ישנם סוגים רבים של דלתות לעסק כמו: דלת רב בריח, דלת שריונית חסם, דלת פלדלת, דלת אלומיניום, דלת עץ ועוד.

כאן דלת העסק שלכם נכנסת לתמונה, דלת העסק שלכם שומרת על כל מה שחשוב בעסק שלכם. לעסקים רבים יש סחורות חשובות ויקרות שנמצאות בתוך העסק, הדלת שומרת עליהם להישאר מוגנים ובטוחים. דלת עסק שלא מתפקדת בצורה איכותית היא דלת עסק שקל יותר לפרוץ אותה.

בנוסף, עסקים רבים עובדים עם לקוחות בצורה יומיומית, לכן, ברגע שדלת העסק שלנו מתפקדת בצורה לא טובה היא עלולה להוות בעיה עבור אותם לקוחות המעוניינים להיכנס לעסק שלכם אבל לא יכולים בגלל דלת שנתקעה. בנוסף, דלת שלא עובדת כמו שצריך יכולה להוות בעיה רצינית כאשר היא מונעת מיום העבודה להתחיל ומהעובדים להיכנס.

 

בעיות מוכרות בדלתות לעסק

ישנם בעיות רבות שיכולות לקרות לדלת העסק שלכם. חשוב מאד להכיר את סוג הבעיה כדי להבין מה גרם לזה לקרות. בנוסף, חשוב מאד לא להזניח את הבעיה ולטפל בה בצורה מהירה ואיכותית כדי להבטיח לנו רוגע נפשי בכל מה שנוגע לאבטחת העסק שלנו. הבעיות הנפוצות הן:

 

פריצה אלימה:

פריצה אלימה היא פריצה שמשאירה סימני אלימות לאחר ניסיון פריצה. לרוב, הגנב השתמש בכלי כבד כמו לום כדי לפרוץ את הדלת שלכם. בעזרת הלום הוא משאיר סימני אלימות קשים על הדלת שלכם ובכך הוא יכול להיכנס לכם לבית או לעסק.

סימני האלימות לרוב יהיו על הידית, על הצירים, על מנגנון הנעילה או על הדלת עצמה. חשוב לזכור כי גם כאשר מדובר על ניסיון פריצה שלא צלח חשוב מאד לבדוק שלא נגרם שום נזק. לעיתים ניסיון פריצה יכול להוביל לבעיה במנגנון הנעילה של הדלת ולהוביל לדלת שנתקעת או ננעלת.

 

מנגנון שבור או עקום:

במקרה שאחת מהמנגנונים של הדלת שלנו נדבר או התעקם חשוב מאד לא להזניח את זה משום שהוא יכול להוביל לשאר מנגנוני הדלת שלנו גם להתעקם או להישבר. מנגנוני הדלת מחוברים זה לזה ומשפיעים אחד על השני.

לכן, כאשר קיים מנגנון שבור או עקום בדלת שלנו הוא יכול להשפיע על שאר המנגנונים גם להיות פגומים. לכן, כאשר אנו מרגישים כי קיים מנגנון תקול חשוב מאד להחליפו בצורה מהירה כדי שלא ישפיע על שאר הדלת. מקרים שיכולים להוביל למנגנון עקום או שבור הם: בלאי, מכות חוזרות מהקיר הסמוך לדלת, משחקי ילדים, מכה מחפץ כבד בעת מעבר דירה ועוד.

 

גוף זר:

גופים זרים נמשיך לדלתות שלנו אין מה לעשות. גוף זר יכול להיות אבק או לכלוך שנכנס לתוך אחד מהמנגנונים של הדלת שלנו ובכך הוא יכול להוביל לתקלה באותו מנגנון. כאשר מדובר על דלתות עסקים המקרה שכיח עוד יותר.

במידה ומדובר על עסק שמייצר לכלוך בצורה יומיומית כמו נגריה לדוגמא שאריות הלכלוך או האבד יכולים להיכנס למנגנוני הדלתות בעסק. כאשר אנו מרגישים כי הידית שלנו מתחילה לעבוד בצורה קשה יכול להיות שמשהו נכנס אליה ומשפיע עליה, במידה ואנו מרגישים כי הצירים שלנו עובדים שצורה קשה יכול להיות שלכלוך התיישב עליהם.

במקרה של לכלוך שנכנס למנגנון הנעילה שלנו המצב קצת יותר מסובך. מנעולים עובדים בצורה כזאת, בתוך כל מנעול יש פינים שאחראים על פתיחת המנעול בעת הכנסת המפתח הנכון. על ידי הכנסת המפתח הנכון, הפינים מסתדרים בצורה הנכונה וכך מתאפשרת הפתיחה.

כאשר גוף זר נכנס למנגנון הנעילה שלנו הוא יכול לגרום לפינים להיתעקם או להיתקע. בנוסף, כאשר אנו מכינים את המפתח פעמים רבות זה יכול לדחוף עמוק יותר את אותו הלכלוך ולהוביל למנעול שלנו להיתקע.

 

עייפות החומר:

עייפות החומר הוא ביטוי מדויק שמסביר בעיות רבות בדלתות שלנו. כמו כל גוף בטבע, הזמן עושה את שלו. כאשר הזמן עובר המנגנונים של הדלת מאבדים מהחיוניות שלהם ומהתפקוד החלק והתקין שלהם. כמו שציינו קודם לכן, מנגנוני הדלת מחוברים זה לזה ויכולים להשפיע אחד על השני כאשר יש מנגנון פגום.

גם במקרה הזה כאשר יש לנו מנגנון ישן שעובד בצורה פגומה הוא יכול להוביל לשאר מנגנוני הדלת לעבוד בצורה פגומה גם כן. לכן, כאשר אתם חשים כי אחד ממנגנוני הדלת שלכם מתחיל להתעייף אם זה הידית, הצירים, המנעול או אפילו הדלת עצמה חשוב מאד להחליף אותו כדי לקטוע את רצף השרשרת שעלול לקרות.

בכל אחד מהמקרים הללו חשוב מאד לפעול בצורה מהירה ולא להמתין זמן רב מידי עד שאנו מגיעים לטפל בבעיה עצמה. כאשר אנו דוחים את הטיפול בבעיה אנו יכולים ליצור נזקים רבים לדלת שלנו ואפילו להוביל אותה למצב שהיא נתקעת או ננעלת ללא אפשרות פתיחה.

 

האם ניתן לבצע החלפת מנעול בעסק בצורה עצמאית?

ראשית, תלוי מה הבעיה, אם זה רק החפלת מנעול יכול מאד להיות שתוכלו להחליף אותו בצורה עצמאית. אם יש לכם ידיים טובות או ניסיון בהתקנת דלתות או במנעולנות אתם בהחלט יכולים להיעזר במדריכים או בסרטונים מהאינטרנט ולהחליף את המנעול. במידה ואתם לא מעוניינים באתגרים מסוג זה אתם מוזמנים לפנות למנעולן מקצועי.

 

כמה עולה שירות של החלפת מנעול בעסק?

מחיר של החלפת מנעול בעסק נמדד על פי כמה פרמטרים שכדאי שתכירו: סוג הבעיה, סוג הדלת, האם דרוש פריצה, מקום האירוע, זמן האירוע, שנות ניסיון של המענולן, רמת השכלה ועוד. כל אחד מהפרמטרים הללו מהווה פרקטור בגובה הצעת המחיר. המחיר נע בין 120-400 ש"ח.

 

לסיכום:

ישנם דברים רבים שיכולים להוביל לבעיות בדלת שלכם. חשוב מאד לטפל הם בזמן כדי לא ליצור בעיות נוספות.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

החלפת מנעול לדלת חוץ

גם אתם מרגישים שדלת החוץ שלכם מתחילה לעשות לכם יותר ויותר בעיות בזמן הפתיחה והסגירה שלה? גם לכם יש את החשש היומיומי הזה שמה בוקר

החלפת מנעול לפלדלת

גם אתם מתחילים להרגיש שדלת הפלדלת שלכם מתחילה לעשות לכם קצת בעיות בזמן האחרון? גם אתם מפחדים שבוקר אחד בדרך לעבודה המפתח שלכם ישבר בתוך

החלפת מנעול לדלת זכוכית

גם אתן חשים כי דלת הזכוכית שלכם מתחילה לעבוד בצורה שונה מהרגיל? גם אתם מפחדים מהיום שבו דלת הזכוכית שלכם תיתקע ולא תוכלו לפתוח אותה?

החלפת מנעול לדלת שריונית חסם

גם אתם חשים כי דלת שריונית חסם שלכם מתחילה להוות לכם יותר בעיות מהרגיל? גם אתם פוחדים שיגיע הבוקר הזה שבו תסגרו את הדלת שלכם,

החלפת מנעול לדלת אלומיניום

גם לכם דלת האלומיניום שלכם מתחילה לעשות לכם בעיות רבות במהלך היומיום? גם אתם חוששים מהרגע שבו המפתח שלכם ישבר בתוך חור המנעול? גם הדלת

החלפת מנעול לדלת פנים

גם לכם הגיע הרגע בו אתם חשים כי אחת מדלתות הפנים שלכם בבית עוד רגע ננעלת ללא אפשרות פתיחה? גם לכם יש חשש כזה שמה

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: