לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

החלפת מנעול לדלת אלומיניום

גם לכם דלת האלומיניום שלכם מתחילה לעשות לכם בעיות רבות במהלך היומיום? גם אתם חוששים מהרגע שבו המפתח שלכם ישבר בתוך חור המנעול? גם הדלת שלכם מתחילה לשחק אותה קשה להשגה? ישנם מקרים רבים בהם אנו חווים בעיות בדלת הכניסה שלנו או באחת מדלתות הפנים שלנו.

חשוב מאד לא להזניח כלל וכלל בעיות מסוג זה משום שבעיות לא נפתרות סתם ככה, להפך הן הופכות להיות רק גרועות יותר ויכולות להשפיע על שאר הדלת לתפקד בצורה פגומה. המאמר הבא יעסוק בכל מה שחשוב לדעת על תקלות בדלת ועל החלפת מנעול לדלת אלומיניום.

 

דלת אלומיניום

דלתות אלומיניום הן לא הדלתות המפורסמות ביותר שיש בשוק הישראלי כיום וללא סיבה מוצדקת. דלתות אלומיניום עשויות מחומר חזק, איכותי, יפה, בעל עמידות ארוכת שנים, דקורטיבי ושמתאים לכל סוג של בית.

דלתות אלומיניום יכולות לשמש אותנו למגוון רחב מאד של שימושים כמו דלתות חוץ, דלתות פנים, דלתות למשרדים, דלתות למחסנים ועוד. דלת אלומיניום היא דלת מרשימה מאד והיא נותנת מראה קלאסי לחלל בו היא נמצאת. ברגע שאנו חשים כי ישנה בעיה בדלת האלומיניום שלנו חשוב מאד שלא נזניח אותה ונפתור אותה בצורה מהירה.

 

בעיות מוכרות שיכולות לקרות לדלת האלומיניום שלנו

ישנם מספר רחב מאד של בעיות נפוצות שיכולות לקרות לדלתות אלומיניום ולדלתות בכלל. חשוב מאד להבין את סוג הבעיה שיש לנו בדלת כדי להבין כיצד אנו יכולים לפתור את הבעיה. במידה ואנו חשים כי יש לנו בעיה בדלת שלנו חשוב מאד שנתקשר למנעולן מקצועי שיבוא לפתור לנו את הבעיה בצורה איכותית. הבעיות המוכרות הן:

 

מנגנון עקום או שבור:

במקרה שיש לנו מנגנון עקום או שבור באחד מהמנגנונים השונים של הדלת שלנו חשוב מאד לא להזניח את הבעיה ולפתור אותה בצורה מהירה. מנגנוני הדלת אמנם נפרדים אך חשוב לדעת שהם עובדים יחד אחד עם השני בצורה מחוברת. לכן, במידה ואחד מהם פועל בצורה פגומה, עקומה או שבורה זה יכול להשפיע גם על שאר המנגנונים של הדלת שלנו.

לכן, חשוב מאד במקרה שיש לנו מנגנון פגום לדאוג להחליף אותו בצורה מהירה ללא המתנה משום שהוא יכול להשפיע על שאר הדלת לעבוד בצורה לא טובה. מנגנונים יכולים להתעקם או להישבר מכמה סיבות כמו: בלאי, מכות חוזרות מהקיר הסמוך, בעת מעבר דירה שחפץ כבד פוגע בידית או בדלת, משחקי ילדים ועוד.

 

גוף זר:

גוף זר יכול להיכנס לכל אחד מהמנגנונים שלה דלת שלנו ולהוות לו בעיות רבות. ברוב המקרים גופים זרים התיישבו על דלתות חוץ משום שדלתות חוץ חשופות ללכלוך ולאבק שיש מחוץ לבית. לכלוכים ואבק יכולים להיכנס למנגנון הנעילה של הדלת, לידית או לצירים.

במידה אונו מרגישים כי הידית של הדלת שלנו כבר לא מתפקדת באותה צורה כמו בעבר יכול להיות שגוף זר נכנס למנגנון שלה. במידה אוני חשים כי הצירים שלנו עובדים בצורה קשה יותר יכול להיות שהיישב עליהם גוף זר. במקרה של גוף זר על מנגנון הנעילה הסיטואציה כבר מסובכת יותר.

מנגנון הנעילה עובד בצורה כזאת. בתוך כל המנעול יש פינים שיש להם תפקיד חשוב מאד. הפינים אחרים על הפתיחה של הדלת. ברגע שהפינים מסתדרים על פי הדבר הנכון מתאפשרת הפתיחה של הדלת שלנו. על ידי הכנסת המפתח הנכון לחור המנעול הפינים יכולים להסתדר בסדרם הנכון ולהיפתח.

כאשר נכנס לתוך חור המנעול גוף זר הוא יכול לפגוע בפינים במנעול ולגרום להם להתעקם. בנוסף, במידה ואנו מכינים את המפתח פעמים רבות ויש לנו גוף זר בחור המנעול אנו יכולים להוות בעיות רבות בכך שאנו דוחפים את את הגוף הזר עמוק יותר.

 

פריצה אלימה:

פריצה אלימה היא סיטואציה שבה הגנב פורץ את הדלת שלנו ומשתמש בכוח רב על כדי כך שהוא משאיר סימני אלימות של הפריצה על הדלת שלנו. לרוב בעת פריצה אלימה הגנב משתמש בכלי כבדים כמו לום או ג'ק ובכך הוא מצליח לפרוץ את הדלת.

במידה אונו חווינו פריצה אלימה חשוב מאד לטפל בבעיה בצורה מהירה ואיכותית ללא עיכובים כדי להבטיח את החזרת הביטחון לבית שלנו. במידה וחווינו פריצה אלימה בדלת הבית אך הגנב לא הצליח לפרוץ את הדלת גם אז אנו צריכים לבדוק האם קיים נזק בדלת. לעיתים גם ניסיון פריצה יכול להוות בעיה באחת המנגנונים.

 

עייפות החומר:

עייפות החומר הוא ביטוי שמסביר בצורה איכותית את הבעיה. עם הזמן גופים רבים מאבדים את החיוניות שלהם. גם גופים דוממים וגם גופים חיים יכולים להתעייף ולהתחיל לתפקד בצורה פחות טובה מבעבר. כן, זה יכול לקרות גם לדלת שלנו.

במידה ואנו חשים כי אחד המנגנונים של הדלת מתחיל להתעייף ולעבוד בצורה פגומה חשוב מאד שנדאג להחליף אותו בצורה מהירה כדי לא לגרור לבעיות נוספות בדלת שלנו. כמו בציינו כבר המנגנונים של הדלת מושפעים אחד מהשני ולכן חשוב לבצע את הפעולה בצורה מהירה. המנגנונים שיכולים להתעייף הם: הידית, הצירים מנגנון הנעילה וגם הדלת עצמה.

 

כמה עולה החלפת מנעול לדלת אלומיניום?

הצעת מחיר עבור החלפת מנעול לדלת אלומיניום משתנה בין המנעולנים בשוק. כל מנעולן עושה את הצעת המחיר שלו לפי כמה פרמטרים שחשוב להכיר כמו: סוג הבעיה, סוג הדלת, האם דרוש פריצה, מקום האירוע, זמן האירוע, שנות ניסיון, רמת השכלה ועוד. כל אחד מהגורמים האלו יהווה מחיר שונה. מחיר ממוצע עבור החלפת מנעול לדלת אלומיניום נע בין 120 ש"ח ויכול להגיע עד 400 ש"ח תלוי בסוג הבעיה.

 

האם ניתן לבצע החלפת מנעול לדלת אלומיניום בצורה עצמאית?

החלפת מנעול לדלת אלומיניום יכול להיות פעולה מעט מסובכת. אך אם אתה אדם בעל ידיים טובות ויש לכך ניסיון עבר במנעולנות או התקנת דלתות יכול מאד להיות שתוכל לבצע את הפעולה הזאת בצורה עצמית.

אתה יכול להיעזר בסרטונים ומדריכים שיש באינטרנט כדי לוודא שאתה מבצע את העבודה בצורה טובה. במידה ואתה לא מעוניים לאתגר את עצמך ולהפוך את הדלת שלך לשפן נסיונות אתה יכול להתקשר למנעולן מקצועי שיבוא לסדר לך את הבעיה ללא בעיה.

 

לסיכום:

ישנם מגוון רחב מאד של בעיות שיכולות לפקוד את דלת האלומיניום שלך. חשוב מאד להבין כיצד אנו יכולים לפתור את הבעיה או אפילו רק לאבחן אותה. חשוב לפתור אותה במהירות ולא להמתין זמן רב.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

החלפת מנעול לדלת חוץ

גם אתם מרגישים שדלת החוץ שלכם מתחילה לעשות לכם יותר ויותר בעיות בזמן הפתיחה והסגירה שלה? גם לכם יש את החשש היומיומי הזה שמה בוקר

החלפת מנעול לפלדלת

גם אתם מתחילים להרגיש שדלת הפלדלת שלכם מתחילה לעשות לכם קצת בעיות בזמן האחרון? גם אתם מפחדים שבוקר אחד בדרך לעבודה המפתח שלכם ישבר בתוך

החלפת מנעול לדלת זכוכית

גם אתן חשים כי דלת הזכוכית שלכם מתחילה לעבוד בצורה שונה מהרגיל? גם אתם מפחדים מהיום שבו דלת הזכוכית שלכם תיתקע ולא תוכלו לפתוח אותה?

החלפת מנעול לדלת שריונית חסם

גם אתם חשים כי דלת שריונית חסם שלכם מתחילה להוות לכם יותר בעיות מהרגיל? גם אתם פוחדים שיגיע הבוקר הזה שבו תסגרו את הדלת שלכם,

החלפת מנעול לדלת פנים

גם לכם הגיע הרגע בו אתם חשים כי אחת מדלתות הפנים שלכם בבית עוד רגע ננעלת ללא אפשרות פתיחה? גם לכם יש חשש כזה שמה

החלפת מנעול בעסק

גם לכם יש את החחש שמה יום אחד דלת העסק שלכם לא תיפתח? גם אתם חוששים כי פעם הבאה בעת סיבוב המפתח הוא ישבר בתוך

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: