לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

החלפת מנעול לדלת זכוכית

גם אתן חשים כי דלת הזכוכית שלכם מתחילה לעבוד בצורה שונה מהרגיל? גם אתם מפחדים מהיום שבו דלת הזכוכית שלכם תיתקע ולא תוכלו לפתוח אותה? גם לכם יש את הסיוט הגדול מכון שדלת הזכוכית שלכם יום בהיר אחד תישבר לכם מול העיניים? דברים רבים יכולים לקרות לדלת הזכוכית שלנו. חשוב שנבין מה הן הבעיות שיכולות לקרות לה וכיצד נוכל לטפל בהם.

לכל בעיה יש פתרון אחד אך לכל פתרון מנעולן מקצועי יכול לעזור. דלתות זכוכית הן דלתות שונות לגמרי מכל הדלתות שאנו מכירים ולכן יש להתייחס אליהם גם ככאלה. במאמר הבא נעסוק בכל מה שחשוב לדעת על החלפת מנעול לדלת זכוכית.

 

דלת זכוכית

דלתות זכוכית הן דלתות מיוחדות מאד ולא דומות כלל לשאר הדלתות כמו דלתות רב בריח, שריונית חסם, דלתות עץ, דלתות אלומיניום ועוד. בגלל החומר הייחודי שממנה עשויה דלת הזכוכית אנו מקבלים מראה קלאסי מאד לאותו החלל שבה נמצאת הדלת שלנו.

דלתות זכוכית הן דלתות שבשנים האחרונות אנו רואים יותר ויותר בחללים שונים כמו: במתחמי עבודה, משרדים ובבתים שלנו. בבתים שלנו אנו יכולים לראות את דלתות הזכוכית משמשות בתור דלת כניסה, דלת פנים, דלת לשירותים ולמקלחת, דלת מחסן ובצורה המוכרת ביותר שלה דלת אחורית ליציאה לחצר.

בזכות החומר השקוף שממנה עשויה הזכוכית החלל שבו בחרנו לשים את הדלת מקבל קלאס ברמה גבוה. משום שהחומר שקוף אנו יכולים לשים את הדלת בכל חלל ולא לתפוס מקום רב מידי. בנוסף, חומר הזכוכית הוא לא חומר שמקבל בלאי בצורה מהירה כל כך לכן נוח לשים אותו במקלחות ותאי שירותים משום שהוא לא נהרס ממים או רטיבות.

 

בעיות שכיחות בדלתות זכוכית

בדלתות זכוכית ובדלתות בכלל ישנם בעיות שכיחות מאד שיכולות לגרום לבעיות במנגנונים השונים של הדלת. חשוב מאד שנבין מה הן סוגי הבעיות שיש בדלת שלנו כדי שנבין מה היא הדרך הטובה ביותר לטפל באותה הבעיה. חשוב מאד לא להזניח את הטיפול בבעיה משום שהזנחה יכולה להוביל לבעיה חמורה יותר ולדלת תקועה. הבעיות הן:

 

מנגנון שבור או עקום:

במידה וקיים לנו מנגנון עקום או שבור בדלת הזכוכית שלנו הוא יכול להשפיע גם על שאר המנגנונים להתעקם או להישבר. המנגנונים שמותקנים על דלתות הזכוכית לרוב הם מנגנונים עדינים יותר ולכם יש להתייחס אליהם בעדינות רבה יותר. מנגנון שבור או עקום חייב להיות מטופל בזמן כדי לא להוביל לבעיות רבות בדלת שלכם.

 

שבר בזכוכית:

שבר בזכוכית היא בהחלט בעיה ייחודית שיכולה לקרות רק בדלתות זכוכית. במידה וקיים לנו סקד או שריטה בהירות הם יכולים להפוך לשבר בזכוכית של הדלת שלכם. כידוע לכם דלת זכוכית שנשברת היא כלל לא מחזה נעים וזה יכול להיות אפילו מאד מסוכן.

 

ניסיון פריצה:

במקרה ואתם חוויתם ניסיון פריצה לדלת הזכוכית שלכם חשוב מאד לדאוג לכך שמנעולן יבוא ויבדוק שכל המנגנונים עובדים בצורה תקינה. ניסיון פריצה יכול להוציא מכלל שימוש את אחד המנגנונים של הדלת שלכם. במידה והדלת שלכם לא הצליחה להיפרץ את חוותה את ניסיון הפריצה חשוב גם כן לבצע בדיקה על ידי מנעולן מקצועי משום שמנגנון שחווה ניסיון פריצה יכול לקבל נזק ולתפקד בצורה לוקה ולא איכותית.

 

עייפות החומר:

עייפות החומר הוא ביטוי מושלם להסביר נושא זה. כמו כל גוף בטבע גם דלת הזכוכית שלנו עם הזמן יכולה לאבד מהחיוניות שלה. עם הזמן המנגנונים השונים מתחילים להתעייף ולעבוד בצורה קשה יותר מבעבר. במקרה שאנו רואים כי ישנם חלקים עייפים על דלת הזכוכית שלנו חשוב מאד להחליף אותם כדי שלא יגרמו לתקלות נוספות.

 

גוף זר:

גוף זר הוא בעיה חמורה מאד. פעמים רבות נכנסים למנגנוני הדלת השונים גופים זרים. גוף זר הוא אבק או לכלוכים שמגיעים לרוב מחוץ לבית ומתיישבים על הדלת שלנו.  גוף זר יכול להתיישב על הידית, על הצירים ועל מנגנון הנעילה.

במידה ואנו חשים כי הצירים של הדלת שלנו מתחילים לעבוד בצורה קשה יותר מהרגיל יכול להיות שהתיישבו עליהם לכלוכים. במידה ואתם מרגישים כי הידית של הדלת מתחילה לעבוד בצורה קשה יכול להיות שנכנס אליה גוף זר. ובמידה ופתאום מנגנון הנעילה מתחיל לעבוד בצורה קשה מאד הגיוני שנכנס אליו לכלוך שגורם לו להיתקע או להתעקם.

כל הבעיות האלו הן בעיות שכיחות שיכולות להוות בעיות רבות עבור הדלת שלכם ועבוד מנעול הדלת שלכם. חשוב מאד לא להזניח אף בעיה כזאת כדי לא לגרום לבעיות חומורות יותר לקרות לדלת שלכם.

 

מנעולן מקצועי

כדי לטפל בבעיות האלו חשוב מאד ליצור קשר על מנעולן מקצועי ואחראי שיודע כיצד לפתור בעיות בדלתות זכוכית. לצערנו הרב בשוק כיום ישנם מנעולנים חובבניים שיכולים להוות בעיות רבות בעת פתרון הבעיה. חשוב מאד לוודא עם אותו המנעולן טרם ההזנה שלו אליכם הביתה שהוא אכן בעל כל התעודות הדרושות, שהוא מקצועי ועובד רק עם חלקים חדשים, שהוא בקיא בתיקון דלתות זכוכית ושהוא מבצע עבודות מקצועיות.

בזמן שהמנעולן מגיע אליכם הביתה אתם יכולים לבקש ממנו שיציג בפניכם את תעודת ההכשרה שלו, רישיון העבודה שלו ובמידה ואתם מעוניינים גם תעודת יושר. פעמים רבות מנעולנים אומרים ללקוחות שלהם שיש להם אישור עבודה משטרתי, חשוב לציין שהמשטרה כלל לא מספקת אישורי עבודה לאף עובד במשק חוץ מלשוטרים כמובן. אם שמעתם את התשובה הזאת מהמנעולן שלכם צריך להידלק לכם נורה אדומה לגביו.

 

האם אני יכול לבצע החלפת מנעול לדלת זכוכית בצורה עצמאית?

החלפת מנעול לדלת זכוכית הוא לא דבר פשוט כל כך. אך במידה ואתם אנשים בעלי ידיים טובות או שיש לכם ניסיון במנעולנות או בהתקנת דלתות יכול מאד להיות שתוכלו לבצע את העבודה לבד. תוכלו להשתמש במדריכים וסרטונים מהאינטרנט. במידה אותם לא מעוניינים באתגרים מיוחדים עם דלתות הבית שלכם אתם יותר ממוזמנים להתקשר למנעולן מקצועי שיבוא לתקן לכם את הבעיה שיש לכם בדלת הזכוכית.

 

כמה עולה שירות של החלפת מנעול לדלת זכוכית?

מחיר של החלפת מנעול לדלת זכוכית משתנה בין מנעולן למנעולן. כל מנעולן מחשב את הצעת המחיר על פי הפרמטרים הבאים: סוג הבעיה, סוג הדלת, אם דרוש פריצה, מקום האירוע, זמן האירוע, שנות ניסיון, רמת השכלה ועוד. כל אחד מהפרמטרים הללו מהווה פקטור. מחיר ממוצע נע בין 120 ל-300 ש"ח.

 

לסיכום:

דלתות זכוכית הן דלתות רגישות מאד במידה ואתם חשים שיש בעיה מסוימת בדלת שלכם חשוב מאד לפתור אותה בהקדם האפשרי.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

החלפת מנעול לפלדלת

גם אתם מתחילים להרגיש שדלת הפלדלת שלכם מתחילה לעשות לכם קצת בעיות בזמן האחרון? גם אתם מפחדים שבוקר אחד בדרך לעבודה המפתח שלכם ישבר בתוך

החלפת מנעול לדלת שריונית חסם

גם אתם חשים כי דלת שריונית חסם שלכם מתחילה להוות לכם יותר בעיות מהרגיל? גם אתם פוחדים שיגיע הבוקר הזה שבו תסגרו את הדלת שלכם,

החלפת מנעול לדלת אלומיניום

גם לכם דלת האלומיניום שלכם מתחילה לעשות לכם בעיות רבות במהלך היומיום? גם אתם חוששים מהרגע שבו המפתח שלכם ישבר בתוך חור המנעול? גם הדלת

החלפת מנעול לדלת פנים

גם לכם הגיע הרגע בו אתם חשים כי אחת מדלתות הפנים שלכם בבית עוד רגע ננעלת ללא אפשרות פתיחה? גם לכם יש חשש כזה שמה

החלפת מנעול בעסק

גם לכם יש את החחש שמה יום אחד דלת העסק שלכם לא תיפתח? גם אתם חוששים כי פעם הבאה בעת סיבוב המפתח הוא ישבר בתוך

החלפת מנעול לדלת חוץ

גם אתם מרגישים שדלת החוץ שלכם מתחילה לעשות לכם יותר ויותר בעיות בזמן הפתיחה והסגירה שלה? גם לכם יש את החשש היומיומי הזה שמה בוקר

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: