לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

החלפת מנעול לדלת חוץ

גם אתם מרגישים שדלת החוץ שלכם מתחילה לעשות לכם יותר ויותר בעיות בזמן הפתיחה והסגירה שלה? גם לכם יש את החשש היומיומי הזה שמה בוקר אחד תנעלו את הדלת ביציאה לעבודה והמפתח שלכם ישבר בתוך חור המנעול? ישנם בעיות רבות שיכולות לקרות לדלות החוץ שלנו וחשוב להבין ממה הן יכולות לקרות.

חשוב מאד להיעזר בבעל מקצוע אחראי ומנוסה כדי שתוכלו להנות מדלת חוץ איכותית ושתעשה את העבודה שלשמה היא נועדה וזה לשמור על הבית שלכם מאובטח. באמאר הבא נרכז עבורכם כל מה שחשוב לדעת על החלפת מנעול לדלת חוץ ומה יכול להוביל לתקלות.

 

דלתות חוץ

דלתות חוץ הן בין הדלתות החשובות ביותר שיש לנו בבית. משום שהיא שומרת על הבית שלנו מפני גנבים ופורצים ודואגת לכך שכל רכוש הבית ותושבי הבית ירגישו ביטחון לשהות בבית. ישנם מספר רב מאד של דלתות חוץ כמו: דלתות רב בריח, דלתות שריונית חסם, דלתות עץ, דלתות אלומיניום, דלתות זכוכית ועוד. לכל דלת יש את היתרונות שלה.

אך הדבר החשוב ביותר שבלעדיו הדלת לא שווה כלום זה הוא מנגנון הנעילה של הדלת שלכם. מנגנון נעילה איכותי יכול לשמור לכם על הבית מפני כל פורץ. אך במידה ויש לכם בעיה עם מנגנון הנעילה של דלת החוץ שלכם אתם כבר נמצאים בבעיה קטנה או גדולה. מנגנון נעילה שלא מתפקד הוא מנגנון נעילה שלא שומר על הבית שלכם כמו שהוא אמור לעשות.

 

בעיות נפוצות שיכולות לקרות למנעול דלת החוץ שלכם

ישנם מספר בעיות נפוצות מאד שיכולות להוות בעיות עבור הדלת שלכם ועבור מנגנון הנעילה של הדלת שלכם. חשוב להבין מה הן סוגי הבעיות שיכולות לקרות ומה יש לעשות איתם. חשוב מאד לא להזניח אף בעיה בדלת שלכם משום שבעיה בדלת יכולה להוביל לדלת תקועה או דלת שמסרבת להיפתח. הבעיות הנפוצות הן:

 

מנגנון שבור או עקום:

ברגע שאתם מבינים כי קיים מנגנון שבור או עקום בדלת שלכם חשוב מאד להחליף אותו במהירות האפשרית. מנגנון עקום או שבור יכול להוביל לשאר מנגנוני הדלת שלכם גם להיות שבורים או עקומים. מנגנון הנעילה והידית מחוברים זה לזה.

לכן, ברגע שאחד המנגנונים הללו עקום או שבור הוא יכול להשפיע גם על המנגנון השני להישבר או להתעקם. מנגנון שבור או עקום יכול להוביל לדלת כניסה הבית שלכם להיתקע ללא האופציה של הפתיחה שלה. מנגנוני הדלת שלכם יכולים להישבר ממגוון רחב של דברים כמו: בלאי, מכה הולכת וחוזרת מהקיר הסמוך, מכה מחפץ כבד ועוד.

 

עייפות החומר:

כמו כל גוף בטבע שעם הזמן הולך ומתיישן כך גם הדלת שלכם. עם הזמן הדלת שלכם והמנגנונים שנמצאים בה מתחילים לאבד מהחיוניות שלהם. עם הזמן נחוש שהידית פועלת בצורה קשה יותר, שמנגנון הנעילה לא פועל באותה צורה חלקה כמו בעבר, שהצירים כבר נעשים קשים יותר וגם שהדלת כבר לא אותה דלת.

בסיטואציות כאלה חשוב מאד להחליף את אותו מנגנון ישן עם מנגנון חדש משום שכמו שציינו כבר קודם לכן, המנגנונים מחוברים זה לזה ויכולים להשפיע אחד על השני. במקרה כזה אין הרבה מה לעשות חוץ מלהחליף את המנגנון הישן במנגנון חדש.

 

פריצה אלימה:

פריצה אלימה היא פריצה שנעשת בכוח רב אל מול הדלת שלכם ומשאירה עליה סימני אלימות. לרוב בגנב ישתמש בכלי כבד כמו לום כדי לפרוץ לכם את הדלת ובכך ישארו עליה סימני הפריצה. סימני הפריצה יכולים להישאר על מנגנון הנעילה, על הידית או על הדלת עצמה.

כאשר אנו עדים לפריצה אלימה שנעשתה על הדלת שלנו חשוב מאד לטפל בבעיה הזאת בהקדם האפשרי. דלת שעברה פריצה אלימה היא כבר לא דלת שיכולה לשמור על הבית שלכם בצורה תקינה. במידה והדלת שלכם לא נפרצה אך עדיין עברה ניסיון פריצה גם כן חשוב להחליף את אותו המנגנון, משום שמנגנון שניסו לפרוץ אותו יכול להיהרס גם כן ולצאת מכלל שימוש.

 

גוף זר:

גוף זר הוא סיטואציה שבה נכנס לאחר המנגנונים של הדלת שלכם גוף זר. לרוב זה יקרה בדלתות חוץ משום שאבק ולכלוך יכולים להיכנס מהרחוב בקלות יותר. אבק ולכלוכים יכולים להיכנס למנגנון הנעילה, לידית או לצירים.

ברגע שאתם חשים כי הידית שלכם כבר לא מתפקדת באותה צורה חלקה בצורה פתאומית יכול להיות שגוף זר נכנס לידית שלכם וגורם לה לפעול בצורה עיקשת. במידה ואתם חשים שהצירים שלכם עובדים בצורה קשה לפתע יכול להיות שגוף זר התיישב עליהם וגורם להם לפעול בצורה קשה. במקרה של גוף זר שנכנס למנגנון הנעילה הסיטואציה יותר מסובכת.

מנגנון הנעילה עובד בצורה כזאת, לכל מנעול יש פינים שנמצאים בתוכו. לפינים יש תפקיד חשוב. הפינים דואגים לכך שמנגנון הנעילה יפתח בזמן שהוא צריך להיפתח. על ידי הכנסת המפתח המתאים הפינים מסתדרים בצורה בה הם מאפשרים את פתיחת הדלת שלכם.

ברגע שנכנס גוף זר למנגנון הנעילה שלכם הוא יכול לגרום לפינים שלכם להתעקם. במקרה שנכנס לכם גוף זר למנעול ואתם ממשיכים להכניס את המפתח פעמים נוספות יכול להיות שעל ידי המפתח אתם דוחפים את הלכלוך פנימה בצורה חזקה ומעקמים את הפינים.

 

מי יכול לבצע החלפת מנעול לדלת חוץ?

במידה ואתם אנשים בעלי ידיים טובות, בעלי היסטוריה בתחום המנעולנות, עם ידע בתחום התקנת הדלתות או שאתם אנשים שאוהבים אתגרים אתם בהחלט יכולים לבצע את החלפת מנעול לדלת חוץ בצורה עצמאית. ניתן להיעזר במדריכים או סרטונים שיש באינטרנט כדי לוודא שאתם אכן מבצעים את הפעולות הנכונות.

במידה ואתם לא אנשים שמתמחים בעבודות ידיים נמליץ לכם להתקשר למנעולן מקצועי ואיכותי שיבוא לבצע את הפעולה הנדרשת. במקרים רבים המנעולן לא יבצע רק את החלפת המנעול אלא הוא יבצע עוד פעולות כמו: פריצת הדלת, שליפת מפתח שבור מחור המנעול ועוד. לכן, במידה ואתם חשים כי יש פעולות נוספות לבצע קיראו למנעולן מקצועי ואל תבצעו את העבודה לבדכם.

 

כמה עולה שירות של החלפת מנעול לדלת חוץ?

שירות של החלפת מנעול לדלת חוץ משתנה בין המנעולנים. כל מנעולן מחשב על הצעת המחיר אותה הוא מציעה על פי כמה פרמטרים שחשוב לדעת והם: סוג הבעיה, סוג הדלת, מקום האירוע, זמן האירוע ועוד. כל אחד מהגורמים האלו ישנה את גובהה המחיר. מחיר ממוצע החלפת מנעול נע בין 120 ל-300 ש"ח.

 

לסיכום:

למנעול הדלת שלכם יש משמעות רבה וחשוב לא להזניח אותו במקרה של בעיה. בצעו את העבודה בעזרת מנעולן מקצועי.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

החלפת מנעול לפלדלת

גם אתם מתחילים להרגיש שדלת הפלדלת שלכם מתחילה לעשות לכם קצת בעיות בזמן האחרון? גם אתם מפחדים שבוקר אחד בדרך לעבודה המפתח שלכם ישבר בתוך

החלפת מנעול לדלת זכוכית

גם אתן חשים כי דלת הזכוכית שלכם מתחילה לעבוד בצורה שונה מהרגיל? גם אתם מפחדים מהיום שבו דלת הזכוכית שלכם תיתקע ולא תוכלו לפתוח אותה?

החלפת מנעול לדלת שריונית חסם

גם אתם חשים כי דלת שריונית חסם שלכם מתחילה להוות לכם יותר בעיות מהרגיל? גם אתם פוחדים שיגיע הבוקר הזה שבו תסגרו את הדלת שלכם,

החלפת מנעול לדלת אלומיניום

גם לכם דלת האלומיניום שלכם מתחילה לעשות לכם בעיות רבות במהלך היומיום? גם אתם חוששים מהרגע שבו המפתח שלכם ישבר בתוך חור המנעול? גם הדלת

החלפת מנעול לדלת פנים

גם לכם הגיע הרגע בו אתם חשים כי אחת מדלתות הפנים שלכם בבית עוד רגע ננעלת ללא אפשרות פתיחה? גם לכם יש חשש כזה שמה

החלפת מנעול בעסק

גם לכם יש את החחש שמה יום אחד דלת העסק שלכם לא תיפתח? גם אתם חוששים כי פעם הבאה בעת סיבוב המפתח הוא ישבר בתוך

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: