לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

החלפת מנעול לדלת פנים

גם לכם הגיע הרגע בו אתם חשים כי אחת מדלתות הפנים שלכם בבית עוד רגע ננעלת ללא אפשרות פתיחה? גם לכם יש חשש כזה שמה אחד מהילדים עלול להיתקע מאחורי דלת הפנים שהתחילה לעשות בעיות בתקופה האחרונה? ישנם הרבה סוגים של בעיות ותקלות שאנו יכולים לחוש מדלתות הפנים שלנו בבית.

לעיתים דלת פנים מקולקלת יכולה להיות מסוכנת יותר משום שאנו יכולים להיתקע באחד החדרים בבית ללא טלפון או ללא אופציה לבקשת עזרה. המאמר הבא יעסוק בכל מה חשוב לדעת על תקלות בדלתות פנים ועל החלפת מנעול לדלת פנים.

 

דלת פנים

דלתות פנים הן הדלתות שיש לנו בתוך הבית או המשרד שלנו. לדלתות פנים יש תפקיד חשוב והוא להוות חוצץ בין חדרי הבית שלנו. הן יחצצו בין חדרי השינה, חדרי ילדים, חדר מטבח, חדר משרד ועוד. ישנם סוגים רבים של דלתות פנים כמו: דלת עץ, דלת זכוכית, דלת אלומיניום, דלת ממ"ד, דלת הזזה ואפילו דלת רב בריח.

כאשר אנו נתקלים בבעיה בדלת הפנים שלנו בבית היא יכולה להיות ממגוון רחב מאד של סיבות שאותן נסביר בהמשך. בעיה באחת מדלתות הפנים בבית שלנו יכולה להיות מסוכנת מאד. דלת פנים שנתקעת סתם ככה באמצע היום יכולה לגרום לנו להיתקע באחד החדרים ללא אופציה לקריאה לעזרה משום שאנו מסתובבים בבית פעמים רבות ללא טלפון נייד.

 

בעיות מוכרות לדלתות פנים

ישנם מגוון רחב מאד של בעיות שיכולות לקרות לדלת הפנים שלנו בבית. חשוב מאד להבין מה הן סוג הבעיות שיכולות לקרות כדי שגם נוכל להבין כיצד אנו יכולים לתקן אותן או לפחות לאבחן את שורש הבעיה. חשוב מאד לא להזניח את הבעיה שיש לנו בדלת משום שהיא יכולה להיות חמורה יותר עם הזמן ולהוביל לתקלות נוספות. הבעיות המוכרות הן:

 

מנגנון עקום או שבור:

כאשר יש לנו בדלת הפנים שלנו מנגנון עקום או שבור זה דבר שיש לסדר בצורה מהירה מאד. מנגנון עקום הוא שבור יכול להוביל לשאר מנגנוני הדלת גם להיות שבורים או עקומים. המנגנונים שיכולים להתעקם הם הידית, הצירים ומנגנון הנעילה. מנגנוני הדלת מחוברים זה לזה ומושפעים זה מאד באופן התפקוד שלהם.

לכן, ברגע שאחד מהמנגנונים שלנו מתפקד בצורה עקומה או שבורה הוא יכול להוביל לשאר המנגנונים גם כן לעבוד בצורה פגומה. לכן, כאשר אנו חשים כי יש לנו בעיה של מנגנון עקום או שבור בדלת הפנים שלנו חשוב מאד להחליף אותו במהירות כדי לא להוביל לשאר מנגנוני הדלת שלנו להתעקם גם כן. מנגנוני הדלת שלנו יכולים להתעקם או להישבר מכמה סיבות כמו: בלאי, מכות חוזרות מהקיר הסמוך, מכה חזקה מחפץ כבד בעת מעבר דירה ועוד.

 

עייפות החומר:

עייפות החומר הוא מושג המתאר בצורה מדויקת את סוג הבעיה. עם הזמן גופים דוממים או חיים מאבדים מרמת החיוניות שלהם. כמו גוף האדם שהולך ומזדקן כך גם הדלת שלנו. עם הזמן מנגנוני הדלת שלנו מתחילים לאבד מצורת העבודה החלקה שהייתה להם בהתחלה.

חשוב מאד לדאוג להחלפת החלק הישן בזמן כדי שהוא לא יגרור גם את שאר חלקי הדלת להתחיל לעבוד בצורה לא תקינה. כאשר אנו חשים כי אחד החלקים בדלת שלנו מתחיל להישחק ולהתעייף אין לנו הרבה מה לעשות מלבד להחליף את אותו חלק או מנגנון ישן עם חלק חדש.

 

גוף זר:

גוף זר בדלת הבית שלנו הוא משהו שיכול להוציא אותה מכלל שימוש. גוף זה יכול להיות לכלוך או אבק שנכנסים לאחד ממנגנוני הדלת שלנו ומתחילים להפריע לו לתפקד בצורה תקינה. פעמים רבות לכלוכים או אבק מתיישבים בתוך מנגנון הנעילה, על הידית או על הצירים.

במקרה ואתם חשים כי הידית שלכם מתחילה לתפקד בצורה קשה יכול להיות שמשהו נכנס לתוך המנגנון שלה ומפריע לה לתפקד בצורה חלקה. במידה ואתם חשים כי הצירים שלכם התחילו לעבוד בצורה תקועה יכול להיות שלכלוך התיישב עליהם. במקרה של גוף זר במנגנון הנעילה המצב כבר נהיה חמור יותר.

כאשר גוף זר נכנס למנגנון הנעילה המצב יכול להיות מסובך יותר. כל המנעולים עובדים באותה צורה, כל מנעול מורכב מפינים. תפקידם של הפינים הוא להיפתח על ידי המפתח הנכון ובכך לאפשר למנעול שלנו להיפתח. כאשר הפינים מסתדרים על פי הצורה הנכונה שלהם הם יכולים להיפתח וזה יכול לקרות רק על ידי המפתח הנכון.

כאשר נכנס לנו גוף זר לתוך חור המנעול הוא יכול לגרום לפינים להתעקם. נוסף על כך, במקרה שאנו ממשיכים להכניס את המפתח לתוך המנעול אנו יכולים לדחוף אותו עמוק יותר ולגרום לבעיות רבות במנעול ובפינים שלו.

 

משחקי ילדים:

זה לא סוד כלל שילדים אוהבים לשחק ולהשתולל. אחד המשחקים המוכרים ביותר הם משחקי דלתות. משחקי דלתות בבית יכולות להוביל למגוון רחב מאד של תקלות בדלתות הבית שלנו כמו ידית שבורה או עקומה, הכנסת גופים לתוך חור המנעול, טריקת דלתות ועוד.

כל אחד מהדברים הללו יכול להוביל לדלת פנים להפסיק לעבוד בצורה תקינה. בנוסף, זה יכול להיות מסוכן מאד עבור הילד שלכם. לכן, חשוב להסביר לילדים שלשחק עם דלתות הבית זה לא רעיון טוב כלל.

בכל אחד מהמקרים הללו חשוב מאד לא להזניח את הבעיה למועד מאוחר יותר. כאשר אנו מזניחים תקלות הם יכולות להיות עם הזמן גרועות יותר. בנוסף על כך, דלת עם בעיה מוזנחת יכולה להגיע למצב של דלת תקועה או נעולה ללא כוננה ואז המצב כבר חמור הרבה יותר.

 

כמה עולה החלפת מנעול לדלת פנים?

שירות של החלפת מנעול לדלת פנים משתנה בין מנעולן למנעולן והוא נמדד על פי כמה פרמטרים חשובים מאד שכדאי לדעת והם: סוג הבעיה, סוג הדלת, האם דרוש פריצה, מקום האירוע, זמן האירוע, שנות ניסיון, רמת השכלה ועוד. כל אחד מהפרמטרים הללו מהווה פקטור בגובה הצעת המחיר שתקבלו. מחיר ממוצע בשוק נע בין 120 ש"ח ויכול להגיע עד 400 ש"ח.

 

האם ניתן לבצע החלפת מנעול לדלת פנים לבד?

החלפת מנעול לדלת פנים היא לא עבודה מסובכת כל כך ועם אתה אדם בעל ידיים טובות או שיש לך ניסיון עם מנעולנות אתה בהחלט יכול לבצע את העבודה הזאת לבד. במידה ואתם לא מעוניינים באתגרים אתה יכולים להתקשר למנעולן מקצועי.

 

לסיכום:

ישנם בעיות רבות שיכולות לקרות לדלת הפנים שלכם. חשוב מאד לא להזניח אותם משום שהם יכולות להיות בעיות חמורות יותר.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

החלפת מנעול לדלת חוץ

גם אתם מרגישים שדלת החוץ שלכם מתחילה לעשות לכם יותר ויותר בעיות בזמן הפתיחה והסגירה שלה? גם לכם יש את החשש היומיומי הזה שמה בוקר

החלפת מנעול לפלדלת

גם אתם מתחילים להרגיש שדלת הפלדלת שלכם מתחילה לעשות לכם קצת בעיות בזמן האחרון? גם אתם מפחדים שבוקר אחד בדרך לעבודה המפתח שלכם ישבר בתוך

החלפת מנעול לדלת זכוכית

גם אתן חשים כי דלת הזכוכית שלכם מתחילה לעבוד בצורה שונה מהרגיל? גם אתם מפחדים מהיום שבו דלת הזכוכית שלכם תיתקע ולא תוכלו לפתוח אותה?

החלפת מנעול לדלת שריונית חסם

גם אתם חשים כי דלת שריונית חסם שלכם מתחילה להוות לכם יותר בעיות מהרגיל? גם אתם פוחדים שיגיע הבוקר הזה שבו תסגרו את הדלת שלכם,

החלפת מנעול לדלת אלומיניום

גם לכם דלת האלומיניום שלכם מתחילה לעשות לכם בעיות רבות במהלך היומיום? גם אתם חוששים מהרגע שבו המפתח שלכם ישבר בתוך חור המנעול? גם הדלת

החלפת מנעול בעסק

גם לכם יש את החחש שמה יום אחד דלת העסק שלכם לא תיפתח? גם אתם חוששים כי פעם הבאה בעת סיבוב המפתח הוא ישבר בתוך

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: