לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

החלפת מנעול לפלדלת

גם אתם מתחילים להרגיש שדלת הפלדלת שלכם מתחילה לעשות לכם קצת בעיות בזמן האחרון? גם אתם מפחדים שבוקר אחד בדרך לעבודה המפתח שלכם ישבר בתוך חור המנעול שלכם ותהיו תקועים? לדלת הכניסה שלנו יש תפקיד חשוב מאד והוא לשמור על הבית שלנו, על הרכוש ועל תושבי הבית בצורה מאובטח ובטוחה. ישנם סיבות רבות שיכולות להוביל למנעול פגום בדלת הפלדלת שלנו בבית.

חשוב שנבין מה יכול להוביל לסיטואציה כזאת. חשוב מאד לא לדחות אף טיפול בדלת שלנו כדי לא להוביל לסיטואציה גרועה יותר שיכולה לקרות לדלת שלנו. במאמר הבא נרכז עבורכם כל מה שחשוב לדעת על החלפת מנעול לפלדלת ומה יכול להוביל לסיטואציה כזאת.

 

דלת פלדלת

דלת פלדלת היא אחת הדלתות המוכרות ביותר שיש בכל בית בישראל. דלת פלדלת היא דלת חזקה שעשויה מחומר הפלדה, בנוסף לחומר החזק ממנה עשויה הדלת מצורף אליה גם מנגנון נעילה איכותי מאד שהופך אותה לאחת הדלתות האיכותיות והחזקות ביותר שיש בשוק.

חברת פלדלת שמה לעצמה דגש לייצר דלתות איכותיות, חזקות, דקורטיביות ושקשה מאד לפרוץ אותן. דלתות פלדלת הן דלתות איכותיות שיכולות לשמור על הבית שלכם ממקרי פריצה רבים. אך במידה ויש לכם בעיה עם מנגנון הנעילה של דלת הפלדלת שלכם היא נעשת דלת רגילה שכל גנב מתחיל יכול לפרוץ.

 

בעיות מוכרות שיכולות לפגוע במנגנון הנעילה של דלת הפלדלת שלכם

ישנם כמה בעיות שכיחות מאד שיכולות לקרות להרבה דלתות. בעיות אלו יכולות להשפיע על מנעול הדלת שלכם ולגרום לו לצאת מכלל שימוש. חשוב מאד להכיר את סוגי הבעיות שיכולות לקרות לדלתות בבית שלנו כדי שנוכל להבין מה אנו צריכים לעשות במקרה שכזה. הבעיות הן:

 

מנגנון שבור או עקום:

במקרה שמדובר על מנגנון שבור או עקום הסיטואציה יכולה להוביל אותנו למצב ששאר מנגנוני הדלת גם כן נשברים או מתעקמים. מנגנון הנעילה מחובר ישירות לידית של הדלת שלנו, לכן ברגע שאחד מהם פועל בצורה עקומה זה משפיע ישירות גם על המנגנון השני.

לכן במידה ואתם חשים כי אחד המנגנונים של הדלת שלכם התחיל להתעקם או נשבר חשוב מאד לא להמתין עם זה זמן רב מידי ולדאוג לכך שהוא יוחלף. מקרים בהם מנגנון יכול להתעקם או להישבר הם: מכה חוזרת מהקיר הסמוך לדלת, בלאי, מעבר דירה ופגיעה עם חפץ כבד בידית הדלת ועוד.

 

פריצה אלימה:

פריצה אלימה היא סיטואציה שבה הגנב משתמש באלימות אל מול הדלת שלכם ומשאיר עליה סימני פריצה. לרוב, הגנב השתמש בכלי כבד כמו לום כדי לפרוץ את הדלת שלכם. במידה ואתם חווים פריצה אלימה בדלת הבית שלכם חשוב מאד לבצע תיקון מהיר ויסודי של הדלת ושל המנגנונים שנהרסו.

המנגנונים שיכולים להיהרס הם הידית, מנגנון הנעילה וגם הדלת עצמה. במידה וחוויתם פריצה אלימה והדלת שלכם לא נפרצה חשוב מאד גם בסיטואציה כזאת להחליף את המנעול של הדלת. מכיוון שגם ניסיון פריצה ללא הצלחה יכול לפגוע במנעול של הדלת שלכם ויכול להוביל לבעיות עתידיות.

 

גוף זר:

גוף זר היא סיטואציה שבה נכנס לאחד המנגנונים של הדלת שלכם גוף זר כמו אבק או לכלוכים. לרוב זה יהיה דלת הכניסה של הבית משום שלכלוכים ואבק יכולים להיכנס בצורה קלה יותר מהרחוב ולא מתוך הבית. המנגנונים שיכולים להיהרס בגלל גוף זר הם: הידית, הצירים ומנגנון הנעילה.

במידה ואתם חשים כי הידית לפתע מתחילה לעבוד בצורה קשה יכול להיות שגוף זר נכנס אליה ומפריע לה, במידה ואתם חשים שהצירים של הדלת מתחילים לעבוד בצורה קשה יותר יכול להיות שתיישבו עליהם לכלוכים. בסיטואציה של גוף זר במנגנון הנעילה הסיטואציה מסובכת יותר.

מנגנון הנעילה הוא מנגנון רגיש מאד. הוא עובד בצורה כזאת. כל מנעול מורכב מפינים, הפינים אחראיים על פתיחת המנעול ברגע הנכון. על ידי הכנסת המפתח הנכון למנעול הפינים מסדתרים לפי הסדר שלהם ובכך מתאפשר פתיחת המנעול שלנו.

במקרה של גוף זר שנכנס לתוך המנעול הפינים יכולים להתעקם. במקרה שיש לנו גוף זר בתוך חור מהנעול ואנו מכניסים פעמים רבות את המפתח אנו יכולים לגרום לגוף הזר להידחף פנימה בצורה חזקה ולגרום לשיבוש של מנגנון הנעילה שלנו.

 

עייפות החומר:

עייפות החומר הוא ביטוי טוב להסדר. כל גוף בטבע, אם זה גוף דומם או חיי בשלב מסוים מתחיל לאבד את החיוניות שלו ומתחיל לעבוד בצורה קשה יותר.

כמו שציינו קודם לכן המנגנונים של הדלת מחוברים זה לזה שבמקרה של מנגנון חלוד או בעייתי זה יכול להשפיע על שאר המנגנונים גם להיות חלודים או לעבוד בצורה בעייתית. במקרה של מנגנון כלשהו בדלת שמתחיל להתעייף חשוב מאד להחליף אותו בזמן כדי שלא יגרום לדלת שלנו לעבוד בצורה פגומה. במקרה של מנגנון ישן אין הרבה מה לעשות חוץ מלהחליף אותו עם מנגנון חדש.

 

מנעולן מקצועי

לכל אחד מהבעיות הללו יש פתרון איכותי וטוב. והוא הזמנת מנעולן מקצועי ואיכותי אלינו הביתה. חשוב מאד לוודא שאותו המנעולן שאנו מזמינים הוא אכן מנעולן מקצועי. לצערנו הרב כיום בשוק המנעולנים אנו יכולים לפגוש גם מנעולים חובבניים שיכולים להוות בעיות רבות לדלת שלכם כמו שימוש בחלקים משומשים במקום חלקים חדשים.

לכן, לפני שאתם מזמינים את המנעולן אליכם הביתה חשוב מאד לוודא שהוא אכן מנעולן מקצועי שמחזיק בכל התעודות, שהוא עובד עם חלקים חדשים, שהוא מבין באותה הבעיה שיש לכם ובסוג הדלת שיש ברשותכם ועוד.

 

האם ניתן לבצע החלפת מנעול פלדלת בצורה עצמאית?

החלפת מנעול פלדלת הוא לא דבר כל כך מסובך ואם אתם אנשים של עבודת ידיים איכותית או שאתם בעלי ניסיון עבר בתחום המנעולנות או בתחום התחנת הדלתות אתם בהחלט יכולים לבצע את הפעולה הזאת לבד ולהשתמש במדריכים או בסרטונים שיש באינטרנט כדי לוודא שהעבודה נעשית בצורה נכונה. במידה ואתם לא מעוניינים באתגרים אתם יכולים לקרוא למנעולן מקצועי.

 

כמה עולה שירות של החלפת מנעול לפלדלת?

החלפת מנעול לפלדלת משתנה מכל מנעולן ומנעולן. הצעת המחיר נמדדת על פי הפרמטרים הבאים: סוג הבעיה, סוג הדלת, מקום האירוע, זמן האירוע, שנות השכלה, רמת ניסיון ועוד. כל אחד מהם הוא פרמטר בהצעת המחיר. מחיר ממוצע להחלפת מנעול נע בין 120 ל-250 ש"ח.

 

לסיכום:

מנעול הדלת שלכם הוא חלק חשוב מאד. במידה ויש לכם בעיה במנעול חשוב מאד לבצע את הפתרון בצורה מהירה ואיכותית.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

החלפת מנעול לדלת פנים

גם לכם הגיע הרגע בו אתם חשים כי אחת מדלתות הפנים שלכם בבית עוד רגע ננעלת ללא אפשרות פתיחה? גם לכם יש חשש כזה שמה

החלפת מנעול בעסק

גם לכם יש את החחש שמה יום אחד דלת העסק שלכם לא תיפתח? גם אתם חוששים כי פעם הבאה בעת סיבוב המפתח הוא ישבר בתוך

החלפת מנעול לדלת חוץ

גם אתם מרגישים שדלת החוץ שלכם מתחילה לעשות לכם יותר ויותר בעיות בזמן הפתיחה והסגירה שלה? גם לכם יש את החשש היומיומי הזה שמה בוקר

החלפת מנעול לדלת זכוכית

גם אתן חשים כי דלת הזכוכית שלכם מתחילה לעבוד בצורה שונה מהרגיל? גם אתם מפחדים מהיום שבו דלת הזכוכית שלכם תיתקע ולא תוכלו לפתוח אותה?

החלפת מנעול לדלת שריונית חסם

גם אתם חשים כי דלת שריונית חסם שלכם מתחילה להוות לכם יותר בעיות מהרגיל? גם אתם פוחדים שיגיע הבוקר הזה שבו תסגרו את הדלת שלכם,

החלפת מנעול לדלת אלומיניום

גם לכם דלת האלומיניום שלכם מתחילה לעשות לכם בעיות רבות במהלך היומיום? גם אתם חוששים מהרגע שבו המפתח שלכם ישבר בתוך חור המנעול? גם הדלת

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: