לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

החלפת מנעול צילינדר

גם אתם מרגישים כי אחד המנעולים שלכם בדלתות הבית מתחיל להיות בעייתי עם הזמן? גם לכם יש את החשש אולי יום אחד אתם תתקעו מחוץ מחוץ לבית שלכם ללא האופציה של פתיחת הדלת? גם לכם עובד בראש אולי יום אחד בעת סיבוב המפתח במנעול המפתח ישבר במנעול ואתם תתקעו? ישנם בעיות רבות שיכולות לקרות למנעול הצילינדר שלכם.

חשוב מאד לא להזניח כלל את אותן בעיות אלו משום שהן יכולות להפוך לבעיות חמורות יותר. המאמר הבא יעסוק בכל מה שחשוב לדעת על בעיות שכיחות שיכולות לקרות לדלת שלנו וכל מה שאתם צריכים לדעת על החלפת מנעול צילינדר בבית שלכם.

 

מנעול צילינדר

מנעול צילינדר הוא מנעול המוכר ביותר שיש ב-95% מהדלתות בארץ ובעולם. כיום, רוב הדלתות מאובזרות בסוג זה של מנעול. מנעול זה נפתח על ידי המפתח השטוח עם הראש העגול שלרובנו הגדול יש לפחות כמה כאלו על צרור המפתחות שלנו. מנעול צילינדר עובד בצורה חכמה, פשוטה וחלקה.

אך כמו לכל מנעול, דלת או מנגנון כזה או אחר ישנם בעיות שמובילות אותו לעבוד בצורה פגומה. כאשר אנו מרגישים כי מנעול בצילינדר שלנו עובד בצורה לא תקינה חשוב מאד שלא נתעקב עם התיקון זמן רב מידי משום שמנעול שלא עובד בצורה טובה יכול להוביל לדלת שלכם להיתקע או להינעל ללא כוונה או ללא האופציה לפתוח אותה בלי פריצה.

 

בעיות נפוצות

ישנן בעיות רבות שנפוצות מאד במנעולי צילינדר. חשוב מאד לא להזניח בעיות משום שהם יכולות להפוך לבעיות חמורות יותר עם הזמן. על ידי הבנת סוג הבעיות נוכל לאבחן את הבעיה שיש לנו בלדת. בנוסף, בעיה במנעול יכולה להוביל גם לבעיות בשאר מנגנוני הדלת שלנו וזה לא משהו שנרצה כלל וכלל. להלן סוגי הבעיות הנפוצות:

 

מנגנון שבור או עקום:

אחת הבעיות הנפוצות היא מנעול צילינדר עקום. כאשר המנעול שלנו עקום הוא יכול להוביל לדלת הבית שלנו להיתקע ולהינעל. מנגנוני הדלת מחוברים זה לזה ולכן כארש יש לנו מנגנון אחד עקום בדלת הוא יכול להוביל לשאר מנגנוני הדלת להיות עקומים גם כן.

לכן, כאשר אתם מרגישים כי אחד המנגנונים של הדלת שלכם פועל בצורה עקומה חשוב מאד לא להזניח את זה ולסדר אותו במהירות רבה. מנגנוני הדלת שלנו יכולים להתעקם מכמה סיבות כמו: בלאי, מכות הולכות וחוזרות מהקיר הסמוך, משחקי ילדים, מכה מחפץ כבד בזמן הובלה ועוד.

 

גוף זר:

גוף זר יכול להיכנס למנגנוני הדלת שלנו ולעשות שם בעיות רבות. גוף זה זה לכלוך או אבק שנכנס למנגנוני הדלת, מתיישב שם ומתחיל להוות נזק למנגנון. לרוב גופים זרים יהיו בדלתות חוץ משום שהן חשופות יותר לרוח וללכלוך מהרחוב. גוף זר במנעול צילינדר הוא תופעה לא טובה כלל והוא יכול להוות בעיות רבות מאד עבור הדלת שלכם. מנעול עובד בצורה זהה בכל סוגי המנעולים.

כל מנעול מורכב מפינים, תפקידם של הפינים הוא לדאוג שהדלת שלנו נפתחת רק על ידי המפתח הנכון שלה. כאשר הפינים מסתדרים בצורתם הנכונה מאפשרת הפתיחה של הדלת שלנו. במידה ונכנס גוף זר לתוך מנעול הצילינדר שלנו הוא יכול להוות בעיות רבות כמו, תקיעה או התעקמות של אחד הפינים. כאשר אנו ממשיכים להכניס את המפתח שלנו לחור המנעול אנו יכולים לגרום ללכלוך להיכנס עמוק יותר ולגרור בעיות רבות יותר למנעול שלנו.

 

פריצה אלימה:

פריצה אלימה היא פריצה שמשאירה סימני אלימות על הדלת שלכם. ברוב המקרים פריצות אלימות נעשות על ידי כלי כבד כמו לום. כאשר הגנב משתמש בלום לפריצת הדלת שלכם הוא משאיר סימני פריצה על מנגנוני הדלת כמו: על הידית, על מנגנון הנעילה או על הדלת.

פריצה אלימה יכולה להוציא מכלל שימוש את מנגנון הנעילה של הדלת שלכם או את הדלת עצמה. כאשר אנו חווים פריצה אלימה בלת שלנו חשוב מאד לא להזניח אותה ולטפל בה במהירות. גם אם הגנב לא הצליח לפרוץ את הדלת שלנו אך עדיין ישנם סימני פריצה חשוב מאד לבדוק שלא קיים בעיה במנעול הדלת.

 

עייפות החומר:

עייפות החומר הוא ביטוי שמתאר בצורה נכונה את סוג הבעיה. עם הזמן הדלת שלנו והמנגנונים שלה מתחילים להתעייף ולאבד מהחיוניות שלהם. כאשר החלקים של הדלת שלנו מאבדים מהחיוניות שלהם הם כבר לא פועלים באותה צורה חלקה כמו בעבר. חשוב מאד לדאוג להחלפה מהירה של החלק הישין משום שהוא יכול להשפיע על מנגנונים אחרים גם להתחיל לעבוד בצורה לא תקינה.

כל בעיה שיש לכם בדלת היא בעיה לא סובלת דיחוי כלל וכלל. חשוב מאד לפתור את הבעיות בצורה מהירה ואיכותית כדי להבטיח לנו שקט נפשי. דלת שלא תוקנה בצורה מקצועית או שאנו דוחים את התיקון לה יכולה להיתקע או לעשות לנו בעיות רבות.

 

מנעולן מקצועי

חשוב מאד כאשר אנו חשים כי יש לנו בעיה מסוימת בדלת שלנו להזמין לשם כך מנעולן מקצועי. חשוב מאד לוודא עם אותו המנעולן שאנו בוחרים אם הוא אכן מנעולן בעל הכשרת מנעולנים, שהוא מחזיק את כל התעודות, שהוא בעל תעודת יושר ושהוא יודע להתעסק עם סוג הדלת או סוג הבעיה שיש לנו בבית.

לצערנו ישנם מנעולים חובבניים בשוק שיכולים להשאיר לכם יותר נזק ממה שהם יפתרו לכם את הבעיה ולכן יש לוודא שאותו מנעולן שאתם מזמינים הוא מקצועי ואיכותי.

 

האם ניתן לבצע החלפת מנעול צילינדר בצורה עצמאית?

החלפת מנעול צילינדר היא לא עבודה מסובכת כל כך למי שיש לו ידיים טובות או ניסיון עבר בתחום המנעולנות או התקנת הדלתות. במידה ויש לך את אחד מהסעיפים הללו אתה יכול להיעזר במדריכים או בסרטונים מהאינטרנט ולהחליף בצורה עצמאית את מנעול הצילינדר. במידה ואתם לא מעוניינים באתגרים מסוג זה אתם מוזמנים להתקשר למנעולן מקצועי.

 

כמה עולה שירות של החלפת מנעול צילינדר?

מחיר של החלפת מנעול צילינדר משתנה בין מנעולן למנעולן. כל מנעולן מחשב את הצעת המחיר שלו על ידי אותם פרמטרים והם: סוג הבעיה שיש לפתור, סוג הדלת, האם דרוש פריצה, מקום האירוע, זמן האירוע, שנות השכלה, רמת ניסיון ועוד. כל אחד מהפרמטרים הללו מהווה חלק משמעותי בגובה התשלום שהמנעולן ידרוש. המחיר נע בין 120 ש"ח ויכול להגיע עד 400 ש"ח.

 

לסיכום:

במידה ויש לכם בעיה במנעול הצילינדר שלכם חשוב מאד לא להזניח אותה ולהזמין מנעולן מקצועי.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

החלפת מנעול לדלת חוץ

גם אתם מרגישים שדלת החוץ שלכם מתחילה לעשות לכם יותר ויותר בעיות בזמן הפתיחה והסגירה שלה? גם לכם יש את החשש היומיומי הזה שמה בוקר

החלפת מנעול לפלדלת

גם אתם מתחילים להרגיש שדלת הפלדלת שלכם מתחילה לעשות לכם קצת בעיות בזמן האחרון? גם אתם מפחדים שבוקר אחד בדרך לעבודה המפתח שלכם ישבר בתוך

החלפת מנעול לדלת זכוכית

גם אתן חשים כי דלת הזכוכית שלכם מתחילה לעבוד בצורה שונה מהרגיל? גם אתם מפחדים מהיום שבו דלת הזכוכית שלכם תיתקע ולא תוכלו לפתוח אותה?

החלפת מנעול לדלת שריונית חסם

גם אתם חשים כי דלת שריונית חסם שלכם מתחילה להוות לכם יותר בעיות מהרגיל? גם אתם פוחדים שיגיע הבוקר הזה שבו תסגרו את הדלת שלכם,

החלפת מנעול לדלת אלומיניום

גם לכם דלת האלומיניום שלכם מתחילה לעשות לכם בעיות רבות במהלך היומיום? גם אתם חוששים מהרגע שבו המפתח שלכם ישבר בתוך חור המנעול? גם הדלת

החלפת מנעול לדלת פנים

גם לכם הגיע הרגע בו אתם חשים כי אחת מדלתות הפנים שלכם בבית עוד רגע ננעלת ללא אפשרות פתיחה? גם לכם יש חשש כזה שמה

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: