לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

החלפת צילינדר לדלת רשפים

ראשית חשוב לציין שהחלפת צילינדר היא פעולה כלל לא מסובכת עבור מנעולן מורשה ולא צריכה לגרור אחרי נזקים לדלת. במיוחד כאשר אנו מדברים על דלת של רשפים לא נרצה אף לא שריטה הכי קטנה על הדלת שלנו. דלת רשפים היא דלת אסתטית, דקורטיבית ואחת הדלתות החזקות והאיכותיות ביותר שיש בשוק כיום.

כאשר אנו נרצה לבצע כל פעולה בדלת הרשפים שלנו נרצה לשמור אותה בצורה המושלמת כפי שהיא ללא כל נזק. לכן, לפני שאתם מזמינים מנעולן שיחליף לכם את הצילינדר וודאו איתו שהוא אכן עושה עבודה רגישה כאשר הוא מחליף צילינדרים לדלתות רשפים.

 

מה הם הכלים שידרשו מהמנעולן להחליף את הצילינדר בדלת הרשפים שלנו?

כדי להחליף צילינדר לדלת רשפים אנו לא זקוקים למאגר כלים רחב כל כך, יותר מזה מאגר הכלים שאנו נזדקק לו הוא קטן מאד ויש אותו כמעט לאל אחד בבית. ארגז הכלים הישן ששוכב לכם אי שם במחסן ככל הנראה מכיל את אותם הכלים הדרושים. הכנו לכם רשימה של הכלים הדרושים לכם או למנעולן כדי לבצע החלפת צילינדר כראוי.

  1. מברג פיליפס: בעזרת מברג פיליפס רוב העבודה תיעשה. תנסו לבחור לצורך משימה זאת מברג מספיק ארוך כדי שלא תצטרכו להחליף מברג בכל שלב ושלב.
  2. מברג שטוח: מברג שטוח הוא קצת פחות שמיש בצורה מלאה בתהליך החלפת הצילינדר אך גם לו יש תפקיד בפתיחתם של הברגים.
  3. מכרסם: תפקידו של המכרסם הוא לאכול את הצילינדר הקיים בדלת שלנו. מחברים אותו למברגה ובעזרתו המנעולן יכול להעלים לגמרי את הצילינדר הישן מהדלת שלנו.
  4. מפתח אלן: מפתח אלן הוא מפתח קטן בצורת של האות ר' עם סיומת של משושה. תפקידו הוא לפתוח את הבורג שמחזיק את הידית.
  5. מפתח TSL 13 או 10: מפתח כזה תפקידו לפתוח את האומים שמחזיקים את מגן הצילינדר. לרוב אולי לא נמצא את סוגי מפתחות אלו בארגזי הכלים אבל אל דאגה לכל אחד מהמנעולנים שתזמינו הבית יהיה מצויד בכזה.

 

מה היא הפעולה של החלפת צילינדר בדלת רשפים?

דלתות רשפים הן דלתות חזקות ומאובטחות במיוחד ומאובזרות בצורה מושלמת על ידי מנגנוני נעילה משובחים. תהליך החלפת הצילינדר לדלתות רשפים הוא פשוט כמו החלפת צילינדר לדלתות אחרות. נפרט לכם את כל השלבים החשובים כדי שתוכלו להבין כיצד המקצועים מחליפים צילינדרים.

חושב מאד לציין שאי אפשר להחליף צילינדר במידה ואין את המפתח של אותו צילינדר. במידה והדלת נעולה או שאין מפתח לצילינדר הישן, ישנם פעולות נוספות שצריך לעשות, פעולות אלו לרוב עדיף שייעשו על יד מנעולן מקצועי.

 

שחרור הידית בדלתות רשפים:

ראשית נוריד מהדלת את הידית שלנו. לא משום שהיא מהווה תפקיד משמעותי אלא משום שהיא שומרת על הפלטה של הצילינדר מהודקת. את הבורג הקטן של הידית נשחרר על ידי שימוש במפתח אלן. לאחר שנשחרר את הידית נניח אותה בצד ואת הבורג נשים בתוך קופסה.

 

הסרת הפלטה:

על ידי מברג שטוח נוציא את הברגים ונסיר את הפלטה ששומרת על החלק הפנימי של מנגנון הנעילה שאוטמת את הידית והצילינדר. אחרי זה נסיר את את הפלטה בצורה חזקה ועדינה כאחת כדי לא לגרום לעיקום שלה. לאחר שנוציא את הפלטה נחשוף את הצילינדר הממוגן.

 

הוצאתו של מגן הצילינדר והסרתו של הצילינדר:

לאחר שנחשוף את מגן הצילינדר נבריג החוצה את שני האומים שמחזיקים אותו. לאחר מכן נסובב את המפתח בתוך הצילינדר ונוודא שהוא לא נעול ולא חסום על ידי הלשון שלו. לאחר שהוצאנו את הצילינדר החוצה נחזיר את כל החלקים בצורה ההפוכה ממה שהוצאנו אותם.

 

במידה ואין ברשותי מפתח:

במידה ואין ברשותי את מפתחות הדלת נשתמש במכרסם כדי לכרסם את הצילינדר שקיים בדלת שלנו כדי להוציא אותו בכלל שימוש כדי שנוכל לפתוח את הדלת כדי להחליף את הצילינדר. לאחר שהוצאנו את הצילינדר הישן נוכל לעשות את כל אותם הפעולות שכתבנו למעלה.

 

מה מיוחד בדלתות רשפים?

ישנם שתי סיבות עיקריות מדוע כדאי לבחור בדלתות רשפים ולא בדלתות אחרות. דלתות רשפים הן דלתות יציבות, עמידות ודקורטיביות. דלתות אלו עשויות מחומרים חזקים ובנויות על ידי טכניקות חכמות ששומרות על מבנה הדלת, מיגון הדלת והבית ובעלות עמידות לשנים רבות.

דלתות רשפים מציאות מגוון רחב של תחומי אבטחה שונים שיבטיחו לך את בדלת האיכותית ביותר שיש בשוק כיום. דלתות רשפים מציאות את דלתותיהן כבר שנים ארוכות לשוק הישראלי וזוכות לשווחים רבים. בנוסף, דלתות רשפים מעצבים את הדלתות שלכם כך שכל סגנון של בית יוכל להתאים לעצמו דלת איכותית, בטיחותית ומאימה לסגנון העיצוב של אותו הבית.

דלתות רשפים ידועות גם בעיצובם הייחודי והססגוני של דלתות כניסה, דלתות פנים ודלתות משרד. דלתות רשפים מאגדות בתוכן את כל מה שהצרכן הממוצע מחפש וזה איכות ברמה הגבוהה ביותר, עמידות בפני פריצות ונזקים ודקורציה ברמה הגבוהה ביותר.

 

איך נחבר מנעולן טוב שיבצע את החלפת צילינדר לדלת רשפים?

ישנם בשוק מגוון רחב מאד של מנעולנים שמתמקצעים בכל העבודות שכוללות החלפת צילינדר לדלת רשפים. חשוב מאד לבצע סקר שוק הולם ולבדוק חוות דעת. דלתות רשפים הם דלתות עמידות מאד אך לא תרצו שמנעולן לא רגיש יבצע עבודה גסה וישאיר שריטות ומכות על גבי הדלת שלכם.

בנוסף, ישנם סרטונים רבים שמסבירים כיצד להחליף צילינדר בדלתות רשפים, החלפת צילינדר היא לא פעולה מסובכת כל כך אבל חשוב מאד לדעת שבמידה ואתה לא בטוח אם אכן תבצע את העבודה הזאת כהלכה, תתקשר למנעולן מקצועי שיעשה את העבודה על הצד הטוב ביותר.

 

על כמה זמן דרושה החלפת צילינדר לדלת רשפים?

החלפת צילינדר לדלת רשפים מומלצת על ידי מנעולנים בערך כל 5 שנים. ישנן שתי סיבות לכך: הסיבה הראשונה היא עייפות החומר, במהלך השנים המנעול שלנו מתחיל להתעייף, לפעמים גופים זרים נכנסים אליו וגורמים לא לעבוד בצורה יותר חלקה. הזמן עושה את שלו, כן גם לצילינדר בדלת הרשפים שלכם.

הסיבה השנייה היא התפתחותה של הטכנולוגיה, הטכנולוגיה מתפתחת גם בעולם המנעולים בקצב גבוהה, ככל שמנעולים חדשים יוצאים לשוק ככה הגנבים לומדים כיצד לפרוץ אותם. לכן, חשוב מדי כמה שנים להשתדרג במנעול מתוחכם וקשה יותר לפריצה.

 

לסיכום

דלתות רשפים הם דלתות איכותיות ממגוון רחב של סיבות כמו איכות, בטיחות ונראות. החלפת צילינדר בצורה מקצועית בדלת הרשפים שלכם חשובה מאד שכן, לא תרצו שבעל מקצוע חובבני ישאיר אחריו עקבות עבודה רשלנית.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

החלפת צילינדר לרב בריח

לעיתים מגיע הרגע שבו אנו צריכים להחליף את הצילינדר בדלת הרב בריח שלנו בבית. לפעמים כתוצאה של עייפות החומר, לעיתים כתוצאה של גוף זר שנתקע

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: