לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

החלפת צילינדר לרב בריח

לעיתים מגיע הרגע שבו אנו צריכים להחליף את הצילינדר בדלת הרב בריח שלנו בבית. לפעמים כתוצאה של עייפות החומר, לעיתים כתוצאה של גוף זר שנתקע לנו בתור חור המנעול, ולעיתים לא עלינו כתוצאה של פריצה אלימה שהרסה לנו את הצילינדר וכעת אנחנו צריכים להחליף.

תפקידו של הצילינדר בדלת שלנו הוא חשוב מאד ויש לתת לו תשומת לב רבה, במידה ואנו חשים שהוא מתחיל לעבוד בצורה לא תקינה כמו בעבר לא נרצה למרוח את הסיטואציה הזאת זמן רב כי לעולם לא נדע מתי זה יתפוס אותנו לא מוכנים.

 

אילו סוגים של צילינדרים קיימים כיום בשוק דלתות הרב בריח?

שירותי מנעולנים רבים בכל רחווי הארץ שואפים לתת מענה טוב ואיכותי לכל בעיות הצילינדרים והמנעולים שיש לאנשים בבית או במשרד. עבודה כזאת חייבת להיעשות על ידי מנעולן מקצועי ואחראי בעל ידע וניסיון בתחום. עבודה רשלנית תגרור אחריה תקלות רבות בעתיד הקרוב והרחוק.

החלפות צילינדרים לדלתות רב בריח כוללות בתוכן מספר סוגים של צילינדרים. כמו שלכל אדם יש מטרות שונות ויעדים שונים כך גם בתחום הצילינדרים של דלתות רב בריח. הסוגים הנפוצים ביותר הנמצאים בשוק היום הם צילינדר הגלגל הגדול וצילינדר מסוג לשון. רוב דלתות הרב בריח היום בשוק מכילות את אחד משני הסוגים הללו.

חשובה מאד ההתייעצות עם בעל מקצוע מוסמך כדי להבין יחד עם הלקוח מה סוג הצילינדר שהלקוח צריך או רוצה. לכל אחד מהם תכונות מעט שונות זה ומזה. על ידי הבנה של הצורך יוכל המנעולן להתאים את הצילינדר המתאים ללקוח.

 

מחירי עלות החלפת צילינדר לדלת רב בריח בשוק הישראלי

מחיר הוא דבר שלרוב הכי יעניין את הלקוח. ישנו מחירון לשירותי החלפת צילינדרים לדלתות רב בריח וחשוב לדעת שאכן אתם מקבלים הצעת מחיר הגיונית ולא גבוהה מידי או נמוכה מידי, הצעת מחיר נמוכה מידי גם כן צריכה להדליק נורה אדומה שמה מדובר על מנעולן לא מקצועי או שמדובר על צילינדר משומש.

אך כמובן שהמחירים משתנים מבעל מקצוע אחד לשני, הם משתנים על פי התנאים הבאים: ניסיון, רמת השכלה, שעות עבודה, מיקום עבודה ועוד. לעיתים החלפתו של צילינדר לדלתות רב בריח ישן יהיה יקר יותר, מהסיבה מנעולים אלו הם בעלי מנגנוני נעילה ישנים ומסובכים יותר ודרוש מנעולן מקצועי ומנוסה כדי להחליף את הצילינדר ללא בעייה. מחיר להחלפת צילינדר לדלת רב בריח יהיה בין 200 ל-400 ש"ח.

 

הכנו עבורכם רשימה קצרה של סוגי עבודה שונים והמחירים שלהם:

חשוב לדעת פחות או יותר את טווחי המחירים של עבודות מסוג זה כדי לדעת האם הצעת המחיר שאנו נקבל היא יקרה או בטווח הראוי. כל המחירים פה מפרטים על עבודה של מנעולן מקצועי בעל ניסיון.

  • החלפת מנעול צילינדר לדלת כניסה של רב בריח, הסכום המשוער יהיה בין 245 ל-530 שקל לעבודה מסוג זה.
  • החלפת מנעול לדלת רב בריח, הסכום המשוער יהיה בין 340 ל-610 שקל לעבודה מסוג זה.
  • החלפתו של מנגנון רב בריח, הסכום המשוער יהיה בין 240 ל-630 שקל לעבודה מסוג זה.
  • החלפתם של מנעולי צילינדר לדלתות פנים, הסכום המשוער יהיה בין 240 ל-450 שקל לעבודה מסוג זה.

 

באילו מקרים נצטרך להחליף את הצילינדר שלנו?

ישנם כמה מקרים שבהם נמליץ לכם להזמין מנעולן לצורך החלפת הצילינדר של דלת הרב בריח שלכם. כמובן שהחלפת הצילינדר צריכה להיעשות על ידי מנעולן מקצועי שמתמחה בתחום. במקרים הם:

  • המקרה הכי שכיח והכי דחוף להחלפת הצילינדר הוא במידה וניסו לפרוץ לכם את דלת כניסת הבית, החנות או המשרד. לעיתים נעשות פריצות שנקראות פריצות אלימות, פריצות אלו לרוב ישאירו סימני פריצה על הדלת ועל המנעול מה שיכול לפגום בצורתו התקינה של המנעול. במצב כזה המנעולן ימליץ לכם להחליף את הצילינדר לצילינדר מדגם חדיש יותר שקשה יותר לפרוץ.
  • מקרה נוסף שחשוב להחליף בו את הצילינדר בדלת שלכם הוא במקרה ועברתם לדירה חדשה. במידה ואתם שוכרים בית חדש חשוב שתחליפו צילינדר לדלת הכניסה. לרוב לא נדע מי התגורר שם לפנינו ומה היה בדירה זו בעבר. לכן, חשוב כאשר אנו נכנסים לדירה חדשה להחליף את הצילינדר ואת מפתחות הדירה כדי למנוע מאנשים זרים גישה לדירה. גם במידה והשוכר הבטיח לכם שכל המפתחות לדירה נמצאות בידיכם חשוב בכל זאת להחליף את המפתח כדי שתוכלו לישון בצורה רגוע בלילה.
  • כאשר אנו מתגרשים או נפרדים חשוב שנחליף את צילינדר הבית. לעיתים אנו עלולים לסיים מערכות יחסים בצורה לא הכי טובה, ואנחנו לא יודעים מה הצד השני יכול לעשות כאשר הוא כועס או פגוע. סיטואציה כזאת לא מדברת רק על מערכות יחסים רומנטיות אלא גם על מערכות יחסים בעבודה. במידה ופיטרתם עובד שהיה מעורב במקרי הונאה, גניבה או אפילו ללא סיבה כזאת רצינית. יכול להיות שעובד כזה ירצה לנקום בכם או בעסק על ידי שימוש במפתח שלו הוא יוכל להיכנס ולבצע מעשה נקמה או ונדליזם. בכך תוכלו לשמור על הבית או העסק שלכם בטוח ושמור.
  • המקרה האידיאלי ביותר להחלפת צילינדר יהיה עייפות החומר. לעיתים עם הזמן אנו נחוש שהצילינדר שלנו כבר לא מתפקד כמו בעבר. קצת קשה יותר לסובב את המפתח, הוא עושה קצת יותר בעיות ולבסוף זה יכול להיגמר בצורה של מפתח שבור בתוך הצילינדר. קיימות שתי סיבות להחלפת הצילינדר. הראשונה, הצילינדר מתחיל להישחק ולהתעייף סיבה נוספת היא שכל כמה שנים יוצאים צילינדרים איכותיים ובטוחים יותר עבוד דלת הבית או דלת העסק שלך.

 

האם ניתן לבצע החלפת צילינדר לרב בריח לבד?

התשובה היא כן, במידה ויש לכם את הידע ואת הכלים לבצע החלפה כזאת שעלולה לעיתים להיות מסובכת. במידה ואתם נעזרים בסרטוני הדרכה חשוב לוודא שיש ברשותכם את כל הכלים לביצוע החלפת צילינדר לרב בריח. מדיה ואתם לא בטוחים שעבודה זאת תיעשה כהלכה השאירו אותה לעבודה של בעל מקצוע.

 

כל כמה שנים דרושה החלפת צילינדר לרב בריח?

מנעולנים ממליצים על החלפת צילינדר לרב בריח כל-5 שנים בממוצע, הסיבה לכך היא משום שעם הזמן הצילינדר שלנו נשחק ומתעייף. סיבה נוספת היא שגם בתחום המנעולים הטכנולוגיה מתקדמת בצעדי ענק וכל כמה שנים יוצא צילינדר איכותי יותר ושקשה יותר לפרוץ אותו.

 

לסיכום

צילינדר לרב בריח הוא כלל לא צחוק וחשוב להתייחס אליו בהתאם משום שהוא עלול לעשות לנו בעיות רבות אם לא נדאג לו כראוי ונחליף אותו כל כמה שנים. עבודה זאת מומלצת להיעשות על ידי מנעולן מורשה.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

החלפת צילינדר לדלת רשפים

ראשית חשוב לציין שהחלפת צילינדר היא פעולה כלל לא מסובכת עבור מנעולן מורשה ולא צריכה לגרור אחרי נזקים לדלת. במיוחד כאשר אנו מדברים על דלת

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: