לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

החלפת צילינדר

חושבים שאתם צריכים להחליף את הצילינדר בבית שלכם אבל אתם לא בטוחים? רוצים להחליף את הצילינדר בבית שלכם ואתם לא יודעים איך לעשות את זה? רוצים לנסות להחליף צילינדר לבד ללא עזרתו של מנעולן מקצועי? ישנם מגוון רחב מאד של סיבות שיגרמו לנו להחליף את הצילינדר בבית שלנו. חשוב מאד לא לדחות החלפת צילינדר משום שזה יכול להוביל לבעיות רבות בעתיד. ברגע שיש לנו צילינדר תקוע שלא עובד בצורה איכותית בדלת שלנו זה יכול להוות לנו בעיות רבות מאד כמו דלת נעולה, מפתח שבור בתוך הצילינדר, קושי בסיבוב המפתח ועוד. המאמר הבא יעסוק בהחלפת צילינדר.

 

צילינדר

אז מה זה צילינדר בכלל? צילינדר זה החלק החשוב ביותר במנגנון הנעילה שיש לנו בדלת. הדלת שלנו מורכבת מכמה מנגנונים שונים והצילינדר הוא החלק שאחראי על סיבוב המפתח שמוביל לתגובת שרשרת של פתיחת או נעילת הדלת שלנו. הצילינדר הוא חלק קטן אך חשוב מאד במנגנון הנעילה של הדלת שלנו. הוא בעצם חור המנעול שאליו אנו מכניסים את המפתחות שלנו. צילינדר הוא מנגנון חשוב שיכול להיהרס מכל מיני סיבות. יכול להיות פעמים שנצטרך להחליף את הצילינדר שלנו גם אם הוא לא נהרס מסיבות שונות שנפרט בהמשך.

 

סוגי הצילינדרים

כמו שלכל אדם בחיים יש מטרות שונות כך גם לסוגי הצילינדרים שלנו. לכל צילינדר שיש מטרה אחרת, שימוש אחר ורמת אבטחה שונה. ישנם צילינדרים שתפקידם הוא להוות מחסום קשה לגנב וישנם צילינדרים שתפקידם הוא לדלתות פנים של חדרי ילדים ואז הם צריכים להיות לא חזקים במיוחד ולהיות קלים לשימוש. חשוב להתייעץ עם בעל מקצוע כדי להבין איזה סוג של צילינדר אנו הכי צריכים.

 

מה יגרום לנו להחליף צילינדר?

החלפת צילינדר היא דבר שחשוב לבצע בעת הצורך. ישנם כל מיני סיבות שבהם נרגיש שהחלפת צילינדר זה הדבר הטוב ביותר לעשות. הסיבות הן:

 

פריצה אלימה:

פריצה אלימה זו היא פריצה שהגנב משתמש בה האלימות רבה וכתוצאה מכך היא משאירה סימני אלימות על הדלת שלנו ועל המנגנונים השונים שלה כמו מנגנון הנעילה שכולל את הצילינדר, הידית, הצירים ועל הדלת עצמה. לרוב הגנב משתמש בפריצה אלימה עם כלים כבדים כמו לום או פטיש כדי לפרוץ את הדלת שלנו ולכן נשארים סימני האלימות על הדלת. לאחר פריצה אלימה חשוב מאד להחליף את הצילינדר ואת החלקים שנהרסו כדי להחזיר את רמת הביטחון חזרה לבית שלנו. חשוב מאד, גם במקרה של ניסיום פריצה שלא צלח חשוב מאד לבדוק האם קרה נזק מסויים לצילינדר במידה וקרה חשוב להחליף גם כן.

 

גוף זר:

גוף זר זה מקרה של לכלוך או אבק שנכנסים לנו לאחד ממנגנוני הדלת שלנו ויכולים להשפיע עליו לעבוד בצורה לא טובה. לרוב גוף זר קורה בדלתות חוץ משום שהן חשופות יותר ללכלוך ואבק שבאים מחוץ לבית. אך גם בבית עם ילדים פעמים רבות קיימת האופציה למשחקי ילדים שגורמים לדברים להיתקע לנו באחד המנגנונים. בצילינדר עובד כמו כל המנעולים בעולם. בתוך כל מנעול יש לנו פינים. הפינים אחראים על אופציית הפתיחה והסגירה של הדלת שלנו. כאשר נכנס המפתח הנכון לתוך חור המנעול הוא מסדר אותם לפי הסדר הנכון שלהם ובכך אנו יכולים לנעול או לפתוח את הדלת. כאשר יש לנו גוף זר בתוך הצילינדר הוא יכול לשבור את הפינים במיוחד אם אנו ממשיכים להכניס א המפתח פנימה.

 

פרידה לא טובה:

פרידה לא טובה יכולה להיות כמערכת זוגית או גם המערכת תעסוקתית. פעמים רבות קורה המצב שאנו נפרדים מבן זוג בצורה לא טובה לפעמים בקשר זוגי ולעמים זה יהיה שותף לעסק או עובד מסויים. לאחר מכן אנו יכולים לחוש אי נוחות שמה אותו אדם יכול לנצל את הגישה שלו לבית או למשרד ולבצע מעשים לא נעימים כמו ונדליזם כאות נקמה. במקרה כזה שאנו לאחר פריצה לא טובה מאדם מסויים חשוב מאד שנדאג להחליף את הצילינדר של הבית כדי שצרור המפתחות שנמצא עם אותו אדם לא ישמש אותו נגדנו. במקרה כזה חשוב כבר באותו היום לדאוג להחליף את הצילינדר שלנו לאחד אחר.

 

מעבר דירה:

במידה והגעתם לדירה חדשה חשוב מאד להחליף את הצילינדר שלה לצילינדר חדש. הסיבה לכך היא משום שאתם לא יודעים מי היה הדייר האחרון שגר בדירה לפניכם ואתם לא יודעים אם במקרה קיים אצלו עוד מפתח לדירה שלכם. במקרה כזה הדבר הבטוח ביותר שניתן לעשות זה להחליף את הצילינדר שלנו לצילינדר חדש ולהבטיח שהמפתח של הדירה שלנו הוא רק ברשותינו ולא ברשותו של אף אדם אחר שאנו לא מכירים.

 

עייפות החומר:

עייפות החומר זאת סיטואציה מוכרת מאד. כמו בכל גוף בטבע גם כך בדלתות שלנו. עם בזמן מנגנוני הדלת השונים מאבדים מהחיוניות שלהם. ככל שמנגנון כל שהוא נעשה ישן יותר כך רמת התפקוד שלו יורדת. צילינדר ישן יכול להוות לנו בעיות רבות בדלת שלנו כמו צילינדר תקוע, שבור, עקום ועוד. לכן, הדבר היחידי שיש לנו לעשות עם מנגנון ישן זה להחליף אותו למנגנון חדש ותקין שפועל בצורה חלקה.

 

מנגנון שבור או עקום:

מנגנון שבור או עקום יכול להוות לנו גם בעיה בצילינדר. כידוע לכם או שלא מנגנוני הדלת שלנו מחוברים אחד לשני ופועלים בצורה מסונכרנת ומחוברת זה לזה. ברגע שיש לנו מנגנון שבור או עקום הוא יכול להשפיע על שאר מנגנוני הדלת שלנו לפעול גם בצורה עקומה או חלילה להישבר. מנגנוני הדלת שלנו יכולים להתעקם או להישבר בגלל: מכות חוזרות מהקיר הסמוך, בלאי, מכה חזקה מרהיט בעת מעבר דירה ועוד.

 

האם אפשר להחליף צילינדר בצורה עצמאית ללא עזרתו של מנעולן?

החלפת צילינדר זה לא דבר כל כך מסובך. במידה ואתם אנשים בעלי ידיים טובות או עבר בתחום המנעולנות או התקנת הדלתות אתם בהחלט יכולים לבצע את העבודה הזאת בצורה עצמאית. ניתן להיעזר בסרטונים ומדריכים שנמצאים באינטרנט כדי להבטיח שאופן ההחלפה יעשה בצורה נכונה ותקינה כדי שהדלת שלנו תעבוד בצורה איכותית וללא בעיות.

במידה ואתם לא מעוניינים באתגרים מסוג כזה אתם בהחלט יכולים לפנות להנדימן או למנעולן מקצועי שיבואו להחליף לכם את הצילינדר. כמו שאמרנו החלפת צילינדר זה לא דבר מסובך ואנשים רבים יכולים לבצע זאת לבד לכן במידה והמנעולן שלכם עמוס אתם יכולים לפנות לכל הנדימן שיבוא לעזור לכם.

 

כמה עולה שירות של החלפת צילינדר בימינו?

החלפת צילינדר היא לא דבר יקר כל כך. במידה ואתם מבצעים את ההחלפה לבד חשוב מאד לבדוק שכאשר אתם קונים את הצילינדר אתם מוודאים שהוא אכן צילינדר שמתאים לדלת מהסוג שיש לכם. כמו שלא כל הצילינדרים מתאימים לכל הדלתות ולא כל הידיות מתאימות לכל הדלתות לכן אנו צריכים לזכור לא לקנות סתם צילינדר כי אז אנו מבזבזים כסף.

קניית צילינדר משתנה בין סוג הצילינדר שלו אנו צריכים. צילינדרים משתנים לפי הסוג של הצילינדר ושל הדלת שיש לנו בבית ובנוסף לפי סוג הבעיה שיש לפתור, מה זאת אומרת. לרוב לא נצטרך להחליף סתם ככה צילינדר בדלת שלנו ופעמים רבות זה יהיה כתוצאה מפריצה, שבר או כל דבר אחר שיגרום לצילינדר שלנו לצאת מכלל שימוש.

המחיר גם משתנה לפי בעל המקצוע שתבחרו לשכור את שירותיו. במידה ואתם מזמינים מנעולן הוא ידרוש ככל הנראה יותר כסף מאשר הנדימן מתחיל או מקצועי. מנעולן הוא בעל מקצוע שעבר קורס וכעת הוא מוסמך לטפל בכל סוגי הבעיות שיש בדלות ולכן הוא גם ידרוש יותר.

במידה והצילינדר שלכם נשבר או נתקע ודרושה פריצה לדלת שלכם המחיר יכול לזנק בצורה משמועית. מחיר החלפת צילינדר פלוס פריצת דלת יכול להגיע עד 500 ש"ח לפעמים. מחיר של החלפת צילינדר ללא פריצה יכול להגיע בין 120-120 ש"ח.

 

לסיכום:

צילינדר הוא חלק חשוב ומשמעותי מאד בחיי הדלת שלנו ובתפקוד השותף שלה. ללא צילינדר הדלת שלא לא תתפקד בצורה חלקה, תקינה והיא לא תבצע את עבודתה כראוי. ישנם מגוון רחב של סוגי צילינדרים ולכל אחד מהם יש מטרה וייעוד אחר לגמרי. ישנם מגוון רחב מאד של מקרים שידליקו לנו נורה אדומה על כך שאנו צריכים להחליף את הצילינדר בבית שלנו לדוגמא: פריצה אלימה, סיום מערכת יחסים בצורה לא טובה, גוף זר בצילינדר ועוד. חשוב מאד לבצע את החלפת הצילינדר בצורה מקצועית כדי להבטיח לדלת שלנו עבודה חלקה.

אודות המחבר

עו"ד פלילי סיוון כהן
עו"ד פלילי סיוון כהן

נעים מאוד, עורכת דין פלילי סיוון כהן. את הדרך שלי בתחום המשפט הפלילי התחלתי עוד כשהייתי סטודנטית. צברתי ניסיון משמעותי במשרד עורכי דין מוכר, וזאת עד לפתיחת משרד עריכת דין פלילי עצמאי. כיום, אני מנהלת משרד עצמאי בתחום משנת 2011 ומעניקה שירות משפטי מקצועי ואישי בתחום הדין הפלילי. המשרד נותן לכל לקוח שלנו ליווי אישי וצמוד, החל משלב החקירה ועד לסיום ההליכים. ליווי ללא רבב הכולל: ניהול תיקי הוכחות, עררים וערעורים, ייצוג בהליכי מעצר ועוד. השירות שאנו נותנים הוא שירות מסור ומקצועי ללא רבב. נוסף על כל אלה, אני בעלת תואר ראשון ושני במשפטים באוניברסיטת בר אילן.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף בנושא

החלפת צילינדר לרב בריח

לעיתים מגיע הרגע שבו אנו צריכים להחליף את הצילינדר בדלת הרב בריח שלנו בבית. לפעמים כתוצאה של עייפות החומר, לעיתים כתוצאה של גוף זר שנתקע

החלפת צילינדר לדלת רשפים

ראשית חשוב לציין שהחלפת צילינדר היא פעולה כלל לא מסובכת עבור מנעולן מורשה ולא צריכה לגרור אחרי נזקים לדלת. במיוחד כאשר אנו מדברים על דלת