לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

התקנת ידית לדלת אלומיניום

דלתות אלומיניום הן דלתות מרשימות ביותר, הן מעוצבות, יפות ובנוסף לכך גם חזקות מאד. ניתן לראות דלתות אלומיניום ביותר ויותר מקומות ושימושים שונים כמו דלתות פנים, דלתות חוץ, משרדים ועוד. במידה וקיימת בעיה בידית דלת האלומיניום שלכם כמו ידית שרוטה, שבורה או ידית שיצאה ממקומה חשוב לטפל בבעיה בזמן ולא לדחות אותה למועד מאוחר יותר.

במידה ויש לכם בעיה מסויים, התקנת ידית לדלת אלומיניום יכולה לפתור לכם את הבעיה במהירות וללא בעיות נוספות בעתיד. במאמר הבא ריכזנו עבורכם כל מה שחשוב לדעת על התקנת ידית לדלת אלומיניום.

 

דלת אלומיניום

דלת אלומיניום היא לא דלת כל כך מפורסמת מבין הדלתות, ניתן לראות יותר דלתות כמו: רב בריח, שריונית חסם ועוד. דלתות אלומיניום עדיין לא פרצו את התקרה שלהן וללא סיבה מיוחדת. דלתות אלומיניום הן דלתות חזקות, יפות, מרשימות וקלאסיות. דלתות אלומיניום מתאימות למגוון רחב מאד של שימושים כמו דלת פנים, דלת חוץ, דלתות למשרדים, דלתות למחסנים עוד.

 

מה הם הבעיות הנפוצות שקורות לידית דלת אלומיניום?

נכון זה אף פעם לא זמן טוב שקורות לנו בעיות בדלת או בידית הדלת. תמיד הסיטואציה תלווה בשאלה "למה דווקא עכשיו?", התשובה לכך היא שאף פעם לא יהיה זמן מתאים לבעיה בדלת. אך יש אופציה למנוע או לעכב בעיות כאלה בדלת האלומיניום שלנו וזה על ידי תשומת לב ופעולה מהירה. הנה כמה בעיות נפוצות שחשוב לדעת ולהכיר:

דלת וידית ישנות: עייפות החומר הוא ביטוי המתאר בצורה מושלמת את הבעיה הזאת. גם בגוף האדם וגם עצמים דוממים רבים הזמן עושה את שלו. עם הזמן אין לנו הרבה מה לעשות כאשר מדובר על עצמים שהולכים ומאבדים מהחיוניות שלהם. זה יכול לקרות לכל החלקים בדלת שלנו ממנגנון הנעילה, לצירים, לידית וגם לדלת עצמה. כאשר אתם שמים לב שאחד המנגנונים הללו מתחיל להתעייף ולעבוד בצורה לא טובה חושב להחליף אותו בזמן כדי שלא יגרור לבעיות נוספות.

אגרסיביות: פעמים רבות אנשים משתמשים בדלת בצורה מאד אגרסיבית ולא בצורה עדינה כמו שצריך לעבוד עם הדלת. במידה ומדובר על טריקת דלתות בשעת כעס או בצורה אוטומטית או בשעת פתיחת הדלת שנשענים על הידית בצורה חזקה מה שיכול לגרום לעיקומה של הידית שלנו. שימוש אגרסיבי בדלת של ובידית יכולים להוביל לשברים בחלקים שונים. שבר באחד המנגנונים יכול להוביל לדלת שלנו להיתקע.

לכלוך ואבק: כן כן, גם לכלוך ואבק יכולים לפגוע בדלת שלנו. כאשר אנו לא מקפידים על ניקיון שוטף של הדלת ושל הידית שלנו אנו נותנים ללכלוכים רבים להתיישב על מנגנוני שונים ועם הזמן לגרום לשחיקה או לתקיעה של אחד המנגנונים הללו. לכן, הכניסו את הדלת שלכם ללו"ז הניקיון בשיום שישי.

נזק פיזי: לעיתים הדלת שלנו או הידית שלנו מקבלות מכה מחפץ כל שהוא, לעיתים בגלל מעבר דירה או לפעמים מהקיר שצמוד לדלת. כל מכה פיזית שקורת פעמים רבות משפיעה על הידית ועל מנגנון הנעילה של הדלת. חשוב לנסות להקפיד למנוע מהדלת לקבל מכות רבות כי זה הוא גורם רציני להרס של אחד המנגנונים.

 

לכל דלת הידית שלה כמו שלכל סיר המכסה שלו

אולי נדמה לכם שלכל הדלתות יש את אותן ידיות. ממש לא כזה הוא המצב, לכל דלת ישנה ידית ספציפית שמתאימה לסוג הדלת שלה. בנוסף, אותו סוג דלת שנמצאת בשימושים שונים יתאימו לה ידיות שונות.

לדוגמא: דלת רב בריח שמותקנת כדלת כניסה ודלת רב בריח המותקנת כדלת פנים לא יהיה להן אותו סוג של ידית משום שאין להם את אותו סוג של שימוש. כל ידית מיוחדת לתפקיד שלה.

לכן, חשוב מאד כאשר אנו ניגשים לתיקונה של אחת הידיות באחת הדלתות בבית שלנו להתאים לה את הידית המתאימה לה. כאשר אנו בוחרים לבצע את הפעולה הזאת לבד, חשוב לצלם את הדלת והידית שלנו ולהיעזר בעזרתו של המוכר בחנות כדי להביא את הדידית המתאימה. במידה ואנו מעוניינים להחלפת ידית בעזרת מנעולן מקצועי חשוב שנצלם לו ונסביר לה מה סוג הדלת ומה השימוש שלה. ובכך לבצע את העבודה בצורה איכותית.

 

באיזה שלב חשוב לתקן את הידית?

מדוע כל כך חשוב לבצע את התקנת הידית ברגע זה ולא לחכות יומיים שלושה? הכנו לכם כמה הסברים שחשוב לדעת:

  • במידה וננעלתם בחוץ: כן, ללא שאלה בכלל במידה ודלת האלומיניום שלכם נתקעה ואתם תקועים מחוץ לבית חשוב מאד לבצע את החלפת הידית ופריצת הדלת באותו רגע. ישנם שני אופציות להיתקע מחוץ לבית. הראשונה היא שהידית שלכם נשארה אצלכם ביד ואין לכם אופציה לפתוח את הדלת. והשניה היא שאחד המנגנונים נתקע ולא מאפשר את פתיחתה של הדלת.
  • ידית רופפת: במידה ואתם שמים לב שהידית שלכם רופפת ואתם לא רוצים שהמצב יחמיר חשוב מאד לא לדחות את הסיטואציה. ידית שרופפת על הדלת לא תישאר עליה זמן רב כל כך ויכולה להוביל לנזקים רבים לדלת שלנו ולחיינו.
  • ידית שבורה: כן גם ידית שבורה יכולה לגרור לבעיות רבות מאד. ידית שבורה תביא לסיטואציה שתגביל אותכם בפתיחה ובסגירה של הדלת שלכם. בנוסף, לא רק הידית נפגעת בסיטואציה הזאת אלא גם מנגנונים נוספים כמו מנגנון הנעילה.

 

כמה עולה התקנת ידית לדלת אלומיניום בשוק בישראל כיום?

לצורך תשובה על שאלה זאת חשוב קודם להסביר מה הם הפרמטרים שהמנעולן משתמש בהם כדי להכין את הצעת המחיר שלכם, והם: סוג הבעיה אותה הוא צריך לתקן, האם כלולה פריצה או לא, האם מדובר בהחלפת חלק או רק בתיקון, שעות עבודה, מקום העבודה, שנות ניסיון, רמת הכשרה ועוד. על הפרמטרים האלו לוקחים חלק בבניית הצעת המחיר שלכם. ממוצע של התקנת ידית לדלת רב בריח נעה בין 250 ש"ח ל-300 ש"ח.

 

האם ניתן לבצע התקנת ידית לדלת אלומיניום לבד?

תלוי מאד מה סוג הבעיה, אם מדובר רק על התקנת ידית לדלת אלומיניום יכול מאד להיות שתוכלו לבצע את אותה עבודה לבד על ידי עזרה במדריך או בסרטונים מהאינטרנט. במידה ומדובר גם על פריצת דלת ותיקון אחד המנגנונים התקולים בדלת שלכם ככל הנראה שעבודה זאת צריכה להיעשות על ידי מנעולן מקצועי.

 

לסיכום:

דלת אלומיניום היא דלת יפה ומרשימה מאד. חשוב לתת לה את הכבוד שלה וחשוב מאד לא להזניח אותה כאשר אנו חשים בבעיה מסוג כל שהוא.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

התקנת ידית לדלת שריונית חסם

דלת שריונית חסם היא דלת מדהימה עם איכות גבוהה מאד, היא משמשת ישראלים רבים בכל הארץ וזכה לשבחים רבים. כמו האיכות הגבוהה של הדלת כך

התקנת ידית לדלת לעסק

דלתות העסק שלכם הוא דבר חשוב מאד. לדלת העסק ישנה משמעות רבה וחשובה, היא דואגת לכך שכל מה שצריך להישאר בעסק שלכם הישאר בו בצורה

התקנת ידית לדלת עץ

מי מאיתנו לא זוכר את דלתות העץ מהבית של סבא וסבתא שלנו? דלתות עץ הם אכן הדלתות המוכרות ביותר שקיימות. למי מאיתנו לא קרה הסיטואציה

התקנת ידית לדלת אש

מי מאיתנו לא רואה מידי פעם את דלת האש בבניין המגורים או בבניין המשרדים שלו ותוהה האם היא פתוחה או סגורה והאם היא מוכנה למקרה

התקנת ידית לדלת זכוכית

מי מאיתנו לא חלם או עדיין חולם על דלת זכוכית מרשימה שתהיה דלת היציאה האחורית לכיוון הגינה. דרך דלתות זכוכית ניתן לראות את כל היופי

התקנת ידית לדלת רב בריח

דלתות רב בריח הן דלתות שלא רק תורמות לרמת האבטחה הגבוהה בבית שלנו ושומרות עלינו ועל רכוש הבית אלא הן גם דלתות מעוצבות מאד ומרשימות

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: