לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

התקנת ידית לדלת אש

מי מאיתנו לא רואה מידי פעם את דלת האש בבניין המגורים או בבניין המשרדים שלו ותוהה האם היא פתוחה או סגורה והאם היא מוכנה למקרה של שריפה. דלתות אש הם דבר שחשוב מאד לשמור עליו תקין כדי שבעת שריפה נוכל להיות רגועים שהיא מתפקדת כמו שצריך כדי להגן עלינו. כיום על פי החוק כל בניין מגורים או בניין משרדי חייב שהיה לו דלת אש.

דלת אש תקינה יכולה להציל חיים של אנשים רבים בעוד דלת אש תקולה יכולה לפגוע בחייהם של אנשים רבים. חישבו מה עדיף, התשובה ברורה, לכן לעולם אל תזניחו את דלת האש שלכם, במידה ואתם זקוקים להתקנת ידית לדלת אש בצעו אותה במהירות. במאמר הבא ריכזנו עבורכם מה גורם לתקלות בדלת האש ומה צריך לעשות בנידון.

 

תפקידה של דלת אש:

דלתות אש נכנסו לחיינו לאחר מספר גדול של שריפות שקרו בבניינים ציבוריים. מה שקרה הוא שבעת שריפה דלת היציאה לא הייתה מספיק גדולה ולא איפשרה לכמות גדולה של אנשים לצאת דרכה, הדבר הוביל לאנשים רבים להיתקע בבניין הדולק או לחילופין בגלל הפתח הקצר ליצירת צוואר בקבוק מה שגרם לאנשים רבים להימחץ.

לאחר מקרים רבים כאלה יצא חוק במדינת ישראל שבכל בניין מגורים, בניין משרדי או בניין ציבורי חייבים להתקין דלת אש. הדלת אש מיוצרת מחומר מעכב בהרה שנועד כדי לשמור מהאש לחדור את הדלת ולעבור לצידה השני. בנוסף, דלתות האש מיוצרות בצורה רחבה מאד שכמות גדולה של אנשים יכולים לצאת באותו רגע דרך הדלת.

לידית דלת האש גם חלק חשוב מאד. היא נקראת ידית בהלה או בכינוי "ידית פאניקה". את ידית דלת האש קל מאד לפתוח והיא נפתחת על ידי נגיעה קטנה ועדינה ותוך כדי דחיפת הדלת. הידית בצורה של מלבן ארוך כך שלכל אורך הדלת יהיה אפשר לפתוח אותה על ידי דחיפה.

אחד המנגנונים שלא עובד בצורה טובה בדלת יכול להוביל לדלת לא תקינה שיכולה לסכן את חיי האנשים במקום לשמור עליהם בעת שריפה בבניין.

 

מה הם התקלות האפשריות שניתן למצוא בידית של דלת אש?

ישנם מספר גורמים שיכולים לגרום לתקלות בידית של דלת האש בבניין שלנו. חשוב שנשים לב אם דלת האש שלנו תקינה או לא, ובמידה וישנה בעייה מסויימת יש ליידע על כך את אחרי הבניין או ועד הבית. להלן מספר אופציות בעקבותיהן ידית דלת האש יכולה להיהרס:

 

משחקי ילדים:

כן, זהו כלל לא סוד שילדים אוהבים לשחק ולהשתולל בכל מקום אפשרי. המשחק המועדף על ילדים הוא משחק עם ידיות ודלתות. הדבר יכול להיות מאד מסוכן, גם עבור הדלת והחלקים שלה וגם עבור הילדים שלכם. משחקים על ידית הדלת יכולים להוביל לשבירה והריסה של אחד מהמנגנונים שלה.

חשוב מאד להסביר לילדים שישנם דלתות שאי אפשר לשחק איתם משום שתפקידם הוא לשמור על חיי אדם במקרה חירום. ידיות רבות נהרסות בעקבות משחקים של ילדים. כאשר מדובר בדלת פנים בבית, הסיטאציה שונה, אולי אבא יכעס אך הידית התקולה לא תסכן חיי אדם. במידה ומדובר על דל אש או דלת של ממ"ד המצב כבר יכול לגרום לסיטואציה לא נעימה.

 

לכלוכים ואבק:

לכלוכים ואבק מגיעים לכל מקום ולרוב הם יכולים להתיישב על מנגנונים שונים וגרום להם להיתקע או לעבוד בצורה פחות חלקה. חשוב מאד לדאוג לניקיון של דלת האש שלכם ושל הידית בצורה עקבית כל שבועיים בערך כדי למנוע מאבק ולכלוך להיתקע ולהרוס את המנגנון של הידית ושל הדלת.

במיוחד בדלתות שהשימוש בהן הוא נמוך כמו דלתות אש חשוב מאד לא להזניח את הניקיון שלהם או השימון שלהם. גם כאשר אנו לא משתמשים בצורה יומיומית בדלת האש חשוב לשמור על תקינותה ולבצע בדיקות בכל פרק זמן מסוים.

ניתן לבקש מהמנקה של הבניין שלכם או מועד הבית שלכם לדאוג לניקיון של דלת האש שלכם בצורה עקבית ורצופה. ניקיון יסודי של דלת האש ושל הידית שלה יכולים למנוע מקרים של הרס של הדלת, מה שיוביל אותנו להזמנת מנעולן שיתקן את דלת האש, ואז המצב כבר נעשה יקר יותר.

 

עייפות החומר:

כמו בגוף האדם וכמו כמעט בכל כלי דומם עם הזמן החומר ממנו עשוי אותו גוף מתחיל להישחק או להתעייף. נוכל לראות את זה כמעט בכל מוצר כמו: מכונית, טלפונים ניידים, רהיטים בבית ועוד. אין הרבה מה לעשות אל מול הזמן שעובר.

ניתן לשמור על חיי המוצר בצורה טובה ובכך למנוע ממנו הזדקנות מהירה אך זה לא מבטיח חיי נצח. לעיתים גם הדלתות שלנו מתחילות להתעייף ולהזדקן מה שיוביל אותנו להחלפת ידית או החלפת הדלת כולה. חשוב מאד לבדוק את הדלת שלנו מידי פעם לפעם ולוודא שהיא עובדת בצורה טובה וחלקה.

 

מתי נשים לב שאנו צריכים התקנת ידית לדלת אש?

בשלב שבו נשים לב שאנו צריכים לבצע התקנת ידית לדלת אש יהיה הרגע שבו דלת האש שלנו מתפקדת בצורה לא שלמה. כאשר נבחין שידית דלת האש שלנו חורקת או לא עובדת בחורה חלקה זה יהיה סימן אזהרה חמור לכך שאנו צריכים בדחיפות להחליף את ידית דלת האש שלנו.

הידית של הדלת היא בין הדברים החשובים ביותר שיש משום שרק בעזרתה אנו יכולים לפתוח את הדלת. במקרה של שריפה המצב נהיה קריטי הרבה יותר. ובמקרה של ידית שלא מתפקדת אנו יכולים למצוא את עצמנו בסכנה ממשית.

לכן, בכל רגע שאתם שמים לב שהידית של דלת האש שלכם לא תקינה כמו בהתחלה חשוב ליידע את האחראי כדי שהוא ידאג להחלפה מהירה של אותה ידית. בכל יום יכולה לפרוץ שריפה ואנו צריכים שדלת האש שלנו תהיה תקינה בצורה מלאה.

 

האם ניתן לבצע התקנת ידית לדלת אש לבד?

התשובה היא חד משמעית לא. במקרים אחרים התקנת ידית היא דבר לא מסובך כל כך וניתן לעשות אותו לבד או בעזרת מדריך וסרטונים. כאשר מדובר על ידית לדלת אש אסור לנו כלל לשחק עם זה ואנו חייבים להיעזר בעזרתו של מנעולן מקצועי ומורשה שיודע להתעסק עם סוג כזה של דלתות. דלת האש מטרתה היא לשמור על חיי אדם ושום משחק או חיסכון בכסף לא יכולים להיות תחליף.

 

לסיכום:

דלתות אש הן דלתות חשובות מאד שתפקידן לשמור על חיינו במקרה של שריפה. חשוב לבדוק את רמת התקינות שלהן בכל תקופה כדי לוודא שבשעת מקרה חירום הן ישמשו את מטרתן.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

התקנת ידית לדלת שריונית חסם

דלת שריונית חסם היא דלת מדהימה עם איכות גבוהה מאד, היא משמשת ישראלים רבים בכל הארץ וזכה לשבחים רבים. כמו האיכות הגבוהה של הדלת כך

התקנת ידית לדלת אלומיניום

דלתות אלומיניום הן דלתות מרשימות ביותר, הן מעוצבות, יפות ובנוסף לכך גם חזקות מאד. ניתן לראות דלתות אלומיניום ביותר ויותר מקומות ושימושים שונים כמו דלתות

התקנת ידית לדלת לעסק

דלתות העסק שלכם הוא דבר חשוב מאד. לדלת העסק ישנה משמעות רבה וחשובה, היא דואגת לכך שכל מה שצריך להישאר בעסק שלכם הישאר בו בצורה

התקנת ידית לדלת עץ

מי מאיתנו לא זוכר את דלתות העץ מהבית של סבא וסבתא שלנו? דלתות עץ הם אכן הדלתות המוכרות ביותר שקיימות. למי מאיתנו לא קרה הסיטואציה

התקנת ידית לדלת זכוכית

מי מאיתנו לא חלם או עדיין חולם על דלת זכוכית מרשימה שתהיה דלת היציאה האחורית לכיוון הגינה. דרך דלתות זכוכית ניתן לראות את כל היופי

התקנת ידית לדלת רב בריח

דלתות רב בריח הן דלתות שלא רק תורמות לרמת האבטחה הגבוהה בבית שלנו ושומרות עלינו ועל רכוש הבית אלא הן גם דלתות מעוצבות מאד ומרשימות

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: