לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

התקנת ידית לדלת זכוכית

מי מאיתנו לא חלם או עדיין חולם על דלת זכוכית מרשימה שתהיה דלת היציאה האחורית לכיוון הגינה. דרך דלתות זכוכית ניתן לראות את כל היופי והאור שיש במעד אליה. דלת זכוכית ממש מאפשרת לנו לחוש את מה שקורה בחוץ גם בפנים הבית.

דלתות זכוכית נכנסו בשנים האחרונות כמעט לכל בית, ניתן לראות אותן כדלתות אוחוריות, דלתות לשירותים ומקלחת, דלתות פנים, דלתות משרדים ועוד. במאמר הבא נרכז עבורכם כל מה חשוב לדעת על דלתות זכוכית ועל התקנה ידית לדלת זכוכית.

 

מה כל כך מיוחד בדלתות זכוכית?

ראשית, דלתות זכוכית נותנות מראה קלאסי ביותר לאותו החדר בהן הן נמצאות. הקלילות של הדלת זכוכית הופך אותה למתאימה כמעט לכל חלל. דלתות זכוכית לא מהוות כמעט מראה בולט לעין שלנו כך שהם מתאימות לכל מקום שנרצה ליצור סגירה על ידי דלת, אך היא לא נותנת את אותו המראה של דלת רגילה ואטומה.

כיום ניתן למצוא דלתות זכוכית כמעט בכל חלל, החל מחדרי משרדים שונים ועד לחדרי אמבטיה ושירותים. כמובן שהמקום הכי פופולרי שניתן למצוא כיום דלתות זכוכית הן כדלת אחורית שמובילה לחצר, לגינה או למרפסת. חוץ מהמראה הקלאסי שדלת הזכוכית נותנת לנו אנו גם מקבלים בעזרתה את כל האור שיש מחוץ לבית שלנו. אור שנכנס לבית לא רק תורם לעיצוב הבית שלכם אלא גם משרה אווירה רגועה וטובה.

דלתות זכוכית תורמות הרבה בכך שהם יכולות להתאים גם לחללים קטנים והן לא תופסות מקום רב באותו חלל. בגלל השקיפות של דלת הזכוכית העין שלנו כלל לא מרגישה בנוכחותה מה שעוזר לנו להשתמש בה גם בחדרי מקלחת קטנים ביותר בהם אנו צריכים דלת או חוצץ.

 

ידית לדלת זכוכית, במה היא כל כך מיוחדת?

נתחיל בכך שידיות לדלתות זכוכית הן ידיות שונות משאר הידיות שאנו מכירים בשוק. הסיבה לכך שדלת הזכוכית היא דלת שונה גם כן במהותה משאר הדלתות כמו דלתות עץ, רב בריח, שריונית חסם ועוד. דלת זכוכית נועדה ברוב המקרים ליצור אווירה מיוחדת לחלל ולאוו דווקא להוות חוצץ או לשמור על אבטחה טובה.

דלתות זוכוית אינן מאובטחות ברמה גבוה משום שהחומר שממנה עשויה הדלת הוא חומר שביר הרבה יותר מאשר החומרים האחרים שמשתמשים בהם כיום בשוק לצורך הכנת הדלתות. כמובן שישנם בשוק זכוכיות ממוגנות שיכולות להיות חסינה אפילו נגד ירי של כלי נשק, אך סוג כזה של זכוכיות מיועד יותר למיגון של רכבות, רכבים ועוד.

משום שדלת זכוכית שונה מדלתות אחרות המוכרות לנו, גם הידית של דלת הזכוכית שונה. ראשית, נתחיל בזה שבדלתות אחרות הידיות מחוברות לכל מנגנון הנעילה והם מהוות חלק בלתי נפרד ממנו ומהפעולה שלו. לעומת זאת, בדלתות זכוכית מנגנון הנעילה והידית לא מחוברים ולא עובדים יחד.

מנגנון הנעילה בדלתות זכוכית הוא מנגנון בודד שלא תלוי בידית כלל. בנוסף, הידית של דלתות זכוכית גם היא שונה מהידיות השונות בשוק. ידית לדלת זכוכית נקראת ידית אחיזה משום שתפקידו הוא לאחוז בידית ולא לסובב אותה לכיוונים שונים כמו ידיות שונות.

לכן, כאשר אנו מעוניינים להחליף ידית לדלת זכוכית חשוב ראשית שנבין שאנו מחפשים ידית שונה משאר הידיות המוכרות לנו בשוק. כמובן שקיימות מספר צורות לדלתות זכוכית. כך שקיים גם מגוון צורות לאותן ידיות המיועדות לדלתות זכוכית.

 

מה נרגיש כאשר יש לנו תקלה בידית דלת הזכוכית שלנו?

כאשר נחוש שיש לנו בעיה בידית נרגיש את זה בכמה אופנים. ראשית הידית עלולה לצאת ממקומה או להיות רופפת ולא מחוברת היטב כמו בעבר. כאשר סיטואציה כזאת קורות לרוב זה יהיה לידיות של דלתות רגילות העשויות מזכוכית ולא לדלתות הזזה שלהן סוג שונה של ידיות. ניתן לחזק את הבורג שמחזיק את אותה הידית כדי ליצור קיבוע חדש לידית. במידה והידית נפלה והבורג נעלם ניתן לרכוש בורג חדש בכל חנות לכלי בניין.

סיבה נוספת שנרגיש שידית הדלת שלנו כבר לא מתפקדת באותה צורה כמו בעבר היא שהיא עושה רעשים, נתקעת או הפסיקה לזוז בצורה חלקה. ראשית מה שניתן לעשו בשלב זה הוא להפחית את כמות השימושים בידית כדי לא לגרור אותה לנזק גדול יותר.

במידה והדלת ממוקמת בחדר אמבטיה או שירותים והתפתחה עליה חלודה ניתן לשמן את הידית כדי לשחרר מעט את החלודה שמפריעה לה לתפקד בצורה חלקה. במידה ואנו מבחינים שהדבר לא עוזר ניתן להזמין מנעולן מקצועי ומורשה שיסדר את ידית דלת הזכוכית שלכם.

ידיות ה לרוב הדבר הראשון שיהרס לנו בדלת, בצורה טבעית כמובן ולא אם קרתה תאונה או ניסיון פריצה. ידית הדלת הוא החלק החשוף ביותר שיש בדלת והוא לרוב גם השימושי ביותר במהלך היומיום.

חשוב שנשים לב לידית שלנו כאשר היא מפסיקה לתפקד כמו שצריך ולא נזניח אותה לטיפול במועד מאוחר יותר. ידיות לרוב לא הופכות להיות טובות יותר, כאשר הן מתחילות להזדקן או להיהרס יש לבצע פעולה באותו הרגע כדי לא להוביל למצב גרוע יותר או לתקלות נוספות שיקרו כתוצאה מידית לא תקינה.

 

התקנה ידית לדלת זכוכית, מי בעל המקצוע המתאים לזה?

דלתות זכוכית הן דלתות עדינות ושונות מדלתות אחרות. הן בעלות מנגנון שונה ולכן לא כולן יודעים כיצד להתמודד עם דלת עדינה שכזאת. לכן כאשר אנו מעוניינים בהתקנת ידית לדלת זכוכית חשוב שנזמין לצורך כך מנעולן מקצועי שיודע להתעסק עם דלתות זכוכית ועם התקנת ידיות לדלת זכוכית.

חשוב לתת לבעל מקצוע שיודע מה הוא עושה לבצע את העבודה ולא לנסות לבד בבית משום שדלתות זכוכית עשויות מחומר שביר ולעיתים עבודה אינטנסיבית על דלת זכוכית יכול להוביל לשבר בזכוכית המקרה הגרוע או סדק ושריטות במקרה הקל.

 

כמה עולה התקנת ידית לדלת זכוכית?

התקנת ידית לדלת זכוכית משתנה בשוק בין מנעולן למנעולן בגלל כמה סיבות. ראשית, סוג הבעיה משפיע הרבה על העבודה שאותה המנעולן צריך לבצע, כמובן שכל בעיה דורשת זמן אחר ותשלום אחר. בנוסף, ישנם פרמטרים שמשתנים בין כל המנעולנים כאשר הם מציעים הצעת מחיר מסוימת וזה תלוי בפרמטרים הבאים: מקום עבודה, שעות עבודה, סוג עבודה, חלקים לתיקון או החלפה, שנות ניסיון, רמת השכלה ועוד.

 

לסיכום:

החלפת ידית לדלת זכוכית צריכה להיעשות על ידי בעל מקצוע שיודע להתעסק עם סוג כזה של דלתות וידיות. דלתות זכוכית הן מרשימות מאד ולא תרצו שבגלל ידית פגומה היא תצא מכלל שימוש.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

התקנת ידית לדלת עץ

מי מאיתנו לא זוכר את דלתות העץ מהבית של סבא וסבתא שלנו? דלתות עץ הם אכן הדלתות המוכרות ביותר שקיימות. למי מאיתנו לא קרה הסיטואציה

התקנת ידית לדלת שריונית חסם

דלת שריונית חסם היא דלת מדהימה עם איכות גבוהה מאד, היא משמשת ישראלים רבים בכל הארץ וזכה לשבחים רבים. כמו האיכות הגבוהה של הדלת כך

התקנת ידית לדלת אלומיניום

דלתות אלומיניום הן דלתות מרשימות ביותר, הן מעוצבות, יפות ובנוסף לכך גם חזקות מאד. ניתן לראות דלתות אלומיניום ביותר ויותר מקומות ושימושים שונים כמו דלתות

התקנת ידית לדלת לעסק

דלתות העסק שלכם הוא דבר חשוב מאד. לדלת העסק ישנה משמעות רבה וחשובה, היא דואגת לכך שכל מה שצריך להישאר בעסק שלכם הישאר בו בצורה

התקנת ידית לדלת אש

מי מאיתנו לא רואה מידי פעם את דלת האש בבניין המגורים או בבניין המשרדים שלו ותוהה האם היא פתוחה או סגורה והאם היא מוכנה למקרה

התקנת ידית לדלת רב בריח

דלתות רב בריח הן דלתות שלא רק תורמות לרמת האבטחה הגבוהה בבית שלנו ושומרות עלינו ועל רכוש הבית אלא הן גם דלתות מעוצבות מאד ומרשימות

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: