לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

התקנת ידית לדלת עץ

מי מאיתנו לא זוכר את דלתות העץ מהבית של סבא וסבתא שלנו? דלתות עץ הם אכן הדלתות המוכרות ביותר שקיימות. למי מאיתנו לא קרה הסיטואציה המעצבנת שבזמן סגירת דלת העץ שלנו הידית נשארה אצלינו ביד במקום על הדלת עצמה. ישנם תקלות רבות שיכולות לקרות לידיות דלת העץ שלנו.

דלתות עץ הן כבר לא אותן דלתות ישנות שאנו מכירים, כיום ישנן דלתות עץ שמשמשות כדלתות כניסה ופנים והם עשויות מעץ חזק במיוחד ובעלות מנגנוני נעילה מתוחכמים מאד. לדלת עץ ישנן בעיות מיוחדות שלא קורות לכל סוגי הדלתות האחרות אך מצד שני היא נותנת מראה ייחודי שלא ניתן לקבל משום דלת אחרת. במאמר הבא נרכז עבורכם כל מה שצריך לדעת על דלתות עץ ועל התקנת ידית לדלת עץ.

 

דלת עץ, למה היא משמשת?

בעבר רוב הדלתות שלנו בבית היו עשויות מעץ די פשוט. מנגנוני נעילה גם כן היו עשויים בצורה פשוטה. אך היום עם הקידמה דלתות עץ חזרו חזרה למקומן הטבעי וכיום ניתן לראות אותם משמשות כדלתות חוץ מרשימות, דלתות פנים, דלתות משרדים, מחסנים ועוד. לדלת עץ יש מראה ייחודי במיוחד שלא ניתן לקבל משימוש בדלת שעשוייה מחומר אחר כמו פלדה או ברזל. כמו שלדלת העץ יש יתרונות ברורים כך יש לה גם חסרונות.

 

איזה בעיות מיוחדות יש לדלתות עץ?

כמו שציינו דלתות עץ עשויות מחומר שונה לעומת דלתות שונות שאנו מכירים כמו דלת רב בריח, שריונית חסם, זכוכית ועוד. חומר העץ הוא חומר מתכלה מה שיכול עם הזמן להוביל אותנו לתיקונים נוספים שלא שקורים למנגנון הנעילה או הידית. להלן מספר בעיות מיוחדות שיש לדלתות עץ:

חורים בדלת עץ: נכון, דלת העץ שלנו יכולה לקבל חורים בכמה סיבות. ראשית, בטבע עצים רבים משמשים כבתים עבור חיות קטנות כמו טרמיטים. גם בדלת העץ שלנו טרמיטים יכולים להיכנס אליה ולגור שם. למי שלא מכיר טרמיטים הם חיות קטנות המתגוררות בעצים ואוכלות את העץ. עם הזמן הם יכולות לעשות נזקים רבים. את החורים ניתן לסתום בעזרת חומר מתאים וניתן גם להרוג את אותן המזיקים על ידי חומר הדברה.

במידה אותם לא יודעים כיצד לבצע סוג כזה של עבודה היעזרו בבעלי מקצוע ומומחים שיודעים כיצד להרחיק מזיקים מדלתות עץ ושיודעים כיצד לתקן חורים בדתות עץ.

דלת עץ נפוחה: בעיה נוספת שיכולה לקרות לנו היא שינוי צורת הדלת בעקבות תנאי מזג האוויר או בעקבות רטיבות. כיודע לכם עץ שנרטב משנה את צורתו. דלתות עץ כיום מצופות בחומר שמונע מלחות או רטיבות להיכנס, אך חשוב מאד גם למנוע מהדברים הללו להיכנס לדלת שלנו ולפגוע בצורתה. דלת עץ שהתנפחה כתוצאה ממזג אוויר או רטיבות חריפה יכולה לצאת מכלל שימוש. עץ שנרטב וסופג לתוכו מים רבים בשלב מסויים יכול להירקב. דלת רקובה היא לא דלת שהייתם רוצים בבית שלכם.

דלת עץ ישנה: כמו כל החומרים בטבע כמעט גם על דלת העץ שלנו חל חוק הזמן. עייפות החומר מסביר א זה בצורה ברורה. עם הזמן ישנם חומרים שיוצאים מכלל שימוש או שנעשים פחות חיוניים מבעבר. דלת עץ או ידית לדלת עץ יכולות עם הזמן להישחק ולעבוד בצורה פגומה. לכן, במידה ויש לכם דלת עץ או ידית שכבר הרבה זמן איתכם ככל הנראה שהם יכולות להיהרס בזמן הקרוב. בסיטואציה כזאת אין הרבה מה לעשות חוץ מלהחליף את אותו החלק.

 

מה ידית לא תקינה יכולה לעשות לדלת העץ שלי?

ידית לא תקינה יכול לעשות מספר רב של בעיות. כידוע לכם או שלא, ידית הדלת מחוברת למנגנון הנעילה ככל שאחד מהם לא עובד בצורה טובה גם השני יכול להיות מושפע מזה.

ידית רופפת: במידה ואתם נתקלים בידית רופפת חשוב לחזק אותה בהקדם האפשרי. ידית רופפת יכולה להיות בקרוב ידית שנשארת ביד שלכם במקום על הדלת. מה שיכול להוביל אתכם למצב של דלת שלא יכולה להיפתח יותר. דלת נעולה יכולה להיפתח רק על יד פריצה. לכן, במידה ואתם חשים שהידית שלכם כבר לא מתפקדת באותה צורה נסו לחזק את הבורג שמחזיק אותה ולהחזיק אותה לתקינות טובה.

ידית שבורה: במידה ומדובר בידית שבורה המצב כבר קריטי יותר. ידית שבורה יכולה להוביל למנגנון הנעילה להישבר גם כן. חוץ מזה שהדלת שלכם עלולה להיתקע ככל הנראה שהמנעולן יצטרך לבצע פריצה, החלפת ידית והחלפת מנגנון נעילה כל הדברים האלו יעלו לכם כסף רב. לכן, במקרה ואתם שמים לב שיש לכם ידית שבורה אל תחכו עם זה זמן רב והחליפו אותה לידית תקינה.

לכלוך ואבק: כן, גם לכלוך ואבק יכולים לגרום לדלת שלנו להיהרס. לכלוכים יכולים אט אט לגרום לדלת שלנו לצאת מתפקוד רציף. לכלוכים מתיישבים על מנגנונים שונים בדלת כמו מנגנון הנעילה, הידית או הצירים. הלכלוך עם הזמן גורם לאותם חלקים לעבוד בצורה שחוקה ואיטית. יכול להיות שניקיון יעזור פה, ויכול להיות שכבר מאוחר מידי והלכלוך פגע באחד המנגנונים. לכן, חשוב מאד להכניס את הדלת שלכם ואת כל המנגנונים שלה לרשימת הניקיון של יום שישי.

 

האם ניתן לבצע את התקנת ידית לדלת עץ לבד ללא עזרת בעל מקצוע?

כן, ניתן לבצע התקנת ידית לדלת עץ בצורה עצמאית ללא עזרתו של מנעולן מקצועי, אך חשוב מאד לשים לב לכמה שלבים. ראשית, חשוב לבחור את הידית המתאימה לשם כך, לא כל הידיות מתאימות לכל הדלתות ולא כל ידית מתאימה לשימוש כדלת חוץ או פנים. במידה ואנו בוחרים לבצע את ההחלפה הזאת לבד חשוב להתייעץ עם המוכר בחנות. ניתן להיעזר בסרטונים ומדריכים שיש באינטרנט.

במידה ואתם לא סומכים על עצמכם בקשו את עזרתו של מנעולן מקצועי שיעשה את העבודה בצורה איכותית. בנוסף, יכול להיות שקיימת בעייה נוספת בדלת שלכם מלבד הידית, מה שאולי יהיה קשה לפתור לבד.

 

כמה עולה התקנת ידית לדלת עץ?

התקנת ידית לדלת עץ משתנה ממנעולן למנעולן כל אחד מבצע את הצעת המחיר בצורה קצת שונה על פי הפרמטרים הבאים והם: סוג התקלה אותה הוא צריך לבצע, האם מדובר על החלפת חלקים או תיקונם, מקום העבודה, שעות העבודה, שנות ניסיון, רמת השכלה ועוד. סכום ממוצע של התקנת ידית לדלת עץ יהיה בין 110 ש"ח ל- 500 ש"ח.

 

לסיכום:

ידיות הם פרט חשוב מאד שיש לשים לב אליו. ידית פגומה יכול לגרום למנגנונים אחרים גם להיות פגומים. ניתן לתקן ידית שלא עובדת בזמן או לדחות אותה, חשוב לזכור שדחייה עלולה להוביל לעוד עבודה.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

התקנת ידית לדלת לעסק

דלתות העסק שלכם הוא דבר חשוב מאד. לדלת העסק ישנה משמעות רבה וחשובה, היא דואגת לכך שכל מה שצריך להישאר בעסק שלכם הישאר בו בצורה

התקנת ידית לדלת שריונית חסם

דלת שריונית חסם היא דלת מדהימה עם איכות גבוהה מאד, היא משמשת ישראלים רבים בכל הארץ וזכה לשבחים רבים. כמו האיכות הגבוהה של הדלת כך

התקנת ידית לדלת אלומיניום

דלתות אלומיניום הן דלתות מרשימות ביותר, הן מעוצבות, יפות ובנוסף לכך גם חזקות מאד. ניתן לראות דלתות אלומיניום ביותר ויותר מקומות ושימושים שונים כמו דלתות

התקנת ידית לדלת אש

מי מאיתנו לא רואה מידי פעם את דלת האש בבניין המגורים או בבניין המשרדים שלו ותוהה האם היא פתוחה או סגורה והאם היא מוכנה למקרה

התקנת ידית לדלת זכוכית

מי מאיתנו לא חלם או עדיין חולם על דלת זכוכית מרשימה שתהיה דלת היציאה האחורית לכיוון הגינה. דרך דלתות זכוכית ניתן לראות את כל היופי

התקנת ידית לדלת רב בריח

דלתות רב בריח הן דלתות שלא רק תורמות לרמת האבטחה הגבוהה בבית שלנו ושומרות עלינו ועל רכוש הבית אלא הן גם דלתות מעוצבות מאד ומרשימות

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: