לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

התקנת כספות

אתם מעוניינים להכניס כספת לבית שלכם כדי שיהיה לכם מקום בטוח לשמור את כל החפצים היקרים שלכם? אתם רוצים להכניס כספת למקום העבודה שלכם כדי להבטיח שמירה איכותית לאותם חפצים יקריי ערך של העסק? ככל הנראה שהתקנת כספת תהיה מה שאתם זקוקים לו.

כיום ישנם מנעולנים רבים שיכולים להתקין כספות בצורה איכותית. ישנם מגוון רחב מאד של סוגי כספות, כל כספת מתאימה ליעוד אחר ולכן חשוב להבין מה היעוד שלכם כדי להבין איזה כספת אתם צריכים. המאמר הבא יעסוק בכל מה שחשוב לדעת על התקנת כספות.

 

סוג הכספת

ראשית לפני שאנו בכלל ממהרים להתקין את הכספת חשוב מאד שנבחר את סוג הכספת שמתאימה ביותר עבורנו. לכל יעוד יש כספת אחרת שמתאימה. אם אנו מעוניינים בכספת פשוטה לבית או שאנו מעוניינים לכספת איכותית שתשמור על ציוד יקר ערך אנו לא נבחר באותו סוג של כספת. בנוסף, ישנם כמה סוגים של סוגי נעילה לכספות השונות.

ישנם מנעולי קוד דיגיטליים שהם מנעולים פשוטים וישנם מנעולים יותר מתוחכמים כמו מנעולים שנפתחים על ידי טביעת אצבע, סריקת גלגל העין ועוד. כמובן שלכל אחד מהם יש גם מנגנון נעילה שונה חזק יותר או חזק פחות. נוסף על כך החומר שממנו עשויה הכספת הוא גם פרט חשוב מאד שכדאי להבין לפני שאנו בוחרים כספת.

 

התקנת כספות

בדיוק כמו שאיכות הנעילה ואיכות מנגנון הנעילה של הכספת חשובים, ובדיוק כמו שגוף הכספת חשוב שיהיה עשוי מחומרים ייעודיים דוחי ניסוח או קידוח כמו למשל ביטון מעורב עם זכוכית כך גם חשובה מאד אופן התקנת הכספת שלנו. לצערנו ישנם מתקינים רבים שמתקינים כספות בצורה חובבנית ולא מקצועית, כספת שמותקנת בצורה לא מקצועית היא כספת שמזמינה עקירה של ממקומה.

המקומות הנכונים ביותר להתקנת כספות הם צריכים להיות מקומות שעקירת הכספת ממקומה תהיה קשה מאד ומסובכת עבור הגנבים, ועדיפות על אופציה בלתי אפשרית כמו סחיבת מקרר או פסנתר גדול. ישנם שני נושאים שחשוב מאד לדעת והם: איפה נמצא המקום הבטוח ביותר להתקין את הכספת שלנו והשני הוא איזה כלים חשוב מאד שחברת ההתקנה שלכם תשתמש בהם כדי להבטיח חיבור בטיחותי של הכספת, כזה שיהיה מאד מסובך לנסות לעקור.

 

המקום המושלם לביצוע התקנת כספות

היום, בישראל חובת בניית חדר ממ"ד בכל הדירות או הבתים הפרטיים. כספת מתקינים בחדר ממ"ד. קיר של חדר ממ"ד הוא קיר קשה וחזק במיוחד העובי הממוצע של קיר ממ"ד הוא 30 ס"מ לעומת בעבר שהייתה המלצה לעשות אותו רק 6 ס"מ. לכן, קיר כזה הוא בדיוק המקום המושלם להתקנת כספת, החציבה וההטמעה שלה. בגלל שזהו היא בקשה כלל ארצית אנשים רבים מפחדים שהפורצים כעת יבואו לחפש תמיד בחדרי הממ"ד.

במידה ואין ממ"ד בתוך הבית תמיד נעדיף להשתמש בקיר החיצוני של הבית, קיר שמחובר לברזל בנייה בתוך הבטון או בתוך הרצה. הטמעה בתוך הרצפה באה כדי לסבך את הפורצים החכמים משום שרוב הפורצים לא יחשבו שמתחת לרצפות ישנה כספת ואם כן, שיתחילו לחפש. גם אם הפורצים יגלו אותה הוצאתה, תפעול הדלת וכו יהיו מאד קשים עבור הפורצים לבצע מתחת לאדמה ויאריכו מאד את זמן הפריצה.

 

כלי החיבור של הכספת לקירות הבית

הכלים בהן צריך להשתמש בעת התקנת כספת לקיר הבית צריכים להתבסס רק על סט הכלים של מתקיני הכספות ולא לאלתר עם כלים אחרים. אל תשמשו בברגים של הום סנטר או איקאה בגלל שזה ממש לא היעוד שלהם בנוסף הם יזמינו את עקירת הכספת ממקומה גם אם מדובר על קיר איכותי וחזק.

הדרך היחידה לבצע התקנת כספת לקיר תהיה עם ברגים של חברת התקנת כספות שמשתמשת גם בדיבלים מתאימים שננעלים ואי אפשר לעקור אותם מהקיר אלא אך ורק על ידי שיפוץ של כל הקיר.

 

התקנה היא החשובה מכל

במידה וקניתם לא מזמן כספת ביתית חסינה מאש, עשוייה מפלדה וחזקה בעובי 8 מ"מ והדלת בעובי 12 מ"מ, אין ספק שבכל פרמטר הכספת שלכם היא כספת איכותית לשמירת כל אותם החפצים היקרים שלכם כמו התכשיטים, כסף מזומן, מוצרים יקריי ערך אחרים ועוד.

גם מבחינת הערך של הציוד היקר מול הכספת וגם מבחינת הכספת עצמה. בסופו של דבר גם אם הכספת שלכם שוקל בין 20 ל-30 קילו אם בעזרת לום או כלי פריצה אחר ניתן להוציא אותה ממקומה בצורה מהירה היא לא שווה כלום. במידה והעיגון שלה לא איכותי לקיר היא לא תהווה שום מכשול.

 

מי רשאי להתקין כספות?

כאשר אתם בוחרים כספת לבית שלכם חשוב מאד לזכור גם את מחיר ההתקנה שלה. פעמים רבות אנשים שוכחים את החלק הזה ואז בוחרים לחסוך בו. לעיתים מחיר כזה יעלה כמה מאות שקלים. עיגון הכספת הוא לא דבר מהיר כל כך לכן חשוב לפנות לו מספיק זמן.

כדי להתקין את הכספת חשוב להזמין מתקין מקצועי ואחראי שיבצע פעולה איכותית כולל הברגות, הלחמות וכל מה שדרוש. בנוסף, חשוב לבדוק שאותו מתקין הוא בעל תעודת יושר מהמשטרה, כדי להטיח את בטיחות הכספת שלכם. ההתקנה נעשית במקום אליו היא מיועדת והיא תכלול הלחמה ללוח הפלדה שמוצמד לקיר.

 

בזמן התקנת כספות איפה מחביאים את הכספת?

במידה אותם רוכשים כספת לבית שלכם ומעוניינים בהתקנת כספות חשוב מאד לחשוב גם איפה אתם מעוניינים להחביא אותה. חשוב למצוא מקום יצירתי, כספת ביתית יכולה להיות מוחבאת טוב מאד גם בלי לקפח את הנגישות. לכן, חשוב לבדוק את סוג הדגם שלכם לפני שאתם קונים אותו כדי לוודא שהוא בגדול המתאים.

כספת גדולה קשה יותר לעיגון. אנשים רבים מעוניינים לעגן את הכספת לקיר וזה דורש קדיחה, הלחמה והדבקה של הקיר. התקנה בתוך ארון אולי תהיהי נוחה לגישה אך היא תהיה קלה יותר לעקירה.

 

האם ניתן לבצע התקנת כספות לבד?

מי שרוצה יכול להתקין את הכספת שלו לבד אך חשוב מאד לציין שכספת שלא מותקנת בצורה איכותית היא כספת שעלולה להיגנב בצורה קלה יותר. לכן, אם השקעתם בכספת ובשמירה על החפצים היקרים שלכם השקיעו עוד קצת כסף כדי לוודא שהכספת שלכם מותקנת בצורה איכותית ושמורה. לכן, השתמשו בחברת התקנה איכותית.

 

לסיכום:

כספת איכותית היא דבר חשוב, אך התקנת הכספת היא דבר לא פחות חשוב.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

התקנת מחזיר לדלת

הדלת שלכם לא מפסיקה להיטרק מעצמה? הילדים אוהבים לטרוק את הדלת? הילדה הגיעה לגיל ההתבגרות וכל ריב מלווה בטריקת דלתות? מחזיר לדלת היא המצאה מדהימה

טכנאי דלתות

גם אתם חשים כי הדלת שלכם מתחילה לעשות לכם מעט יותר בעיות בכל יום ויום? אתם מרגישים כי ישנה בעיה בדלת שלכם ואתם לא ביוק

עינית מצלמה לדלת

נמאס לכם בכל פעם שמישהו דופק לכם בדלת לשאול "מי שם?" רוצים פשוט לראות מי נמצא מאוחרי הדלת שלכם בזמן הנתון מבלי להצמיד את הראש

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: