לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

התקנת מחזיר לדלת

הדלת שלכם לא מפסיקה להיטרק מעצמה? הילדים אוהבים לטרוק את הדלת? הילדה הגיעה לגיל ההתבגרות וכל ריב מלווה בטריקת דלתות? מחזיר לדלת היא המצאה מדהימה ופשוטה שחוסכת לנו הרבה רעש, בעיות ומקרים של דלתות נטרקות. היא המצאה מאד פשוטה ובו זמנית גם מאד גאונית, היא מורכבת מכמה חתיכות של מתכת שבאות לסגור לנו את הדלת בעצמה וגם לעשות את זה בצורה שקטה וזהירה.

במידה ואתם שוקלים להתקין מחזיר לדלת הגעתם למאמר הנכון, כאן תוכלו למצוא כל מה שחשוב לדעת על התקנת מחזיר לדלת שלכם. המאמר הבא ירכז לכם את סוגי המחזירים, עלויות ועוד.

 

מה זה בדיוק מחזיר לדלת?

מחזיר לדלת הוא המצאה פשוטה שבאה לעזור לנו ולחסוך מאיתנו בעיות רבות שיכולות לקרות לדלת שלנו בעת טריקות או פתיחה וסגירה בצורה אינטנסיבית. מחזיר לדלת הוא קפיץ שמותקן על משקוף הדלת ומתחבר אל הדלת שלנו בעזרת זרוע עשויה ממתכת.

כאשר אתם פותחים את הדלת הקפיץ מתכווץ וכאשר הוא משתחרר הוא גורם לזרוע שמחוסרת לדלת שלכם לדחוף את הדלת חזרה למקומה בצורה איטית ולאחר מכן לטרוק אותה בעדינות. הסוגים השונים של מחזירי הדלתות משתנים לפי עקרון הפעולה שלהם והם:

 

מחזיר שמן לדלת:

זהו הסוג הנפוץ והמוכר ביותר של מחזירי הדלתות. כמו שבטח ניחשתם לעצמכם התנועה של מחזיר הדלת מהסוג הזה מתבצעת על ידי שמן שנמצא בתוכו. סוג זה של מחזיר דלתות נקרא גם מחזיר שמן הידראולי. מחזירי דלת הידראוליים מתאימים גם לדלתות כבדות כמו דלתות של כניסה לבניינים, דלתות אש ועוד וכמובן שהם מתאימים גם לדלתות כניסה לבית ודלתות פנים.

 

מחזיר דלת פניאומטי:

בדלתות פנים ישנה אופציה מוכרת גם כן והיא להתקין מחזיר לדלת מסוג "מחזיר דלת פניאומטי". מחזיר דלת זה עובד על לחץ אוויר. מדובר בסוג נפוץ פחות אך מאד מוכר. מחזיר דלת מהסוג הזה הוא מחזיר דלת זול יותר. שווה לשאול על כך את תמקין מחזירי הדלתות ולברר האם במקרה שלכם עדיף לכם מחזיר דלת מסוג כזה פשוט.

 

מחזיר דלת לדלתות רשת:

במקרה של דלתות רשת ישנן גם כן מחזיר דלתות. מחזיר דלתות לדלת רשת הוא יעודי ביוחד לדלתות רשת משום שהן דלות הרבה יותר. מחזיר דלתות כזה הוא מחזיר דלתות זול מאד ופשוט מאד להתקנה.

 

הסיבות לכך שנתקין מחזיר דלת על הדלת שלנו

עדיין אתם לא בדיוק בטוחים מה מחזיר הדלתות יתן לכם? הכנו לכם רשימה קצרה שתעזור לכם להבין מדוע מחזיר דלתות תורם וכיצד הוא מקל על חיינו. להלן הסיבות:

  • טריקה איטית: טריקות בצורה אגרסיבית לדלת שלנו בקלות יכולות להוציא אותה מכלל שימוש לגרום למנגנוני הדלת השונים לצאת מאיזון או חלילה להישבר. על ידי שימוש במחזיר דלתות נוכל להבטיח שדברים כאלה לא יקרו ושכל סגירת דלת תיעשה בצורה איטית ובטוחה. ככל שהדלת שלכם כבדה יותר ככה הנזק עלול להיות גדול יותר עבורה. לכן, בדלתות אש חובת התקנת מחזיר דלתות.
  • טריקה שקטה: מלבד הנזק הממשי של הדלת כולנו מכירים את הרעש באוזניים שלנו של דלת שנטרקת במיוחד אם זה בתדירות גבוה. מחזיר דלת נותן לנו את האופציה של טריקה שקטה בכל מצב, גם אם יש בן נוער עצבני בבית.
  • הימנעות מאורחים לא רצויים: אופציה זאת רלוונטית בעיקר בדלתות משרדים שננעלות לאחר הסגירה. לכן, גם כאשר מישהו שכח לסגור את הדלת אין חשש שמישהו לא רצוי יכנס אליה משום שהיא תיסגר בצורה אוטומטית וגם תינעל אחריה.

 

התקנת מחזיר הדלת

נכון, זה נראה עבודה פשוטה למדי להתקין מחזיר דלת, אך להתקנה איכותית יש גם השפעה לטווח הארוך של חיי מחזיר הדלת. בנוסף, במקרה של התקנה מרושלת יש השלכות קריטיות לחיי הדלת ולחיי המחזיר.

לכן, גם אם יש לכם ידיים טובות היינו ממליצים לכם לבצע את ההתקנה בזערת מנעולן מקצועי או איש דלתות. בנוסף, היינו ממליצים לכם גם לקנות דרכו את מחזיר הדלתות כדי לוודא שאכן מדובר במחזיר איכותי ובגודל המתאים. ישנם הבדלים בין הסוגים השונים של הדלתות שלרוב אנו לא נדע במה מדובר.

 

בחירת המחזיר הטוב ביותר לדלת

חוץ מגודל המחזיר את שלושת הסעיפים הבאים תוכלו לבחור בצורה עצמאית:

  • מותג: אולי זה נשמע לכם לא כל כך חשוב אך בחירת מותג בנוגע למחזיר דלתות היא חשובה מאד. ישנם לא מעט חברות שמתמחות במחזירי דלתות. מותגים המיובאים מסין לרוב הם יהיו פחות איכותיים ויחזיקו מעמד פחות שמן לעומת מותגים אחרים כמו מולטילוק או ריובי שהם נחשבים מותגים מובילים יותר בעלי חיי מדף ארוכים יותר. תרגישו חופשי לשאול את המנעולן אם יש לו מותגים אחרים.
  • גלוי או סמוי: במיוחד לאנשים שחשוב להם האסתטיקה הומצא גם מחזיר דלתות סמוי שלא נראה לעין. מחזיר דלת זה מותקן בתוך גוף המשקוף והדבר היחיד שמסגיר אותו הוא פס דק של מתכת. חשוב לדעת שלא כל המנעולנים יודעים להתקין סוג זה של מחזיר סמוי ויש לשאול אותם לפני כן.
  • עוצמת הטריקה והסגירה: מחזיר הדלת עובד בשני שלבים פשוטים מאד, בחלק הראשון הוא מביא את הדלת לקצה והחלק השני הוא טורק אותה. אולי אתם לא יודעים אבל ניתן לשלוט בעוצמת הטריקה של הדלת על ידי סיבובם של כמה ברגים. בכך, בזמן ההתקנה תוכלו לבקש באותו בעל מקצוע שיתאים לכם את עוצמת הטריקה לעוצמה שאתם רוצים. ככל שישנו יותר כוח שדוחף את הדלת שלכם כך נכוון את העוצמה לעוצמה חזקה יותר.

 

איזה התקנת מחזיר דלת כדאי לעשות?

התקנת מחזיר דלת היא דבר ששנוי במחלוקת ומשתנה לפי הצרכים. ישנם כל כך הרבה מותגים וקשה להחליט. ביצענו סקר עצל מנעולנים רבים והגענו למסקנה מה הם החברות האמינות והאיכותיות ביותר שיש בתחום מחזירי הדלתות ויצא שחברת Yake ו Ryobi הן החברות המובילות בשוק.

 

כמה עולה התקנת מחזיר לדלת?

התקנת מחזיר לדלת משתנה לפי כמה פרמטרים כמו:

  • מחיר התקנה ללא המוצר יעלה בין 250-350 ש"ח.
  • מחיר התקנה כולל המוצר יעלה בין 450-600 ש"ח. במידה ומדובר על דלת רחבה המחיר יכול לעלות.
  • מחיר עבור התקנת מחזיר לדלת סמוי יהיה יקר יותר ויעלה בין 1000 ל-4500 ש"ח תלוי בסוג המותג.

 

לסיכום:

מחזירי דלתות הם דבר שיכול לשמור על חיי הדלת שלנו לטווח הרחוק. חשוב לבצע אותו בצורה איכותית על ידי בעל מקצוע.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

התקנת כספות

אתם מעוניינים להכניס כספת לבית שלכם כדי שיהיה לכם מקום בטוח לשמור את כל החפצים היקרים שלכם? אתם רוצים להכניס כספת למקום העבודה שלכם כדי

טכנאי דלתות

גם אתם חשים כי הדלת שלכם מתחילה לעשות לכם מעט יותר בעיות בכל יום ויום? אתם מרגישים כי ישנה בעיה בדלת שלכם ואתם לא ביוק

עינית מצלמה לדלת

נמאס לכם בכל פעם שמישהו דופק לכם בדלת לשאול "מי שם?" רוצים פשוט לראות מי נמצא מאוחרי הדלת שלכם בזמן הנתון מבלי להצמיד את הראש

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: