לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

התקנת מנעולים לדלת זכוכית

גם אתם חשים שבתקופה האחרונה דלת הזכוכית שלכם מתחילה לעשות לכם יותר בעיות מהרגיל? גם אתם חושבים שבקרוב מאד אתם עלולים להיתקע מחוץ לבית שלכם בגלל שדלת הזכוכית שלכם נעשית ישנה? ישנם בעיות רבות שיכולות לקרות לדלת הזכוכית שלנו וחשוב מאד להבין מה הן.

דלתות זכוכית הן דלתות ייחודיות מאד ולא ניתן לקבל את המראה שלהם על ידי שימוש באף דלת אחרת. במידה ואתם שמים לב כי יש לכם בעיה בדלת הזכוכית שלכם בבית חשוב מאד לפתור אותה בצורה מהירה כדי לא להוביל לבעיות חדשות להיווצר בדלת שלכם. המאמר הבא יעסוק בכל מה שחשוב לדעת על בעיות נפוצות בדלתות זכוכית ועל התקנת מנעול לדל זכוכית.

 

דלתות זכוכית

דלתות זכוכית הן דלתות מיוחדות מאד. החומר ממנו עשויה הדלת הוא חומר מיוחד שנותן לנו אווירה קלאסית לכל חלל שנבחר להשתמש בו עם דלת זכוכית. הזכוכית היא חומר שקוף מה שמקנה לאותו חלל אווירה ייחודית, קלאסית, יפה ונקייה.

שימוש בדלת זכוכית הפך לנפוץ מאד בשנים האחרונות וכיום ניתן לראות כמעט בכל בית דלת זכוכית אם זה בחדר השינה, כדלת שירותים או מקלחת, דלתות למשרדים, והצורה המוכרת ביותר כדלת אחורית ליציאה לחצר. פעמים רבות נראה כי דלת הזכוכית בבית היא דלת הזזה. לדלת הזכוכית יש אופי שונה משאר סוגי הדלתות ולכן היא גם פועלת בצורה שונה.

כל סוגי הדלתות עובדות בצורות דומות. בדלתות רגילות המנגנונים עובדים בצורה מחוברת זה לזה והם מושפעים אחד מהשני. משום שדלת הזכוכית עשוייה מחומר דק אנו לא יכולים לחבר את מנגנוני הדלת לכדי עבודה משותפת. לכן, בדלתות זכוכית מנגנון הידית ומנגנון הנעילה עובדים כל אחד בצורה נפרדת מהשני. זה יכול להוות יתרונות ויכול גם להוות חסרונות.

 

בעיות נפוצות שיכולות לקרות לדלתות זכוכית

כמו לכל דלת גם לדלתות זכוכית יש בעיות שיכולות לקרות לה עם הזמן או כתוצאה מבעיות ספציפיות. חשוב מאד לדעת איזה סוגי בעיות יכולות לקרות לנו בדלת שלנו כדי שנוכל לדעת כיצד לפתור אותה ולאבחן מדוע היא קרתה מלכתחילה. חשוב מאד לא להזניח אף בעיה משום שבעיה שלא מטופלת יכולה להוביל לבעיות נוספות בדלת הזכוכית שלנו. הבעיות המוכרות הן:

 

פריצה אלימה:

פריצה אלימה היא פריצה שמשאירה אחריה סימני אלימות קשים על הדלת שלנו. ברוב המקרים הגנב ישמתש בכלי כבד וחזק כמו פטיש או לום כדי לפרוץ את הדלת. במקרה של דלת זכוכית המצב קל יותר משום דלתות זכוכית עשויות מחומר שביר יותר.

לרוב דלתות זכוכית יהיו מכוסות בשכבת ביטחון נוספת כמו רשת ברזל או תריס חשמלי. כאשר אנו חווים פריצה אלימה בדלת הזכוכית שלנו חשוב מאד לדאוג לתיקון כל החלקים שנהרסו כתוצאה מהפריצה.

 

מנגנון שבור או עקום:

במידה וקיים מנגנון שבור או עקום חשוב מאד לדאוג לא להזניח אותו ולטפל בו בצורה מהירה ואיכותית. מקרים רבים יכולים להוביל לאחד ממנגנוני הדלת שלנו להתעקם או להישבר במיוחד בדלתות זכוכית שהמנגנונים של הדלת עדינים הרבה יותר מלכתחילה. המנגנונים יכולים להתעקם בגלל: בלאי, פריצה אלימה, משחקי ילדים, מכה הולכת וחוזרת מהקיר הסמוך, מכה מרהיט כבר בזמן מעבר דירה ועוד.

 

זכוכית שבורה:

זכוכית שבורה היא בעיה ייחודית מאד לדלתות זכוכית. מקרים רבים יכולים להוביל לזכוכית של הדלת שלנו להישבר כמו: פריצה אלימה, סדק או שריטה שהחמירו, תאונה שקרתה בבית, רהיט שפגע בדלת ועוד. כאשר יש לנו זכוכית שבורה בדלת הזכוכית שלנו חשוב מאד לדאוג לתיקון המהיר כדי לשמור על בטיחות הבית ולמנוע פציעה של אחד מיושבי הבית.

 

גוף זר:

גוף זר הוא מקרה של לכלוך או אבק שנכנסו לאחד ממנגנוני הדלת שלנו. גוף זר יכול להיכנס לידית, לצירים למגנון הנעילה ובמקרה של דלת הזזה מזכוכית הוא יכול להיכנס גם למסילות. כאשר אנו מרגישים כי הידית שלנו התחילה להיות קשה יותר לפתיחה יכול להיות שגוף זר התיישב בתוך המנגנון שלה. במידה ואנו חשים כי הצירים של הדלת שלנו עובדים בצורה קשה מהרגיל יכול להיות שלכלוך התיישב עליהם.

במקרה של גוף זר נכנס לתוך מנגנון הנעילה שלנו הסיטואציה חמורה יותר משום שהוא יכול להוביל לנזק רב מאד. מנעולים עובדים על ידי פינים. תפקידם של הפינים הוא בעת הכנסת המפתח הנכון לזוז למקומם הנכון ובכל לאפשר לפתיחת הדלת.

הפינים הם מנגנון עדין ובמקרה שנכנס אליו לכלוך הוא יכול להוביל לבעיות רבות עמו עיקום או שמירה שלהם. במידה ואנו ממשיכים להכניס את המפתח לתוך המנעול אנו יכולים לגרום ללכלוך היכנס עמוק יותר ולעקם את כל המנעול מבפנים.

 

עייפות החומר:

עייפות החומר הוא ביטוי המתאר בצורה טובה מאד את סוג הבעיה. כמו בכל גוף בטבע הזמן עושה את שלו. עם הזמן גופים ומנגנונים רבים מאבדים מרמת החיוניות שלהם ומתחילים לעבוד בצורה קשה יותר ולעיתים לפתח חלודה. מנגנון חלוד הוא לא מנגנון תקין והוא נתון לפריצה בצורה קלה הרבה יותר. לכן, כאשר אנו מרגישים כי אחד המנגנונים שלנו בדלת מתחיל התיישן חשוב מאד לדאוג להחלפה שלו במנגנון חדש.

 

מנעולן מקצועי

במידה ואנו מרגישים כי אנחנו צריכים את עזרתו של מנעולן חשוב מאד לפנות למנעולן מקצועי, איכותי ושיודע להתעסק עם דלתות זכוכית. לא כל המנעולנים יודעים להתעסק עם כל סוגי הדלתות ולכן יש לוודא טרם הזמן המנעולן שהוא אכן מנעולן שמתעסק עם סוג זה של דלתות. בנוסף, חשוב לוודא שאותו מנעולן הוא מנעולן מקצועי שמחזיק בכל ההכשרות, האישורים ושיש לו תעודת יושר.

 

כמה עולה שירות של התקנה מנעולים לדלת זכוכית?

מחיר של התקנת מנעולים לדלת זכוכית משתנה בין מנעולן למנעולן. כל מנעולן מחשב את הצעת המחיר בצורה זהה על פי אותם פרמטרים והם: סוג הבעיה שיש לפתור, סוג הדלת, האם דרוש פריצה, מקום האירוע, זמן האירוע, שנות ניסיון, רמת השכלה ועוד. כל אחד מהפרמטרים הללו מהווה פקטור לגובה הצעת המחיר. מחיר ממוצע נע 120 ש"ח ויכול להגיע עד 450 ש"ח.

 

האם ניתן לבצע התקנת מנעולנים לדלת זכוכית לבד?

דלתות זכוכית הן דלתות עדינות יותר ויש להם מנגנונים שונים משאר סוגי מנגנוני הדלתות. התקנת מנעולים לדלתות זכוכית היא עבודה רגישה מאד. לכן, רק במידה ואתם אנשים עם ניסיון בתחום נמליץ לכם לבצע את העבודה לבד. במידה ואתם לא באים מהתחום הזה נמליץ לכם להזמין מנעולן מקצועי.

 

לסיכום:

דלתות זכוכית הן דלתות ייחודיות ועדינות ויש לפעול איתם בצורה רגישה ועדינה. חשוב לפנות למנעול בעת בעיה כדי להבטיח פתרון איכותי.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

התקנת מנעול לדלת אלומיניום

גם אתם חשים כי דלת האלומיניום שלכם מתחילה לעשות לכם יותר בעיות מבדרך כלל? גם לכם יש את התחושה שהדלת שלכם משחקת אותה "קשה להשגה"

התקנת מנעול לדלת פנים

גם לכם יש בעיות שקורות לכם זמן האחרון עם דלתות הפנים שלכם? גם לכם יש תחוש שיום אחר אחת מדלתות הפנים שלכם יכולות להיתקע בבית

התקנת מנעול צילינדר

גם אתם חשים כי מנעול הצילינדר שלכם מתחיל לעשות לכם יותר ויותר בעיות? גם לכם יש תחושה כי יום אחד במהלך סיבוב המפתח בתוך חור

התקנת מנעול לעסק

גם אתם מרגישים כי מנעול העסק שלכם מתחיל לעשות לכם קצת חיים קשים? גם לכם יש את החשש שמה יום בהיר אחד אתם תכניסו את

התקנת מנעול כספת עליון

הבית שלכם צריך אבטחה ושמירה בצורה גבוהה ואיכותית. חשוב מאד שאותם החפצים יקריי הערך שלכם ישמרו במקום בטוח ובעל מנגנוני אבטחה איכותיים וחזקים. לא תרצו

התקנת מנעולים לפלדלת

גם לכם יש תחושה שממש בקרוב אתם עלולים להיתקע מחוץ לדלת שלכם בגלל מפתח שנשבר לכם בתוך חור המנעול של דלת הפלדלת שלכם? גם אתם

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: