לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

התקנת מנעולים לפלדלת

גם לכם יש תחושה שממש בקרוב אתם עלולים להיתקע מחוץ לדלת שלכם בגלל מפתח שנשבר לכם בתוך חור המנעול של דלת הפלדלת שלכם? גם אתם שמים לב שדלת הפלדלת שלכם מתחילה לשחק אותה "קשה להשגה" בזמן האחרון? ישנם סוגים רבים שיכולים להוביל לבעיות בדלת הפלדלת שלנו. חשוב מאד לדאוג לפתרון הבעיה בצורה מהירה ואיכותית על ידי מנעולן מקצועי ואחראי.

חשוב מאד לא להזניח את הבעיה לטיפול במועד מאוחר יותר משום שזה הוא מתכון לא טוב שיכול להוביל לבעיות רבות לקרות לדלת שלכם כמו הריסה של שאר מנגנוני הדלת ועוד. המאמר הבא יעסוק בכל מה שצריך לדעת על סוגי הבעיות השונות שיכולות לקרות לדלת הפלדלת שלכם ועל התקנת מנעולים לפלדלת.

 

דלת פלדלת

דלתות פלדלת הן דלתות מוכרות מאד בשוק הישראלי וכיום אפשר לראות אותן כמעט בכל בית ממוצע בישראל. דלת פלדלת עשויה מחומר חזק במיוחד והוא פלדה. דלת פלדלת היא דלת מעוצבת, בטיחותית, חזקה, איכותית, דקורטיבית וששומרת על הבית שלכם בצורה יוצאת דופן.

חברת פלדלת שילבה בין חומר איכותי של דלת לבין מנגנון נעילה חזק ובטיחותי. השילוב של שני פרמטרים אלו מוביל לדלת איכותית וחזקה שיכולה לעמוד מול גנבים רבים ולשמור על הבית שלכם בטוח ושמור. אך גם לדלתות פלדלת ישנם לעיתים בעיות שיכולות לקרות לאחד מהמנגנונים שלה וחשוב שתכירו את מה שעלול לקרות לה.

 

הבעיות המוכרות שיכולות לקרות לדלת הפלדלת שלכם

כמו בכל דבר, גם לדלת הפלדלת שלכם יכולות לקרות בעיות שיוציאו אותה משימוש תקין. חשוב מאד להבין מה הן סוג הבעיות הנפוצות שיכולות לקרות כדי להבין את צורך הטיפול בדלת ומה גרם לה לאותה הבעיה. חשוב מאד לא להזניח את הבעיה שקורת בדלת שלנו כדי לא להוביל לבעיות נוספות לקרות. הבעיות הן:

 

פריצה אלימה:

פריצה אלימה הוא אירוע לא נעים בכלל. פריצה אלימה היא כאשר הגנב מבצע פריצה על הדלת שלנו והוא משאיר סימני אלימות על הדלת או על אחד מהמנגנונים שלה. לרוב פריצה אלימה נעשת באלימות רבה והגנב משתמש בכלים כבדים כדי לפרוץ את הדלת כמו לום לדוגמא. בעזרת הכלי הכבד הוא יכול לפתוח את הדלת בכוח ולהשאיר אותה לא תקינה יותר.

המנגנונים שיכולים להיהרס כתוצאה מפריצה אלימה הם: הידית, מנגנון הנעילה, הצירים וגם הדלת עצמה. חשוב מאד לטפל בדלת במהירות האפשרית כדי להחזיר את רמת האבטחה של הבית שלכם לקדמותו. במידה והיה ניסיון פריצה שלא צלח חשוב מאד גם לבדוק שלא קיימת בעיה נוספת משום שניסיון פריצה יכול גם להוביל לבעיה באחד המנגנונים של הפלדלת.

 

מנגנון שבור או עקום:

במידה ויש לנו בדלת הפלדלת מנגנון שבור או עקום חשוב מאד לא להזניח אותו ולדאוג להחלפתו או לתיקונו. מנגנוני הדלת עובדים יחד בצורה מסונכרנת אחד עם השני ובמידה וקיים מנגנון פגום או עקום הוא יכול להשפיע על שאר מנגנוני הדלת שלנו גם להתעקם או להישבר.

לכן, כאשר אנו מרגישים כי קיים בעיה באחד המנגנונים של הדלת כמו הידית, הצירים או מנגנון הנעילה חשוב מאד לדאוג לטיפול מהיר של הבעיה. מנגנון עקום או שבור יכול לקרות מכמה סיבות כמו: בלאי, מכות הולכות וחוזרות מהקיר הסמוך, פריצה אלימה, מכה חזקה מרהיט כבד בזמן הובלת ועוד.

 

גוף זר:

גוף זר הוא בעיה נפוצה מאד. גוף זר הוא לכלוך או אבק שנכנסים לאחד ממנגנוני הדלת שלנו וגורמים לו לעבוד בצורה פגומה. לרוב זה יקרה לדלות חוץ משום שהן חשופות ליותר לכלוכים ואבק שנמצא מחוץ לבית. גוף זר יכול להיכנס למנגנון הנעילה, לידית או להתיישב על הצירים.

לכן, כאשר אנו מרגישים כי הידית שלנו לפתע התחילה לעבוד בצורה קשה יכול להיות שנכנס אליה לכלוך. במידה ואנו חשים כי הצירים שלנו התחילו לתפקד בצורה קשה יכול להיות שלכלוך התיישב עליהם. במקרה של גוף זר שנכנס למנגנון הנעילה המצב יכול להיות כבר חמור יותר. כל המנעולים עובדי באותה צורה.

בכל מנעול יש פינים שתפקידם הוא לבצע את פתיחת המנעול. על ידי הכנסת המפתח הנכון אל חור המנעול הפינים מסתדרים בצורה הנכונה ובכך מתאפשרת הפתיחה של המנעול שלנו. במידה ולכלכוך נכנס לחור המנעול שלנו הוא יכול לגרום לפינים שלנו להתעקם. כאשר אנו מכניסים פעמים רבות את המפתח לחור המנעול אנו יכולים לדחוף את הלכלוך פנימה ולהוות בעיות נוספות למנעול ולפינים שלו.

 

עייפות החומר:

עייפות החומר הוא ביטוי מושלם המתאר בצורה טובה את סוג הבעיה. עם הזמן גופים רבים מאבדים מהחיוניות שלהם, הזמן עושה את שלו וגם בדלת הפלדלת שלנו. עייפות החומר קורת גם למנגנוני הדלת השונים שלנו כמו: מנגנון הנעילה, הידית, הצירים ואפילו הדלת עצמה. כמו שציינו קודם לכן, מנגנוני הדלת פועלים יחד ומושפעים אחד מהשני.

לכן, כאשר יש לנו בדלת מגנון שפועל בצורה חלודה או לא תקינה הוא ישפיע במוקדם או במאוחר על שאר מנגנוני הדלת. לכן, כאשר אנו מרגישים כי ישנה בעיה כזאת בדלת הפלדלת שלנו חשוב מאוד לפתור אותה בזמן כדי לא לגרום לשאר מנגנוני הדלת גם כן לעבוד בצורה לא טובה. הדבר היחידי שיש לעשות עם מנגנון ישן הוא להחליף אותו במנגנון חדש.

 

כמה עולה התקנת מנעולים לפלדלת?

מחיר של התקנת מנעולים לפלדלת משתנה בין מנעולן למנעולן ונמדד לפי כמה פרמטרים שכל מנעולן מחשב בעזרתם את הצעת המחיר שלו. הפרמטרים הם: סוג הבעיה שיש לתקן, סוג הדלת, האם דרוש פריצה, מקום האירוע, זמן האירוע, שנות השכלה, רמת ניסיון ועוד. כל אחד מהפרמטרים האלו משפיע על גובה המחיר שתצטרכו לשלם בסוף העבודה. מחיר ממוצע בשוק נע בין 120 ש"ח ויכול להגיע עד 450 ש"ח, תלוי בסוג העבודה.

 

האם ניתן לבצע החלפת מנעולים לפלדלת בצורה עצמאית?

התקנת מנעולים לפלדלת היא לא עבודה כל כך מסובכת לאנשים עם ידיים טובות או שהם בעלי ניסיון בתחום המנעולנות, התקנת הדלתות וכו. במידה ואתם עונים על אחד מהאפשרויות הללו אתם יכולים להיעזר במדריך או בסרטון מהאינטרנט כדי לוודא שאתם אכן עושים עבודה נכונה ולעשות אותה בצורה עצמאית. במידה ואתם לא אנשים שאוהבים אתגרים מהסוג הזה אתם בהחלט יכולים להתקשר למנעולן מקצועי.

 

לסיכום:

ישנם סוגי בעיות רבות שיכולות לקרות לדלת הפלדלת שלכם. חשוב מאד לא להזניח אף בעיה כדי שהיא לא תגרור אחריה בעיות נוספות.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

התקנת מנעול לעסק

גם אתם מרגישים כי מנעול העסק שלכם מתחיל לעשות לכם קצת חיים קשים? גם לכם יש את החשש שמה יום בהיר אחד אתם תכניסו את

התקנת מנעול כספת עליון

הבית שלכם צריך אבטחה ושמירה בצורה גבוהה ואיכותית. חשוב מאד שאותם החפצים יקריי הערך שלכם ישמרו במקום בטוח ובעל מנגנוני אבטחה איכותיים וחזקים. לא תרצו

התקנת מנעולים דלת רב בריח

גם אתם חשים כי דלת הרב בריח שלכם בזמן האחרון מתחילה לעשות לכם "חיים קשים" יותר מבעבר? גם אתם חשים כי יום אחד בעת סיבוב

התקנת מנעול לדלת שריונית חסם

גם לכם דלת השריונית חסם שלכם התחילה לעשות לכם יותר בעיות מהרגיל? גם אתם חשים כי יום יבוא וברגע שתסובבו את המפתח בתוך חור המנעול

התקנת מנעול לדלת אלומיניום

גם אתם חשים כי דלת האלומיניום שלכם מתחילה לעשות לכם יותר בעיות מבדרך כלל? גם לכם יש את התחושה שהדלת שלכם משחקת אותה "קשה להשגה"

התקנת מנעול לדלת פנים

גם לכם יש בעיות שקורות לכם זמן האחרון עם דלתות הפנים שלכם? גם לכם יש תחוש שיום אחר אחת מדלתות הפנים שלכם יכולות להיתקע בבית

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: