לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

התקנת מנעולים

רוצים להעלות את רמת האבטחה בבית שלכם ואתה לא יודעים כיצד? רוצים לחבר מנעול נוסף לדלת הבית או לחלון כדי להוסיף עוד אמצעי אבטחה לבית שלכם? מעוניינים במנעול עליון לדלת הכניסה שלכם? רוצים להוסיף מנעול חבוי לדלת ההזזה האחורית שלכם בבית? ישנם מקרים רבים בהם רצה לבצע התקנת מנעולים חדשים בבית שלנו או התקנת מנעולים כדי להוסיף עוד אמצעי אבטחה כזה או אחר לבית ולהעלות את רמת הרוגע בבית. המאמר הבא יעסוק בכל מה שחשוב לדעת על התקנת מנעולים. 

 

מנעולים בחיינו

אין דלת ללא מנעול. במידה ואין מנעול על הדלת שלנו היא לא שווה הרבה. היא סתם עוד חתיכת חומר שיושב על אזור הכניסה של הבית שלנו. אך ברגע שאנו מתקינים עליה מנעול היא הופכת להיות כבר אמצעי אבטחה מושלם לבית שלנו. מטרת הדלתות בחיינו היא להוות לנו שקט ורוגע נפשי, הם כאן כדי להוות חוצץ מספיק שיבטיח לנו שלא כל אדם שמעוניים להיכנס לבית שלנו יוכל אם זה בלילה או כאשר אנו לא נמצאים. ישנם מגוון רחב מאד של מנעולים בחיינו ולכל דלת יש מנעול ייעודי משלה.

קצת רקע על המנעולים. כל המנעולים בעולם עובדים באותה שיטה. בתוך כל מנעול יש מערכת שבנוייה מקפיצים ומפינים. תפקידם הוא כזה, הפינים יושבים על הקפיצים ובכך הם יכולים לזוז למקומם. כאשר הפינים זזים למקום הנכון שלהם מתאפשר לנו סיבוב המפתח ובכך אנו יכולים לפתוח או לנעול את הדלת שלנו. כאשר נכנס המפתח הנכון לתוך חור המנעול הוא מזיז את הפינים למקומם הנכון. לכל מפתח יש צורה מיוחדת ולשם כך היא נועדה, צורה זאת מתאימה בצורה מושלמת לסדר הפינים הרצוי.

 

סוגי מנעולים

כיום, ישנם מגוון רחב מאד של סוגי מנעולים אך כולם עובדים באותה צורה. ישנם מנעולים לדלת פלדלת, מנעול לדלת רב בריח, מנעול לדלת שריונית חסם, מנעול לדלת זכוכית, מנעול לדלת עץ, מנעול לדלת אלומיניום ועוד. לכל דל יש את המנעול המיוחד של ולא נוכל לשנות בין סוג המנעול לסוג הדלת שלנו. לדוגמא: לא נוכל להתקין מנעול של דלת שריונית חסם על דלת זכוכית. לכן, לכל דלת נדאג לצוות לה את סוג המנעול המתאים לה, אך אל חשש מנעולן מקצועי ידע כיצד לעשות זאת.

ישנם סוגי מנעולים נוספים שתפקידם הוא להוות אבטחה נוספת לבית שלנו. מנעולים כמו: מנעול כספת עליון (אינו מיועד רק לכספות) ומנעול חבוי. שני סוגי מנעולים אלו נועדו כדי לתת לנו אבטחה טובה יותר לבית שלנו, לדלתות ולחלונות. מנעולים אלו ניתן להתקין גם לאחר התקנת הדלת, כעת נסביר עליהם:

מנעול כספת עליון: מנעול כספת עליון הגיע אלינו מעולם הכספות. בעבר הכספות סבלו מפריצות רבות לכן הכינו מנעול נוסף שיהיה ניתן להתקין על הדלת שלנו. מנעול כספת עליון כיום ניתן גם להתקנה על דלתות רגילות. מנעול זה מתקינים בחלקו העליון של הדלת שלנו ולא ניתן לראות אותו מחוץ לבית. מנעול כספת עליון מורכב מ-3 בריחים נוספים. על המנעולן לקדוח בדלת והמשקוף כדי שהבריחים יוכלו להיכנס לתוך המשקוף. עומק התעלה הוא כ-20 ס"מ.

מנעול חבוי: מנעול חבוי נועד בעיקר לחלונות או לדלתות הזזה, הוא נועד להוות אבטחה נוספת לאותן פתחים שאין להם מנגנון נעילה חזק במיוחד. כל חלונות ועל דלתות הזזה לא ניתן להתקין מערכות נעילה חזקות ומשוכללות במיוחד לכן, מנעול חבוי יהווה פתרון מושלם אך כיום הוא גם מותקן על דלתות כניסה רבות. מנעול חבוי הוא מנעול אשר מותקן בצידה הפנימי של הדלת או החלון שלנו ולא ניתן לראות אותו כלל מה שמהווה הרתעה הפתעה עבור הגנבים. מנעול זה הוא אסתטי ולא בולט במיוחד.

שני סוגי המנעולים הללו מהווים פתרון מעולה לאבטחה והרתעת הגנבים. ברגע שנגנב מבין כי הוא מתעסק עם מנעול כספת עליון או עם מנעול חבוי הוא פעמים רבות יוותר על הפריצה משום שקשה הרבה יותר לבצע פריצות כאלה, הם לוקחות הרבה יותר זמן והוא חשוף לתפיסה על ידי בעלי הבית או המשטרה.

כיום, הטכנולוגיה השתפרה ונעשתה משוכללת מתמיד. ישנם מנעולים רבים אשר הם מנעולים חכמים שנפתחים על ידי טביעת אצבע, סריקת כף היד, סריקת גלגל העין , צ'יפ, כרטיס, סיסמא ועוד. מנגנונים אלו שונים מעט ממנגנוני הנעילה שהסברנו עליהם קודם לכן. תפקידם יותר להוות הקלה על השימוש בדלת ופחות ולהוות כאמצעי אבטחה חזק במיוחד.

 

התקנת מענולים

בכל מקרה שנרצה לבצע התקנה של אחד מהמנעולים הללו או לבצע החלפה של מנעול הדלת שלנו חשוב מאוד להיעזר במנעולן מקצועי שיודע כיצד להתעסק עם סוגי מערכות אלו. כאשר אנו מתקינים מנעול חדש על דלת הבית שלו או במקרים אחרים כמו מנעול כספת עליון או מנעול חבוי, חשוב מאד לבצע את ההתקנה הזאת על ידי מנעול מקצועי. מנעול לדלת שלנו כמו מנעול לדלת רב בריח, מנעול לדלת שריונית חסם ועוד הם מנעולים אשר פעמים רבות מגיעים עם אחריות שניתנת רק במידה ומנעולן מוסמך ומקצועי התקין אותם. בנוסף, תמיד עדיף שבעל מקצועי אחראי יבצע את העבודה כדי להבטיח את איכותה.

במקרה של התקנת מנעול כספת עליון או מנעול חבוי, נחייב אתכם להזמין מנעולן לבית שלכם. התקנת מנעולים אלו היא התקנה לא פשוטה כל כך. התקנת מנעול כספת עליון דורשת קידוח בדלת שלכם ובמשקוף. עבודה לא איכותית של הקידוח או ההתקנה של המנעול יכול להוביל ליותר נזק מתועלת. בנוסף, גם מנעול חבוי דורש התקנה איכותית ומקצועית.

התקנה של מנעולים חכמים היא חשובה מאד. התקנה של מנעול חכם דורשת התעסקות עם המערכות השונות של הבית כמו מערכת החשמל, מערכת האינטרנט ומערכת האבטחה של הבית (דלתות ושערים). בנוסף, מדובר כאן על ציוד יקר במיוחד ולא נרצה שאותו ציוד יותקן בצורה לא מקצועית ושבסופו של דבר לא נהנה מתפקידה.

 

מנעולן מקצועי

תחום המנעולנות הוא תחום פרוץ למדי. זהו המקצוע היחידי שלא דורש תעודת מקצוע כדי להתחיל לעבוד בו. לכן, כל אחד יכול להתחיל לעבוד בתור מנעולן. פרט זה מכניס מנעולנים רבים אשר עם בעלי עבר פלילי או ללא תעודת הכשרה. לכן, כיום בשוק אנו יכולים למצוא מגוון רחב מאד של מנעולנים מקצועיים וגם כאלה שפחות. כדי להבטיח לנו רק מנעולן מקצועי לעבודה מקצועית הכנו לכם כמה דרכים שיעזרו לכם למצוא את המנעולן המוסמך והמקצועי. הפרמטרים הם:

 

חוות דעת:

חוות דעת היא חלק חשוב מאד לפני שאנו בוחרים שירות או פריט כל שהוא. בעזרת חוות הדעת אנו יכולים להבין מנקודת מבט נוספת את אופי עבודתו של המנעולן שאנו בוחרים. חוות הדעת הטובה ביותר שאנו יכולים לקבל היא חוות דעת מגורם מוכר לנו כמו בן משפחה או חבר קרוב. חשוב לזכור שאנו לא יכולים להסתמך על חוות דע מהאינטרנט משום שאנו לא יודעים מי כתב אותם.

 

מסמכים ותעודות:

כמו שציינו מנעולן לא חייב ללמוד כדי לעסוק בתחום. כדי להבטיח שאותו מנעולן שהזמנת הוא אכן מנעולן מוסמך אתם יכולים לבקש ממנו שיציג בפניכם את תעודת ההכשרה שלו שמראה היכן למה, מה למד ומתי. בנוסף, ניתן לבקש ממנו גם שיציץ לנו תעודת יושר אשר מראה שאין לו עבר פלילי. דבר נוסף שניתן לבקש הוא רישיון עבודה (חשוב לוודא שהוא זה שמופיע בתמונה ולא אדם אחר).

חשוב מאד לדעת, מנעולנים ופורצים רבים טוענים שיש להם אישור עבודה מהמשטרה. חשוב מאד לציין שהמשטרה לא מספקת כלל אישורי עבודה במשק (חוץ מלשוטרים כמובן). לכן, במידה ואתם שומעים תשובה כזאת זה אמור להדליק לכם נורה אדומה.

 

שאילת שאלות ותחושות בטן:

בסופו של דבר אתם מכניסים אדם זר לבית שלכם לביצוע עבודות רגישות. תשאלו אותו את כל השאלות שיושבות לכם בראש (מה שקשור לנושא כמובן) ותראו כיצד הוא עונה לכם. במידה והוא עונה לכם תשובות מלאות ובלניות ככל הנראה שהוא מנעול מקצועי. במידה והוא עונה לכם תשובות מתחמקות ולא סבלניות יכול להיות שהוא מנסה להסתיר משהו או שהוא פשוט לא בעל ניסיון.

 

לסיכום:

ישנם מגוון רחב מאד של סוגי מנעול בשוק כיום. ממנעולים לכל סוגי הדלתות השונות, מנעולים אשר תפקידם הוא להגביר את רמת האבטחה וגם מנעולים חכמים שבאים להקל על חיינו. כל המנעולים הללו הם מנעולים שחשוב שנבצע את ההתקנה שלהם בצורה מקצועית ובעזרת בעל מקצוע אמין ומוסמך. חשוב לבצע בדיקה איכותית על בעל המקצוע.

אודות המחבר

עו"ד פלילי סיוון כהן
עו"ד פלילי סיוון כהן

נעים מאוד, עורכת דין פלילי סיוון כהן. את הדרך שלי בתחום המשפט הפלילי התחלתי עוד כשהייתי סטודנטית. צברתי ניסיון משמעותי במשרד עורכי דין מוכר, וזאת עד לפתיחת משרד עריכת דין פלילי עצמאי. כיום, אני מנהלת משרד עצמאי בתחום משנת 2011 ומעניקה שירות משפטי מקצועי ואישי בתחום הדין הפלילי. המשרד נותן לכל לקוח שלנו ליווי אישי וצמוד, החל משלב החקירה ועד לסיום ההליכים. ליווי ללא רבב הכולל: ניהול תיקי הוכחות, עררים וערעורים, ייצוג בהליכי מעצר ועוד. השירות שאנו נותנים הוא שירות מסור ומקצועי ללא רבב. נוסף על כל אלה, אני בעלת תואר ראשון ושני במשפטים באוניברסיטת בר אילן.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף בנושא

התקנת מנעולים לפלדלת

גם לכם יש תחושה שממש בקרוב אתם עלולים להיתקע מחוץ לדלת שלכם בגלל מפתח שנשבר לכם בתוך חור המנעול של דלת הפלדלת שלכם? גם אתם

התקנת מנעולים דלת רב בריח

גם אתם חשים כי דלת הרב בריח שלכם בזמן האחרון מתחילה לעשות לכם "חיים קשים" יותר מבעבר? גם אתם חשים כי יום אחד בעת סיבוב

התקנת מנעול לדלת שריונית חסם

גם לכם דלת השריונית חסם שלכם התחילה לעשות לכם יותר בעיות מהרגיל? גם אתם חשים כי יום יבוא וברגע שתסובבו את המפתח בתוך חור המנעול

התקנת מנעול לדלת אלומיניום

גם אתם חשים כי דלת האלומיניום שלכם מתחילה לעשות לכם יותר בעיות מבדרך כלל? גם לכם יש את התחושה שהדלת שלכם משחקת אותה "קשה להשגה"

התקנת מנעול לדלת פנים

גם לכם יש בעיות שקורות לכם זמן האחרון עם דלתות הפנים שלכם? גם לכם יש תחוש שיום אחר אחת מדלתות הפנים שלכם יכולות להיתקע בבית

התקנת מנעול צילינדר

גם אתם חשים כי מנעול הצילינדר שלכם מתחיל לעשות לכם יותר ויותר בעיות? גם לכם יש תחושה כי יום אחד במהלך סיבוב המפתח בתוך חור

התקנת מנעול לעסק

גם אתם מרגישים כי מנעול העסק שלכם מתחיל לעשות לכם קצת חיים קשים? גם לכם יש את החשש שמה יום בהיר אחד אתם תכניסו את

התקנת מנעול כספת עליון

הבית שלכם צריך אבטחה ושמירה בצורה גבוהה ואיכותית. חשוב מאד שאותם החפצים יקריי הערך שלכם ישמרו במקום בטוח ובעל מנגנוני אבטחה איכותיים וחזקים. לא תרצו

התקנת מנעולים לדלת זכוכית

גם אתם חשים שבתקופה האחרונה דלת הזכוכית שלכם מתחילה לעשות לכם יותר בעיות מהרגיל? גם אתם חושבים שבקרוב מאד אתם עלולים להיתקע מחוץ לבית שלכם

התקנת מנעול לדלת חוץ

גם אתם מרגישים שדלת החוץ שלכם מתחילה לעשות לכם יותר בעיות כל יום? גם אתם מפחדים שמה יום אחד תכניסו את המפתח לחור המנעול, תסובבו