לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

התקנת מנעול לדלת אלומיניום

גם אתם חשים כי דלת האלומיניום שלכם מתחילה לעשות לכם יותר בעיות מבדרך כלל? גם לכם יש את התחושה שהדלת שלכם משחקת אותה "קשה להשגה" בתקופה האחרונה? גם אתם מפחדים כי יום אחד המפתח שלכם ישבר לכם בתוך חור המנעול? ישנם מקרים רבים שיכולים להוביל לדלת שלנו להיתקע או לעבוד בצורה פגומה וחשוב שנבין מה יכול לגרום לזה וכיצד אנו יכולים לסדר את זה.

במקרה של תקלה בדלת חשוב מאד לא להזניח אותה ולסדר אותם בצורה מהירה ואיכותית. המאמר הבא יעסוק בכל מה שחשוב לדעת על סוגי התקלות הנפוצות שיש לנו בדלת האלומיניום ועל התקנת מנעול לדלת אלומיניום.

 

דלת אלומיניום

דלתות אלומיניום הן לא הדלתות המוכרות ביותר שיש בשוק הישראלי כיום ואין סיבה מיוחדת לזה. לדלתות אלומיניום יש מגוון שימושים רחב מאד כמו דלתות פנים, דלתות חוץ, דלתות למשרד, דלתות למחסן ועוד. דלתות אלומיניום הן דלתות חזקות, איכותיות, יפות, קלאסיות, עמידות במשך שנים ומתאימות לכל חלל שנבחר לשים אותם.

 

בעיות נפוצות בדלתות אלומיניום שכדאי להכיר

כמו בכל סוגי הדלתות גם בדלתות אלומיניום מידי פעם אנו יכולים להיתקל בבעיות מסוימות. חשוב להכיר את סוגי הבעיות שיכולות לקרות לנו בדלת שלנו ולהבין כיצד אנו יכולים למנוע מהם לקרות או להתגבר. במקרה של בעיה מסוימת בדלת האלומיניום שלנו חשוב מאד לא לדחות את המועד הזמנת המנעולן או מועד פתרון הבעיה כדי לא ליצור בעיה חמורה יותר. הבעיות המוכרות הן:

 

עייפות החומר:

עייפות החומר הוא ביטוי המתאר בצורה טובה את סוג הבעיה שאנו נתקלים בה. כמו כל גוף בטבע, כמו גוף האדם או כמו גופים דוממים רבים גם הדלת שלנו מתעייפת עם הזמן והמנגנונים שלה מתחילים לאבד מהחיוניות שלהם. במידה אונו חשים כי הדלת שלנו מתחילה להתעייף חשוב מאד לא להזניח את אותם מנגנונים עייפים ושחוקים כדי שהבעיה לא תיגרר גם לשאר מנגנוני הדלת שלנו.

מנגנוני הדלת עובדים בצורה מאוחדת ומושפעים זה מזה. לכן, במידה ויש לנו מנגנון כל שהוא פגום בדלת הוא יכול להשפיע על שאר מנגנוני הדלת שלנו להיות תקולים גם כן. במקרה של בעיה מסוג זה אין הרבה מה לעשות עם החלק הישן מלבד להחליף אותו בחלק חדש.

 

מנגנון שבור או עקום:

מנגנוני הדלת שלנו יכולים להישבר או להתעקם וחשוב שנבחין כזה בזמן כדי לא ליצור תגובת שרשרת לשאר הדלת. כמו שציינו קודם לכן, מנגנוני הדלת פועלים בצורה משותפת זה עם זה והם מושפעים אחד מהשני. גם במקרה של מנגנון עקום או שבור שאר מנגנוני הדלת שלנו יכולים להישבר או להתעקם.

לכן, במקהר שאנו חשים כי יש לנו מנגנון שבור או עקום חשוב מאד שנדאג להחלפת החלק הפגום. המנגנונים של הדלת שלנו יכולים להתעקם או להישבר מכמה סיבות והן: בלאי, משחקי ילדים, מכות חוזקות מהקיר הסמוך, מכה חזקה מרהיט כבר בזמן מעבר דירה ועוד.

 

פריצה אלימה:

פריצה אלימה היא סיטואציה שבה הגנב פורץ את הדלת שלנו ומשאיר עליה סימני אלימות קשים. לרוב הגנב ישתמש לצורך הפריצה בכלים כמו לום או פטיש כדי לפרוץ את הדלת שלנו ובכך גם ישארו סימני הפריצה על הדלת .כאשר אנו רואים כי הדלת שלנו חוותה פריצה אלימה חשוב מאד לדאוג להחלפת אותם המנגנונים שניזוקו.

חשוב מאד לציין שגם אם דלת האלומיניום שלנו לא נפרצה בזמן ניסיון הפריצה חשוב מאד לבדוק האם קיים נזק באחד המנגנונים של הדלת שלנו. לעיתים ניסיון פריצה יכול להוות נזק עבור מנגנוני הדלת. מנגנון שלא פועל בצורה איכותית ותקינה הוא מנגנון שקל יותר פרוץ אותו.

 

גוף זר:

מקרה של גוף זר הוא מקרה שכיח מאד בדלתות חוץ. גוף זר יכול להיות לכלוך או אבק שנכנסו לאחד ממנגנוני הדלת שלנו, מתיישבים אליו וגורמים לו לבעיות רבות. לרוב זה יקרה בגלל לכלוך שהגיע מחוץ לבית ונכנס למנגנוני הדלת השונים, המנגנונים שיכולים להינזק הם: הצירים, הידית או מנגנון הנעילה.

במקרה ואתם מרגישים כי הצירים או הידית שלכם התחילו לעבוד בצורה קשה יותר מבעבר יכול מאוד להיות שנכנס אליהם לכלוך שמפריע להם בעבודתם התקינה. במקרה של גוף זר שנכנס למנגנון הנעילה המצב כבר קשה יותר. כל המנעולים עובדים באותה צורה, לכל מנעול יש בתוכו פינים שהם בעלי תפקיד חשוב. הפינים אחראים על פתיחת וסגירת המנעול שלנו.

בעת הכנסת המפתח הנכון לחור המנעול שלנו הפינים מסתדרים על פי הצורה הנכונה שלהם ובכך מתאפשרת הפתיחה של המנעול. כאשר ישנו גוף זר שנמצא בתוך המנעול שלנו הוא יכול להוביל לפינים שלנו לצאת מכלל פעולה. בנוסף, במידה ואנו ממשיכים להכניס את המפתח פעמים רבות אנו יכולים לגרום לו להיכנס עמוק יותר ולהוות בעיות רציניות יותר.

 

האם מנעולן מקצועי יכול לבצע התקנת מנעול לדלת אלומיניום?

במידה ואתם חשים כי יש לבצע התקנת מנעול לדלת אלומיניום או בעיה אחרת באחד ממנגנוני הדלת. ככל הנראה שאתם תצטרכו להזמין מנעולן מקצועי אליכם הביתה. מנעולן מקצועי יוכל לעזור לכם לפתור את הבעיה בצורה איכותית ומקצועית ובכך להבטיח לכם את תקינותה של הדלת שלכם.

לצערנו ישנם מנעולנים חובבניים בשוק שיכולים להוות לכם בעיות רבות לדלת שלכם בגלל עבודה מרושלת או שימוש בחלקים משומשים. לצורך הבטחת הזמנת מנעולן מקצועי אתם יכולים לוודא טרם ההזמנה שלו שהוא אכן יודע להתעסק עם סוג בדלת שיש לכם, שהוא בעל הכשרה מתאימה, שהוא מחזיק ברשיון מנעולן ושהוא בעל תעודת יושר.

 

כמה עולה התקנה של מנעול לדלת אלומיניום?

מחיר של התקנה של מנעול לדלת אלומיניום משתנה בין מנעולן למנעולן. כל מנעולן משתמש בכמה פרמטרים כדי לחשב את גובה הצעת המחיר שהוא יציע לכם. הפרמטרים הם: סוג הבעיה שיש לטפל בה, סוג הדלת, האם דרוש פריצת דלת או לא, מקום האירוע, זמן האירוע, שנות ניסיון, רמת השכלה ועוד.

כל אחד מהמקרים הללו יהווה חלק משמעותי בהצעת המחיר שלכם. מחיר ממוצע נע בין 120 ש"ח ויכול להגיע עד ל-450 ש"ח. כמובן שכל בעיה והמחיר שלה.

 

לסיכום:

במידה ואתם חשים כי יש לכם בעיה מסוימת באחד ממנגנוני הדלת שלכם חשוב מאד להיעזר במנעולן מקצועי כדי להבטיח טיפול ראוי בבעיה. חשוב להבין מה הוא סוג הבעיה ומה הוא המחיר שאתם עומדים לשלם על פתרון אותה בעיה.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

התקנת מנעול כספת עליון

הבית שלכם צריך אבטחה ושמירה בצורה גבוהה ואיכותית. חשוב מאד שאותם החפצים יקריי הערך שלכם ישמרו במקום בטוח ובעל מנגנוני אבטחה איכותיים וחזקים. לא תרצו

התקנת מנעולים לפלדלת

גם לכם יש תחושה שממש בקרוב אתם עלולים להיתקע מחוץ לדלת שלכם בגלל מפתח שנשבר לכם בתוך חור המנעול של דלת הפלדלת שלכם? גם אתם

התקנת מנעולים דלת רב בריח

גם אתם חשים כי דלת הרב בריח שלכם בזמן האחרון מתחילה לעשות לכם "חיים קשים" יותר מבעבר? גם אתם חשים כי יום אחד בעת סיבוב

התקנת מנעול לדלת שריונית חסם

גם לכם דלת השריונית חסם שלכם התחילה לעשות לכם יותר בעיות מהרגיל? גם אתם חשים כי יום יבוא וברגע שתסובבו את המפתח בתוך חור המנעול

התקנת מנעול לדלת פנים

גם לכם יש בעיות שקורות לכם זמן האחרון עם דלתות הפנים שלכם? גם לכם יש תחוש שיום אחר אחת מדלתות הפנים שלכם יכולות להיתקע בבית

התקנת מנעול צילינדר

גם אתם חשים כי מנעול הצילינדר שלכם מתחיל לעשות לכם יותר ויותר בעיות? גם לכם יש תחושה כי יום אחד במהלך סיבוב המפתח בתוך חור

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: