לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

התקנת מנעול לדלת פנים

גם לכם יש בעיות שקורות לכם זמן האחרון עם דלתות הפנים שלכם? גם לכם יש תחוש שיום אחר אחת מדלתות הפנים שלכם יכולות להיתקע בבית ולנעול את אחד הילדים בחדר? גם אתם מרגישים כי אחד מדלתות הפנים שלכם בבית מתחילה לעשות לכם חיים קשים בזמן האחרון? ישם מגוון רחב של סיבות שיכולות להוביל אותנו לדלת פנים תקועה.

חשוב מאד במקרה של בעיה מסוימת לא להמתין זמן רב מידי כדי לפתור את אותה הבעיה. חשוב מאד להזמין מנעולן מקצועי שיוכל להבטיח לכם תיקון איכותי של דלת הפנים שלכם. המאמר הבא יעסוק בכל מה שחשוב לדעת על דלתות פנים, בעיות נפוצות והתקנת מנעול לדלת פנים.

 

דלתות פנים

דלתות פנים הן אותן הדלתות שיש לנו בפנים הבית. תפקידן הוא להוות חוצץ בין חדרי הבית שלנו ולהפריד ביניהם. לרוב נראה דלתות פנים כדלתות עץ, דלתות זכוכית, דלתות, אלומיניום, דלתות ממ"ד ואפילו דלתות רב בריח. החשיבות של דלתות פנים תקינות בבית היא גבוה מאד וחשוב מאד לוודא שהן נמצאות במצב תקין בכל רגע. דלתות פנים ישמשו אותנו כדלתות לחדרי השינה, חדרי הילדים, חדר המטבח, חדרי השירותים והמקלחת, חדר המשרד ועוד.

במידה ויש לנו בעיה מסוימת באחת מדלתות הפנים שלנו בבית זה יכול להיות מסוכן מאד משום שברוב הפעמים אנו מסתובבים בבית שלנו ללא טלפון נייד ובמקרה של דלת שנתקעת לא תמיד נוכל להזעיק עזרה. לכן, במקרה של בעיה של אחת מדלתות הפנים של הבית חשוב מאד לבצע את התיקון באותו הרגע ולא להמתין זמן רב מידי.

 

בעיות נפוצות בדלתות הפנים שלנו בבית

כמו לכל סוגי הדלתות גם לדלתות הפנים שלנו יכולות להיות בעיות מסוימות. חשוב מאד לא להזניח את הבעיה ולדחות אותה למועד מאוחר יותר של טיפול. חשוב מאד להבין איזה סוגי בעיות יכולות להיות לדלתות הפנים שלנו וכיצד נוכל לתקן אותם או לכל היותר לאבחן ממה הן נגרמו. להלן סוגי הבעיות:

 

מנגנון שבור או עקום:

במקרה של מנגנון עקום או שבור חשוב מאד לא להזניח את הבעיה. מנגנוני הדלת שלנו מחוברים זה לזה ועובדים יחד. לכן, במקרה של מנגנון עקום או דבור הוא יכול להשפיע על שאר מנגנוני הדלת שלנו גם להתעקם או להישבר.

לכן, במקרה ואנו חשים כי יש לנו מנגנון שבור או עקום נשתדל להחליף אותו במהירות האפשרית כדי לא ליצור תגובת שרשרת של מנגנונים פגומים. מנגנוני הדלת יכולים להישבר או להתעקם בגלל: משחקי ילדים, בלאי, קבלת מכה מחפץ כבד בעת מעבר הדירה, מכות חוזרות מהקיר הסמוך ועוד.

 

גוף זר:

גוף זר הוא כל דבר שיכול להיכנס לתוך אחד ממנגנוני הדלת שלנו ולהפריע לו לתפקד בצורה תקינה. גוף זר יכול להיות לכלוך, אבק או חתיכות של חפצים שהילדים דחפו לתוך אחד המנגנונים של הדלת. במקרה של גוף זר אנו נרגיש כי אותו מנגנון עובד בצורה איטית, קשה או פגומה.

המנגנונים שיכולים להיפגע מגופים זרים הם: הידית, הצירים או מנגנון הנעילה. במקרה ואתם חשים כי הידית או הצירים של הדלת שלכם מתחילים לעבוד בצורה קשה יותר מבעבר יכול מאד להיות שנכנס אליהם גוף זר כל שהוא שמפריע להם לתפקד בצורה תקינה.

במקרה של גוף זר שנכנס למנגנון הנעילה המצב כבר מסובך יותר. כל המנעולים עובדים באותה הצורה על ידי הפינים. בכל מנעול יש פינים שאחריים על פתיחת המנעול ועל הסגירה שלו. בזמן שאנו מכניסים את המפתח הנכון לחור המנעול הפינים מסתדרים על פי הסדר הנכון ובכך מתאפשרת פתיחת הדלת שלנו.

במקרה של גוף זר שנמצא בתוך חור המנעול הפינים שלנו יכולים להתעקם או להישבר. במידה ואנו ממשיכים להכניס את המפתח לתוך חור המנעול אנו יכולים לגרום ללכלוך להידחף עוד פנימה ולעשות בעיות נוספות.

פעמים רבות גוף זר יכול להיכנס לדלת שלנו בגלל חור מחוץ לבית שמביאה אותו לתוך הדלת שלנו, אבל זה קורה לרוב בדלתות חוץ. בדלתות פנים ברוב הפעמים שאנו מגלים שיש גוף זר באחד המנגנונים של הדלת שלנו זה יהיה בגלל שילדים דחפו לתוכו כל מיני חפצים. לכן, חשוב מאד ליידע את הילדים שאסור להכניס לתוך הדלת שום דבר שהוא לא המתח שלה ושהיא לא משחק.

 

עייפות החומר:

עייפות החומר הוא ביטוי שמתאר בצורה יוצאת דופן את הבעיה הזאת. כמו בכל גוף בטבע אם זה גוף חיי או גוף דומם הזמן עושה את שלו. עם הזמן מנגנוני הדלת שלנו מתחילים לאבד מרמת החיוניות שלהם ונעשים קשים יותר לשימוש, שחוקים יותר או יוצרים בעיות אחרות. כמו שציינו כבר בסעיף של 'מנגנון שבור או עקום' מנגנוני הדלת שלנו מחוברים זה לזה והם מושפעים מתפקודם אחד של השני.

גם כאן, במקרה של מנגנון שמפסיק לתפקד בצורה תקינה יכולה להיות תגובת שרשרת שתוביל לשאר מנגנוני הדלת לתפקד גם בצורה פגומה. לכן, במקרה של מנגנון ישן ועייף חשוב מאד לבצע את ההחלפה בצורה מהירה כדי לא לתת לשאר המנגנונים של הדלת להיהרס גם כן. מה שיש לעשות במקרה הזה הוא להחליף את אותו מנגנון ישן במנגנון חדש.

 

כמה עולה שירות של התקנת מנעול לדלת פנים?

שירות של התקנת מנעול לדלת פנים הוא לא אמור להיות יקר במיוחד כל עוד מדובר רק על שירות של התקנת מנעול. ברגע שדרוש שירות נוסף המחיר כבר משתנה.

לצורך חישוב הצעת המחיר שיציע לכם המנעולן ישנם כמה פרמטרים שכל מנעולן משתמש בהם לחישוב גובה הצעת המחיר שחשוב שתדעו והם: סוג הבעיה אותה יש לתקן, סוג הדלת, האם דרושה פריצה, שנות ניסיום של המנעולן, רמת השכלה ועוד. כל אחד מהם מהווה סעיף חשוב בהצעת המחיר שתקבלו. מחיר ממוצע נע בין 120 ש"ח ל-450 ש"ח.

 

האם ניתן לבצע התקנת מנעול לדלת פנים לבד?

במידה ואתם אנשים עם ידיים טובות ולא מפחד מאתגרים אתה בהחלט יכול לבצע החלפת מנעול לדלת פנים בצורה עצמית כל עוד לא דרוש תיקון נוסף כמובן. ניתן להיעזר בסרטונים מהאינטרנט. במידה ואתם לא מעוניינים באתגרים מסוג זה אתם יכולים לשנות למנעולן מקצועי שיפתור לכם את הבעיה.

 

לסיכום:

ישנם סוגים רבים של בעיות שיכולות לקרות לדלת הפנים שלנו וחשוב מאד שנבין מה הן וממה הן נגרמות.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

התקנת מנעול לעסק

גם אתם מרגישים כי מנעול העסק שלכם מתחיל לעשות לכם קצת חיים קשים? גם לכם יש את החשש שמה יום בהיר אחד אתם תכניסו את

התקנת מנעול כספת עליון

הבית שלכם צריך אבטחה ושמירה בצורה גבוהה ואיכותית. חשוב מאד שאותם החפצים יקריי הערך שלכם ישמרו במקום בטוח ובעל מנגנוני אבטחה איכותיים וחזקים. לא תרצו

התקנת מנעולים לפלדלת

גם לכם יש תחושה שממש בקרוב אתם עלולים להיתקע מחוץ לדלת שלכם בגלל מפתח שנשבר לכם בתוך חור המנעול של דלת הפלדלת שלכם? גם אתם

התקנת מנעולים דלת רב בריח

גם אתם חשים כי דלת הרב בריח שלכם בזמן האחרון מתחילה לעשות לכם "חיים קשים" יותר מבעבר? גם אתם חשים כי יום אחד בעת סיבוב

התקנת מנעול לדלת שריונית חסם

גם לכם דלת השריונית חסם שלכם התחילה לעשות לכם יותר בעיות מהרגיל? גם אתם חשים כי יום יבוא וברגע שתסובבו את המפתח בתוך חור המנעול

התקנת מנעול לדלת אלומיניום

גם אתם חשים כי דלת האלומיניום שלכם מתחילה לעשות לכם יותר בעיות מבדרך כלל? גם לכם יש את התחושה שהדלת שלכם משחקת אותה "קשה להשגה"

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: