לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

התקנת מנעול לעסק

גם אתם מרגישים כי מנעול העסק שלכם מתחיל לעשות לכם קצת חיים קשים? גם לכם יש את החשש שמה יום בהיר אחד אתם תכניסו את המפתח לתוך חור המנעול של דלת העסק שלכם והמפתח שלכם ישבר בתוך המנעול? ישנם סיבות רבות לחשוש שמה מנעול העסק שלנו יעשה לנו בעיות. ישנם מקרים רבים שיכולים לפגום ולהוציא מכלל שימוש את מנעול העסק שלנו.

ראשית, חשוב לנשום עמוק, להירגע ולפנות למנעולן מקצועי שיבוא לתקן את שורש הבעיה בצורה מהירה וללא בזבוז זמן מיותר. המאמר הבא יעסוק בכל מה שחשוב לדעת על תקלות מוכרות בדלתות ומבנעולים וכל מה שכדאי לדעת על התקנת מנעול לעסק שלכם.

 

מנעול לעסק

העסק שלנו הוא דבר חשוב מאד. בגדול, הוא כמו הילד שלנו. אנו דואגים לו כל יום, משקיעים בו את מיטב המאמצים והמשאבים שיש לנו, נעשה הכל כדי לראות אותו גדל וצומח ולעולם לא ניתן לו ליפול. דלת העסק שלנו ומנעול העסק שלנו הם דברים חשובים מאד שיש לדאוג גם להם.

דלת העסק שלנו היא השומר הראשי של העסק שלנו, ישנם עסקים רבים שמחזיקים בסחורות יקרות וחשובות. דלת העסק שלנו תשמור על אותן סחורות במקומם הנכון ותמנע ואותם אנשים לבצע גניבה בבית העסק שלנו. בנוסף, עסקים רבים עובדים בצורה יומיומית עם לקוחות ועובדים שנכנסים בכל מהלך היום לתוך העסק שלכם.

לכן, דלת או מנועל שלא עובד בצורה תקינה בעסק שלכם יכול ליצור לכם בעיות רבות. לא תרצו שבגלל מנעול תקול או פגום לקוחות רבים לא יוכלו להיכנס לעסק שלכם. נוסף על כך, לא תרצו שבגלל מנעול שלא עובד בצורה טובה העובדים שלכם לא יוכלו להיכנס לעסק ולהתחיל את יום העבודה בזמן.

 

בעיות נפוצות בדלתות

כל דלת יכולה לקבל מכה או אירוע כלשהו שיכול להשפיע על תפקודה התקין. חשוב מאד שנכיר את סוגי הבעיות כדי שנוכל להבין כיצד לסדר את אותה הבעיה שהדלת שלנו חווה או לכל היותר לאבחן את סיבת הבעיה כדי לנסות שלא תקרה שוב. להלן הבעיות המוכרות:

 

פריצה אלימה:

פריצה אלימה היא פריצה המלווה באלימות קשה נגד הדלת. בנוסף, לאחר פריצה אלימה נוכל לראות סימני אלימות שנשארו על דלת העסק או דלת הבית שלנו. ברוב המקרים הגנב ישתמש בכלים חזקים כמו פטיש או לום כדי לבצע את הפריצה. סימני האלימות יכולים להיות על הצירים, על הידית, על מנגנון הנעילה וגם על הדלת עצמה.

במקרה שחווינו פריצה אלימה חשוב מאד לטפל בבעיה ולהחליף את אותם חלקים ההרוסים במהירות האפשרית כדי לוודא שאנו מחזירים את הדלת שלנו למצבה התקין ושאנו מחזירים לנו את הרוגע הנפשי. במידה והיה ניסיון פריצה חשוב גם כן לבדוק שאף מנגנון לא חווה פגיעה משום שמנגנון שחווה פגיעה בעת ניסיון פריצה גם הוא יכול לצאת מכלל שימוש. מנגנון תקול הוא מנגנון שקל יותר לפרוץ אותו.

 

מנגנון שבור או עקום:

ברגע שאנו שמים לב כי יש לנו בדלת העסק מנגנון שבור או עקום חשוב מאד לדאוג להחלפתו בצורה מהירה ואיכותית. מנגנוני הדלת מחוברים זה לזה ופועלים בצורה מסונכרנת. לכן, כאשר יש לנו בדלת מנגנון שבור או עקום הוא יכול להשפיע על שאר מנגנוני הדלת לעבוד בצורה פגומה גם כן.

מנגנוני הדלת שיכולים להישבר או להתעקם הם הידית, הצירים או מנגנון הנעילה. במידה ואנו חשים כי אחד מהמנגנונים הללו התעקם או נשבר חשוב מאד להחליפו כדי לא ליצור תגובת שרשרת של הרס מנגנונים לדלת שלנו.

 

גוף זר:

גוף זר במנגנוני הדלת שלנו היא סיטואציה מוכרת מאד בדלתות חוץ ובדלתות עסקים רבים. לרוב גוף זר יכול להיות לכלוכים או אבק שנכנסים לתוך אחד המנגנונים שלנו וגורמים לו לפעול בצורה פגומה. פעמים רבות הדלתות הסובלות מגופים זרים במנגנונים השונים הן דלתות חוץ משום שהן חשופות יותר לכלוכים מהרחוב.

עסקים רבים שמייצרים אבק גם כן סובלים פעמים רבות מגופים זרים שפוגעים במנגנוני הדלת. עסקים כמו מסגריות, נגריות ועוד. במקרה ואתם חשים כי הידית שלכם או הצירים שלכם התחילו לפעול בצורה קשה יותר יכול מאד להיות שלכלוך או אבק התיישבו עליהם ומפריעים להם לבצע את תפקידם בצורה חלקה.

במקרה של גוף זר שנכנס למנגנון הנעילה של הדלת שלנו הסיטואציה כבר חמורה יותר. כל המנעולים עובדים באותה צורה. בתוך כל מנעול יש פינים שתפקידם הוא לבצע את הפתיחה והסגירה של המנעול בעת הכנסת המפתח הנכון לתוך חור המנעול.

כאשר המפתח הנכון נכנס למנעול הפינים מסתדרים במקומם ובכך מתאפשרת הפתיחה של המנעול שלנו. במקרה ונכנס גוף זר למנעול הוא יכול לעקם את הפינים שלנו בנוסף, במקרה ואנו ממשיכים להכניס את המפתח פעמים רבות לתוך המנעול אנו יכולים לדחוף את הגוף הזר עמוק יותר וליצור בעיות נוספות.

 

עייפות החומר:

הביטוי עייפות החומר הוא ביטוי נהדר כדי להסביר את סוג הבעיה. כמו כל גוף בטבע עם הזמן רמת החיוניות שלנו יורדת. הזמן עושה את שלו גם לדלת העסק שלנו ולמנגנונים שלה. כאשר אנו שמים לב כי אחד המנגנונים של הדלת שלנו מתחיל לתפקד בצורה עייפה חשוב מאד שנדאג להחליף אותו מנגנון חדש בצורה מהירה.

כמו שציינו קודם לכן, מנגנוני הדלת מחוברים זה לזה. ברגע שאחד המנגנונים עובד בצורה עייפה או פגומה הוא משפיע על שאר מנגנוני הדלת שלנו גם. לכן, כאשר יש לנו מנגנון ישן נדאג להחליף אותו במהירות במנגנון חדש כדי לא לגרום לעוד מנגנונים לצאת מכלל תפקוד.

 

כמה עולה התקנת מנעול לעסק?

התקנת מנעול לעסק הוא לא דבר יקר כל כך. במידה ומדובר על התקנת מנעול בלבד ולא על פעולות נוספות. כל המנעולים מחשבים את הצעת המחיר על פי אותם פרמטרים שחשוב להכיר כמו: סוג הבעיה שיש לתקן, האם דרוש פריצה, סוג הדלת, שנות ניסיון ועוד. מחיר ממוצע של התקנת מנעול לעסק יהיה בין 120 ל-450 ש"ח.

 

האם ניתן לבצע התקנת מנעול לעסק בצורה עצמאית?

התקנת מנעול לעסק היא לא משימה קשה כל כך. במידה ויש לכם בעסק עובד בעל ידיים טובות או בעל ניסיון עבר בתחום המנעולנות הוא יכול לבצע את התקנת המנעול. במידה ואתם לא מעוניינים באתגרים נוספים התקשרו למנעולן מקצועי שיבוא לפתור את הבעיה.

 

לסיכום:

מנעול של דלת העסק שלכם הוא לא צחוק בכלל. במקרה שישנה בעיה חשוב מאד לפתור אותה בצורה מהירה.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

התקנת מנעול צילינדר

גם אתם חשים כי מנעול הצילינדר שלכם מתחיל לעשות לכם יותר ויותר בעיות? גם לכם יש תחושה כי יום אחד במהלך סיבוב המפתח בתוך חור

התקנת מנעול כספת עליון

הבית שלכם צריך אבטחה ושמירה בצורה גבוהה ואיכותית. חשוב מאד שאותם החפצים יקריי הערך שלכם ישמרו במקום בטוח ובעל מנגנוני אבטחה איכותיים וחזקים. לא תרצו

התקנת מנעולים לפלדלת

גם לכם יש תחושה שממש בקרוב אתם עלולים להיתקע מחוץ לדלת שלכם בגלל מפתח שנשבר לכם בתוך חור המנעול של דלת הפלדלת שלכם? גם אתם

התקנת מנעולים דלת רב בריח

גם אתם חשים כי דלת הרב בריח שלכם בזמן האחרון מתחילה לעשות לכם "חיים קשים" יותר מבעבר? גם אתם חשים כי יום אחד בעת סיבוב

התקנת מנעול לדלת שריונית חסם

גם לכם דלת השריונית חסם שלכם התחילה לעשות לכם יותר בעיות מהרגיל? גם אתם חשים כי יום יבוא וברגע שתסובבו את המפתח בתוך חור המנעול

התקנת מנעול לדלת אלומיניום

גם אתם חשים כי דלת האלומיניום שלכם מתחילה לעשות לכם יותר בעיות מבדרך כלל? גם לכם יש את התחושה שהדלת שלכם משחקת אותה "קשה להשגה"

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: