לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

התקנת מנעול צילינדר

גם אתם חשים כי מנעול הצילינדר שלכם מתחיל לעשות לכם יותר ויותר בעיות? גם לכם יש תחושה כי יום אחד במהלך סיבוב המפתח בתוך חור המנעול המפתח שלכם ישבר בתוך המנעול? גם אתם כי מנעול הצילינדר שלכם מתחיל לעשות לכם חיים קשים? ישנם מקרים רבים בהם אנו נחוש כי מנעול הצילינדר שלנו מתחיל לעשות לנו בעיות רבות.

חשוב מאד להבין ממה אותן בעיות יכולות לקרות ומה יש לנו לעשות בנידון. במקרה של תקלה מסוימת בדלת שלנו חשוב מאד לא להזניח את הבעיה כדי לא לגרור לבעיות רבות יותר לקרות. חשוב מאד להיעזר בעזרתו של מנעולן מקצועי כדי להבטיח טיפול אחראי ומקצועי. המאמר הבא יעסוק בכל מה שחשוב לדעת על סוגי בעיות שיכולות לקרות למנעול הצילינדר שלכם ועל התקנת מנעול צילינדר.

 

מנעול צילינדר

מנעול צילינדר או אותו המנעול המוכר ביותר שיש כמעט ב-100% מהדלות בארץ. מנעול צילינדר הוא המנעול הנמכר והמשומש ביותר שיש בעולם כיום. רובנו הגדול משתמש במנעול הצילינדר שלו לדלתות שיש לנו בבית או במשרד. והוא נפתח על ידי אותם המפתחות השטוחים עם הראש העגול שיש לכולנו לפחות כמה מהסוג הזה על צרור המפתחות שלנו. מנעול צילינדר הוא מנעול מתוחכם, חזק, פועל בצורה נקייה וחקלה והוא בעל מנגנון נוח לשימוש.

במקרה ואנו חשים כי יש לנו בעיה מסוימת עם אחד ממנעולי הצילינדר שלנו חשוב מאד לא להזניח את אותה הבעיה ולפתור אותה בצורה מהירה ואיכותית כדי לא להוביל לבעיות נוספות בדלת שלנו. מנעול הצילינדר הוא החלק החשוב ביותר בדלת שלנו והוא מה שאחראי על רמת השמירה והאבטחה של הדלת שלנו. לכן, במידה ואתם חשים כי ישנה בעיה מסוימת מהרו לפתור אותה.

 

בעיות מוכרות שיכולות לקרות למנעול הצילינדר שלנו בבית

ישנם כמה סוגים של בעיות מוכרות מאד שיכולות לקרות לנו במנעולי הצילינדר שלנו. חשוב מאד שנבין מה הגורם לכל אחת מהתקלות הללו כדי שנוכל להבין את הבעיה וכדי שנוכל בעתיד למנוע ממנה לקרות שוב. הזנחה של תקלה שיש לנו במנעול הצילינדר יכולה להוביל לבעיות רבות שיהיו לנו בעתיד הקרוב והרחוק. התקלות הנפוצות הן:

 

גוף זר:

גוף זר יכול להוביל לבעיות רבות בתוך מנעול הצילינדר שלנו ובשאר מנגנוני הדלת שלנו. גוף זר הוא כל דבר שנכנס לאחד ממנגנוני הדלת שלנו ומתחיל לשבש אותו. גוף זר יכול להיות לכלוך או אבק שעפו מהרחוב או שנכנסו על ידי אחד הילדים שלנו. לרוב זה קורה בדלתות חוץ משום שהן חשופות יותר ללכלוך מהחוץ גם זה יכול לקרות גם בדלתות פנים.

במקרה ואתם חשים כי ישנה בעיה בידית שלכם או הצירים יכול מאד להיות כי ישנו גוף זר בתוך אחד המנגנונים הללו שמפריע להם לתפקד בצורה חלקה ותקינה.

במקרים של גוף זר בתוך מנעול הצילינדר שלנו המקרה כבר רע יותר. כל המנעולים עובדים באותה הצורה. בתוך כל המנעול נמצאים פינים. תפקידם של הפינים הוא לפתוח ולסגור את המנעול שלנו. בעת הכנסת המפתח הנכון לחור המנעול הפנים שלנו מסתדרים במקומם הנכון ובכך מתאפשרת פתיחת המנעול.

כאשר יש לנו גוף זר בתוך המנגנון הנעילה של הדלת שלנו הוא יכול לגרום לפינים שבמנעול להתעקם. במקרה שאנו ממשיכים להכניס את המפתח לתוך חור המנעול אנו יכולים לדחוף את הלכלוך עמוק יותר ולהוות בעיות נוספות.

 

פריצה אלימה:

פריצה אלימה היא פריצה שנעשית בכוח רב ומשאירה סימני אלימות על הדלת שלנו. ברוב המקרים של פריצה אלימה הגנב משתמש בכלים קשים כמו לום או פטיש כדי לפרוץ את הדלת שלנו. פריצה אלימה יכולה לפגוע בכל מנגנוני הדלת שלנו כמו: הידית, הצירים, מנגנון הנעילה וכמובן גם הדלת עצמה.

בזמן הפריצה האלימה המנגנונים של הדלת יוצאים מכלל שימוש בעקבות המכות שהם מקבלים. כאשר אנו חשים כי הדלת שלנו חוותה פריצה אלימה חשוב מאד לדאוג לתיקון מלא של כל המנגנונים שנהרסו. במקרה וחווינו ניסיון פריצה שלא צלח חשוב מאד לבדוק שאכן לא קיים נזק מסוים במנגנון הנעילה של הדלת שלנו. ניסיון פריצה כושל יכול גם להוות נזק למנעול הצילינדר שלנו.

 

מנגנון שבור או עקום:

במקרה של מנגנון שבור או עקום חשוב מאד לא להמתין עם התיקון זמן רב מידי. במידה ואנו חשים כי יש לנו בדלת מנגנון שבור או עקום חשוב מאד להחליף את אותו המנגנון למנגנון חדש. מנגנוני הדל עובדים בצורה מסונכרנת אחד עם השני והם מושפעים מתפקודם של שאר מנגנוני הדלת שלנו. לכן, במידה וקיים לנו מנגנון תקול בדלת שלנו הוא יכול להשפיע גם על שאר מנגנוני הדלת שלנו להיות תקולים ולעבוד בצורה פגומה.

 

עייפות החומר:

עייפות החומר הוא ביוטי נהדר כדי להסביר את סוג הבעיה הזאת. כמו גוף האדם שמזדקן עם הזמן ונהיה פחות חיוני מבעבר כך גם הדלת שלנו ומנגנוניה. הזמן עושה את שלו גם לדלת שלנו. עם הזמן מנגנוני הדלת השונים מתחילים להתעייף ולעבוד בצורה פחות טובה ואיכותית כמו בעבר.

כמו בציינו קודם לכן, מנגנוני הדלת עובדים בצורה מסונכרנת והם מושפעים אחד מהשני. לכן, במקרה שיש מנגנון פגום או ישן הוא יכול להשפיע על שאר מנגנוני הדלת שלנו לפעול באותה צורה. בסיטואציה שיש לנו מנגנון נעילה ישן ועייף הדבר היחיד שיש לנו לעשות הוא להחליף את אותו המנגנון המנגנון חדש ותקין כדי לא ליצור תגובת שרשרת.

 

כמה עולה שירות של התקנת מנעול צילינדר?

התקנת מנעול צילינדר לא צריך להיות יקר במיוחד כל עוד זה השירות היחיד שדרוש. במידה והדלת שלכם תקועה ואי אפשר לפתוח אותה ועל המנעולן לפרוץ אותה המחיר של השירות כבר יעלה. לצורך הצעת המחיר המנעולנים המחשבים אותה על פי כמה פרמטרים שחשוב להכיר והם: סוג הבעיה שיש לפתור, האם דרוש פריצה, סוג הדלת, שנות הניסיון ועוד. על אחד מהם מהווה סעיף בהצעת המחיר. מחיר ממוצע בשוק נע בין 120 ל-450 ש"ח.

 

האם אפשר לבצע התקנת מנעול צילינדר בצורה עצמאית?

התקנת מנעול צילינדר הוא לא דבר מסובך כל כך ובהחלט ניתן לבצע אותו בצורה עצמאית. במידה ואתם אנשים עם ידיים טובות ניתן להיעזר במדריכים או סרטונים ולהחליף את מנעול הצילינדר שלנו לבד. במידה ואנו לא מעוניינים באתגרים מסוג זה, נמליץ לכם להזמין מנעולן מקצועי.

 

לסיכום:

ישנם מקרים רבים של בעיות במנעולי צילינדר. חשוב מאד לא להזניח טיפול בבעיה מסוימת כדי שהיא לא תהיה רצינית יותר.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

התקנת מנעולים לפלדלת

גם לכם יש תחושה שממש בקרוב אתם עלולים להיתקע מחוץ לדלת שלכם בגלל מפתח שנשבר לכם בתוך חור המנעול של דלת הפלדלת שלכם? גם אתם

התקנת מנעולים דלת רב בריח

גם אתם חשים כי דלת הרב בריח שלכם בזמן האחרון מתחילה לעשות לכם "חיים קשים" יותר מבעבר? גם אתם חשים כי יום אחד בעת סיבוב

התקנת מנעול לדלת שריונית חסם

גם לכם דלת השריונית חסם שלכם התחילה לעשות לכם יותר בעיות מהרגיל? גם אתם חשים כי יום יבוא וברגע שתסובבו את המפתח בתוך חור המנעול

התקנת מנעול לדלת אלומיניום

גם אתם חשים כי דלת האלומיניום שלכם מתחילה לעשות לכם יותר בעיות מבדרך כלל? גם לכם יש את התחושה שהדלת שלכם משחקת אותה "קשה להשגה"

התקנת מנעול לדלת פנים

גם לכם יש בעיות שקורות לכם זמן האחרון עם דלתות הפנים שלכם? גם לכם יש תחוש שיום אחר אחת מדלתות הפנים שלכם יכולות להיתקע בבית

התקנת מנעול לעסק

גם אתם מרגישים כי מנעול העסק שלכם מתחיל לעשות לכם קצת חיים קשים? גם לכם יש את החשש שמה יום בהיר אחד אתם תכניסו את

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: