לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

כיוון דלתות

ישנם רגעים בהם אנו שמים לב שאחת מדלתות הבית שלנו לא מתפקדת באותה צורה שהיא תפקדה שבוע לפני כן, ואנו כלל לא מבינים מה גרם לבעיה הזאת להתחיל. לפתע דלת הבית שלנו בכל פתיחה או סגירה מתחילה לשרוט לנו את הרצפה ולהשאיר סימני שריטות עמוקות.

תופעה מאד מוזרה משום ששבוע לפני כן היא עבדה בצורה חלקה וכעת היא עושה לנו בעיות רבות ברצפה ובאופן הפתיחה והסגירה של הדלת. עד עכשיו התופעה הזאת נשמעה לנו מאד מוזרה ולא בדיוק הבנו ממה היא נגרמת, אך יש לה סיבה והיא פשוטה מאד. במאמר הבא נסביר לכם כל מה שצריך לדעת על כיוון דלתות, כיצד עושים עושים את זה, מה המחיר לכיוון דלתות ועוד.

 

כיצד נבין שהדלת שלנו צריכה כיוון?

קיימות מספר סיבות שבעזרתן נבין שאנחנו צריכים לכוון את הדלת שלנו והסיבות הן: כאשר נבחיר שהדלת שלנו נגררת על הרצפה ועושה לנו שריטות, כאשר הדלת שלנו נעה בצורה עקומה בעת הפתיחה והסגירה, כאשר הדלת שלנו סגורה ונעולה אך עדיין קיים פתח.

בכל אחד מהסיטואציות הללו ככל הנראה שהפתרון היעיל ביותר יהיה לכוון את הדלת שלנו. לצורך כיוון נכון וברמה גבוהה תוכלו להזמין מנעולן מקצועי ומורשה שיסדר לכם את הבעיה ללא בעיה ובאיכות גבוה.

 

כיוון דלתות מה זה בכלל אומר?

כיוון דלתות הוא תהליך פשוט שהמנעולן עושה שבמסגרתו הוא מכוון את הדלת כדי שהיא תוכל לנוע בצורה ישרה על הציר שלו ולא בצורה עקומה. לרוב הבעיה נמצאת בצירי הדלת שלנו או בצירי המשקוף שלנו ושם המנעולן יצטרך לבצע את עבודת התיקון והכיוון.

ברוב המקרים נגלה שצירי הדלת לא מחוברים היטב, או שהם זזו ממקומם או שקיים גוף זר שהזיז אותם ממקומם בצורה גסה מה שמונע מהדלת לנוע בציר הטבעי והישר שלה ולנוע בצורה עקומה.

 

באיזה סיטואציה נצטרך לבצע כיוון לדלת שלנו?

הסיטואציות בהן נצטרך לבצע כיוון דלתות לאחת מדלתות הבית שלנו הן מאד ברורות. הכנו עבורכם רשימת דוגמאות לסיטואציות שבהן נבין שאנו צריכים לקרוא למנעולן מקצועי שיכוון לנו את הדלתות:

  • כאשר נבחין שדלת הבית שלנו נפתחת ונסגרת בצורה עקומה.
  • כאשר נבחין שדלת הבית שלנו לאחר נעילתה עדיין קיים רווח ושהדלת לא נסגרת עד הסוף.
  • כאשר נבחין שדלת הבית שלנו בעת פתיחתה וסגירתה נגררת על רצפת הבית או חורקת.

בזמן שנבחין שאחת הסיטואציות הללו קורת לאחת מדלתות הבית שלנו ככל הנראה שהפתרון היעיל ביותר שנמצא יהיה כיוון הדלת. במידה וכיוון הדלת הוא לא הפתרון ככל הנראה שקיצור הדלת יפתור את הבעיה.

 

 כיוון דלתות, לאיזה סוג של דלתות כיוון דלתות יכול לפתור את הבעיה?

כיוון דלתות יכול לעזור למגוון רחב מאד של דלתות, כמו:

–        עוזר לדלת ממ"ד.

–       עוזר לדלת אש.

–        עוזר לדלת זכוכית.

–        עוזר לדלת רב בריח.

–       עוזר  לדלת שריונית חסם.

–        עוזר לדלת לעסק.

–        עוזר לדלת אלומיניום.

–       עוזר לדלת עץ.

–        עוזר לדלת פנים.

–       עוזר לדלת חוץ.

–        ועוד.

חשוב לדעת שכיוון דלתות הוא חלק מההכשרה של מנעולנים. לכן, רובם הגדול של המנעולנים יוכל לפתור לכם את הבעיה ללא מכשול.

 

עד כמה חשוב שנטפל בבעיית כיוון דלתות בצורה מהירה ואיזה סוג של נזקים יכולים להתרחש כתוצאה מדלת לא מכוונת?

חשוב מאד לא לדחות את הטיפול בדלת לא מכוונת, דחייה לא עוזרת לסיטואציה להיות טובה יותר וברוב המקרים היא רק הופכת את הבעיה לחמורה יותר. דחייה של הטיפול היא בעיה הראשונה שאנשים עושים. אולי נצליח להסתדר עם דלת לא מכוונת כמה ימים אך הנזק המתמשך שהיא יכולה להותיר אחריה הוא רציני ביותר ויעלה לכם כסף רב יותר לצורך הטיפול.

דחייה של טיפול בדלת לא מכוונת יגרום לבעיות הבאות:

–        במידה ונתעלם מדלת לא מכוונת עלולה להיות נזק ופגיעה חמורה לדלת שלנו.

–        במידה ונתעלם מדלת לא מכוונת עלולה להיות פגיעה ברצפה שלנו ברמה חמורה.

–        במידה ונתעלם מדלת לא מכוונת מצבה של הדלת עלול להחמיר עד שדלת הבית שלנו עלולה לא להיסגר כלל.

–        במידה ונתעלם דלת לא מכוונת עלולה להיות פגיעה רצינית בצירי הדלת עד למצב שנזדקק להחליף את הצירים לצירים חדשים.

–        במידה ונתעלם מדלת לא מכוונת עלול להיווצר נזק רב למשקוף שלנו ובסיטואציות חמורות הוא עלול לצאת ממקומו.

–        במידה ונתעלם מדלת לא מכוונת עלולה להיות פגיעה אסתטית בעיצוב הדלת שלנו.

–        במידה ונתעלם מדלת לא מכוונת עלולים להיווצר מגוון רחב מאד של תקלות שרק הפכו את הדלת שלנו לבעייתית הרבה יותר ובעלת הרבה יותר מקרים שצריך לטפל בהם.

 

האם קיימת האפשרות לכוון את דלתות הבית שלנו לבד בצורה עצמאית?

התשובה היא כן, במידה ואתם אנשים שיודעים לעבוד עם הידיים שלכם, במידה ואתם אנשים עם ניסיון בכל מה שקשור לתחזוקת הבית שלכם ותחזוקת הדלתות, במידה ואתם אנשים שהתנסו בעבר עם תיקוני דלתות ככל הנראה שכיוון דלתות לא יהיה מסוכך כל כך בשבילכם ובעזרת מדריך או סרטונים תוכלו לבצע את כיוון הדלתות לבד ללא עזרתו של מנעולן.

במידה ואתם לא ממש יודעים כיצד להתחיל עם סוג כזה של תיקון דלת, רצוי שתזמינו את שירותו של מנעולן מקצועי ומורשה שיסדר לכם את הבעיה ללא בעיה. לכיוון דלתות יש השפעה חשובה מאד על הדלת שלכם. היא משפיעה על הרצפה, על המשקופים וגם על בטחונכם במרחב.

עבודה לא איכותית של כיוון דלת בבית שלכם יכולה להוביל אתכם למגוון רחב מאד של בעיות. בעיות שאותם בעתיד תצטרכו לסדר על חשבונכם. לכן במידה ואתם לא הנדימנים הזמינו מנעולן מורשה.

 

כמה יעלה לי כיוון דלתות לבית שלי?

חשובה העבודה המקצועית של מנעולן מורשה שבא לבצע עבודת כיוון דלתות אך חשוב מאד גם המחיר שהוא גובה מכם. חשוב שהסכום יצדיק את העבודה שקיבלתם ושיגרום לכם לנחת נפשי.  חשוב לציין שכל מנעולן גובה מחיר שונה על פי הפרמטרים השונין כמו: שעות עבודה, מקום העבודה, השכלה, שנות ניסיון, סוג הדלת, סוג הבעיה ועוד.

פירוט מחירי כיוון דלתות:

  • כיוון דלת יעלה בערך 120 ש"ח.
  • איזון דלת יעלה בערך 120 ש"ח.
  • קיצור דלת יעלה בערך 150 ש"ח.

 

 לסיכום:

כיוון דלתות הוא לא משהו שיש להזניח אותו כלל. חשוב לעשות את עבודת הכיוון בעזרת מנעולן מקצועי שיודע את העבודה משום שאחר הוא עלול לגרור אותנו לבעיות נוספות.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

איזון דלתות

לעיתים אנו נתקלים בבעיות שונות בדלת הכניסה שלנו או בדלת הפנים שלנו שאנו כלל לא מבינים מה קורה לאותה הדלת. פתאום משום מקום דלת הכניסה

קיצור דלתות

פעמים רבות אחרי שאנחנו משפצים את הבית שלנו אנו נבחין שדלתות הבית שלנו לא נסגרות באותה קלות כמו בעבר. נכון, זה עלול להעלות המון שאלות

תיקון דלת אש

לדלת אש תפקיד מאד חשוב בכל מה שנוגע לשמירה מפני שריפות בבניין המגורים שלכם או בבניין המשרדים. דלתות אש הן דלתות מסיביות שנפתחות בצורה רחבה

תיקון דלת לעסק

לדלת העסק שלנו יש מטרה ברורה למדי והיא לשמור על העסק שלכם בצורה בטוחה מכל פריצה שהיא. סוג הדלת של העסק שלכם השתנה בהתאם לעסק

תיקון דלת עץ

דלתות עץ ניתן לראות כמעט בכל בית כיום. לרוב נראה אותן כדלתות פנים שישמשו לנו בחדרי השינה, חדר המטבח, חדר משחקים, חדרי עבודה ועוד. כמובן

תיקון דלת רב בריח

עיקר תפקידה של דלת הכניסה שלנו כיום הוא שמירה ואבטחה על חלל הבית ועל תושבי הבית. דלתות רב בריח הן הדלתות המוכרות והנפוצות ביותר בשוק

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: