לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

כיצד להתמודד עם ילד נעול ברכב

לצערנו הרב אנו שומעים יותר ויותר מקרים של שכחת ילדים ברכב. כאשר הורה שוכח ילד ברכב הדבר יכול לגרום לסכנת חיים עבור הילד. כולם אומרים לי זה לא יקרה אבל אף אחד לא יכול להיות בטוח בזה ב-100%. סדר היום הלחוץ שיש לנו משפיע לנו הרבה על הזיכרון ועל הערכות מצב שונות.

לעיתים עודף של לחץ יכול לגרום לנו לשכוח את הדבר החשוב לנו מכל והוא הילד שלנו. התופעה של שכחת ילדים ברכב עולה ועולה בשנים האחרונות ומסכנת עשרות ילדים בשנה. לעיתים אפילו ישנם הורים שמשאירים את ילדיהם במודע במכונית רק לכמה דקות, ובכמה דקות אלו הכל יכול להשתנות.

 

כולנו אומרים "לי זה לא יקרה" אך אף אחד לא יכול להיות בטוח זכך:

שכחת ילד ברכב אינה מעידה על הזנחתו של הילד. לצערנו הרב הרבה הורים דואגים ואוהבים שוכחים את הילד שלהם במכונית ויוצאים לסדר היום שלהם. אולי מדובר על תרבות מלחיצה שגורמת לשכוח דברים חשובים? או שמדובר על לו"ז צפוף שגורם לאבד את הצפון? המילים "לי זה לא יקרה" לא תקפות פה וכל הורה חייב להיות אחראי על כך. המילים שאנו צריכים להגיד הם "אני יעשה הכל כדי לא לתת לזה לקרות".

 

במידה ויש ילד נעול ברכב מה עושים?

במידה והבחנתם בילד שנמצא לבד בתוך רכב ישנם מספר דברים שחשוב מאד שתעשו:

  1. ראשית, יש לבדוק האם ישנה דלת פתוחה ברכב או לחילופין תא המטען.
  2. כמה שיותר מהר התקשרו למוקד חירום של המשטרה, המוקד יעזור לכם במתן פעולות שעליכם לבצע.
  3. התקשרו למנעולן באזור הקרוב, כדי שיוכל לסייע לכם בחילוץ הילד.
  4. במידה ואתם חשים כי יש לפרוץ את אחד מדלתות הרכב או את החלונות חשוב לתת לגורם מוסמך לבצע את זה כדי לא לפגוע בילד שנמצא בפנים.

במידה והבחנתם בילד שנמצא לבד ברכב ישנם דברים שחשוב לא לעשות:

  1. חשוב מאד לא להיכנס ללחץ ופאניקה. ברגע שאנחנו נכנסים לפאניקה אנחנו לא חושבים בצורה הגיונית. ואנחנו יכולים לפגוע בחייו של הילד או לעכב את זמן הפעולה. במידה ואתם מרגישים שאתם לא עומדים בלחץ הרב היעזרו בגורם נוסף שנמצא שם.
  2. ניסיון פריצה לבד אינו דרך טובה, במידה ואתם רוצים לפרוץ את הדלת או החלון בעזרת אבן או כל כלי אחד, חשוב לנסות ולעשות את כל הדרכים האחרון לפני כן. ניפוץ החלון של הרכב בזמן שישנו ילד בפנים יכול להיות מאד מאד מסוכן עבור הילד. ניתן לנפץ את החלון רק לאחר מתן אישור משטרתי.
  3. במידה והבחנתם בילד נעול ברכב אל תקחו את הזמן. חייגו במהירות הגדולה ביותר למשטרה ולמנעולן.

 

אילו דרכים יש כדי למנוע את שכחת הילד ברכב:

דרכים למניעה הם הדרכים הטובות ביותר שאפשר לעשות עם תופעה איומה זו. הכנו לכם ההורים מספר רעיונות שחשוב לעשות אותם כמה ביותר. כדי למנוע את הטעות הבא של הורה ששוכח את ילדו ברכב.

 

דרך א': חיישנים

כיום ישנם חיישנים מתקדמים שהמטרה שלהם היא למנוע את שכחת הילד ברכב. חיישנים אלו תפקידם להתריע כאשר נשאר ילד או בעל חיים אחר ברכב לאחר שהיא ננעלה. בשנים האחרונות הייתה הצעת חוק בכנסת אשר אומרת שבכל רכב בישראל חייבת להיות מותקנת מערכת כזאת, אבל עד שהיא תקרה ישנן מגוון רחב של חברות טכנולוגיה שניתן לרכוש אצלם את החיישנים הללו. זה בהחלט יכול לשמור על חיי הילדים שלכם.

 

דרך ב': טלפונים חכמים

טלפונים ניידים קיבלו שם רע מאד בכל מה שקשור לנהיגה. וטוב שכך הם אחד הגורמים לתאונות דרכים בימים אלו. אך תוכלו להשתמש בהם גם בצורה טובה ולא רק כהיסח דעת אלא לצורך התקנתם של אפליקציות שתפקידם להתריע בכל סוף נסיעה על בדיקת המושב האחורי.

בנוסף, נוכל לבצע תזכורות בטלפון הנייד או לחילופין להשאיר אותו מאחור ליד הילד, ובכך גם לא נשתמש בו בזמן הנסיעה וגם ככל הנראה הוא יהווה לנו תזכורת בסוף הנסיעה לקחת את הילד. נכון, זה עצוב שאנחנו משתמשים בטלפון שלנו כתזכורת לקחת את הילד שלנו אבל נעשה הכל כדי לא לשכוח את הבייבי שלנו במושב האחורי.

 

דרך ג': דקלום כל שמות הילדים

אופציה נוספת היא לדקלם את כל שמות הילדים שלכם בכל סוף נסיעה ולהפוך את זה להרגל. כל ילד שאתם אומרים דמיינו היכן הוא נמצא ברגע זה. ברגע שתהפכו את ההרגל הזה לקבוע כך בכל סוף נסיעה גם תחשבו על הילדים שלכם וגם לא יצא מצב שתשכחו את אחד מהם במושב האחורי.

 

דרך ד': עזרים חיצוניים

ניתן להשתמש בכל עזר חיצוני שיש לנו כדי להזכיר לנו לבדוק את המושב האחורי כמו תזכורת על המראה, פתק על ההגה, או כל תזכורת כזו או אחרת שתעזור להם לחשוב רגע לפני היציאה שלכם מהרכב אם יש עוד מישהו שצריך לצאת.

 

דרך ה': דברו עם האהובים שלכם

נכון, הרבה פעמים הדרך הקלה ביותר היא לתת לילדים איזה מסך כזה או אחר כדי שהתעסקו עם משהו ולא יפריעו לנו הנהגים. אך זהו גם לא פתרון בריא עבור הילד שלכם וגם יכול לגרום לכם לשכוח אותו ברכב. פתרון טוב הוא לשוחח עם הילד שלכם במהלך הנסיעה ובכל גם תצרו קשר טוב יותר איתו ותתעניינו בחייו וגם לא תשכחו אותו לעולם ברכב.

 

לסיכום

תעשו את כל מה שביכולתכם כדי לא לתת לכם אפילו את האופציה הכי קטנה לשכוח את ילדיכם ברכב.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

5 דברים שכדאי לדעת על כספות

ישנם דברים בחיים שהם לא כל כך חשובים ואפשר להסתפק משהו פשוט לצורך סיפוק רצונינו. אבל שהדבר מגיע לבחירת כספת המצב כבר נהיה שונה וישנם

5 טעויות נפוצות שקורות לגנב

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, על המשפחה ועל הרכוש שלנו בצורה המושלמת ולא לתת פרצה לגנב. אך את האמת שרובנו לא מודעים לדברים רבים

8 טיפים לבחירת מנעולן

אף אחד לא יודע מה יהיה הרגע שבו הוא יצטרך להזמין אליו הביתה מנעולן. מנעולן הוא מקצוע מפוקפק שאנו יכולים ליפול בפח אם לא נדע

איך בוחרים מנעולן

מנעולן הוא בין אנשי המקצוע החשובים ביותר שאנו יכולים להזדקק לשירותיו. לא פעם אנחנו עומדים בסיטואציה שאנחנו צריכים את שירותיו של מנעולן מקצועי. בסיטואציות רבות

איך בוחרים פורץ

בחיינו יהיו רגעים שנאלץ להזמין פורץ אלינו הביתה. הפורץ לרוב יתן לנו את שירותיו בכך שהוא יפתח לנו דלת שאין באפשרותנו לפתוח אותה בצורה המקובלת

איך יודעים מתי צריך להחליף מנעול

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, המשרד שלנו והחסן שלנו מוגן ובטוח מפני גנבים ופריצות. עצם הידיעה שהבית שלנו מוגן נותנת לנו רוגע נפשי. אך

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: