לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

כיצד מתקנים מנעול רכב

לעיתים אנו חווים בעיות כאלה ואחרות עם מפתחות הרכב שלנו, בעיות כמו: מפתח שלא נכנס כהלכה לסוויץ' הרכב, דלת שלפעמים ננעלת ולפעמים לא, בעייתיות מסוימת בסיבוב המפתח בתוך הסוויץ' ועוד. אילו בעיות המתרחשות מפעם לפעם ברכבים מסויימים.

אך אל דאגה הרכב שלכם לא עומד לשבוק חיים, ישנה אופציה שבה אתם יכולים להשתמש כדי להיפטר מהבעיות המעיקות הללו. אופציה זאת היא פשוטה והיא להתקשר למנעולן המתמחה במנעולי רכבים והחלפתם, והוא יכול לפתור לכם את הבעיה אחת ולתמיד. במאמר הבא נסביר לכם אילו בעיות ברכב דורשות החלפת מנעול.

 

מה הן הבעיות שעלולות לצוץ לנו שבעקבותיהן ניאלץ להחליף מנעול:

  1. כאשר מפתח הרכב שלנו מסתובב בצורה חופשית ומנעול הרכב לא מגיב לסיבובו של המפתח.
  2. כאשר מפתח הרכב שלנו מסתובב חצי סיבוב בלבד ולא משלים סיבוב מלא.
  3. כאשר מפתח הרכב שלנו לא נכנס עד הסוף לחור המנעול.
  4. ועוד ועוד.

 

מה הן הדרכים היעילות שקיימות היום שבעזרתן ניתן לתקן בעיות אלו:

חשוב להבין שכדי לפתור כל בעיות שקיימות לכם במנעול צריך להיעזר במנעולן מורשה, מקצועי ושמתמחה בתחום שלו אתם זקוקים. חשוב לציין, לא כל המנעולנים מתמקצעים על מנעולי רכבים, תיקונם והחלפתם. לכן, יש לברר זאת לפני הזמנת איש המקצוע. להלן דרכי הפעולה:

  1. חיוג למוקד מנעולנים או למנעולן פרטי שאתם מכירים.
  2. העברת כל פרטי הרכב שלכם לצורך הבנה סוג הרבה ואופן טיפולו. פרטים כמו: שנת יצור, סוג הרכב, מודל הרכב דגם ספציפי וכמובן מה היא הבעיה.
  3. המתנה עד הגעתו של המנעולן המורשה לצורך תיקון הבעיה. המנעולן יגיע מצויד בכלים הזקוקים לו.
  4. פתרון הבעיה ממה אתם סובלים ברכב שלכם.

דוגמא לכך היא: יהונתן התקשר למנעולן מורשה. יהונתן היה נסער ביותר בשום שלאחר דייט רומנטי עם אשתו במתחם שרונה בתל אביב הוא הגיע לרכב שלו, נכנס למכונית אך הרכב לא הניע לו כלל. מה שקרה הוא שהמנעול של הרכב שלו סירב לעבוד על ידי סיבוב המפתח.

יהונתן התקשר במהירות למנעולן אשר מתמחה בתחום הרכבים לאחר פחות מחצי שעה של המתנה המנעולן נתן ליהונתן שירות איכותי ומקצועי שלא לקחת יותר משעה. תוך זמן לא ארוך יהונתן ואשתו יכלו לחזור הביתה בשלום לאחר ערב רומנטי. מקרים כאלו קורים הרבה פעמים. לכן, אל תחשבו שמשהו נורא קרה לרכב שלכם, כי ככל הנראה זו היא רק בעיה במנעול ולא יותר מזה.

 

האם ישנם דברים שאנו יכולים לתקן לבד?

התשובה היא כן, ישנם מספר פעולות שאנו הנהגים יכולים לעשות לבד ללא עזרתו של מנעולן. הפעולות הן:

 

אופציה א':

שימונו של המנעול הוא דבר שתמיד ניתן לעשות ולא רק למנעולי רכב. אך במקרה הזה אנו מדברים על מנעולי רכבים. ייתכן ולאחר שימון המנעול בתרסיס המיועד לכך, תיפתר לכם הבעיה והמנעול יחזור לעבודה תקינה. את השימון אתם יכולים לעשות לבד או לחילופין בעזרת המנעולן.

 

אופציה ב':

כיום רוב מפתחות הרכבים שלנו פועלים על ידי סוללה. לעיתים לא מדובר כלל על בעיות במנעול הרכב אלא בבעיית סוללה חלשה שהפסיקה לתפקד. לכן, רגע לפני שאתם מאבדים את העשתונות שלכם בדקו האם אכן מדובר בבעיית סוללה חלשה. אם כן, זכיתם וחסכתם זמן וכסף של הזמנת מנעולן.

 

אופציה ג':

החלפת מפתח לעיתים תפתור לנו את הבעיה. פעמים רבות שיני המפתח מתעקמות מה שגורם למנעול הרכב שלנו להפסיק להגיב לאותו המפתח. שימוש במפתחות הספייר שלנו יפתרו לנו את הבעיה או לחילופים שכפולו של המפתח יועיל לנו לצורך הנעת הרכב גם כן.

 

מה הוא הפתרון היעיל ביותר? החלפת המפתח או החלפת כל המנעול?

על כך צריך להתייעץ עם מנעולן מוסמך, משום שלעיתים מדובר על בעיה פשוטה שתדרוש רק את החלפת המפתח או תיקונו. אך לעיתים מדובר על בעיה בכל מנגנון הנעילה של הרכב וזה כבר יגרור אותנו להחלפתו המלאה של המנגנון ולא רק טיפול נקודתי של הבעיה. תשובות אלו יכולות להענות רק על ידי מנעולן ורק ברגע שהוא מבחין בסוג הבעיה.

 

האם עדיף מנעול רכב חדש או משומש?

לעיתים נצטרך להחליף את מנעול הרכב כולו. ישנם שני אופציות לצורך פתרון בעיה זו והם שימוש במנעול חדש או שימוש במנעול משומש שעבר תיקון על ידי מנעולן מורשה. לכל אחת מן האופציות הללו ישנה יתרונות וחסרונות.

 

אפשרות ראשונה: מנעול חדש

האופציה של רכישת מנעול חדש תהווה עבורנו את הפתרון האולטימטיבי משום שנזכה לאמינות, אחריות ואיכות המנעול. אך הזמנה כזאת יכולה לקחת זמן רב ותהיה יקרה הרבה יותר משימוש במנעול משומש.

 

אפשרות שנייה: מנעול משומש

שימוש המנעול משומש יהווה לנו יתרון ברור ומובהק שהוא המחיר הנמוך והזמינות. למנעול משומש אין את הצורך בזמן המתנה. כמובן, שמנעול משומש הוא מנעול שכבר בעבר עבר שימוש ברכבים וככל הנראה היה צריך החלפה. חשוב לציין שמנעול משומש עובר בדיקות מקיפות של תקינותו.

 

לסיכום

אם נתקלתם בבעיה מסוימת במנעול הרכב שלכם אל תתיאשו ותתחילו להילחץ כי ישנם פתרונות רבים שמנעולן מוסמך יכול לפתור ללא בעיה.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

איך למנוע פריצה לדירה בזמן חופשה

הקיץ הגיע אלינו ואיתו הגיע גם עונת החופשות בארץ ובחו"ל. ישראלים רבים יוצאים לחופשות בזמן חופשת הקיץ. על פי סקר שנערך במשטרה בתקופת הקיץ מספר

איך לתקן דלת חורקת

דלת חורקת היא אף פעם לא צליל נעים לאוזן שלנו. לא נעים להגיע אחרי יום עבודה ארוך עם ידיים מלאות בקניות מהסופר ולגלות שדלת הכניסה

איך לתקן דלת כניסה

דלתות הכניסה לבית שלנו במהלך היום לא מהוות עבורינו יותר מידי תשומת לב ומחשבה, אבל שמשהו קורה להן זה פתאום הדבר הכי חשוב שיש בבית.

5 דברים שכדאי לדעת על כספות

ישנם דברים בחיים שהם לא כל כך חשובים ואפשר להסתפק משהו פשוט לצורך סיפוק רצונינו. אבל שהדבר מגיע לבחירת כספת המצב כבר נהיה שונה וישנם

5 טעויות נפוצות שקורות לגנב

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, על המשפחה ועל הרכוש שלנו בצורה המושלמת ולא לתת פרצה לגנב. אך את האמת שרובנו לא מודעים לדברים רבים

8 טיפים לבחירת מנעולן

אף אחד לא יודע מה יהיה הרגע שבו הוא יצטרך להזמין אליו הביתה מנעולן. מנעולן הוא מקצוע מפוקפק שאנו יכולים ליפול בפח אם לא נדע

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: