לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

כך תמגנו את הרכב שלכם מפריצה

בשנים האחרונות הראה עלייה בכמות הפריצות לרכבים בשנה. רכבים מאז ומתמיד היו מגנט לגניבות ופריצות. בעקבות זאת חברות הרכבים, חברות הביטוח ומנעולנים רבים העלו את המודעות לכך שחשוב לקדם את כל ענייני מערכות ההגנה המתקדמות לרכב, כדי לצמצם את המגיפה. במאמר הבא הכנו עבורכם מספר אופציות לגיטימיות שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן בצורה טובה יותר על הרכב שלכם מפני גניבות ופריצות.

 

מדוע בכלל צריך למגן רכבים?

מגיפת גניבת הרכבים הפכה בשנים האחרונות למכה רצינית ביותר עבור בעלי הרכבים. כדי לנסות ולפתור את הבעיה הנוראית הזאת הומצאו ופותחו בשוק שלל פתרונות שיסייעו לבעל הרכב לשמור על ביטחון רכבו בעזרת מגוון פתרונות טכנולוגיים מתקדמים.

אך ככל שהטכנולוגיה של אמצעי ההגנה מתפתחת כך גם הטכנולוגיה של הפורצים מתפתחת. לכן, חשוב מאד שכאשר אתם שמים מיגון על הרכב שלכם מפני פריצה בידקו שהוא אכן חדיש ומסייע בפני פריצות. ככל שהשוק מתקדם כך גם אנו צריכים להתקדם איתו.

 

הכנו לכם כמה קווים מנחים שחשוב לדעת כיצד למגן את הרכב שלכם בצורה הטובה ביותר:

כלל ראשון:

חשוב מאד מקום החנייה שלכם. הקפידו לחנות את הרכב שלכם במקום מואר ומרכזי ולא בסמטאות חשוכות שאיש אינו יכול לראות את הרכב. פתרון זה הוא פתרון שדורש רק את תשומת לבכם על מקום החנייה שלכם. ככל שתחנו את הרכב שלכם במקום יותר מואר ומרכזי כך יפחתו סיכויי הפריצה. גנבים אוהבים לעבוד בחושך בלי שמישהו יכול לראות אותם. אל תתנו להם את המקום הזה.

מקרי פריצה רבים קרו שאנשים החנו את הרכב שלהם בחנייה מרוחקת. עדיף להשקיע עוד כמה דקות הליכה נוספות ושהרכב ינוח בלילה במקום מסודר, שמור ואם יש את האופציה גם שיהיה מוגן. האופציה של חניית הרכב בתוך חניון יכולה להועיל לכם הרבה כאשר מדובר על הבטיחות, נכון זה יכול להיות יקר יותר בטווח הקרוב אך זה יכול למנוע פריצות רבות לרכב ומעשי ונדליזם.

 

כלל שני:

מנעול הגה הוא פתרון טוב וישן. כולנו מכירים אותו והוא אכן יכול לסייע בזמן פריצה. ישנם מנעולים אשר נועלים חלקים שונים ברכב כמו מנעול הילוכים ומנעול דוושות. כל אחד מהם נועל חלק אחד ברכב כל עוד לא נכנס מפתח לשחררו.

בגדול מספיק מנעול אחד כדי למנוע מהגנב להזיז את רכבכם, אך אם ברצונכם להשתמש בכל סוגי המנעולים אתם לגמרי מוזמנים. הרבה מנעולים בתוך הרכב שלכם יספרו לגנב שיש לו משימה מסובכת יותר מהרכב השכן ואולי יעזוב את רכבכם במנוחה.

 

כלל שלישי:

מנעול קודן הוא גם אופציה טובה לשמירה על הרכב שלכם. התקנה של מנעול קודן היא פשוטה יחסית ומרבית חברות הביטוח דורשות זאת לצורכי הביטוח. ישנם סוגים רבים של קודנים וחשוב לשים לב שהקודן שמותקן לכם ברכב הוא מסוג חדש ולא מסוג כזה שקל מאד לפרוץ.

חשוב מאד מאד! אל תרשמו אף פעם את הקוד במקום מסויים ברכב שלכם זה יכול לסייע לגנב בזמן גניבת הרכב. אל תעשו לו חיים קלים.

 

כלל רביעי:

מערכות אזעקה הם פרט חשוב מאד למיגון הרכב שלכם. לאחר שהוציאו את האזעקה שמצפצפת ללא הפסקה מהחוק, המציאו סוגי אזעקה מתקדמות יותר אשר מחוברות למערכת שתפקידה להתריע לבעלי הרכב או לחברת האבטחה במידה ואירעה פריצה ברכב שלכם. בעזרת מערכת זאת תוכלו להיות מודעים אם משהו מתרחש ברכב שלכם גם אם אתם לא בקרבת מקום.

 

כלל חמישי:

כיום הומצאו מערכות אשר תפקידן להשבית מערכות שונות ברכב עד שלא נכנס קוד או מפתח לצורך שחרורן. משבטים אלו נועדו להשבית את האופציה להזיז את הרכב, השבתת המנוע, השבתת מערכת הדלת או מערכת החשמל. כולן יסיעו לכם לשמור על הרכב שלכם מפני גניבה ויעכבו את הפורץ.

 

כלל שישי:

אופצייה יעילה מאד היא התקנת מערכת איתור GPS, בעזרת מערכת איתור זאת חברת האבטחה שלכם תוכל לעקוב אחרי כל תנועות הרכב שלכם ולאתר את מיקומו. מערכת GPS מאפשרת גם לגורמים משטרתיים לעקוב אחר רכבכם בזמן אמת ולראות היכן הרכב נמצא.

חשוב מאד לשים לב לשמור על מפתחות הרכב. רכבים רבים נגנבים בעזרת מפתחות הרכב. חשוב לשים את מפתח הרכב במקום שקשה למצוא אותו. פעמים רבות גניבות נעשות על ידי מפתחות שנשארו בתוך הרכב או הוחבאו שם בכוונה למקרה הצורך. מקרים רבים נגנבו מכוניות על ידי גניבת צרור המפתחות או התיק כולו.

 

לסיכום

אחד הדברים שאנחנו הכי לא רוצים הוא להגיע בבוקר ולגלות שהרכב שלנו נגנב בלילה. לצורך שמירה טובה על הרכב ישנם אפשרויות רבות שאנו יכולים לעשות או להתקין ברכב כדי לצמצם ולמנוע את הגניבה. כיום קיימים בשוק מגוון רכב מאד של מערכות הגנה המיועדות לרכב מפני גניבות ופריצות.

חשוב להשקיע לפחות אחד ממערכות ההגנה הללו לצורך שמירה על הרכב שלכם. חיסכון שמערכת הגנה מפני גניבה יכולה להוביל לגניבת כל הרכב ואז המקרה כבר יעלה לכם ביוקר.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

איך להחליף צילינדר

לעיתים מגיע השלב בו אנו צריכים להחליף את הצילנידר של דלת הכניסה שלנו לבית או לאחד מהחדרים בבית. לרוב הצילינדר של דלת הכניסה הוא החשוב

איך למנוע פריצה לדירה בזמן חופשה

הקיץ הגיע אלינו ואיתו הגיע גם עונת החופשות בארץ ובחו"ל. ישראלים רבים יוצאים לחופשות בזמן חופשת הקיץ. על פי סקר שנערך במשטרה בתקופת הקיץ מספר

איך לתקן דלת חורקת

דלת חורקת היא אף פעם לא צליל נעים לאוזן שלנו. לא נעים להגיע אחרי יום עבודה ארוך עם ידיים מלאות בקניות מהסופר ולגלות שדלת הכניסה

איך לתקן דלת כניסה

דלתות הכניסה לבית שלנו במהלך היום לא מהוות עבורינו יותר מידי תשומת לב ומחשבה, אבל שמשהו קורה להן זה פתאום הדבר הכי חשוב שיש בבית.

5 דברים שכדאי לדעת על כספות

ישנם דברים בחיים שהם לא כל כך חשובים ואפשר להסתפק משהו פשוט לצורך סיפוק רצונינו. אבל שהדבר מגיע לבחירת כספת המצב כבר נהיה שונה וישנם

5 טעויות נפוצות שקורות לגנב

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, על המשפחה ועל הרכוש שלנו בצורה המושלמת ולא לתת פרצה לגנב. אך את האמת שרובנו לא מודעים לדברים רבים

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: