לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

מדוע לא כדאי לפרוץ מנעול לבד?

חזרת מאירוע מדהים, הייתה מסיבה שווה עם הרבה אלכוהול, ריקודים ואוכל. כל הדרך הביתה המחשבה היחידה שלך היא כמה מהר תצלול למיטה. בראש כבר ויתרת על מקלחת ואתה מאד מקווה שמחר בבוקר לא תקום עם חמרמורת בגלל כמות האלכוהול ששתית. אתה עולה לאט לאט במדרגות הבניין, מזהה את הדלת שלך ומחפש את הפתח בתיק.

לאחר דקה או שתיים של חיפוש מסיבי אתה מבין שככל הנראה המפתח אבד במקום מסויים. כנראה מאוחר מידי להצטער על כך שהייתי צריך לשכפל מפתח ולשים אצל השכנים. המחשבה הבאה היא האם להזמין מנעולן או לנסות לפרוץ את הדלת לבד. במאמר הבא נסביר לכם בכמה סיבות מדוע לא כדאי לפרוץ מנעול לבד.

 

להלן מספר סיבות מדוע לא כדאי לפרוץ את הדלת הבית שלכם לבד ללא בעל מקצוע:

סיבה מספר 1:

הסיבה הראשונה והחשובה ביותר מדוע כדאי לא לפרוץ דלת לבד היא משום אתם ככל הנראה לא יודעים מה היא הדרך הנכונה לעשות את זה. נכון, בסרטים זה נראה ממש פשוט מכניסים סיכה מזיזים אותה מעט והופ הדלת נפתחת. אך הסרטים הם לא כמו במציאות ופריצת מנעול היא דבר קצת יותר מסובך ממה שאתם חושבים.

בנוסף, אדם שפורץ דלת ללא ניסיון יכול להשאיר אחריו נזקים רבים שיעלו לו הרבה מאד לתקן אותם. נזקים כמו: נזק למנעול, נזק לידית הדלת, נזק למשקוף, נזק לעיצוב הדלת ועוד. לכן, גם אם הדבר שאתם הכי רוצים כרגע הוא לפרוץ את הדלת, המתינו למנעולן מקצועי שיפרוץ את דלת הבית שלכם ללא נזק מיותר.

 

סיבה מספר 2:

הסיבה השנייה לכך שלא כדאי לפרוץ מנעול לבד היא משום שככל הנראה תפגעו מפעולה זו. פריצת מנעול היא לא דבר כל כך קל. בנוסף, לצורך פריצת מנעול שלא תותיר אחריה נזק רב חשוב להשתמש בכלים מתאימים. שימוש בכלים זמינים כמו מקדחה, מברג או שימוש בידיים הוא ממש לא הדרך הנכונה לפרוץ מנעול.

בנוסף, במידה ואתם נלחמים מול מנעול חזק ככל הנראה שתהרסו את המנעול, את הכלי שתשתמשו איתו ופעולה כזאת עלולה להיות מסוכנת מאד עבורכם. חשוב להימנע מפריצה ללא ניסיון משום שאתם כלל לא רוצים גם להיפצע וגם להיות תקועים מחוץ לדלת שלכם.

 

סיבה מספר 3:

סיבה שלישית מדוע לא כדאי לפרוץ דלת של מנעול לבד היא מהסיבה הפשוטה שלאדם ללא ניסיון בתחום הפריצה מאד קשה לפרוץ מנעול לבד. בנוסף אדם שאין בידיו את הכלים המתאימים שלבי הפריצה יכולים לקחת זמן רב מאד וליצור עוגמת נפש גדולה. לכן, תנו לאדם שיש לו ידע רב בתחום ובעל הכלים המתאימים שיפרוץ לכם את דלת הבית בצורה טובה, חלקה וללא כל פציעות או נזקים לדלת.

 

סיבה מספר 4:

סיבה רביעית מדוע לא כדאי לפרוץ א דלת הבית לבד היא משום שלאחר שלב הפריצה ישנו שלב חשוב מאד והוא שלב תיקון המנעול. ככל הנראה ברגע הלהט לא נחשוב על שלב חשוב זה אלא נחשוב רק על פתיחת הדלת. אבל לאחר כל פריצת מנועל יש לתקן את המנעול הקיים או להחליף אותו.

ככל הנראה אם תפרצו את הדלת שלכם לבד תהיו זקוקים אפילו יותר לשלב התיקון או ההחלפה של המנעול. לכן אם ברצונכם לפרוץ לבד את המנעול שלכם חשבו מבעוד מועד על כך שאתם צריכים לא רק כלים לפריצה אלא גם כלים מתאימים להחלפת מנועל או לתיקונו.

שימוש במנעולן מומחה בעת פריצת הדלת תחסוך לכם הרבה, משום שמנעולן יגיע עם הכלים המתאימים לפריצה ועם הכלים המתאימים לתיקון המנעול לאחר הפריצה. כך שהזמנת איש מקצוע בהחלט תחסוך לכם הרבה זמן וכאב ראש.

 

סיבה מספר 5:

סיבה חמישית היא פשוטה מאד והגיונית ביותר. לתת לבעל המקצוע לעשות את העבודה שלו. במקרים רבים אנו מחפשים לקצר תהליכים ולחסוך כסף. אך חשוב לתת לבעל המקצוע לעשות את מה שהוא יודע יותר טוב מכל וזה את העבודה שלו.

כמו שלא תעקרו לכם שן לבד, משום שאין בידכם את הידע והכלים המתאימים כך חשוב שלא תפרצו את מנעול הבית שלכם לבד. לעיתים מחשבה על קיצור תהליך או חיסכון בו יכולה לגרום רק לזמן ממושך יותר של הבעיה שיגררו להוצאות רבות יותר ממה שציפינו.

 

סיבה מספר 6:

סיבה שישית מדוע לא כדאי לפרוץ מנעול לבד, רוב המקרים בהם רצה לקצר הליכים ולעשות את העבודה לבד תהיה הסיבה הכלכלית. רובנו מחפשים את המקומות שאנחנו יכולים לחסוך בהם. פריצת מנעול לבד היא בהחלט אחת מהמחשבות הללו של חיסכון. אך האם במקרה של פריצת מנעול לבד אנחנו באמת חוסכים כסף?

ככל הנראה אם נפרוץ מנעול לבד חיסכון של כסף לא יהיה פה. משום שאנו נצטרך לקנות את הציוד המתאים, לעבוד על כך שעות רבות וככל הנראה נותיר הרבה יותר נזק ממה שהיה מותיר מנעולן מקצועי. לכן, חשוב לפני שבוחרים לעשות עבודה לבד להבין מה היא כוללת בתוכה העבודה. דבר נוסף שחשוב הוא להוריד מעט מהפסון שלנו ולהבין שאנחנו לא יכולים לעשות הכל לבד.

 

לסיכום

ישנן מספר רב של סיבות מדוע לא כדאי לפרוץ את מנעול הבית שלנו לבד. עכשיו הבחירה היא בידיכם. תוכלו לעשות את זה הצורה חלקה על ידי איש מקצוע או שתוכלו לעשות את זה לבד ולא תדעו מתי ואיך תראה התוצאה הסופית.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

8 טיפים לבחירת מנעולן

אף אחד לא יודע מה יהיה הרגע שבו הוא יצטרך להזמין אליו הביתה מנעולן. מנעולן הוא מקצוע מפוקפק שאנו יכולים ליפול בפח אם לא נדע

איך בוחרים מנעולן

מנעולן הוא בין אנשי המקצוע החשובים ביותר שאנו יכולים להזדקק לשירותיו. לא פעם אנחנו עומדים בסיטואציה שאנחנו צריכים את שירותיו של מנעולן מקצועי. בסיטואציות רבות

איך בוחרים פורץ

בחיינו יהיו רגעים שנאלץ להזמין פורץ אלינו הביתה. הפורץ לרוב יתן לנו את שירותיו בכך שהוא יפתח לנו דלת שאין באפשרותנו לפתוח אותה בצורה המקובלת

איך יודעים מתי צריך להחליף מנעול

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, המשרד שלנו והחסן שלנו מוגן ובטוח מפני גנבים ופריצות. עצם הידיעה שהבית שלנו מוגן נותנת לנו רוגע נפשי. אך

איך לבחור דלתות

מדי כמה שנים חשוב להחליף דלת. אם מטעמי סטיילינג או אם מטעמי בטיחות. לבחירת דלת ישנם כמה פרמטרים חשובים. ראשית חשוב שהדלת שנבחר תהיה אכיתותית

איך להחליף צילינדר

לעיתים מגיע השלב בו אנו צריכים להחליף את הצילנידר של דלת הכניסה שלנו לבית או לאחד מהחדרים בבית. לרוב הצילינדר של דלת הכניסה הוא החשוב

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: