לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

מה לעשות אם המפתח בקושי יוצא מהמנעול

במידה ובזמן האחרון אתם מרגישים שמפתח הבית שלכם מסרב לצאת בצורה חלקה מהמנעול, לשם זה נכתב המאמר הבא. במידה ומפתחות הבית שלכם מסרבים לצאת מהמנעול חשוב לטפל בבעיה זאת בהקדם משום שהמתנה עם בעיה זאת עלולה ליצור בעייה גדולה וחמורה יותר בעתיד שככל הנראה תעלה לכם גם יותר.

חשוב להבין שזה הוא לא סוף העולם וישנם דרכים לפתור זאת. במאמר הבא ריכזנו עבורכם כל מה שאתם צריכים לדעת כאשר המפתח מסרב לצאת מהמנעול בצורה חלקה.

 

האם זה כה חשוב להתעסק עם מפתח שמסרב לצאת מהמנעול בצורה חלקה?

טרם פגשתי באדם שאוהב להיתקע מחוץ לבית או לרכב שלו. לכן, אנו יוצאים מנקודת הנחה שאין אנשים כאלו. במידה והמפתח בקושי נכנס למנעול או במידה והמפתח בקושי יוצא המנעול, בקרוב מאד אתם יכולים למצוא את עצמיכם תקועים מחוץ או בפנים הבית שלכם בגלל מאבקים רבים עם המפתח.

יהיו מקרים שזה יעבוד לכם על ידי הפעלת כוח רב על המפתח ויהיו מקרים בהם תאלצו להמשיך להילחם בו עד יאוש. כדי למנוע את ההימורים כל בוקר וערב האם הפעם יצליח לי או לא חשוב לטפל בבעיית המפתח כדי לא להפוך כל פתיחה וסגירה של דלת למלחמת עולם חדשה כי סביר להניח שזה לא יעבור מעצמו.

 

מה עלי לעשות או לא לעשות כאשר המפתח בקושי יוצא לי מהמנעול?

במאמר הבא הכנו עבורכם הסבר על מה יש לעשות ומה לא לעשות בזמן שאנו מרגישים שהמפתח שלנו מסרב לצאת או להיכנס כשורה אל המנעול.

  1. הפתרון הוא ממש לא בשימוש בכוח, שימוש בכוח יכול רק להחמיר את המצב שלכם.
  2. שימונו של המנעול יכול להועיל רבות כאשר מהפתח נתקע בזמן הכנסתו או הוצאתו מהנמעול. תוכלו להשתמש בספריי WD40 המיועד לכך.
  3. יש לקרוא למנעולן מקצועי שיחליף את הצילינדר בדלת שלכם.

 

להלן פירוט של כל שלב ושלב:

שלב 1: לא להשתמש בכוח

במידה ומפתחות הבית או המשרד שלכם עושים בעיות שימוש בכוח לא יהיה הפתרון היעיל לפתרון הבעיה. אולי הצליח לכם בפעם פעמיים הראשונות בעזרת כוח אך שימוש בכוח לאורך זמן עלול להוביל לשבירת המפתח בתוך המנעול שלכם ובנוסף עלול להרוס את כל הצילינדר שלכם. תודו לנו רבות על טיפ זה לאחר שהמפתח ישבר לכם בתוך המנועל.

 

שלב 2: שימון המנעול

כמו שרבים מאיתנו אוהבים לקבל מסאז' עם שמנים, כך גם המנעול שלנו צריך מדי פעם לפעם לקבל שימון לצורכי תחזוקה ותפקוד חלק ושמנוני. לכן, במידה והמפתח מסרב לצאת מחור המנעול בצורה חלקה לרוב שימונו של חור המנעול יהיה הפתרון היעיל, הפשוט והזול ביותר.

חשוב מאד לדעת שמדובר על שימון המנעול יש להשתמש בשמן המיועד לפעולה זו ולא בשמן זית ביתי. שמן זית או שמן אחר שלא מיועדים לפעולה זאת עלולים לעשות את הפעולה ההפוכה משום שהם רק ידביקו לכלוכים בתוך המנעול מה שיגרור לתקלות נוספות.

באיזה שמן רצוי להשתמש? תמיד רצוי להשתמש בשמן המיועד לשחרור מתכות כמו תרסיס שמן WD40 שיעודו הוא שימון צירים, מנעולים ועוד. במידה ואתם ממש רוצים להיות יצירתיים ולאלתר עם משהו שיש בבית K300 יכול להיות גם פתרון אבל אנחנו ממש לא לוקחים על זה אחריות.

אם שימנתם את המנעול והמפתח שלכם הפסיק לעשות בעיות אתם רשאים לחייך, להנות ולהגיד לנו תודה רבה ולהמשיך בסדר היום שלכם. במידה ובעיה עדיין קיימת ומפרה את אורך חייכם השליו ככל הנראה הפתרון הבא הוא הפתרון שלכם.

 

שלב 3: קריאה למנעולן מקצועי שיפתור את הבעיה

אם גם השימוש בכוח וגם השמן לא עזרו לכם הגיע הזמן להתקשר למנעולן מקצועי שיפתור לכם את הבעיה אחת ולתמיד כדי שלא תצטרכו להתמודד עם הבעיה המעיקה הזאת יותר שוב. במידה והשמן לא עשה את העבודה שציפיתם וייחלתם לו, הפתרון הראוי והרציני הבא שעליכם לעשות הוא יהיה הזמנת איש מקצוע כי ככל הנראה ישנה בעייה במנגנון הנעילה בדלת או בצילינדר שלכם.

ככל הנראה שפתרונו של המנעולן יהיה או תיקונו של המנעול שלכם או החלפתו למנעול חדש. במידה ואתם אנשים עצמאיים תוכלו להחליף את הצילינדר שלכם לבד ללא עזרתו של מנעולן אך זה דורש עזרה במדריך לשם כך ולא תהיה לכם אחריות במידה ומשהו יקרה. ככל הנראה השלב השלישי יהווה עבורכם את הפתרון הסופי לבעיית המפתח הסרבן והמנעולן יעשה את העבודה שלו כראוי ובכך תוכלו לחזור לשלוות חייכם.

 

מה יכול להוות בעיה נוספת?

במידה והמפתח שלכם מסרב בצורה טוטאלית להיכנס לחור המנעול ככל הנראה שצורתו השתנתה קצת אם בכך שהוא התעקם או אם בכך שאחת מהשיניים שלו התעקמה היא. חשוב לשמור על צורתו של המפתח ולא לעקם אותה עוד כדי שתוכלו לעבוד איתו בהמשך במידה ואין לכם מפתח ספייר.

תפרון פשוט יהיה שימוש במפתח ספייר במידה ואין תוכלו לשכפל מפתח על ידי או מפתח עקום שיש בידכם. במידה ולא ניתן יותר לעבוד עם אותו המפתח שיחה קצרה למנעולן והזמנתו כמובן יהווה את הפתרון המושלם.

 

לסיכום

ישנם מספר פתרונות ודרכים לתיקון הבעיה. חשוב לדעת מה לעשות ובמיוחד מה לא לעשות כאשר אנו מרגישים שהמפתח שלנו מתחיל להיות סרבן.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

5 דברים שכדאי לדעת על כספות

ישנם דברים בחיים שהם לא כל כך חשובים ואפשר להסתפק משהו פשוט לצורך סיפוק רצונינו. אבל שהדבר מגיע לבחירת כספת המצב כבר נהיה שונה וישנם

5 טעויות נפוצות שקורות לגנב

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, על המשפחה ועל הרכוש שלנו בצורה המושלמת ולא לתת פרצה לגנב. אך את האמת שרובנו לא מודעים לדברים רבים

8 טיפים לבחירת מנעולן

אף אחד לא יודע מה יהיה הרגע שבו הוא יצטרך להזמין אליו הביתה מנעולן. מנעולן הוא מקצוע מפוקפק שאנו יכולים ליפול בפח אם לא נדע

איך בוחרים מנעולן

מנעולן הוא בין אנשי המקצוע החשובים ביותר שאנו יכולים להזדקק לשירותיו. לא פעם אנחנו עומדים בסיטואציה שאנחנו צריכים את שירותיו של מנעולן מקצועי. בסיטואציות רבות

איך בוחרים פורץ

בחיינו יהיו רגעים שנאלץ להזמין פורץ אלינו הביתה. הפורץ לרוב יתן לנו את שירותיו בכך שהוא יפתח לנו דלת שאין באפשרותנו לפתוח אותה בצורה המקובלת

איך יודעים מתי צריך להחליף מנעול

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, המשרד שלנו והחסן שלנו מוגן ובטוח מפני גנבים ופריצות. עצם הידיעה שהבית שלנו מוגן נותנת לנו רוגע נפשי. אך

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: