לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

מה נדרש ממנעולן?

אנשים חושבים שעבודתו של מנעולן היא רק לבוא לפתוח דלת וללכת. אך, למנועלן ישנן תכונות אחרות שחשוב מאד שיהיה לו כמו: נחישות, מקצועיות, התמודדות תחת לחצים, סבלנות רבה, נחישות, יצירתיות, יכולות הסברה והרגעה ועוד.

כן, אלו ממש תכונות של לוחם בסיירת מטכ"ל אך לא רק לוחמים צריכים להיות בעלי תכונות אלו גם אלא גם מנעולנים. במאמר הבא נסביר לכם אלו תכונות חשוב שיהיה למנעולן בסנוף אלו דברים טכניים דרושים לו.

 

אילו תכונות חשובות דרושות ממנעולן?

תכונה א': מקצועיות נטו

כיום ישנם בשוק מגוון מאד רחב של מנעולנים, ישנם חובבנים מאד וישנם סבירים. כאשר תפגשו מנעולן מקצועי ואחראי תבחינו בו בשנייה הראשונה. המקצועיות שלו תתבטא במספר פרמטרים כמו: ידע רב בנושא, אבחנה של הבעיה בצורה מהירה ויכולת טובה להתמודד עם בעיות שונות ולא צפויות.

מנעולן אשר שואף להיות מקצועי ואיכותי צריך להקפיד על כמה כללים: ראשית, להיות נחמד ובסבר פנים יפות ללקוחות שלו. על המנעולן להתפתח בתחומו גם לאחר סיום ההכשרה כמו קורסים נוספים ולימודים על מנעולים חדשים שיוצאים בשוק.

מנעולן צריך להתקדם עם הטכנולוגיה ולא לוותר על לימוד בכל שלב בחייו גם לאחר שקיבל את התואר של מנעולן איכותי. ככל שהוא ילמד יותר, ירכוש יותר ידע בתחום בשילוב עם אדיבות רבה הוא יוכל להיות מנעולן מקצועי, אדיב ומוכשר.

 

תכונה ב': התמודדויות תחת לחץ

בזמן שאנו מזמינים מנעולן ככל הנראה אנו נמצאים בסיטואציה לא נעימה במיוחד. ישנם מגוון רחב של סיטואציות שנקרא למנעולן כדי לטפל בהם כמו: אירוע פריצה בבית, ילד נתקע בחדר ועוד.

לרוב אותם אנשים שמזמינים מנעולן נמצאים בסיטואציה קשה, תפקידו של המנעולן הוא לבוא ולפתור את הבעיה אך לעיתים הלחץ או הכעס שנמצאים בו תושבי הבית מופנים כלפי המנעולן, כמובן לא שהוא אשם, אך הוא נמצא בסיטואציה לא נעימה ותפקידו הוא לפתור אותה.

על המנעולן להתמודד עם סיטואציות רבות שהלקוחות שלו לא נמצאים לאוו דווקא במצב נפשי מאוזן. על המנעולן לא להיות מושפע מרגשותיהם ולתפקד בצורה טובה וחלקה למען פתרון הבעיה. לדוגמא: משפחה שחוותה פריצה בבית ומתקשרת למנעולן, ככל הנראה שתושבי הבית יהיו באנרגיה לא טובה כל כך. על המנעולן לא להיות מושפעה מהאנרגיה בבית ולהצליח לטפל בבעיה בקור רוח ונחישות.

לרוב מנעולנים יגיעו לבעיה עליהם לפתור אותה בצורה מהירה מאד. כמו ילד שנתקע בחדר או דלת משרד שתקועה וכל העובדים מחכים להיכנס ולהתחיל לעבוד. סיטואציות כאלה כלל לא מופרחות והגיוני שרוב המנעולנים יודעים על מה מדובר.

 

תכונה ג': הסברה והרגעה

תכונה חשובה נוספת היא יכולת ההסברה וההרגעה של בעל המקצוע. עבודתו של מנועלן היא לא רק פתירתה של הבעיה אלא גם מתן הסברים כיצד ניתן לשמור על חיי המנעול בצורה טובה יותר, הסברים על אופן הבעיה ומה גרם לה, טיפים להבטחה איכותית יותר בעתיד ועוד. לכן, חשוב שהמנעולן יהיה בעל סבלנות למענה על שאלות ומתן הסברים בתחום.

יכולת מתן הסברים ויכולת הרגעה הם דברים שחשוב שיהיו למנעולן איכותי. אנשים רבים מצפים מבעל המקצוע לתת להם מידע על מה שנעשה ומה שיעשה בעתיד. לכן, כבעל מקצוע עם ידע רב חשוב שתדע כיצד להנגיש אותו ללקוחותיך.

 

תכונה ד': יצירתיות רבה

בתור מנעולן מנוסה ככל הנראה ראית המון סוגים של בעיות מנעול, ידית או דלת. בכל רגע אתה עלול להגיע לבית שכזה מקרה עוד לא ראית. חשוב שמנעולן מקצועי יהיה יצירתי ופתוח לבעיות חדשות ומשונות שעלולות לקרות בכל רגע. כל דלת היא שונה ולכל מנעול יכולה להיות בעיה אחרת.

לעיתים מנעולן יכול להיתקל בסיטואציה מוזרה ביותר שגרמה להריסתו של המנעול, לעיתים הגישה ודלת הבית כלל לא נוחה ועליו לבצע בכל זאת את הבעיה ולפעמים אחד מהמכשירים שלא החליט שדווקא היום הוא צריך מנוחה. מנעולן מקצועי יודע כיצד לטפל בכל בעיה ללא לחץ.

גם לאחר 20 שנה במקצוע לא בטוח כלל שראית הכל. יצירתיות פותחת למנעולן את האופציה להתמודד עם דברים חדשים ומשונים ובכך להיות מנעולן טוב יותר שיכול להתמודד עם הכל.

 

החלק השני של הדרישות למנעולן מקצועי הן דרישות המקצועיות:

דרישה א: הסמכה מקצועית

כמובן שעל בעל המקצוע להיות בעל הסמכה ומקצועיות מתאימה בנושא. על המנעולן להיות בעל תעודה של מנעולן מורשה וכמובן להציג זאת עבור לקוחותיו.

 

דרישה ב': ניידות

למנעולן אין משרד או מקום עבודה אחד בלבד, המנעולן חייב להיות נייד וזמין להגיע לכל בית במגוון ערים ולתת את שירותיו במגוון מקומות. בנוסף, על המנעולן להביא את הציוד הנדרש שלו למקום העבודה.

 

דרישה ג': עבודה פיזית

מקצוע פריצת המנעולים הוא מקצוע שמחייב עבודה פיזית. עבודה פיזית מתבטאת גם באופן העבודה שדורש עבודה קשה וגם באופן התזוזה בין הבית עם הציוד.

 

לסיכום

ישנם מגוון רחב מאד של מנעולנים, בעזרת המאמר הזה תוכלו לדעת איזה מנעולן הוא המקצועי ביותר וממי דווקא כדאי להיזהר.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

5 טעויות נפוצות שקורות לגנב

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, על המשפחה ועל הרכוש שלנו בצורה המושלמת ולא לתת פרצה לגנב. אך את האמת שרובנו לא מודעים לדברים רבים

8 טיפים לבחירת מנעולן

אף אחד לא יודע מה יהיה הרגע שבו הוא יצטרך להזמין אליו הביתה מנעולן. מנעולן הוא מקצוע מפוקפק שאנו יכולים ליפול בפח אם לא נדע

איך בוחרים מנעולן

מנעולן הוא בין אנשי המקצוע החשובים ביותר שאנו יכולים להזדקק לשירותיו. לא פעם אנחנו עומדים בסיטואציה שאנחנו צריכים את שירותיו של מנעולן מקצועי. בסיטואציות רבות

איך בוחרים פורץ

בחיינו יהיו רגעים שנאלץ להזמין פורץ אלינו הביתה. הפורץ לרוב יתן לנו את שירותיו בכך שהוא יפתח לנו דלת שאין באפשרותנו לפתוח אותה בצורה המקובלת

איך יודעים מתי צריך להחליף מנעול

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, המשרד שלנו והחסן שלנו מוגן ובטוח מפני גנבים ופריצות. עצם הידיעה שהבית שלנו מוגן נותנת לנו רוגע נפשי. אך

איך לבחור דלתות

מדי כמה שנים חשוב להחליף דלת. אם מטעמי סטיילינג או אם מטעמי בטיחות. לבחירת דלת ישנם כמה פרמטרים חשובים. ראשית חשוב שהדלת שנבחר תהיה אכיתותית

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: