לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

מה עושים כשמפתחות הרכב הולכים לאיבוד?

כאשר אנו מאבדים משהו שחשוב לנו לרוב נמצא את עצמנו תחת התקף פאניקה קטן או גדול. פרטים אישיים חשובים כמו טלפון נייד, מפתחות לבית או מפתחות רכב. בסיטואציות כאלה לרוב הדבר הראשון שמבקר אותנו הוא הלחץ הרב והשאלה של "מה אני אמור לעשות עכשיו ריבונו של עולם?"

בסיטואציות רבות כאשר משהו חשוב נאבד לנו אנו נאבד את העשתונות שלנו. במיוחד שמדובר על משהו חשוב כמו המפתחות לרכב. לכן, במאמר הבא נסביר לכם מה עושים כאשר אבדו לנו מפתחות הרכב.

 

מה הדבר הראשון שעלינו לעשות שאנו מגלים שמפתחות הרכב שלנו אבדו?

לאחר שחיפשנו בכל הכיסים שלנו ובכל החלקים בתיק ואנו לא מוצאים את המפתחות לרכב שלנו מגיע שלב החששות והלחצים. אין דבר מלחיץ יותר מלגלות שאין בידך את המפתחות לרכב שלך ושאתה תקוע בלי היכולת לנסוע חזרה הביתה. לאחר חיפוש מעמיק ביותר בכל מקום אפשרי שבו יכולנו לשכוח את המפתח אנו מאבדים תקווה ומוותרים.

מה השלב הבא? כיצד נתמודד עם אובדן כזה? מה בכלל ניתן לעשות עם הרכב אם אין בידינו את המפתח? ראשית חשוב מאד לשמור על רוגע ולנשום עמוק, בסיטואציה הזאת לחץ לא יעזור ויותר מזה הוא רק יפריע למחשבה שלנו להיות צלולה ולחשוב בהתאם.

כיום ישנם פתרונות רבים שמנעולן יכול לעזור לנו בעת משבר שכזה. פתרונות אלו הם יעילים, זריזים ורחבים מאד. לכן, אין צורך בלחצים מיותרים ויציאה מפרופורציה משום שיש לכך פתרון מהיר ונייד ששמו מנעולן.

 

מה הן הסיבות האפשריות לאובדן מפתח הרכב?

הרבה פעמים אנו מאבדים את מפתחות הרכב כאשר אנו יוצאים ממקום מסויים בדרך אל הרכב שלנו. אם בדיוק ישבנו בבית קפה, בפארק, אצל חברים בבית או שבדיוק סיימנו את יום העבודה שלנו ואנו בדרך הביתה. בכל אחד מהמקומות האלו ישנה האופציה שנשכח את המפתח. לאחר שחזרנו וחיפשנו רבות ולא מצאנו, הדבר הוודאי היחיד שאנחנו יודעים כרגע הוא שהמפתח לא אצלינו.

אופציה נוספת היא כאשר מישהו לקח מאיתנו את המפתחות לרכב. סיטואציות כאלה גם שכיחות מאד וקורות בצורות מגוונות כמו: שכחת מפתחות הרכב על גג הרכב, שכחת מפתחות הרכב על דלת הרכב או מפתחות הרכב שמבצבצות מהכיס ועובר אורח פשוט החליט לשלוף אותם מכיסכם. בכל האופציות האלו אנו יכולים למצוא את עצמנו בסוף הסיטואציה ללא מפתחות הרכב.

 

מה עושים אחרי שהבנו שאבדו לנו המפתחות?

לאחר שהבנו שאין בידינו לפתוח את הרכב ופשוט לנסוע כמו שהיינו רוצים בסיטואציה כזאת. עלינו להבין שאנו זקוקים לעזרתו של איש מקצוע שמבין בתחום. עלינו להתקשר למנעולן בעל ידע בפריצת רכבים. משום שלא לכל המנעולנים יש ידע מסוג זה.

 

מנעולן יוכל לסייע לכם במספר אופציות לתפירת הבעיה

לאחר שהגיע המנעולן ופתח את הרכב שלכם כעת ישנם כמה אופציות שיפתרו את הבעיה שלכם. האופציה הראשונה והקלה ביותר היא אופציית השחזור. שחזור מפתח הוא דבר פשוט מאד עבור מנעולן מנוסה. המנעולן יכול לשחזר את המפתח שלנו בעזרת הסוויץ' של הרכב שלנו. פעולה זאת הינה פעולה פשוטה מאד ולא לוקחת זמן רב או פעולות מסובכות והדבר יכול למנוע מכם בזבוז זמן רב וכסף עבור עבודה ארוכה.

האופציה השניה היא החלפת סוויץ' והתאמת מפתח חדש לרכב שלכם. אפשרות זאת היא אפשרות כבר יותר מורכבת שתיקח יותר זמן וגם תעלה לכם יותר כסף. על המנועלן לפרק את הסוויץ' הישן ולהתקין במקומו סוויץ' חדש. פעולה זאת דורשת מהמנעולן לפתוח את הרכב שלכם ולעבוד עליו זמן רב.

 

האם קיימים יתרונות וחסרונות בשיטות אלו?

כן, בכל שיטה קיימים יתרונות וחסרונות. שחזורו של מפתח לרכב שלכם היא פעולה פשוטה אבל הרבה אנשים לאחר שהמנעולן מייצר להם מפתח חדש לא מרגישים בטוחים כל כך ורגועים. למנעולן יש את האופציה למחוק ממחשב הרכב את המפתחות הישנים כדי שלא יוכלו להפעיל את מנוע הרכב. אך אנשים רבים עדיין נשארים לא רגועים כאשר הם  יודעים שמפתחות הרכב שלהם נמצאים אצל מישהו אחר.

האופצייה של החלפת סוויץ' לרוב תהיה מרגיעה יותר עבור בעל הרכב, משום שכרגע כל מנגנון הפעלת הרכב שונה ואי צורך בדאגה שמה מישהו יגיע וינסה להכניס את המפתח שלנו אל הרכב וינסה להניעו. אך אופציה כזאת לוקחת הרבה יותר זמן עבודה למנעולן מה שיגרור חיובים גבוהים יותר עבור בעל הרכב אך הם יהיו מלווים ברוגע נפשי.

 

אתם עדיין שואלים את עצמכם מה היא האופציה העדיפה?

כאשר יאבדו לכם מפתחות הרכב תוכלו להבין לבד איזה מן השיטות תהווה עבורכם פתרון מרגיע יותר. בנוסף, חשוב להבין את גובה התקציב שלכם לפתרון והאם יש לכם זמן פנוי לחכות לצורך החלפת סוויץ' או שחזור מפתח.

 

לסיכום

ישנם שתי אופציות מהירות יחסית לרגע שבו יאבד לכם המפתח לרכב. לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות שרק אתם תדעו להצביע מה מתאים יותר עבורכם. אך הדבר החשוב ביותר הוא שימוש בבעל מקצוע אחראי, רציני ואמין

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

5 דברים שכדאי לדעת על כספות

ישנם דברים בחיים שהם לא כל כך חשובים ואפשר להסתפק משהו פשוט לצורך סיפוק רצונינו. אבל שהדבר מגיע לבחירת כספת המצב כבר נהיה שונה וישנם

5 טעויות נפוצות שקורות לגנב

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, על המשפחה ועל הרכוש שלנו בצורה המושלמת ולא לתת פרצה לגנב. אך את האמת שרובנו לא מודעים לדברים רבים

8 טיפים לבחירת מנעולן

אף אחד לא יודע מה יהיה הרגע שבו הוא יצטרך להזמין אליו הביתה מנעולן. מנעולן הוא מקצוע מפוקפק שאנו יכולים ליפול בפח אם לא נדע

איך בוחרים מנעולן

מנעולן הוא בין אנשי המקצוע החשובים ביותר שאנו יכולים להזדקק לשירותיו. לא פעם אנחנו עומדים בסיטואציה שאנחנו צריכים את שירותיו של מנעולן מקצועי. בסיטואציות רבות

איך בוחרים פורץ

בחיינו יהיו רגעים שנאלץ להזמין פורץ אלינו הביתה. הפורץ לרוב יתן לנו את שירותיו בכך שהוא יפתח לנו דלת שאין באפשרותנו לפתוח אותה בצורה המקובלת

איך יודעים מתי צריך להחליף מנעול

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, המשרד שלנו והחסן שלנו מוגן ובטוח מפני גנבים ופריצות. עצם הידיעה שהבית שלנו מוגן נותנת לנו רוגע נפשי. אך

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: