לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

מניעת פריצה שקטה

במידה וגם לאוזניכם הגיע השמוע שמתחוללים מקרי פריצה רבים באזורכם ככל הנראה שהמושג "פריצה שקטה" הופיע שם רבות. פירוש מושג זה הוא כאשר הפורץ פורץ את המנעול ללא סימני פריצה כלל. ככל שעובר הזמן הפריצות לרכבים ולבתים פרטיים הופכות מתוחכמות, שקטות ומדוייקות הרבה יותר מבעבר.

בעבר רובן הגדול של הפריצות היו פריצות אלימות שבהם הפורץ השתמש בכוח רב והיה ניתן להבחין בסימני אלימות על הדלת, המנעול או החלון. כיום ככל שהטכנולוגיה של הפורצים עולה ומשתכללת כך מקרי הפריצות השקטות גם עולה לו. אך אל דאגה ישנן פתרונות שיכולות למנוע את מקרי הפריצות השקטות.

 

הכנו לכם מספר כללים שיעזרו לכם למנוע פריצה שקטה בביתכם:

כלל מספר 1:

הכלל החשוב ביותר שיש הוא תשומת לב. לא צריך להיות לחוצים ולארגן משמר אזרחי בשכונה שלכם אבל ערנות ותשומת לב על אנשים חשובים יכולה לחסוך לכם את הפריצה הבאה.

אם הבחנתם באדם חשוב שמבצע תצפיות על הבית או הבניין שלכם, אם הבחנתם בסיטואציה של מישהו שמנסה לשכפל את מפתח הדלת שלכם או אם הבחנתם בכל סיטואציה מוזרה שמעלה חשד סביר שמדובר על פורץ עתידי שמתכנן ברגעים אלו את הפריצה הבאה שלו, צרו קשר עם מנעולן מקצועי והתקשרו למשטרה. ערנות תעזור לכם למנוע פריצה או גלי פריצות באזור שלכם.

 

כלל מספר 2:

היינו רוצים לחיות בסיטואציה שאנו יכולים להשאיר את דלת הבית פתוחה את הרכב שלנו ללא נעילה וסוגי אזעקות ואפילו את עגלת הילד מחוץ לבית ככה בלי חשש. אך לצערנו אנו לא חיים במדינה שמאפשרת לנו את הרוגע הזה, אלא אנו חיים במדינה שמחייבת אותנו לתרגל ולבנות לנו הרגלי הגנה ואבטחה ברמה גבוהה.

חשוב לתרגל ולשמור על דלת הבית שלנו נעולה בכל זמן שאין איש בבית. הרגלי נעילה תקינים יכולים למנוע מפורצים רבים לבקר ביקור פתע בבית שלנו ובכך להוריד את רמת הסיכון לפריצה. קיבוצים ומושבים סובלים הרבה מגניבות במהלך היום. בקיבוצים ומשובים אנשים רבים משאירים את דלתות הבית פתוחות גם כאשר איש לא נמצא בבית. גנבים רבים מנצלים את ההזדמנות הזאת ונכנסים לקיבוץ כדי למצוא בית פתוח ללא משמר.

 

כלל מספר 3:

במידה ומסיבה כל שהיא אתם חושבים שאף אחד לא יבדוק בארון החשמל שליד הדלת שלכם אם החבאתם שם מפתח אתם טועים. רבים האנשים שמחביאים את מפתחות הבי שלהם בארון החשמל כדי שחברים או שותפים לדירה יוכלו להיכנס ללא בעיה לבית כאשר בעל הבית לא נמצא. זה רעיון ממש יפה ונחמד אך שווה מחשבה נוספת האם הוא אכן שווה פריצה.

ארונות חשמל הם אחד המקומות הראשונים שגנבים יחפשו בהם. ישנם מגוון רחב מאד של מחבואים צפויים גם כן כמו: מפתח מתחת לעציץ, מתחת לאחת האבנים, מאחורי תמונה, מתחת לשטיח ועוד רבים ורבים. החבאת מפתח ליד דל הבית היא בכללי רעיון שכדאי להימנע ממנו. עדיף לשכפל מפתח במקום להשתמש במפתח אחד כמה שותפים.

 

כלל מספר 4:

החלפתו של מנעול הבית מפעם לפעם יהווה עבורכם שקט נפשי. אם חלפו שנים מאז שהחלפתם מנעול ככל הנראה כדי לחשוב על הזמנת מנעולן לצורך סידור הבעיה. במידה ואתם מבחינים שדלת הבית שלכם לא סגורה לחלוטין או שהצילינדר שלכם עושה קצת בעיות. כל בעיות אלו יכולות להיפטר בקלות על ידי מנעולן מורשה.

הפורצים כיום מתוחכמים מאד ובעלי טכנולוגיה חדישה. כדי לעכב אותם או לגרום להם מעט יוצר קושי בזמן הפריצה חשוב מידי 5 שנים לדאוג להחלפת מנעול ושדרוגו. החלפת מנעול כל כמה שנים תהווה עבורכם מערכת אבטחה טובה ותעזור לכם לישון בשקט בלילה.

 

כלל מספר 5:

מערכות אזעקה רועשות יכולות למנוע פריצות שקטות. מערכות אזעקה נועדו כדי לשמור על הבית שלכם בזמן שאתם ישנים, בעבודה או בכלל נצאים בחופשה. במידה ועוד אין לכם מערכת אזעקה לשמירה על הבית שלכם חשוב שתשקלו להתקין מערכת כזאת. מערכות אזעקה יכולות להוות עבורנו שקט נפשי בכל שעות היום גם אם אנו לא נמצאים בבית.

לעיתים אנו מתעצלים ולא מפעילים את מערכת האזעקה כאשר אנו יוצאים מהבית, עצלות זאת יכולה לגרום לפורץ להיכנס לבית שלכם ושום דבר לא יתריע על כך בפניכם או בפני השכנים שלכם. ניתן לחבר את מערכת האזעקה גם למוקדי החירום.

 

כלל מספר 6:

מצלמות אבטחה הן פתרון יעיל כדי לשמור על הבית שלכם מוגן בפני פריצות שקטות. מצלמות אבטחה הפכו לאחד אמצעי האבטחה המוכרים ביותר כיום ויוכלות להוות עבורכם עין על הבית גם כאשר אתם לא נמצאים בו. במידה ואמצעי אבטחה זה יקר עבורכם תוכלו להתקין גם מצלמות שלא באמת עובדות אבל לפורץ אין דרך לדעת את זה.

 

לסיכום

ישנם מספר רב של דרכים איתם אפשר לשמור על הבית שלנו קצת יותר טוב. חשוב להשתמש בכללים אלו כדי לשמור על אזורכם הפרטי, פרטי רק בפניכם ולא פתוח בשביל ביקורי פורצים לא רצויים.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

5 טעויות נפוצות שקורות לגנב

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, על המשפחה ועל הרכוש שלנו בצורה המושלמת ולא לתת פרצה לגנב. אך את האמת שרובנו לא מודעים לדברים רבים

8 טיפים לבחירת מנעולן

אף אחד לא יודע מה יהיה הרגע שבו הוא יצטרך להזמין אליו הביתה מנעולן. מנעולן הוא מקצוע מפוקפק שאנו יכולים ליפול בפח אם לא נדע

איך בוחרים מנעולן

מנעולן הוא בין אנשי המקצוע החשובים ביותר שאנו יכולים להזדקק לשירותיו. לא פעם אנחנו עומדים בסיטואציה שאנחנו צריכים את שירותיו של מנעולן מקצועי. בסיטואציות רבות

איך בוחרים פורץ

בחיינו יהיו רגעים שנאלץ להזמין פורץ אלינו הביתה. הפורץ לרוב יתן לנו את שירותיו בכך שהוא יפתח לנו דלת שאין באפשרותנו לפתוח אותה בצורה המקובלת

איך יודעים מתי צריך להחליף מנעול

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, המשרד שלנו והחסן שלנו מוגן ובטוח מפני גנבים ופריצות. עצם הידיעה שהבית שלנו מוגן נותנת לנו רוגע נפשי. אך

איך לבחור דלתות

מדי כמה שנים חשוב להחליף דלת. אם מטעמי סטיילינג או אם מטעמי בטיחות. לבחירת דלת ישנם כמה פרמטרים חשובים. ראשית חשוב שהדלת שנבחר תהיה אכיתותית

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: